Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2012, 16:53   #1
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question 100 Domena ili 100 poddomena

Pozdrav svima!

Radim za jednog klijenta koji je registrovao preko 100 domena za odredjenu oblast. Imamo unlimited hosting na kojem instaliram sajtove (wordpress multi site). Njegov cilj je da dobija procenat prodaje od partnera sajta kao i od google adsensa pored svega ostalog. U principu posto registracija jednog domena kosta 10Eur cilj mu je da izadje godisnje 30-40 Eur zarade po domenu.

Ono sto mene zanima:

Da li je bolje jednostavno imati jedan MAIN domen i sve ostalo da budu poddomeni, sobzirom da su sajtovi iz iste oblasti? Ovako klijent nebi morao da placa 1000Eur godisnje na registraciju domena a i vise posto planira da kupi jos toliko domena.
Sa SEO strane imati 100 domena koji linkuju jedan ka drugom definitivno ce doprineti odlicnom google rankiranju... ali opet mozda uloziti vise para u SEO optimizaciju tog glavnog domena.

Zahvaljujem vam unapred na bilo kakvom savetu, iskustvu i preporuci.

Totti
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2012, 16:59   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 100 Domena ili 100 poddomena

pa prvo skupo je 10e za domene pogotovo na veliko a što se tiče pitanja pa bolje je 100 domena mada nisam baš siguran za to linkovanje među sajtovima koliko bi pomoglo.. mogu samo da ti kažem da google poddomen smatra kao poseban domen, ali opet ako je odlučio da ulaže pare onda bi trebao da se sve detaljno isplanira sa SEO timom u detalje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2012, 17:26   #3
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 100 Domena ili 100 poddomena

To pitaš ili on? Mislim, ako već planira da uloži par hiljada eura može malo da izgugla i čita, evo za početak: link. U osnovi, šta mu znači ako ima zilion domena sa nikakvim sadržajem, i oni se linkuju međusobno - neće dovesti do nikakvog rezultata, posebno posle onih promena koje je napravo Google po piranju pretrage i kvaliteta sajtova (Google Panda čini mi se?). Da to radi tako lako, svako bi registrovao po 'iljadu domena (ili napravio toliko poddomena) i uživao. Nisam baš toliko upućen u SEO i srodne oblasti, ali ako neko planira da uloži taj novac, bar nek se konsultuje sa ljudima koji su (zaista) upoznati sa materijom.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2012, 18:15   #4
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 100 Domena ili 100 poddomena

Hvala vam na odgovorima,
Ja pitam jer smatram da imati 100 domena za odredjenu oblast je dosta skupo, klijent je vec registrovao preko sto domena tako da idemo tim putem a posto planira da uzme jos toliko zeleo sam da mu predlozim jedan glavni domen sa poddomenima.
Sto se tice SEO upoznat sam i sa pingvinom i sa pandom . Imamo pisace koji pisu sadrzaje za svaki sajt, kako bi sadrzaj bio koristan, seo optimizovan i bez plagijata.
Hvala JohnnyNT za link.
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2012, 11:37   #5
braca86
Član
 
Član od: 30.3.2009.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: 100 Domena ili 100 poddomena

Moje misljenje je da taktiku 100 domena, 100 poddomena ili 100 foldera odmah odbacis... Cisto gubljenje vremena... A zamisli kad budes hteo da promenis nesto(logo ).... Mozes pronaci u nebrojano blogova i clanaka da google vise ne tolerise takve stvari i da se bazira na kvalitet sadrzaja... Znaci mnogo bolje tih 990e uloziti u neku reklamnu kampanju koja ce privuci tvoju ciljnu grupu(fb je jako precizan sto se tice ciljne grupe) a i 100 druginh nacina: adwords, http pool itd itd... Dobro razmisli da te google ne vidi kao content farm jer si onda zeznuo pr i sve ostalo vezano za seo... Opet ne znam sta planiras tacno tako da je izbor na tebi....
Siguran sam da ovde ima SEO profesionalaca koji mogu potvrditi moje misljenje...
braca86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 14:47   #6
Totti
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 59
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 100 Domena ili 100 poddomena

Hvala braca , cuo sam za te content i link farme, i sad mi je sve vise jasnije da je najbolje imati jedan domen ali ulagati u njega. Samo kako da objasnim sefu, prvo domeni su losi (imena) nemaju keywordse a drugo i to samo odrzavanje. Zato sam odabrao multi site wordpress platformu.
Totti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 15:19   #7
braca86
Član
 
Član od: 30.3.2009.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: 100 Domena ili 100 poddomena

Pa jednostavno objasnis da google vise to ne tolerise... Otvori prvi link koji dobijes kucanjem "google in war with content farms".... 31milion rezultata!!! I jos jedan savet.... nikako wordpress...
braca86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2012, 16:40   #8
padilla
Novi član
 
Član od: 23.11.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 100 Domena ili 100 poddomena

Sve zavisi kakvu ulogu će imati domene, ali po zaključenom bi bolje bilo napraviti 100 različiti domene ako se baš mora, ili sve postaviti na jednu domenu.
padilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
domen, hosting, seo optimizacija, wordpress


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Podesavanje DNS domena cocal Web razvoj 10 4.8.2010 14:56
Kako da dodam www ispred naziva domena nenad2 Web razvoj 5 18.6.2008 1:13
Čiji je Internet? Cena COM domena dusan_silni Web razvoj 5 31.8.2007 15:21
Cena domena sin2384 Internet usluge 39 5.5.2007 20:42
Ozivljavanje domena?! flash_back Internet usluge 3 15.6.2006 9:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com