Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2007, 20:22   #1
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Problemi sa instalacijom sistema

Bicu direktan: otisao sam zetu da nesto sredim jer nije nista radilo na sistemu (programi), i ustanovio da nema leba od krpljenja jer on biser nije uopste ukljucivao antivirus niti firewall (oko godinu dana) + sto je instalirano polovicno gomila drugih gluposti tako da se sve svelo na novi install celog sistema
Sve to zbog jednog programa za radnju (gde mu je inace racunar) koji nije hteo da se instalira do kraja jer je na nekih 98% javljao nemogucnost copyranja nekih file-ova i "run time error". Program kod mene radi ok. Dalje, neke igre za decu (micky itd.) ne rade lepo, javljaju se defekti slike. To je bio pocetak, sledi da nije hteo da se konektuje na net odjednom i to je prijavljivao plavi ekran sa porukom da hvale driveri za net konekciju.

E ono sto mene najvise kopka je sledece: doneo sam moj stari hdd sa sistemom (manje vise ok i svezim xp-om) i nije hteo da ucita sistem (jumperi i ostalo namesteno ok!), zatim sam krenuo u fresh install na moj hdd, krene, odradi kopiranje i kada restartuje ponovo mi cd pokrece instal i odabir particija etc. iako prikazuje na odabranoj particiji zauzet prostor. Probao sam po restartu posle onog prvog kopiranja kada treba da nastavi sa instalacijom u onom kao win xp okruzenju da namestim da prvo pokrece install sa ide 0 odnosno hdd 0 ali nikada to ne uradi, probao sam to mnogo puta, i sa FAT i sa NTFS i opet isto! Sta mislite o tome?

Ploca je neka Matsonic, shipset Sis 730, integrisana grafika znaci, CPU neki Duron, fino radi, ima stabilnu memoriju, 1x256 + 1x128, hdd njegov je neki stari maxtor od 40gb a moj stari maxtor od 80gb. Napajanje je ok, neko "kao" 300W ali i vise nego da gura to unutra. Ima na toj konfi jos samo jedan CD-ROM i to je sve.

Jel ima leka ovome jer mene i pored cinjenice da trebam to ljudima da zavrsim i da imam da ucim sad minut pred rok najvise izludjuje to sto nece da nastavi install majku mu...

btw Gde mogu skinuti drivere za SCSI, jer kada krenem "F6" odnosno onaj dodatni install on mi trazi flopy a to mi je prvi put, dosad je radio sve sam sa CD-a a sada flopy. Nasao sam gomilu njih ali nisam siguran da li je to to pa rekoh bolje da pitam.

ps Nisam nasao nista slicno a gomilu tema vezanih za instal i sve su nedorecene, nesredjene, konfuzne itd a u bitnim nema ove tako da evo otvorih temu. Ne verujem da sam propustio neku.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2007, 21:14   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa instalacijom sistema

Svoj XP nisi mogao da podigneš kod njega jer ima zaštitu upravo od ovakvih stvari. Učitaj default vrednosti u BIOS-u pa probaj onda. Kad prvi put bootuješ sa CD i krene instalacija, pusti ga da odradi šta ima. Nikakav drajver sa diskete ti ne treba, jer se radi o IDE disku a takođe na tom kompu nema ni RAID niza. Posle prvog restarta, ne treba da se ponovo bootuje sa CD-a nego sa harda, tako da u BIOS-u podesi da HDD bude prvi boot device ili jednostavno ne pritiskaj ništa kad krene da bootuje sa CD-a. Posle toga, instalacija bi trebalo da prođe normalno.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
Nicolas (28.3.2007)
Stara 28.3.2007, 21:14   #3
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa instalacijom sistema

E da, u bios isto ne mogu da udjem na tom racunaru! A krece novi install kao sto rekoh i onda ponovo itd. CD je bootabilan naravno i ok je jer sam vec instalirao neke sisteme s njim.
Znam ja sve to, instalirao sam do sada gomilu sistema, ovo je npr. 7 sistem koji instaliram zetu ali bruka kakve mi banalnosti pravi. Da, i namesteno je vec da je HDD primary za citanje sistema pa tek posle njega CD i zato me upravo i cudi sto krece ponovo sa citanjem s CD-a a sada u bios opet ne mogu.

Gasim moj za minut-dva pa ponovo pokusavam.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2007, 21:28   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Question Re: Problemi sa instalacijom sistema

A zašto ne možeš da uđeš u BIOS , postoji šifra na biosu ili je neki drugi problem u pitanju ?
Dali možeš da napišeš tačan model matične ploče , da vidimo koje proizvođać BIOS-a , ako je problem do Passworda to i nije neki problem jer svaki proizvođč ima i standardnu šifru da ako se zaboravi šifra koju je postavio korisnik da ipak može nekako da se uđe u BIOS .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Nicolas (28.3.2007)
Stara 28.3.2007, 22:59   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa instalacijom sistema

Resio sam problem, evo konektovao sam se da vas obavestim.
Ne znam zasto nije hteo u BIOS, u tome mi je i bio problem, nije password nego nije reagovao ni na del a ni na Delete tastere. Sve sto sam uradio je da sam povadio sve zivo, usisao, produvao (iako je bilo cisto) i opet isto. E onda sam se dosetio, nabo sam nogom dva ili tri puta (rastucom jacinom) kuciste sa strane (ostalo citavo) i krenuo ponovo i onda nabo "skupljenom sakom" na Del i cudom usao u bios a da bude jos veselije ni posle ponovo podesenih default podesavanja nije hteo, e posto mi je zazvonilo da je ploca krs a samim tim i bios usao sam da prosnjuvam i ladno nije detektovao automatski hdd kao primary vec sam morao to manual da podesavam (najgore je sto mi se to na ovoj konfiguraciji pre nije desavalo na istim podesavanjima biosa!) pa sam to sredio i sada prede.

Eto, malo sam prenaglio i sa temom pa se izvinjavam na jos jednoj temi u moru slicnih. Ako je nepotrebna brisite je slobodno ili prebacite negde mada nisam video nista slicno, ili pak mozda moze da posluzi ubuduce zbog normalnijeg naslova u odnosu na ostale slicne.

Hvala guys na cimanju.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problemi sa zvukom Rocker Kvarovi 265 18.2.2022 15:46
Problemi sa CD/DVD uređajima Rocker Kvarovi 746 5.9.2017 20:41
Problemi sa MSI kt400 zatoichi Grafika 5 15.3.2007 12:24
Neki problemi sa nod32 alien Zaštita 3 3.3.2006 0:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com