Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje

ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje Saveti u vezi sa kupovinom modema, mrežne opreme…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2015, 19:46   #1
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

Potrebna mi je preporuka za neku pouzdanu WiFi karticu koja bi trebalo da prima signal sa SBBovog Cisco modem-rutera koji se nalazi sprat ispod, dakle deli nas jedan zid/ploca.

Sada koristim TP Link WN781N karticu ali je ona pocela da pravi probleme - download brzina je uzasno losa dok upload jos moze i da prodje. Precesljao sam kompijuter od virusa i malweara i uradio ponovnu instalaciju drajvera sto nije dalo rezultata.

Nije mi bitno da li ce kartica biti PCI ili USB. Sam sam sklapao komp tako da mi je najmanji problem da ga ponovo otvorim zbog jedne kartice, a sa druge strane imam i dosta USB slobodnih portova tako da su obe opcije otvorene.
Ono sto jeste bitno jeste da kartica bude sto pouzdanija u radu i da ima dobar prijem signala.
Dakle sta predlazete?
Znacili bi mi brzi predlozi jer bih vec sutra kupio novu karticu.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2015, 21:01   #2
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

Recimo ovako nesto Bežični adapter Bežični adapter USB TP-Link TL-WN8200ND, 300Mbps, 2x5dBi izmenljive antene, sasvim fino radi. bar kod mene. Telekomov /JetSpeed iad/ kuci, 10 Mb internet a u firmi imam dve ovakve USB kartice zakacene na, TL-WR741ND ruter, lokalna mreza /deljenje sitnih fajlova + net 2 mb/ Sa Cisco kako radi nije mi poznato. Mozda na forumu ima neko ko ima tu kombinaciju. Zavisi za sta ti treba.

Poslednja ispravka: Svetislav (27.8.2015 u 21:16)
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Svetislav na korisnoj poruci:
Rolle (29.8.2015)
Stara 29.8.2015, 18:36   #3
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

@Svetislav - Da li si mozda merio koliki su ti gubici na bezicnom prenosu u odnosu na kompove povezane preko kabla ako ih imate?
Ova tvoja kartica mi je delovala jako zanimljivo dok nisam procitao jedan jako negativan komentar na itsvetu pa sam pored nje poceo da razmisljam o jos par modela.

No, posto je moja kartica ipak malo bolje proradila odlozio sam malo kupovinu. Trenutni problem je sto po speedtestu ima dosta mali download, izjednacen sa uploadom, dok npr. sa mobilnog telefona sa istog mesta+debeli drveni sto kao dodatna prepreka, ocitam i do 4-5 puta vecu download brzinu. Win prepoznaje 3/5 crtica signala.

Evo par kandidata:
PCI verzije:
http://www.itsvet.com/mrezna_karta_t...a1-28.i?id=508
http://www.itsvet.com/mrezna_karta_t...a1-28.i?id=302
http://www.itsvet.com/mrezna_karta_t...a1-28.i?id=162

USB verzije:
http://www.itsvet.com/mrezna_karta_t...a1-28.i?id=323
http://www.itsvet.com/mrezna_karta_t...a1-28.i?id=470
http://www.itsvet.com/mrezna_karta_a...a1-28.i?id=511

Za sada sam mozda najblizi ovoj Asusovoj cisto zbog renomea firme, ali to ne mora apsolutno nista da znaci. Naravno ako postoji jos bolja opcija koja nije na spisku slobodno je predlozite. Kabal za sada nije opcija.
Sta vi predlazete?
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 6:36   #4
rubiroza
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 37 puta na 32 poruka
Thumbs up Re: Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

Da li neko ima iskustvo sa najjeftinijim USB WiFi adapterima koji kogu da se nađu za 600-700din? Npr. Ealink RT5370.

rubiroza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 10:56   #5
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

Nisam merio gubitke. ovo je iskoriscena samo na jednom mestu gde zica nije mogla da doje. Samo znam da radi OK i da se niko ne zali, na pucanje veze i slicne stvari. Kabl i WiFi se ne mog porediti. kabl je kabl.
Kuci radi super, ali je samo jedan pregradni zid. 15 cm od rutera. Naravno ima kvlaitetnijih od TP linka. Zavisi koliko hoces da se ispruzis i zasta ti treba. Samo net ili i video streaming.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 15:24   #6
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

Pa u principu planiram i videostriming sa kompa na tablet, kao i direktno sa neta na komp.
Kod mene je razmak od rutera do racunara otprilike mozda 10m sa tim da je ruter sprat nize tako da ima jedna ploca kao prepreka, ali bez dodatnih zidova. Kabal za sada nije opcija.
Budzet nisam jos uvek odredio sa tim da naravno ne bih bacao vise novca nego sto moram, ali recimo da je oko 3-4000rsd sto otprilike i pokrivaju spomenuti modeli.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 15:36   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

maksimalna brzina zavisi od najsporije karike, ne verujem da daju rutere od 300 mbp/s verovatno je od 150 tako da nema potrebe da kupuješ brže ako ne planiraš da investiraš i u brži ruter
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 19:15   #8
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

To onda znaci da je bolje da kupim TPLink TL-WN7200ND posto je on od 150 sto znaci da ima jednu antenu i automatski jaci signal posto ne deli jacinu na dve antene.
Da li neko ima iskustva sa ovom Asusovom karticom?

edit: nasao sam par testova gde je TL-WN8200ND podbacio u brzini pa je cak i USB verzija adaptera bez antene imala brzi transfer, a kako se nadam sto boljoj brzini transfera za sada je izbacujem iz uzeg kruga.
Kako je cena ostalih kartica slicna nije neko bacanje para ako uzmem i neki 300Mbps adapter bez obzira na nemogucnost trenutnog iskoristenja.
Za sada vode Asus N14 i TL-WN7200ND.
Dakle bitna je sto stabilnija i brza veza

Poslednja ispravka: Rolle (30.8.2015 u 20:27)
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 22:06   #9
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

Citat:
Rolle kaže: Pregled poruke
To onda znaci da je bolje da kupim TPLink TL-WN7200ND posto je on od 150 sto znaci da ima jednu antenu i automatski jaci signal posto ne deli jacinu na dve antene.
Da li neko ima iskustva sa ovom Asusovom karticom?

edit: nasao sam par testova gde je TL-WN8200ND podbacio u brzini pa je cak i USB verzija adaptera bez antene imala brzi transfer, a kako se nadam sto boljoj brzini transfera za sada je izbacujem iz uzeg kruga.
Kako je cena ostalih kartica slicna nije neko bacanje para ako uzmem i neki 300Mbps adapter bez obzira na nemogucnost trenutnog iskoristenja.
Za sada vode Asus N14 i TL-WN7200ND.
Dakle bitna je sto stabilnija i brza veza
Dve antene znaci bolji prijem signala, a ne rasipanje signala. Licno bih uzeo 300 mb/s Buducnost je vec tu.
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 22:31   #10
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

I ja sam kupio 300 mbps i ruter i antenu, međutim ne dobija se bolji prijem signala jer druga antena služi da duplira brzinu ali na drugom kanalu ako oba uređaja imaju 300 mbps ili 2 antene a ako je 150 mbps onda druga antena ne služi ničemu, može samo da zrači bezveze
Prosto rečeno 2 antene od 3 db ne daju istu jačinu kao jedna od 6, nego 2x3 i dalje
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2015, 8:49   #11
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pouzdana WiFi kartica za rad sa SBBovim Cisco ruterom

Na kraju je kupljena Asusova kartica.
Za sada radi pristojno, mada ni ona nema pun domet.
Mozda bi se WN7200ND bolje pokazala, ali i ovo je dovoljno.

Hvala svima koji su ucestvovali u temi.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije Wile E. Coyote Simulacije vožnje 1096 3.7.2016 16:24
usb wifi kartica Stronger Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 23.1.2010 22:50
Problem sa čitačem kartica joxwell Nosači podataka 7 19.11.2009 18:35
Problem sa čitačem kartica joxwell Ostale komponente 3 2.11.2009 16:02
Problem sa ruterom ! s_stef Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 24.4.2009 9:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com