Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.12.2018, 12:14   #61
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Meni ovaj LG radi već skoro 5 godina bez problema, zavisi od primerka do primerka, doduše malo se i koristi, možda sat vremena dnevno u proseku.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2018, 12:47   #62
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Sat vremena dnevno je nista. Ja moj LG koristim sat vremena nedeljno, sto je jos vise nista. Ipak, ko npr. ima decu TV mu stalno zvrnda i tada se vidi valja li ili ne. Pokazalo se da LG nikako nije dobra kupovina (aparati proizvedeni u zadnje 3-4 godine) a npr. jedan FOX ili VOX odlicna (duplo jeftiniji TV).
Da dodam, popravljanje/zamena pozadinskog osvetljenja je bacanje para, ceo TV pravo u kantu i kupiti drugi . Tako popravljen TV radi par meseci i opet zvekne.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2018, 20:20   #63
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

@Laskaris Pa ima jer je procenat kvarova kod renomiranih brendova daleko manji od tih smeca Primer imam drugara koji ima neki Vivax TV i evo ga 5-6 godina bez problema ali takodje znam i jedno 50ak ljudi kojima Vivax,Vox,Fox,Tesla i ostala smeca nisu izdrazala godinu dana tako da...

Takodje 99% njih koji su kupili Sony,Samsung,Philips su mahom zadovoljni
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2018, 9:50   #64
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Da dodam, popravljanje/zamena pozadinskog osvetljenja je bacanje para, ceo TV pravo u kantu i kupiti drugi . Tako popravljen TV radi par meseci i opet zvekne.
Pa sad ako sam TV platio 550€, a zamenu pozadinskog svetla 150€ i evo već piči godinu dana (pu, pu da ne ureknem), nije baš da je bacanje para. To pozadinsko svetlo je ujedno i najskuplja popravka.

Ali da, kada bude sledeći put crkao i to bude opet pozadinsko svetlo, ceo TV će leteti u kantu.

Doduše meni TV zvrnda 8 - 12 sati dnevno, pa možda nije ni čudo.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2018, 12:28   #65
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
@Laskaris Pa ima jer je procenat kvarova kod renomiranih brendova daleko manji od tih smeca Primer imam drugara koji ima neki Vivax TV i evo ga 5-6 godina bez problema ali takodje znam i jedno 50ak ljudi kojima Vivax,Vox,Fox,Tesla i ostala smeca nisu izdrazala godinu dana tako da...

Takodje 99% njih koji su kupili Sony,Samsung,Philips su mahom zadovoljni
Oh come on..pricas sa 50 ljudi o njihovim televizorima, koje su marke i koliko traju? Save it. Ne verujem ti
@bachi: u tom slucaju se mozda i isplati ali krs je to uredjaj ako placen 550 eur zahteva posle 2 god servis od 150 eur. Tako nesto, nikad vise.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2018, 0:31   #66
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Vivax,Vox televizori

I meni baš pre neki mesec priča poznanik da mu crklo pozadinsko na LG. On je doduše elektronac pa je sam to izmenjao. Mada je kaže po ceo dan radio TV i to na 100% brightness (što inače utiče na životni vek).

Mada mislim da ako krene da se kopa, za svaku marku će se naći puno kvarova i pehova.

Edit: Meni posle 3 god na Samsungu zaglavio jedan piksel na zeleno i nikakav fix ne pomaže. Mada ga retko primetim pa mi i ne smeta.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2018, 9:59   #67
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Naravno da za svaku marku moze da se nadje kvarova i pehova. Poenta je da FOX / VOX nisu nimalo losiji od LG/Samsunga & Co sto se kvarova tice. A duplo su jeftiniji.
Mozes da probas da "masiras" taj piksel. To je vise mera za mrtav piksel ali moze da pomogne. Uzmes higijenski stapic npr i par minuta trljas ekran na tom mestu.

Poslednja ispravka: Laskaris (12.12.2018 u 10:24)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2018, 3:50   #68
Talos
Član
 
Član od: 3.10.2016.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Naravno da za svaku marku moze da se nadje kvarova i pehova. Poenta je da FOX / VOX nisu nimalo losiji od LG/Samsunga & Co sto se kvarova tice. A duplo su jeftiniji.
Mozes da probas da "masiras" taj piksel. To je vise mera za mrtav piksel ali moze da pomogne. Uzmes higijenski stapic npr i par minuta trljas ekran na tom mestu.
Slažem se, danas čak i poznate marke muljaju svašta pa ni njima se baš više ne može verovati, meni baš krenuo sporedni TV da riknjava i vidim da ima u E***-ju Fox 32`za 15000 i naravno da cu njega uzeti, 3 godine garancije, ako preživi samo toliko meni je to OK. Radije ću za 3 godine opet uzeti za iste pare neki TV i biti opet 3 godine miran nego da platim u startu 30-40k i da mi isto tako rikne posle isteka garancije. Imam 52` Panasonic skupo plaćen pre par godina i kada sam dobro razmislio ne pada mi više na pamet da kupujem precenjenju i preskupu elektroniku, ko voli ja nemam ništa protiv ali ja više ne
Talos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2018, 13:09   #69
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Oh come on..pricas sa 50 ljudi o njihovim televizorima, koje su marke i koliko traju? Save it. Ne verujem ti
@bachi: u tom slucaju se mozda i isplati ali krs je to uredjaj ako placen 550 eur zahteva posle 2 god servis od 150 eur. Tako nesto, nikad vise.
Ne budi bukvalista ali da vecina ljudi je uzela te shlj marke kad su pali ispod 20k na sta sam kolutao ocima i onda klasika...sto super je slika krece diskusija itd

Uglavnom kao sto sam rekao znam samo jednu osobu kojoj shlj marka Vivax zapravo radi i nema bagove
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2018, 18:11   #70
Talos
Član
 
Član od: 3.10.2016.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Za Vivax sam i ja čuo par ljudi da se žali ali za Fox nisam čuo da se žale, danas sam još saznao da Fox daje 5 godina garancije na televizore kupljene do 15.01, eto meni još jedan razlog da ga kupim
Talos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2018, 18:17   #71
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Budi oprezan u vezi tih garancija, znaju cesto da daju fantomske garancije od 5god tipa prodavnica 2god sto je normalno a kao proizvodjac u ovlascenom servisu 5 god i to je problem jer cesto ne postoji taj famozni ovlasceni servis.

Bilo je toga bas skoro na TV_u nzm koja tacno marka je bila u pitanju ali fox,vox,tesla fazon
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2018, 21:16   #72
Talos
Član
 
Član od: 3.10.2016.
Poruke: 60
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Budi oprezan u vezi tih garancija, znaju cesto da daju fantomske garancije od 5god tipa prodavnica 2god sto je normalno a kao proizvodjac u ovlascenom servisu 5 god i to je problem jer cesto ne postoji taj famozni ovlasceni servis.

Bilo je toga bas skoro na TV_u nzm koja tacno marka je bila u pitanju ali fox,vox,tesla fazon
Redovna garancija je 3 godine a kao što sam već napisao i toliko ako preživi meni je OK, dosta mi je da preplaćujem elektroniku samo zbog izvikanog imena, ako i rikne posle isteka garancije uzeću drugi i opet ću jeftinije proći nego da platim u startu 40000 pa mi opet niko ne garantuje da će preživeti garanciju. Nekad se znalo, ako hoćeš kvalitet moraš da ga platiš a sada je sve otišlo "dođavola", znam mnogo ljudi iz bližeg okruženja koji su imali probleme sa skupim stvarima a ovo i kad rikne baciš u kantu i ne sekiraš se.
Talos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2018, 11:10   #73
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Za FOX dobijas produzenu garanciju, pisana izjava, kada se registrujes na sajtu (to vazi do 15.01 cini mi se). Nema prevare. Vrlo su korektni sto se tehnicke podrske tice. Nema sanse da cu ikada vise kupiti TV duplo skuplji a nimalo bolji. Pa ekrane prave tri firme u Kini a oni se ugradjuju i u FOX/VOX i u Samsung/LG & Co. Komponente su iste, kupac kod Samsunga, LG-ja, Panasonica, Toshibe placa ime a ne kvalitet sam po sebi. To ne znaci da su brand televizori losi. Nisu, svakako ne svi. Ali, ne opravdavaju kvalitetom duplo visu cenu u odnosu na FOX/VOX i slicne.

C64freak:
Citat:
Ne budi bukvalista ali da vecina ljudi je uzela te shlj marke kad su pali ispod 20k na sta sam kolutao ocima i onda klasika...sto super je slika krece diskusija itd
Uglavnom kao sto sam rekao znam samo jednu osobu kojoj shlj marka Vivax zapravo radi i nema bagove
O cemu ti pises covek? Pises o nekim ljudima sa kojima nisi ni pricao (to kao treba da bude neki opsti argument ili sta) nego istresas tako iz glave po svom nahodjenju neke podatke. Ti zapravo nemas blage veze o cemu pises niti imas ijedan pravi argument osim mantri kako su brandovi bolji od "noname" modela. Hajde da si koristio ijedan od tih noname televizora pa da imas negativno iskustvo..nego nisi. Prosto pises o necemu o cemu ne znas nista samo da bi pisao i jos si uporan u tome.

Poslednja ispravka: Laskaris (17.12.2018 u 11:33)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2020, 23:29   #74
deenh
Novi član
 
Član od: 14.4.2020.
Poruke: 15
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Kakav je ovaj AIWA Televizor? To je nekad bio solidan brend. Sad se pojavio niotkuda.32 inča za oko 14000din.?
deenh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2020, 10:49   #75
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.350
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.980 puta na 7.029 poruka
Određen forumom Re: Vivax,Vox televizori

Kupio ih je Sony a onda ugasio, pa rasparčao i rasprodao brend. Audio oprema je i dalje OK. Što se televizora tiče, po toj ceni u pitanju je vrv generički brendirani Kinez.

https://asia.nikkei.com/Business/Aiw...t-manufacturer
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
filips televizori Poaspanko Foto i audio/video 8 7.5.2016 1:10
DVB-T2 televizori user928 Foto i audio/video 10 28.3.2016 19:03
Led,Lcd i plazma televizori Poaspanko Foto i audio/video 1 6.4.2015 19:10
LCD, LED televizori pomoć boza16v Video/TV softver 6 28.3.2012 16:22
Favorit televizori Conte7 Video/TV softver 16 28.1.2012 15:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com