Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2010, 21:41   #1
Marti Misterija
Deo inventara foruma

Član od: 24.10.2006.
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Red face Win7 (x86) odjednom nece da se podigne

Dakle na laptopu iz potpisa vec dugo vremena imam oba Win7 (x86 i x64) pri cemu mi je 32-bitni primarni dok mi je 64-bitni potreban samo za jednu aplikaciju i koristim ga veoma retko.
Juce prilikom pokusaja podizanja primarnog Win7 nije hteo da se digne vec je odradio "check for consistency" pri cemu je nasao da su neki fajlovi (oznaceni brojevima npr. 206344) unreadable, dok je nasao neke probleme sa file indexima (secam se da su nesto pomenuti indexi $25 i $30). Nesto je radio i brljao i kada je to zavrsio restartovao se jos par puta i odradio slican posao.
Nakon toga vise nista nije radio ali ja takodje nisam mogao da dignem sistem posto dodje do momenta kada se pojavi win7 logo, pise starting windows i tako samo ostane da stoji po desetinu minuta.
Probao sam nekoliko puta pomocu bootabilnog diska sa win7 i da odradim repair, medjutim to je svaki put dugo trajalo (dok prvo nadje OS, zatim dok proba da nadje gresku/problem pa da ga popravi etc) da bi nakon sto javi da je zavrsio i ja odradim restart situacija bila opet ista tj. pojava logo-a i nista vise.
Probao sam da podignem i pomocu last good known configuration (isti slucaj) kao i u Safe Modu ali tu pocne da ucitava drivere i onda dodje do Loading: Windows\System32\DRIVERS\CLASSPNP.SYS i tu jednostavno "zakove" tj. samo stoji na tom mestu i nista se ne desava tj. nece/ne moze da podigne win ni u safe modu.

Zna li neko sta moze biti uzrok problema i kako ga resiti ali bez reinstalla OS (tome bih pribegao samo u krajnjoj nuzdi). Hvala unapred.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2010, 10:59   #2
Marti Misterija
Deo inventara foruma

Određen forumom Re: Win7 (x86) odjednom nece da se podigne

Probao sam razne opcije repaira - i sa instalacionim diskom sedmice i sa ERB 6.5 i sta ti ja znam i ista je situacija.

Onda sam odradio skan sa MHDD 4. 6 i tu je pokazao puno errora i nesto manje warninga na samom HDD sto je bio znak da nije bas sve softversko pitanje.
Nakon toga sam startovao HDD regenerator 1.71 sa opcijom scan and repair i rezultati su vise nego porazavajuci!
Do sada je skanirano samo 40% diska (disk je 500GB) i nadjeno je vec 838 bad sectora! Doduse svi ti bad sectori su nadjeni do prvih 8% diska koje je scaniran ali svejedno mnoooogo ih je.

Sad je pitanje sta ciniti - odraditi low level format i nastaviti da koristim taj HDD ili da probam da reklamiram posto je u garanciji, mada je pitanje da li ce da prihvati reklamaciju zbog bad sectora, narocito sto je proslo oko godinu dana od kupovine?!!
Stara 15.5.2010, 11:24   #3
ivanza
Deo inventara foruma

Član od: 19.7.2006.
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka

Ako je jos u garanciji reklamiraj bre to.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2010, 12:10   #4
DAKINS
Starosedelac

Član od: 19.7.2009.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 366 puta na 308 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS

Svako probaj da reklamiras i da odbiju nikom nista .
Jedno ne mora da znaci da je hard propao imao sam slican slucaj na bratovom kompjuteri zbog lose veze maticne i hdd kad sam to zamenuo vise problema nisam imao
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2010, 12:23   #5
Marti Misterija
Deo inventara foruma

Znam ali na desktopu je lakse zameniti kabal koji poezuje maticnu i HDD, a sta uraditi na laptopu kad znas kako se ta konekcija vec ostvaruje.
Stara 15.5.2010, 12:52   #6
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive

Član od: 8.11.2005.
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg

Sad tek videh tvoj drugi post..Pošto je u garanciji, reklamiraj, nema šta da razmišljaš.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2010, 13:49   #7
Marti Misterija
Deo inventara foruma

Nakon sto sam juce odradio skan sa SeaTools kada je nasao silne greske (rezultat je bio FAILED) koje je popravio, danas sam ponovo odradio skan sa SeaTools-om (i short i long) i nije nasao nijednu gresku, tj. rezultat je nakon oba bio PASS.
Takodje sam odradio skan sa MHDD 4.6 i za razliku od prethodnog puta kada je imao blizu 800 fajlova sa rezultatom Error (! UNC) i oko 100 sa rezultatom Warning, sada je nasao "samo" 12 sa rezultatom Warning (10 sa <500 ms i 2 sa >500 ms) i to svih 12 u prvom procentu HDD. Ne znam da li je to dobro ali je sigurno daleko bolje nego prethodni put. Sledi jos provera i sa HDD regeneratorom (cisto da budem siguran u rezultate) i posto sam back-upovao podatke na eksterni HDD ide instalacija Windowsa.
E sad sam u maloj dilemi - da li da instaliram cist Win i zatim svo ono instaliranje, podesavanja, tweakovanja etc. ili da instaliram samo Acronis TIH i pomocu njega i .tib image fajla koji sam njime napravio jos decembra prosle godine vratim racunar u to stanje? Oba imaju svojih prednosti i nedostataka tako da za sada uopste nisam nacisto sta ciniti.
I da li nakon ovakvih rezultata novih skaniranja da ipak radim reklamaciju HDD-a ili da nastavim koriscenje normalno kao da nista nije bilo? Ako nista drugo mogu videti kako ce da se ponasa u nekom narednom periodu posto ima jos sasvim dosta vremena do isteka garancije, pa ako se opet pojavi neki bad sector onda da primenim tu opciju.
Stara 16.5.2010, 16:45   #8
ivanza
Deo inventara foruma

Član od: 19.7.2006.
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka

Gvozdje se kuje dok je vruce.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2010, 17:01   #9
Marti Misterija
Deo inventara foruma

Yep, znam, ali sad da odem tamo i da kazem da reklamiram HDD zbog gomile bad sektora, kad ono nijedan program ne pokazuje postojanje nijednog loseg sektora - ni SeaTools, ni MHDD ni HDD regenerator, mislim da je pitanje koliku prodju bi imala ta moja reklamacija.
Mislim da je bolje da nista nisam ni dirao, al jbga sad.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
A zasto nece da se vrati iz stanby-a? vazquez Kvarovi 0 25.12.2006 9:04
Nece da se startuje Win kada je disk u DVD drajvu dramle Slobodni softver 10 12.12.2006 12:52
Sistem nece da se podigne!!! Mocko Kvarovi 11 22.11.2006 13:33
Nece da se ugasi !!!!! Gerovit Kvarovi 3 17.10.2006 13:02
POMOC... Nece da se upali..... daver Kvarovi 5 20.8.2006 13:23

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:33.