Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Pregled rezultata glasanja: Koji antivirus program koristite?
BitDefender 19 3,88%
PC-cillin 5 1,02%
AVG Anti-Virus 60 12,24%
AVP Kaspersky 120 24,49%
McAfee VirusScan 2 0,41%
F-Secure Anti-Virus 1 0,20%
Norton AntiVirus 23 4,69%
F-Prot for Windows 2 0,41%
ESET Nod32 214 43,67%
Panda Anti-Virus 6 1,22%
eTrust EZ Antivirus 2 0,41%
AVAST! 75 15,31%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 490. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.9.2007, 23:12   #301
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Uf, koristiti besplatan AV na poslu, svaka čast na hrabrosti.
Ma briga me nije moj komp
Ionako ga palim svaki drugi dan onako chisto da nemam grizu savesti (mislim na anti-virus)
iMa_NeKo_PljUgU je offline  
Stara 2.9.2007, 23:42   #302
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

'Ajde dodajte i Avira Antivir pa i ja da glasam...
Željko je offline  
Stara 2.9.2007, 23:53   #303
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
Ma briga me nije moj komp
Ionako ga palim svaki drugi dan onako chisto da nemam grizu savesti (mislim na anti-virus)
No comment. Ako imate sistemskog administratora na poslu, trebalo bi da dobije "nogu" pod hitno.
Bryan Fury je offline  
Stara 3.9.2007, 0:06   #304
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
No comment. Ako imate sistemskog administratora na poslu, trebalo bi da dobije "nogu" pod hitno.
<>
Ma kakvi... Sami se kachimo na mrezu, razvlachimo kablove (inache ko da su organski samo rastu i gmizu svuda) itd... Da ne shtetim ugledu firme
</>

A sad ozbiljno nije mi potreban neki bolji... Ovaj radi posao... ionako chesto reinstaliram windows... jer mi je bitno da bude chist sistem... radim samo u dreamweaver-u i M$ SQL Serveru...
iMa_NeKo_PljUgU je offline  
Stara 3.9.2007, 0:17   #305
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Da ne offtopic-ujem dalje reći ću još samo ovo - tako se to ne radi. Ali ne branim, svako ima svoj način poslovanja.
Bryan Fury je offline  
Stara 9.9.2007, 9:27   #306
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Posle svih ovih odgovora skoro da nesmem da napishem da koristim:
BitDefender Professional Edition v.7.2
skoro dve godine bez ikakvih problema sa virusima
iako sam kachio u rachunar razne HDD-ove radi formatiranja, chishcenja od virusa i smeca, radi kontrole ispravnosti i sl.
Ufff, zar je toliko vremena prošlo?!
Citiranu poruku sam napisao: 5.11.2005., 9:55

Skoro sam zamenio BitDefender, stavio sam NOD32.

Moram priznati, teška srca pošto gajim sva pozitivna iskustva sa BitDefenderom, da se primeti skoro ozbiljna razlika u brzini računara koja je dobijena ovom promenom. Nadam se da će i efikasnost u odbrani računara od raznih napasti ostati na nivou koji sam imao od BitDefendera.

NOD32 takodje koristim i u firmi na mreži sa puno računara i donekle (malo više) nestašnim i nedisciplinovanim korisnicama/ima pa se ipak ponaša u skladu sa očekivanjima ...
ne peva, ne kuva kafu ali korektno štiti računare.

PS.
BitDefender mi se još uvek više dopada kao celovito i odlično rešenje za ozbiljan računar ... problem je što malo više ručka memoriju ali jbg.
Simke je offline  
Stara 9.9.2007, 15:18   #307
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Mene su SK forumasi nalozili da uzmem NOD 32 i dosao sam do zakljucka da ni jedan AV nije savrsen i da je najbolje preci u linux i ne razmisljati (ili bar skoro ) o tome.

Na svako aktiviranje nekog programa ili cak otvaranje foldera, taj glupi NOD prijavljuje nesto sumnjivo, cak mu je i sopstveni exe sumnjiv.
Jel zato najbolji ?
Inace kada sam video da njegovom smaranju nema kraja, cekirao sam da sam sve prebacuje u karantin i ostavi me na miru.
Inace meni licno, jako sporo skenira kada regularno radi na amon i ostale *monove, ali brzo skenira na desni klik.

Nema ni cest update kao kaspersky.
wu-gambino je offline  
Stara 9.9.2007, 16:30   #308
NikolaT
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Бијељина
Poruke: 359
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Користио сам Kaspersky 7 мјесци док ми није истекла лиценца те сам се вратио на Avast и могу рећи да су оба антивируса одлична, али KAV има пар предности-ефикасност је приближна, али је KAV мање захтјеван (не знам зашто се неки жале али мени је заузимао минимум ресурса), могао је да се потпуно искључи, лако се updetovao, док је аваст понекада тром, у неким тренутцима без разлога "краде" меморију, не може да се потпуно искључи (може али преко "servica"). Тако да су оба за сваку препоруку, али Аваст је бесплатан па му дајем благу предност иако има неколико мана, а да не спомињем рогобатан интерфејс.
NikolaT je offline  
Stara 9.9.2007, 20:20   #309
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
NikolaT kaže: Pregled poruke
Тако да су оба за сваку препоруку, али Аваст је бесплатан па му дајем благу предност иако има неколико мана, а да не спомињем рогобатан интерфејс.
U pravu si donekle, nije bas najsrecnije rijesen interfejs (nimalo ne pomaze to sto nije moguce otvoriti program preko cijelog ekrana, vec je sve strpano kao sardine). Pokusaj sa skidanjem nekog drugog skina sa interneta, ja recimo koristim rejzor - sharp od Sase Zivanovica, prilicno fino izgleda, a i djeluje mi smisleniji i jednostavniji od defaultnog Avastovog (mada ni szc - kde nije los, dobijas ga uz program).
Dimo je offline  
Stara 10.9.2007, 1:40   #310
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Mene su SK forumasi nalozili da uzmem NOD 32 i dosao sam do zakljucka da ni jedan AV nije savrsen i da je najbolje preci u linux i ne razmisljati (ili bar skoro ) o tome.

Na svako aktiviranje nekog programa ili cak otvaranje foldera, taj glupi NOD prijavljuje nesto sumnjivo, cak mu je i sopstveni exe sumnjiv.
Jel zato najbolji ?
Inace kada sam video da njegovom smaranju nema kraja, cekirao sam da sam sve prebacuje u karantin i ostavi me na miru.
Inace meni licno, jako sporo skenira kada regularno radi na amon i ostale *monove, ali brzo skenira na desni klik.
Bez uvrede-ja mislim da vecih gluposti nisam procitao jer koristim NOD vec par godina i nisam imao nikavih problema sem sto sam zapatio par trojanaca
A sto se tice brzine skeniranja-tu je ubedljivo najbrzi-sa svim opcijama cekiranim treba mu oko 45 min za moj dupke pun HD od 80GB
Slicna operacija na Kasperskom npr traje i do par sati-toliko o tome

Citat:
Nema ni cest update kao kaspersky.
NOD ima update definicija na svakih sat vremena i to je ukljuceno jos po defaultu
Jok sta treba-da svakih 10 minuta osvezava bazu
Covenant je offline  
Stara 10.9.2007, 7:25   #311
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Mene su SK forumasi nalozili da uzmem NOD 32 i dosao sam do zakljucka da ni jedan AV nije savrsen i da je najbolje preci u linux i ne razmisljati (ili bar skoro ) o tome.
Savršeno si u pravu, ni jedan AV nije savršen. Bojim se da ako predješ u Linux tek onda ima da razmišljaš i trošiš vijuge, verujem da će ti ovi problemčići sa NOD32 izgledati kao igrarija.
Ne menja se operativni sistem zbog problema koje ti imaš iako bi možda trebalo da probaš druženje sa pingvinima jer nova iskustva i nova saznavanja ne mogu da ti škode ... ali prvo se dobro informiši u šta se upuštaš.


Citat:
wu-gambino kaže: Pregled poruke
Na svako aktiviranje nekog programa ili cak otvaranje foldera, taj glupi NOD prijavljuje nesto sumnjivo, cak mu je i sopstveni exe sumnjiv.
Jel zato najbolji ?
Inace kada sam video da njegovom smaranju nema kraja, cekirao sam da sam sve prebacuje u karantin i ostavi me na miru.
Inace meni licno, jako sporo skenira kada regularno radi na amon i ostale *monove, ali brzo skenira na desni klik.

Nema ni cest update kao kaspersky.
Kada bi morao da biram izmedju tvrdnje NOD32 da je nešto sumnjivo i tvoje tvrdnje da je to glupost, veruj mi da bih pre bio na njegovoj strani ... što savetujem i tebi, budi uvek pomalo oprezan.
Meni su uključene sve njegove napredne opcije, diskova imam nekoliko, prilično sam aktivan na netu i inače prilično koristim računar pa mi se ne dešava da mi iskaču te poruke o sumnjivim fajlovima.

Pokušaj da podesiš NOD32, to ćeš svakako morati da uradiš sa bilo kojim AV programom, dopuni ga i skeniraj sve diskove ... ići će to već, ne brini.


Što se tiče dopune antivirusnih definicija stavi na automatsku dopunu i ne obraćaj pažnju na to ...
Nisam siguran ni u ovo što Covenant tvrdi da se dopunjava na sat vremena, barem mi se čini da kod mene nije tako, rekao bih da se dopunjava na svakih osam sati ... moguće je da nisam nešto dobro podesio, moraću da proverim.
Simke je offline  
Stara 10.9.2007, 8:13   #312
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Slažem se, za skoro dve godine koliko ga koristim, ne sećam se uopšte da je prijavljivao neke sumnjive fajlove (NOD32). Što se tiče dopuna i ne obraćam pažnju na to, dopuni se kad upalim računar. Mada je baš klasičan anti-virus pa mu se ponekad desi da propusti kojeg trojanca, tako da treba uvek imati još nešto u rezervi, npr a2, Spybot, Ad-aware i sl.
Bryan Fury je offline  
Stara 10.9.2007, 10:41   #313
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

JBg, ne postoji savrsen AV program, svaki ima po koji nedostatak, mada budite sigurni da nijedan opasan virus NOD32 nece propustiti.
Predrag Stankovic je offline  
Stara 11.9.2007, 15:10   #314
Win32
Član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 129
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

A kakvo je vase misljenje o Trend Micro Internet Security (PC Cillin), posto ga Microsoft koristi za skeniranje attachmenta mail-ova na hotmail-u
Win32 je offline  
Stara 11.9.2007, 17:23   #315
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Citat:
Win32 kaže: Pregled poruke
A kakvo je vase misljenje o Trend Micro Internet Security (PC Cillin), posto ga Microsoft koristi za skeniranje attachmenta mail-ova na hotmail-u
meni se desavalo, dok sam koristio nod32, da fajl koji pokusavam da attach-ujem na hotmail-u nece da ga prihvati jer taj trend micro prijavi virus koji ne vidi nod32 kada skeniram taj fajl sa njim!?! ili jos gore kada mi na poslu stigne mejl od nekoga ko je poslao preko hotmail-a i nije primetio da ovaj nije attach-ovao fajl primim samo praznu poruku bez tog bitnog fajla uz obavestenje da je trend micro prijavio virus, i onda mi posalju fajl preko nekog drugog mail-a i f-secure, koji koristimo na poslu, ne pronadje nikakav virus
jagodanbg je offline  
Stara 14.9.2007, 9:49   #316
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Trenutno Bit Defender+ 10, a ranije McAffe ali mi istekla licenca. Sa Mcaffe sam bio odusevljen. A Bit Defender ima extra podršku (na engleskom), i izašao me je samo 13€ licenca za godinu dana, jedan računar + radi na slabijim konfiguracijama.
noisy je offline  
Stara 29.9.2007, 14:50   #317
generic
Novi član
 
Član od: 26.9.2007.
Lokacija: Medjuhana
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Trenutno koristim Kaspersky 2007. Cini mi se da je bolji od nod32. Kada sam ga odneo drugu koji koristi nod32 nasao mu je desetak zarazenih fajlova. Pre njega sam koristio Kaspersky 2006, ali mi je pre 4 meseca istekla licenca. Doduse sa Kasperskym 2005 imam lose iskustvo jer je ovratno spor.
generic je offline  
Stara 30.9.2007, 19:15   #318
pedja169
Novi član
 
Član od: 9.12.2005.
Poruke: 12
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Moze neko da mi posalje na PM gde mogu da skinem Comodo firewall.

unapred zahvalan
pedja169 je offline  
Stara 30.9.2007, 19:54   #319
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Pa dovoljno je na googleu da ukucas Comodo firewall i to je to.

Evo ti direktan link ako te mrzi/ne znaš sam.
ForceWare je offline  
Stara 30.9.2007, 21:22   #320
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Koji antivirus program koristite?

Pre neki dan resih da isproban Kasperskog, trial verzija od 30 dana. Instaliram ga i krenem malo da ga cackam, hteo sam da iskljucim automatsko startovanje da se ne bi dizao svaki put sa sistemom, medjutim nisam uspeo, Kaspersky je stitio registry. Onda ga iskljucim rucno i krenem da ga ceprkam po registryju, ali on se ne da, ne mogu da izmenim ni jedan kljuc, iako imam dozvole da to uradim. Proban cisto iz radoznalosti da mu pobrisem neke fajlove u Program files, kad ni to ne mogu, opet imam potrebne dozvole za brisanje. Morao sam da odem u safe mod da bih mu "presudio".

Medjutim posle svega ovom ceo sistem je poceo da baguje, uradio sam sistem restore i nista. Morao sam da ugasim virtuelni masinu i prekopiram back up preko postojecih fajlova unistenog sistema.

Ovo iskustvo me je naucilo da nikada vise ni ne pokusavam da se bahcem Kasperskim. Neko bi rekao da je on bezbedan bas zbog toga sto je toliko zakljucan (sto je i tacno), ali ja ne zelim softver koji ce mi zakljucavati sistem, vec softver koji ce hvatati viruse i nista vise.
nighthawk je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
koji faks program za ISDN liniju Branislav Gavric Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 25.9.2008 19:43
koji program za optimizaciju kompa Dusan Maksimovic Aplikativni softver 8 26.1.2007 23:05
Koji antivirus koristite??? next Zaštita 5 19.1.2007 22:40
Program koji ne dozvoljava zatvaranje odredjenih programa? mant3ra Aplikativni softver 2 27.9.2006 9:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com