Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2010, 16:57   #1
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom China phone... Koji od njih?

Pozdrav ljudi! ;-)

Znam da je bilo par tema ali meni je stvarno potrebna pomoc. Proslo je par godina od prvih kineskih Copy "batal" telefona, i mislim da danas moze da se uzme jedan fin, solidan telefon. Zadnji moj tel koji je popio malo vode je SEC902, i vise mi ne pada na pamet da uzimam tako skupe telefone

Sto se tice kineskih telefona nesto sam gledao al nisam bas upucen i nemam neta u stanu nego sve net obaveze obavljam na jedan stari nokijin telefon, i to na velike muke. Citao sam da neki kineski telefoni imaju Javu, wifi, tv i ostalo, ali neznam im pun naziv sto me muci. Ono sto bih voleo je da mi kineski tel ima javu, wifi, touch scren, tv itd... Razmisljao sam o kopiji n97 ali neznam kokliko mu boja ima ekran i dal ima javu? A gledao sam i iphone samo neznam im ni jedan naziv sem iphone. Dobro dosla bi mi pomoc u odabiru jednog ovakvog telefona.

P.S. Steta sto ne mogu da nadem ni jednog s sinbijanom il windowsom.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2010, 3:12   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Kinezi nisu u stanju da uflesuju simbian ili nedaj boze WM u svoje telefone. A sto se tice tih telefona, batali to, nije to kvalitetno, mada opet sve zavisi kako potrefis, ja recimo imam kineski iPhone koji mi sluzi samo kao TV u autu i radi super evo vec 3 mjeseca, mada opet desavalo mi se da mi se u samo jednome danu na servis donesu dvije kineske n97. Sve zavisi, ali generalno ja nikada ne bih uzeo kineza, bolje je i neki polovan tel nego kinez.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JovanK na korisnoj poruci:
Isko (18.4.2010)
Stara 11.4.2010, 9:14   #3
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Nema ih sa symbijanom ili wm.

Dalje, "ne znam" se piše odvojeno, omg...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Isko (18.4.2010)
Stara 12.4.2010, 15:33   #4
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Ma mani se toga. Imaju oni sve te funkcije na papiru ali u praksi to polovično ili uopšte ne radi. Loš je softver. Touchscreen slabo radi. Ima malo memorije i podršku za memorijsku koju možeš naći samo u pećinama na Antarktiku..Imaju kameru od 5 MPx ali to nisu prave 5 MPx nego 0.3 MPx samo povećane na tu rezoluciju tako da dobiješ još gori efekat. Al ako baš oćeš to,uzmi Anycool ako naručiš više od 100 komada možeš da biraš šta će na njemu pisati.

btw.A stvarno Kinezi ne mogu da ubace pravi Symbian nego neko tamo sra*e ,a Symbian je OPEN-SOURCE..Al jok.
EDIT:Skonto sam zašto Kinezi ne ubacuju pravi O-Source Symbian- loš je sam hardver tj.arhitektura telefona.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku federer na korisnoj poruci:
Isko (18.4.2010)
Stara 15.4.2010, 1:22   #5
qwerty
Član
 
Član od: 7.2.2007.
Poruke: 213
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 79 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Sto se tice kineskih telefona nesto sam gledao al nisam bas upucen i nemam neta u stanu nego sve net obaveze obavljam na jedan stari nokijin telefon, i to na velike muke. Citao sam da neki kineski telefoni imaju Javu, wifi, tv i ostalo, ali neznam im pun naziv sto me muci. Ono sto bih voleo je da mi kineski tel ima javu, wifi, touch scren, tv itd... Razmisljao sam o kopiji n97 ali neznam kokliko mu boja ima ekran i dal ima javu? A gledao sam i iphone samo neznam im ni jedan naziv sem iphone. Dobro dosla bi mi pomoc u odabiru jednog ovakvog telefona.

P.S. Steta sto ne mogu da nadem ni jednog s sinbijanom il windowsom.
Imas temu u kojoj sam ja opisao svoj kineski telefon koji ima sve sto si pobrojao, za 90 evra.

Da ti ne nabrajam modele, idi na www.china-mobile-phone.com tamo imas nazive modela sa specifikacijama i slicicama, u sirokom dijapazonu cena.

pozdrav
qwerty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku qwerty na korisnoj poruci:
Isko (18.4.2010)
Stara 15.4.2010, 15:57   #6
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Hvala za stranicu, ali ja ni jedan tel ne mogu naci kod nas :-(
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2010, 2:57   #7
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Heh ja ti ne bih nikako prporucivao nekog kineza. Razlog biraj sam ima ih i na pretek, jedino ako ti treba TV, ali vidim da si stavio akcenat na wlan-u... Ako je tako i hoces symbian kupi Nokiju N80, ako hoces Windows i touch inas Qtek S200, oba telefona sigurno nemaju cenu vecu od 100 evra polovni. I naravno barem si siguran sta nosis i ako se pokvari ima majstore...
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dile na korisnoj poruci:
Isko (18.4.2010)
Stara 18.4.2010, 15:03   #8
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Evo, konacno sam odlucijo, ali jos nisam kupio. Odlucio sam da rizikujem, da isprobam kineski telefon Iphone T3+ mini. Telefon je finog izgleda, velicine N73. Toch screen, dual sim, stereo zvucnjaci, wifi, bluetoth, java 2.0, tv analog, radio, 0.3 kamera glavna i 0.3 kamera za 3G, itd... Mnogo stvari za male pare. Meni nista vise od ovog ne treba, applikacije cu instalirati koje sam imao u sony ericsonu i bice mi cool. Nadam se. ;-)

Na ovaj potez sam se odlucijo zato sto mi je stwarno dosta tih prici "rekla kazala", uzecu ga kad tad, izvrsiti detaljnu analizu telefona i napisati revijer ovde na formu. Pa ako se ja opecem da se drugi ne opecu, ali stvarno mislim da je proslo tri godine od njihovih prvih batal telefona. Telefon kosta 93 eura, isto kao na njihovom sajtu. Nadam se da se necu toliko razocarati. Uskoro ce osvanuti tema sa njegovim prednostima i manama. ;-)
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 22:08   #9
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

E zanima me me da li postoji neka fora da se vidi da li je telefon kineski? Konkretno me zanima Nokia N95 8GB! Posto ja sumnjam da jeste ali ne znam kako da proverim. Da li ima neku razliku u odnosu na originalnu 95icu?
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 22:56   #10
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Pa naravno da moze. Kamera je uzasno losa, memorije nema 8gb i los softwer. A i izvadi baterijt i vidi dal pise na telefonu made in china. Treba da pise da je iz njemacke ili neke druge evropske zemlje.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 7:51   #11
darkunicorn
Novi član
 
Član od: 23.4.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Ima jos jedan dobar sajt gde se mogu kupti interesantne stvarcice iz Kine, slucajno sam pronasla. .http://www.chinabuye.com/
darkunicorn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2010, 14:02   #12
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
.. applikacije cu instalirati koje sam imao u sony ericsonu i bice mi cool. Nadam se. ;-)..
Neće ti to moći zbog hardvera i softvera telefona koji su loši ali pazi, nema veze što telefon ima Javu.
Ali ako baš oćeš kineski i da posle udaraš glavom u zid,što da ne.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 4:09   #13
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
E zanima me me da li postoji neka fora da se vidi da li je telefon kineski? Konkretno me zanima Nokia N95 8GB! Posto ja sumnjam da jeste ali ne znam kako da proverim. Da li ima neku razliku u odnosu na originalnu 95icu?
Obično se vidi na prvi pogled. Zatim gledaš ispod baterije da li ima onaj standardni, mislim 7-mo cifreni region code kod Nokije. I obično su ovi u Evropi Made in Finland ili Hungary.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 18:47   #14
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
Neće ti to moći zbog hardvera i softvera telefona koji su loši ali pazi, nema veze što telefon ima Javu.
Ali ako baš oćeš kineski i da posle udaraš glavom u zid,što da ne.
hmmmm, nisam znao o tome. Pa mislio sam da moze jer ima Java 2.0, a cinimi se da su operu i ostale alikaci instalirali pojedini. Objasni mi.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 9:10   #15
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Pa naravno da moze. Kamera je uzasno losa, memorije nema 8gb i los softwer. A i izvadi baterijt i vidi dal pise na telefonu made in china. Treba da pise da je iz njemacke ili neke druge evropske zemlje.
Od kad se Nokija pravi u Nemackoj, pozadi moze da pise i Kina i Finska i Hungary. Sva tri su nokia n95 8gb, samo sto se prave na razlicitim lokacijama. Ako ima 8gb onda je stvarno n95,proveri region kod.A ako ne onda je verovatno neka bzv.
Nisu oni toliko losi, moj drug ima n97 anycool i super radi, ima dobar zvuk, wi-fi, gps, tv...malo memorije, ali ide sd kartica,u pocetku mu nisam verovao, ali kada sam video morao sam.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 10:22   #16
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Na nekim mojim telefonima često je pisalo Made in Germany i Made in Finland ,mada ređe.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 19:47   #17
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Od kad se Nokija pravi u Nemackoj, pozadi moze da pise i Kina i Finska i Hungary. Sva tri su nokia n95 8gb, samo sto se prave na razlicitim lokacijama. Ako ima 8gb onda je stvarno n95,proveri region kod.A ako ne onda je verovatno neka bzv.
Nisu oni toliko losi, moj drug ima n97 anycool i super radi, ima dobar zvuk, wi-fi, gps, tv...malo memorije, ali ide sd kartica,u pocetku mu nisam verovao, ali kada sam video morao sam.
GPS? Sa kojim to mapama radi ili je samo neka obicna JAVA aplikacija?
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2010, 10:48   #18
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
GPS? Sa kojim to mapama radi ili je samo neka obicna JAVA aplikacija?
Vjerovatno je mislio na GPRS. GPS čisto sumnjam da ima.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2010, 13:36   #19
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

Napravio sam lapsus, mislio sam na gprs a ne gps.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2010, 12:09   #20
covece
Član
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: cukarica
Poruke: 55
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: China phone... Koji od njih?

nikad mi nece biti jasno zasto se javljaju za odgovore oni koji nemaju iskustva sa temom o postavljenom pitanju
od pre nekih 2 meseca imam kinesku n97 WIFI i ukratko mogu da kazem da sam prezadovoljan sa aparatom,jedina zamerka moze biti losa kamera.sve ostalo je ok iradi savrseno.dati 400-500 moneta za aparate koji imaju sve sto i ovaj kinez je totalno bez veze,koliko vidim po forumima i ti skupli aparati imaju svojih mana i softverskih i hardverskih.prema tome bolje da lupas glavom o zid za 100moneta nego za 400
covece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kina, mobilni


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Пут ка електронском тоталитаризму MilanSM Brbljaonica 215 16.8.2010 20:51
Koji od dva Harda da uzmem? Ready ŠDK - Osnovne komponente 3 11.1.2010 17:26
Koji od ova tri modela je najbolji? djuzelovic ŠDK - Foto i audio/video 0 28.8.2009 17:01
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Program koji od .jpg slika pravi avatare Ilic Marko Aplikativni softver 14 30.10.2006 13:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com