Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2016, 22:25   #1
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Koji telefon kupiti?

Pozdrav,
Želim da kupim telefon, treba mi vaše mišljenje i preporuka.
Zbog već postojećeg ugovora sa Telenorom kupiću kod njih. Zbog finansija, uzeću paket (900 ili 1200din mesečno) i telefon za 1din.
U njihovoj ponudi za 1din su sledeći telefoni

1. Microsoft Lumia 550
2. Lenovo A1000
3. Coolpad Porto S
4. Lenovo Vibe C
5. Alcatel Pixi 4 (5)
6. Huawey Y5 II
7. Lenovo C2
8. Nokia Lumia 620 (cena oko 2000din)

Pretraživaću i sam, informisati se, ali želim i vaše mišljenje, i još bolje ako neko ima neki od ovih telefona da kaže svoje iskustvo.
Bitno mi je da aplikacije ne koče, znači, da mi rade "tečno", ne dok listam instagram ili čitam vesti, ubaguje ceo telefon i izbaci iz aplikacije, ili se restartuje.
Zanima me vaše mišljenje čija kamera je najbolja, recimo ranije je K800 imao odličnu kameru cybershot, ili ne sećam se koja Nokia je pravila odlične slike (ali samo danju), a neki telefoni sa boljim megapikselima su lošije pravili slike.
Znači, te dve stvari bitne, da ne laguje dok se koriste aplikacije, i da je kamerica dobra, znate, da ne piše 5mgpx a da ih pravi kao da su 2 megapiksela.

Imam još par pitanja.
Nisam se susretao sa Windows telefonima. Koja je prednost u odnosu na Android, a koje su mane? Da li recimo, iako je windows, mima google play, da li je FB aplikacija ista kao na Androidu, da li je Instagram isti...? Po čemu je on bolji?
Ne razumem recimo ovo, Nokia Lumia 620 košta 2000din, ima Win8 1.0ghz dual core, 512ram, a Nokia Lumia 550 ima Win10, 1.1ghz quad core, 1gb ram. I sad, ovaj prvi košta 2000 din, a slabija je po konfiguraciji, a ovaj drugi je 1din, i bolji. U redu je ako im je takva politika poslovanja, ali, da li pravim neki propust i ne razumem zbog čega je lumia 620 bolja od lumia 550?

Vidim u ponudi telefona, neki imaju Android 5.0, 5.1, 6.0. E sad, da li telefoni sa 5.0 mogu da se updateuju na novu verziju, ili ostaju 5.0?
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 0:01   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Koji telefon kupiti?

Apdejt verzije Androida zavisi isključivo od proizvođača (ako te zanima fabrički rom) ili zajednice (community, forumi, xda itd.) - sve je od slučaja do slučaja. U svijetu opensource telefona, Windows mobile je smeće od platforme i izbjegavaj bilo koji telefon sa 512 mb rama, bez obzira na kojem je OS-u. Isto tako, često je i 1 gb malo, ako nakalemiš tonu aplikacija. Windows mobile bi bio dobra platforma da je izašao prije 20 godina, a danas jok. Te Lumie imaju donekle ok kamere a ostatak hardvera je prevaziđen. Ja bih išao na Android, sa što više rama. CPU ti je (manje) bitan ako (ne) igraš igre i (ne) pokrećeš više aplikacija odjednom. Isto važi i za ram.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
k750 (6.11.2016)
Stara 6.11.2016, 2:19   #3
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti?

Obe Lumie otpisi.550 ima uzasnu bateriju i par bagova, a ta 620 je kanta.Otpisi i Lenovo a1000 takodje,C, kao i porto s i taj alcatel. Znaci ili Huawei y5 2, ili Lenovo C2. Licno bih isao na C2 zbog bolje baterije i novijeg androida.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
k750 (6.11.2016)
Stara 6.11.2016, 13:45   #4
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti?

Hvala na odgovorima, od pomoći su!
Čitam na internetu i govore za Lumia550 da pošto je Windows os u razvitku i stalno updateuje, može biti dobar izbor. Da li je baterija loša na svim Lumia550?
Takođe, bitno mi je da je kamera dobra, evo Huawei ima 8mpix, Lumia550 ima 5mpix, a Lenovo C2 8mpix. Znamo da je logično da 8mpix bude bolje od 5mpix ali znamo i da to ne zavisi samo od toga šta piše. Tako da ne znam koji telefon pravi najbolje slike odavde?
Na telenorovom sajtu koliko vidim, Huawei i Lumia nemaju blic. Lenovo C2 ima blic, ali, koliko je kvalitetan, koliko je zbog toga bolji u odnosu na ova dva?
Znate ono na androidu, kada imate memorijsku karticu, i aplikacije koje skidate one iako je namešteno da idu na memorijsku, ipak deo njih ostaje u memoriji telefona. I onda se memorija telefona napuni, i onda brišete, opet instalirate... Video sam rootovanja sa link2sd i sličnim programima, neuspešno sam pokušao taj proces da odradim jednom prilikom ali nebitno, snašao bih se, bitno mi je, da li je i kod windows os-a takav slučaj? Znači, da deo instaliranih aplikacija na memorijskoj ipak idu na internoj memoriji? Da li postoji takav problem i kod windowsa, da onda telefon kaže puna je memorija briši aplikacije, a u stvari imate puno slobodnog prostora na memorijskoj kartici?
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 13:53   #5
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti?

Citat:
k750 kaže: Pregled poruke
Na telenorovom sajtu koliko vidim, Huawei i Lumia nemaju blic.
Huawei ima blic, pusti Telenor i specifikacije gledaj na ovom sajtu: http://www.gsmarena.com/huawei_y5ii-8036.php
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2016, 21:59   #6
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti?

Ako hoceš neki telefon da ti radi fluidno,onda nadji neki sa 2GB RAM-a,znači mora se dodati još para.
Windows telefone zaboravi,oni su odsvirali svoje.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2016, 1:11   #7
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti?

Windows phone je dobro resenje za nezahtevne korisnike, nema neki izbor aplikacija a i sta ima ne radi kako treba. Platforma polako umire, imala je potencijal kad se pojavila pre nekoliko godina,i sad je isto tamo gde je bila tad, nije nista napredovala.Imas windows telefone sa odlicnim baterijama i kamerama,izradom,ekranima itd, ali problem je u softveru, naravno kome su bitne aplikacije.

Sa druge strane, android ima gomilu opcija i aplikacija i podesavanja, za svakog po nesto. Kao sto je LIMAN pomenuo, za jaci multitasking i gaming trebace ti android sa 1.5 ili 2gb rama, sa 1gb osetices ponekad usporenja,ali nije da je neupotrebljivo pa je kanta.

Sto se kamere tice, 8mpix ne mora da znaci da je bolje od 5mpix, ima tu mnogo faktora, od modula kamere do sociva itd. Ja trenutno imam Lumiu 730 koja ima 6.1mpix kameru sa carl zeiss optikom i motorolu moto g2 koja ima 8mpix,i na lumiji se meni vise svidjaju slike. Dok recimo aplikacije mnogo bolje rade na motoroli,i brzi je dosta od lumije.

Ako ne mozes da dodas vise para za neki model od 2gb rama, od ovih ponudjenih uzmi c2, drugarica ga je skoro uzela i zadovoljna je bas.
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Koji telefon iz Telenor ponude? muki85 Aparati i oprema 21 25.7.2016 12:08
Koji telefon iz Telenora do 5.000 din? ZoNi Aparati i oprema 10 22.6.2016 8:58
Koji telefon do 60 evra? Kojic_M Aparati i oprema 33 11.6.2016 10:20
[Android] Flešovanje Android OS-a pomocu SP Flash tool-a Puritania Programi za mobilne telefone 6 25.4.2015 22:05
Koji kupiti laptop od ponudjenih Hakinen92 Prenosni računari 1 22.12.2011 21:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com