Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2005, 22:02   #1
X800 GT
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Virtualna Stvarnost
Poruke: 140
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Malo Anime...

Da li je neko gledao Macross Zero, onaj sto ima pet chaptera, i da li postoji neki drugi?
X800 GT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 0:53   #2
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Gled'o, odličan je, zero je zero , posle ide robotech serijal, ustvari ne baš, pošto je robotech kombinacija SDF macross i još par japanskih serija slične tematike, ali se priča o protokulturi nadovezuje, doduše animacija je užasna, u rangu sa transformers serijalom.
Ima tu još veza sa gundam serijalom, sa kojim macross, kažu deli tron mecha war drama anime podžanra .
Mislim da je u ovoj tehnici (OVA - original video animation) rađen još macross plus, koji govori o događanjima posle rata sa zentradima, mada je pravljen pre zero trebao bi da ima jednako dobru animaciju. Postoji još i macross II koji se odvija u nekom alternativnom svemiru, to i plus nisam gledao, ne mogu da nabavim, još uvek , to je isto OVA.
A negde sam pročitao da ima i serijal macross 7 koji je išao samo u Japanu, verovatno nije bio toliko dobar kada ga ameri nisu uzeli .


poz !!!
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2006, 5:22   #3
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

par ispravki.

Nemojte povezivati robotech sa Macross zeroom( ili bilo kojim Makrossom)
Davne 1985 ( kada je robotech izasao, a animacija datira iz 1982

Robotech je kombinacija animacija 3 jedinstvenih japanskih serija
- SDF-1 macross(1982)36 epizoda
- SDC SOUTHERN CROSS(1982)24 episoda
- Mospeada.(1982)25 episoda

Ali samo animacija i nista drugo, jer robotech ima zasebnu pricu( mnogo bolju i od svih ovih serija zasebno)
Dakle 1982( znaci RUCNO CRTANJE)
Inace razlog za ovo je zakon Koji je 1985 vazio u SAD. Po kome ni jedna serija za emitovanje nije smela da ima manje od 50 epizoda.

Ali ipak robotech ima jedinstveni Timeline ispracen kroz Stripove, Graficke novele, igre...... I ako mene pitate Robotech rulez

Pa lepo posetite
http://www.uegroup.scherdan.com

E sad MACROSS

Imao gomilu nastavaka.

Prvo dugometrazni Film . MACROSS -DO YOU REMEMBER LOVE( aka - DYRL)
- koji iz koren menja pricu na koju se kasnije nadovezuju svi ostali nastavci.( 1984)- animacija vidno bolja.

-Macross flashback 2012( neka vrsta muzickog videa vise no nastavka)
-Macross II(lovers again)
-macross plus( + dugometrazni film)(1996)
- Macross 7( apsolutna katastrofa i u pogledu radnje i animacije( 1998)
Macross zero( prequel) 2002.

I za kraj Pozdrav.

Poslednja ispravka: nesonjacc (15.1.2006 u 5:33)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 15:14   #4
Shakal
Član
 
Član od: 19.1.2006.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Ja sam se strasno odusevio Zero-om...fenomenalno...ali sta ja znam
@nesonjacc imas li ti sve to sto si nabrojao?
Poz
Shakal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 18:05   #5
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

eh ovako.
-Ceo Robotech( 85 episoda) - ali na moju zalost u Real media formatu.Mada cu oskoro da dodjem i do DVDa
-Robotech II the sentinels( propala serija - koja je spojena u dugometrazni -film)
- robotech THE MOVIE- the untold story
-macross zero
-Dyrl
-macross flashback 2012
-Macross 7( ovo ti ne preporucujem)

A uskoro cu imati i MACROSS PLUS

Ea ako ti se svidjao ZERO nabavi GUNDAM SEED i GUNDAM SEED DESTINY. 100% ce ti se svidjati

pozdrav
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2011, 18:05   #6
rejnar teran
Novi član
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 20
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Citat:
nesonjacc kaže: Pregled poruke
eh ovako.
-Ceo Robotech( 85 episoda) - ali na moju zalost u Real media formatu.Mada cu oskoro da dodjem i do DVDa
-Robotech II the sentinels( propala serija - koja je spojena u dugometrazni -film)
- robotech THE MOVIE- the untold story
-macross zero
-Dyrl
-macross flashback 2012
-Macross 7( ovo ti ne preporucujem)

A uskoro cu imati i MACROSS PLUS

Ea ako ti se svidjao ZERO nabavi GUNDAM SEED i GUNDAM SEED DESTINY. 100% ce ti se svidjati

pozdrav
nisam neki inventar ovde ali sa ovom preporukom se apsolutno slažem a za dorab soundtrack osim oba navedena gundama toplo preporučujem i macross frontier ceo serijal ja sam otkino jer mi je kompletan utisak bar meni 100%
rejnar teran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2011, 23:47   #7
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Malo Anime...

Gledam Tengen Toppa Gurren Lagann,nisam baš neki ljubitelj mecha anime tj. sa mega robotima i sl. stvarima,ali ovo je tako simpatična i luckasta serija,baš mi je 'legla'

Inače što se tiče špica na mene su ove ostavile utisak:
Spoiler za mnogo embedovanih video fajlova:

Poslednja ispravka: Iris (15.12.2011 u 2:02)
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 18:42   #8
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Vidim da ljudi koji posećuju ovaj forum veoma malo znaju o anime-u, i jako me čudi što ne postoji neko ko se iole više razume u jednu od najlepših tvorevina japanske kulture. Anime komuna u ovoj zemlji najviše se okuplja na forumima Emulation Galaxy-a, gde možete naći gomilu edukativnog i zanimljivog sadržaja.

Što se tiče Macross serijala, predlažem da pogledate ovu adresu http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=77 gde su nabrojani svi delovi i njihove relacije. Takođe za svakog anime fan-a AniDB predstavlja najvredniju stvar na internetu. Tu su evidentirane sve anime serije/filmovi sa kratkim opisom i pregrštom ostalih informacija koje ćete i sami videti.

nesonjacc, moram da naglasim da nisi u pravu kada kažeš da je Robotech bolji od originalnih japanskih serija (gore navedenih) koje ju čine jer su Ameri poprilično s*****li sinhronizaciju i isekli su popriličan broj scena (cenzura). Robotech je u širim anime krugovima poprilično bio napljuvan dok SDF Macross važi za najbolju seriju napravljenu u periodu do 1985. (pa možda i '90) godine. SDC Southern Cross i Mospeada su lošije prošli ali oni ni nemaju nikakve veze sa SDF Macross-om.

Od svih ovih stvari, sa priloženog grafa, jedino mi fale američke verzije SDC Southern Cross-a i Mospeada-e (poznate i kao Robotech Masters i Robotech New Generation) kao i Robotech THE MOVIE - The Untold Story koji nije objavljen zasebno već kao DVD dodatak za Robotech (The Macross Saga).

P.S. Možda sam malo zakasnio sa ovim postom ali dugo vremena nisam dolazio na ovaj forum
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2006, 15:09   #9
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

Hm nikad nje kasno za ovaj forum

A meni je drago sto postoji neko sa kime ovde moze da se Animeu ljudski pricha

Interesantan je ovaj graph nema sta( samo sto SDC southern cross i Mospeada nemaju ama bas nikakve veze sa makrosom( osim sto ih je radila ista firma)
A sto se robotecha triche OGROMNA fan zajednica svedochi o apsloutnoj netachnosti tvoj tvrdnji

Da se razumemo
ROBOTECH nije english DUB SDF-1 MACROSSA - Daleko od toga( taj DUB je izashao 2005 i zove se MACROSS DUB a ne ROBOTECH)

Robotech ima svoj kontinuitet i jedinstveni timeline( koji je 100% drugachiji od macrossa)
Pojam PROTOCLUTURE u Robotechu i MAcrossu Ima potpuno drugachije znachenje( a kljuchan je za obe serije)

A i tvrdnja o sinhronizaciji ti je takodje potpuno netachna

Dakle u anime produkciji se VOICE recording radi pre pocetka animacije charactera( sto je jelte i logichno)
A posto je HARMONY GOLD dobio RAW animaciju a naknadno snimao Voicove - sta si nogao da ochekujesh( JAPANSKI i ENGLESKI nisu nimalo slichni)
Zatim Robotech ima sasvim novi soundtrack( kudikamo bolji od japanskih kolega - I po meni jedan od najboljih anime soundtrackova svih vremena( uz gundam seed i gundam seed destiny)

A i generalno JEDINO STO JE BOLJE u nastavcima makrossa je GRAFIKA jer je plotline potpuno besmislen( ovo dolazi do izrazaja najvise u ODVRATNOM MACROSS 7)( ako si za debatu o ovome - UVEK SAM TU)

A robotech svoj sluzbeni nastavak( radjen za Robotech a ne za neki drugi anime) dobija 2006

BESMISLENO JE ST OVAJ GRAPH DELI ROBOTECH- JER IMA JEDINSTVENI TIMELINE( Dakle gledati u kontinuitetu - da bi se razumelo)

A sto se tiche editinga samo su izbachenee explicit nudity scene( zbog toga sto je namenjem odredjenoj ciljnoj publici)

Robotech je pljuvan samo od strane MACROSS PURISTA( koje odlichno znam)
Ako postoje dokazi za PLJUVANJE bio bih zahvalan na LINKU

A samo jedno pitanje - Da li ljudi vise znaju i cene ime RICK HUNTER ili ime HIKARU ICHIJO?


A the untold story jeste objavljen zasebno( vhsovi iz 80tih) dvd jos nije doshao na red
A sto se tiche tog filma- Animacija je MEGAZONE 23( anime)

U graphu fali THE SENTINELS movie-1986( ako su vec spomenuti THE MASTERS saga i THE NEW GENERATION)- ovo je trebalo da bude serija ali je otkazano zbog nedostatka sredstava i lose politike uprave Harmony Golda- iako je scenario bio napisan, design odradjen a prvih nekoliko epizoda i ANIMIRANO
Quote
edino mi fale američke verzije SDC Southern Cross-a i Mospeada-e (poznate i kao Robotech Masters i Robotech New Generation)- ROBOTECH NIJE DUB

Robotech svoj sluzbeni nastavak dobija 2006 - ROBOTECH THE SHADOW CHRONICLES- nastavlja se direktno na epizodu 85( Potraga za ADMIRALOM HUNTEROM)

POzdrav
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2006, 21:35   #10
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

1. Nisam ni rekao da je Robotech samo DUB nego AMERIČKA VERZIJA.
2. Ako je Robotech fan zajednica OGROMNA onda je Macross zajednica još veća, čim su uradili i klasičan english dub Macross-a 2005.
3. Džabe Robotech-u kontinuitet i timeline kad je on veštački zbudžen od 3 serije koje nemaju veze jedna s drugim. Koliko god da se dijalozi (pošto je animacija istovetna zar ne?) razlikuju u Robotech-u (kompletnom) i u ove 3 japanske serije, ne može se stvoriti kontinualna priča. Sama ova činjenica daje utisak izveštačenog. Southern Cross ima nekih dodirnih tačaka sa Macross-om ali to je napravljeno pre svega da bi se privoleli Macross fanovi.
4. Da li si ti uopšte odgledao ceo Robotech i pomenute jap. serije i uporedio ih po sadržini? Ja priznajem da nisam odgledao sve, tako da svoje mišljenje većim delom baziram na poznatim činjenicama.
5. Da li ti je poznata činjenica da Zentroidi u Macross-u govore jezikom koji posebno smišljen za te potrebe, dok u Robotech-u oni govore ENGLESKI. Zar je to nešto što je bolje u Robotech-u u odnosu na Macross.
6. U anime produkciji se VOICE ACTING radi posle svega, tj. kada se završi sa animiranjem, jer je daleko jeftinije. Ovde se možeš da pročitaš detaljnije informacije (posebno obrati pažnju na Part 3 - Anime Effects, Structure).
7. Pitanje Robotech Sound Track je stvar muzičkog ukusa i to neću da zalazim. I meni se sviđa Robotech muzičke numere, ali i Macross-ove.
8. Macross ni nema prave nastavke. Svi ostali serijali (i filmovi) su spin-off-ovi i nisu ni pravljeni sa namerom da nastave priču, autori uvek vole da se poigravaju sa svojim kreacijama. Macross 7 je i po mom mišljenju bezveze, ali pravljen je kao mjuzikl jer je tad vladao (mada vlada i danas) rok, a ukusi japanaca se izgleda mnogo razlikuju od našeg pa je njima verovatno bio super.
9. Koja je to ciljna publika kojoj je namenjen Robotech kad su morali da izbace toliko scena (izbacili su i "krvave" scene)? Mala deca (prosečnog znanja i inteligencije) svejedno ne mogu da prate priču Robotech-a.
10. Pitaj nekoga u Japanu da li zan ko je Rick Hunter, ima da blene u tebe. Naravno da je Rick Hunter ime poznatije kad je Robotech emitovan u Americi kad 99 posto Amerikanaca nije ni znalo za Macross. Isti slučaj je i u Evropi.

Toliko od mene.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2006, 0:25   #11
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

Au bre
1- NIJE AMERICHKA VERZIJA( ne postoji druga verzija - samo dubovi)- VEC JEDINA VERZIJA
2-NO COMMENT- ( Pazi ti tu sposobnost zakljuchivanja - MAcross ima JOSH veci comunity a vise je ljudi culo za ime RICK HUNTER-
3-Gresis uveliko- PRICHA JE FENOMENALNO SLOZENA- ODGLEDAJ CEO ROBOTECH PA CES ZNATI(animacija nije sve na svetu)
Iionako je Uzasna -Na animaciji radilo vishe razlicitih timova( sa ocigledno ne dobrom podelom zadataka i velikom prostornom distancom)-
Kao i cinjenicom da je ponekad iz kadra u kadar crtanje potpuno drugachije.
Imao sam prilike da analiziram FRAME by FRAME( znam o cemu pricham)
4- DA ODGLEDAO SAM ( a i radim na Robotech movie projektu koji iziskuje svakodnevno gledanje i analiziranje)
A ti izgleda nisi upoznat sa ROBOTECH prichom uopste- SAVetujem ti da nabavish KNIGE JACKA MC'KINNEYa kao i comics( narocito LEGEND OF ZOR-miniseriju)- onda ces shvatiti koliko su robotech i macross BABE i ZABE
Inache najvishe to dolazi do izrazaja na kraju MASTERS SAGE( kad sto sta postaje jasno)
5- PRVO nisu ZENTROIDI vec ZENTRADI( zjentolueadi) - a drugo cinjenica je da AMERI jednostavno tako prilaze tom problemu ( i to ne samo u ovom sluchaju)
6-Promasio si poentu - cak i da je voice sniman naknadno( sto zavisi od produkcije) postojao je scenario( TEKST ) po kome je animirano.Animator mora da zna sta character treba da kaze.( ne moze otprilike)- i to opet JAPANSKI
7-Jeste pitanje ukusa i to necu da komentarisem
8- Bash bih rekao nastavci( od kojih svaki ima spinoffove)-ali izgleda da su se odrekli SDF-1 MACROSSa jer se svi spinoffovi baziraju na DYRLu( koji je opet napravio ogromne izmene u prichi)
A nastavaka bash i nema

9- O ovom pa tek necu da pricham - svaki anime koji udje u USA ( koji je rated sa manje od 18+) ima isti problem- A ti dizes buku oko par scena koje nisu esencijalne za prichu- Sta mislis kako ce prochi dub GUNDAM SEEDA( kad je intro u pitanju kao i par krvavih scenica) PA ISTO TAKO
10- sam si sebi odgovorio( anime cini veliki procenat IZVOZA japana(koji nije visoka tehnolohija )

I za kraj- FACE IT-
Robotech i Macross su dve RAzlichite Franchize koje samo dele( igrom sluchaja) pocetnu animaciju i nista vise( i netreba ih uopste dovoditi u vezu)
A lichno ja nemam nista protiv Macrossa. sta vishe veliki sam obozavalac istoga( kao i soundtracka)
A jedino ne volim kad neko koristi argumentaciju koja NE STOJI( i uvek cu biti spreman da odbranim neke cinjenice)
Savet- potrebno ti je josh informacija o robotechu da bi mogao da ga ga komentarises- A domaci zadatak u pogledu macrossa si odradio( kao neko ko je bio u kontaktu sa macross puristima) ili je jedan od njih


POZDRAV

Poslednja ispravka: nesonjacc (25.3.2006 u 0:42)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 0:52   #12
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Macross Zero

Ma svejedno je, ova prepirka ionako ne vodi ničemu. Ko god da je pogledao ovaj topic verovatno se zapitao kojim jezikom govorimo. Ne kažem ja da Robotech sadržinski (pre svega mislim na priču) nevalja, nego mi smeta način na koji je nastao. Ne razumem tu američku filozofiju: "Hajde da uzmemo nešto što je tuđe, preradimo da to više ne liči na original i onda gledajmo kako od toga da zaradimo što više, ne samo u Americi nego i šire". Ne razumem tu njihovu posesivnost i netrpeljivost. Retke su japanske serije koje su Ameri obradili a da su ih time "poboljšali". Recimo mogu jedino da se setim Dragon Ball-a, japanski voice acting i gomila nebuloza stvarno srozavaju rejting serije. Robotech i Macross ne dele animaciju "igrom slučaja", s namerom je tako ispalo. Da je Harmony Gold sam uradio animaciju (pa makar i goru nego Japanci), ništa nebih imao protiv Robotech-a, ovako izgleda kao izraz nepoštovanje originalnog autora. Nekima je to OK, nekima nije. Dobro je što Japanci mnogo ne gledaju na to, niti im je stalo do toga koliko njihove stvari donose para u Americi. Pazi ovu izjavu Mamoru Oshi-ja (režiser Ghost in the Shell prvog filma) na pitanje tipa: "Šta imate da izjavite u vezi vesti da je pomenuti film postao blokbaster u Americi".

Odgovor (možda prevod na engleski i nije baš dosledan):
When Ghost in the Shell became No. 1 in America, someone put the newspaper cutting on the wall of our studio, but no one read it. The field of animation in Japan is very diferent from the american counterpart. No one realy cares about how much we sell, as long as we create things we want to create and do what we want to do. That's what we care about.

Takođe nemaju ništa ni protiv fansub-era (tj. likova koji nabave snimke serija sa digitalne tv i urade prevod a onda šire preko net-a) sve dok to rade besplatno (tj. ne profitiraju od toga). Dok Amerima to strašno smeta i čim neku seriju otkupe (licenciraju) odma im pismeno zaprete da prestanu da rade to što rade. Jelte, onda neće niko kupovati originalne DVD-ove. Pa i ne treba kad daš pare a dobiješ glupost. Prevod (i dub) obavezno bude lošiji od onog koji su uradili fansub-eri (ne dub, dub-ovanje ne rade) i obavezno što "američkije". Jedino kvalitet slike i zvuka može da bude dobar razlog za kupovinu.

A što se izvoza anime-a tiče, danas su stvari malo drugačije. Obično Japanci nisu zainteresovani da plasiraju ništa van Japana, već im američki distributeri traže pravo na distribuciju. Hvala bogu, ne menjaju serije ni na koji način, samo urade prevod i dub i uvodne špice budu sa credits-ima na engleskom a ne japanskom. Naravno, fanovi žele da dobiju isto ono što su mogli da vide na net-u ali kvalitetnije. O tome svedoče svi DVD rippovi koje imam. Tako da što se tiče Gundam SEED-a (i Destiny-a koji je licenciran pre jedno godinu dana kad se digla poprilična prašina) ne bi smeli da se razlikuju znatno od onoga što je prikazivano u Japanu (na dtv).
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2008, 5:54   #13
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova

Sad sam upravo pogledao Nausicaa of the Valley of the Wind - sjajan animirani film, mračan, težak, opterećujuće proročki, govori o tome kako "the show must go on" i čak kad ljudi naprave ultimativno oružje (ogromna samohodna biohemijska oružja u vidu nuklearnih divova) koje uništi celu planetu na kraju, svet tu ne staje, nastavlja se, planeta se pobrine sama za sebe... Fenomenalno...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2008, 14:51   #14
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova

Ako ti se svideo, odgledaj i ostatak Miyazaki-jevog opusa, meni su na pr Nausicaa i Mononoke mnogo bolji od izvikanog Spirited Away.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2008, 16:05   #15
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Meni su sva tri sjajna, kao i Howl's Moving Castle

Ne sviđaju mi se Porco Rosso i Tales from Earthsea (prvenac Mijazakijevog sina dokazuje da se talenat ne prenosi uvek sa kolena na koleno) ali to je sve pitanje ukusa...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2008, 16:28   #16
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Meni su sva tri sjajna, kao i Howl's Moving Castle

Ne sviđaju mi se Porco Rosso i Tales from Earthsea (prvenac Mijazakijevog sina dokazuje da se talenat ne prenosi uvek sa kolena na koleno) ali to je sve pitanje ukusa...
Meni je Porco Rosso odlican, ali to je bas muska prica tako da me i ne cudi da ti se to nije dopalo
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2008, 18:03   #17
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Mnogo više mi smeta prase
A nije mi se svidela ni istorijska tema - mnogo sam naklonjenija Mijazakijevom fantasy stilu
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 14:08   #18
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
Mononoke mnogo bolji od izvikanog Spirited Away.
Gledao oba, ali se ne bih složio za SA, fenomenalan je.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Wolf's Rain je fantastičan serijal
Dobar je, nisam još pogledao sve.

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
Death Note i OK su
Ovo ima drug, moram da pokupim kad budem u NS i zamenim za WR

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Meni su sva tri sjajna, kao i Howl's Moving Castle
Gledao, dobar je, mada malo drugačije koncipiran od ostalih...

Sad sam nabavio "Vampire Hunter D - Bloodlust" i treba u toku dana/sutra da dobijem i "Grave of the fireflies", pa ću javiti šta mislim o njima kad pogledam...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2008, 14:25   #19
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Sad sam nabavio "Vampire Hunter D - Bloodlust" i treba u toku dana/sutra da dobijem i "Grave of the fireflies", pa ću javiti šta mislim o njima kad pogledam...
Bloodlust je odlican akcioni crtani. Samo nemoj da gledas prvi Vampire Hunter D, taj je uzas.

Grave of the Fireflies je jako teska (za gledanje) drama, vrlo mucna. Ja sam odgledao 45 minuta i onda batalio. Ipak, vredi pogledati.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2008, 22:55   #20
MISA*
Član
 
Član od: 11.11.2007.
Poruke: 60
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

E il moz neko da mi malo objasni sta se radi u Trinty blood (valjda sam dobro napisao)po sto je prva ep. zakon pa bih vise vole o da znam sta je sa onim popontj glavnim likom?
MISA* je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
animacija, anime, japan, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16355 19.3.2024 17:48
DivX to DVD VMedic Video/TV softver 67 29.6.2014 22:01
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com