Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.5.2014, 23:28   #1
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Drugari, od pre nedelju i po dana postao sam vlasnik samsung galaxy s4 mini i desa mi se to kad udjem na neki forum (ne bi da ga reklamiram) i odgovram na neke teme, telefon se zagreje u donjem delu. Kad izadjem iz pretrazivaca telefon se ohladi posle nekoliko minuta, dok sam na fejsu i kad gledam klipove na jutubu radi normalno, bez grejanja.

Interesuje me da li je to normalno ili nije?

Ja se nerazumem toliko u telefone ali pretpostavljam da problem prave pokretni smajlici koji su sa desne strane kad se odgovara na poruku, kao sto su i ovde na forumu. Mislim da oni opterecuju procesor i da se zbog toga greje ali mi je opet malo cudno jer telefon ima procesor dualcore na 1700mhz i 1.5gb rama.

Primetio sam da se telefon greje kad odem na jos neke sajtove ali ne toliko koliko se ugreje dok odgovaram na teme na forumu


Potrebno mi je neko vase misljenje u vezi ovoga jer imam garanciju 12 meseci pa da znam da li da ga reklamiram ili ne, odnosno da li je normalno ili nije?
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2014, 12:41   #2
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Probaj s drugim browserom, mada nije normalno da ti se telefon greje tokom tako bezazlenih radnji kao sto je surfovanje osim ako telefon ne napnes sa X tabova. Skini recimo CPU-Z sa Google Play, upali browser i gledaj te strane koje ti greju telefon i sacekaj da se zagreje, kad se zagreje udji u CPU-Z, odi na odeljak Battery i napisi koja je temperatura baterije. Jos bolje bi bilo da uradis screenshot tog odeljka i okacis sliku ovde.
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2014, 12:55   #3
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Grejanje telefona usled naprezanja procesora tj grafickog cipa je relativno cesta i prilicno normalna pojava. Neke stranice su zahtevnije pa se procesor napregne. Ako je flash u browseru ukljucen da se ucitava stalno stavi ga na "on demand" da smanjis naprezanje procesora - neces videti mozda neke reklame (reklame svakako i ne zelis pa koristi ad block plus ili slicnu ekstenziju). Probaj Boat Browser, Maxthon ili Naked Browser (baziraju se na webkitu). Opera za Android je sasvim dobra sto se naprezanja procesora tice. Nazalost, ne podrzava flash.

Poslednja ispravka: Laskaris (23.5.2014 u 15:43) Razlog: slovna greska
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2014, 13:41   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

^^Potpuno se slažem. Flash na stranicama zna da optereti i klasične desktop procesore, a kamoli mobilne
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2014, 15:10   #5
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Takođe se slažem sa poslednja dva posta i još bih dodao da za forume koristiš neke app poput TapaTalk i sl. Manje opterećuju procesor i samim ti greju telefon jer izbacuju neke gluposti kao što su reklame itd, jednostavniji su za korišćenje i bolji za praćenje foruma, tema itd.
Što se tiče grejanja telefona tačno je da je do opterećenja procesora, pokreni neku zahtevnu igru videćeš da će se i tada zagrejati.
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 11:03   #6
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Koliko je opasno to grejanje?
Posto spomenuste Tapatalk imam jedno pitanje.Zasto nece da mi sacuva odgovor na nekim forumima,ovde nemam problema.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 12:03   #7
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Koliko je opasno to grejanje?
Ako se pregreje procesor može da pregori, logično. Grejanje takođe utiče na radni vek i kapacitet baterije, jer je opšte poznato da je jedan od najvećih neprijatelja svih vrsta baterija toplota. Ako se telefon greje, a samim tim i greje bateriju, radni vek će joj se smanjiti za pola, a i kapacitet takođe, tako da ti baterija neće držati ni pola dana.
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 12:56   #8
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Citat:
Dapper kaže: Pregled poruke
Ako se pregreje procesor može da pregori, logično. Grejanje takođe utiče na radni vek i kapacitet baterije, jer je opšte poznato da je jedan od najvećih neprijatelja svih vrsta baterija toplota. Ako se telefon greje, a samim tim i greje bateriju, radni vek će joj se smanjiti za pola, a i kapacitet takođe, tako da ti baterija neće držati ni pola dana.
Ako je u hladnijem delu kucista moze bateriji i da ne bude nista iako se cpu greje Zato je jako bitan i dizajn telefona. Kod nekih se zagreje celo kuciste a kod pojedinih modela samo deo uz procesor, zato su generalno bolja plasticna kucista od metalnih jer toplota kod plasticnih kucista ostaje lokalizovana u zoni procesora,kod metalnih se preko kucista prenosi svuda okolo. E sad, ako imas metalno kuciste ono bolje odvodi toplotu okolo pa je i procesor sigurniji, svako tehnicko resenje ima i prednosti i mane. Bateriji takodje steti i precesto stajanje telefona na punjacu, mozda jos vise od nesto povisene temperature usled zagrevanja od procesora. Kada telefon stoji na punjacu i baterija je na 100 odsto zaustavlja se punjenje ali cim padne malo punjac dopunjava bateriju na maksimum i ona se tada zagreva. Ima programa kao npr battery doctor i sl koji regulisu dinamiku punjenja baterije - optimizuju punjenje tako da ono bude brzo i da stedi bateriju od grejanja usled punjenja. (do npr 90 odsto punjenje je jako brzo, preko 90 odsto u kratkim ciklusima sa prekidima tj sporije je i tako se izbegava njeno grejanje). Mislim da novije verzije Androida (4.0 pa navise) imaju nesto slicno vec.

Poslednja ispravka: Laskaris (28.5.2014 u 13:06)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
LIMAN (28.5.2014)
Stara 28.5.2014, 22:04   #9
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

^^
Apsolutno se slažem i još da dodam da silikonske zaštite za telefone, mogu dodatno da zadržavaju toplotu i ne dozvoljavaju telefonu da se hladi.

+ za Battery Doctor, app koja je "pod obavezno" na telefonu.
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 23:42   #10
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Koji fles na s4 mini? Animirani smajliji u stranici za odgovor na temu na nekom forumu znaju prilicno da opterete procesor. Meni se to desavalo
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2014, 0:27   #11
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Citat:
Dapper kaže: Pregled poruke
^^
Apsolutno se slažem i još da dodam da silikonske zaštite za telefone, mogu dodatno da zadržavaju toplotu i ne dozvoljavaju telefonu da se hladi.

+ za Battery Doctor, app koja je "pod obavezno" na telefonu.
Koji Battery doctor? Ima ih milion,reci od kog developera.
Hvala!
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2014, 12:44   #12
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Koji Battery doctor? Ima ih milion,reci od kog developera.
Hvala!
Ovaj.
Nema na čemu.
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dapper na korisnoj poruci:
LIMAN (11.6.2014)
Stara 21.7.2014, 12:29   #13
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Da ne pocinjem novu temu.
Kako je moguce da mi se isprazni 25% baterije za 5 sati a da se telefon pri tom nije koristio? Baterija napunjena 100% pre toga.
Kad sam ukljucio battery doctor izvestio me da mi TuneIn trosi mnogo baterije.Kako je to moguce kada sam ga iskljucio davno pre toga i jos ubijao aplikacije sa doktorom?
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 16:04   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

imam i ja tune in radio i ne troši mi bateriju, probaj da je obrišeš/instaliraš ponovo...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 16:08   #15
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Preporučio bih ti da deinstaliras sve doktore, cistace ,bustere , i ostaviš telefon da radi svoj pos'o bez njih. Nećeš imati takve probleme. Jednom u 3 meseca instaliraj master cleaner da očisti telefon i odmah ga deinstaliraj. Troši resurse bzv.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2014, 16:21   #16
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Preporučio bih ti da deinstaliras sve doktore, cistace ,bustere , i ostaviš telefon da radi svoj pos'o bez njih. Nećeš imati takve probleme. Jednom u 3 meseca instaliraj master cleaner da očisti telefon i odmah ga deinstaliraj. Troši resurse bzv.
Da znaš da cu verovatno to I da uradim.Ovaj battery doctor stalno nalazi gomilu tobože aktivnih aplikacija koje uopste nema smisla da rade,niti su otvarane.Čini mi se da izmišlja samo da bi opravdao svoje postojanje.
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LIMAN na korisnoj poruci:
zajchik (21.7.2014)
Stara 24.7.2014, 2:08   #17
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

All-in-One Toolbox pokreni po potrebi, očisti smeće i to je to.
Povremeno, naravno.

Čišćenje keša samo po sebi i nije uvek pametna stvar (iskeširani podaci mogu da uštede protok kod Fejsa, Chromea, Instagrama itd.) pa bi to trebalo praktikovati samo ako si u škripcu sa prostorom.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2014, 22:06   #18
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Citat:
LIMAN kaže: Pregled poruke
Da ne pocinjem novu temu.
Kako je moguce da mi se isprazni 25% baterije za 5 sati a da se telefon pri tom nije koristio? Baterija napunjena 100% pre toga.
Kad sam ukljucio battery doctor izvestio me da mi TuneIn trosi mnogo baterije.Kako je to moguce kada sam ga iskljucio davno pre toga i jos ubijao aplikacije sa doktorom?
Tačno je da Battery Doctor i CleanMaster ponekad znaju da "lažu". Meni npr. CleanMaster pokaže kada mi pogasi neke procese 1.2GB slobodnog RAM prostora sto je naravno nemoguće, ali sve u svemu ti programi ti nece usporiti telefon nece ni nesto znacajno ubrzati ali ce ga drzati pod kontrolom. To sto ti se trosi baterija je definitivno zbog neke app koja ti radi u pozadini, dzabe je i Battery Doctor i CleanMaster autom. gase kada se ona ponovo pali. Najbolje resenje je uninstall i takvih aplikacija se treba kloniti.
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2014, 11:34   #19
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: telefon mi se greje dok surfujem internetom?

Da ne otvaram novu temu...
Koliko je koristan power saver mod?
Koliko se tu zaista baterije uštedi?
Da li mi je bolje da mi jezga rade full ili 200 mhz manje što smanji power saver? (da li to ima veze pošto je quad core)
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2014, 21:52   #20
pavle-pavle
Novi član
 
Član od: 24.12.2014.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telefon mi se pregrejava

Cao!Imam problem koji me muci vec duze vreme.Kupio sam nov Samsung galaxy s4 mini ali pojavio se problem.Cim ga koristim 5 do 10 minuta telefon pocinje da se pregrejava,i na zadjem delu,ali i ekran.Na clean masteru pokazuje veoma visoku temperaturu procesora(secam se da je jednom bilo cak i 58 stepeni),naravno,mislio sam da je to nemoguce i skinuo antutu benchmark i uradio test,ali test je bio sasvim u normali.Slao sam mobilni u servis na reklamaciju,oni su rekli da je postojao neki "virus" i da je telefon popravljen,ali ja jos uvek imam isti problem.Nosio sam ga i u jedan servis u mom gradu,ali oni su rekli da je telefon sasvim u redu.Sta mi predlazete da uradim?
pavle-pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
[Android] Koji Sony telefon uzeti? La.Prestige Aparati i oprema 40 4.8.2013 14:19
Android telefon do 150 evra? Palitreks Aparati i oprema 11 15.6.2012 8:39
Nov telefon - jaka baterija Zrle Aparati i oprema 8 9.6.2012 7:22
Telefon i ADSL? crni_vatreni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 11.11.2007 15:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com