Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2008, 12:59   #1
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Šta mislite o konfiguraciji...

Zelim da kupim jedan dobar komp za neka 2-3 meseca koji ce trajati malo duze pa sam u najnovijem broju sk-a naleteo na reklamu gde je data sledeca konfiguracija koja se moze naci i na sajtu
http://www.nova.rs/atomic.html
Doduse malo je promenjena na sajtu ali to je otprilike to:

karakteristike ::
  • Intel Core2Quad Q6600, 2.4GHz, FSB1066, 8MB L2
    CPU Cooler ThermalTake BlueOrb, 17dBa
    MB Gigabyte EP45-DS3, intel P45, Dynamic Energy Saver
    320GB Western Digital Caviar, 7200rpm, 16MB, SATA II
    4GB(2x2GB) Geil BlackDragon DDR2, pc-6400, 800MHz
    SVGA Gigabyte GTX 260(g200) 896MB GDDR3, DirectX 10
    Sound Blaster 6CH 'AC 97
    Modem 56K V.92, PCI
    DVD-R/DVD+R/RW Pioneer 215d SATA, 20x
    Kuciste CoolerMaster Centurion 590
    Napajane Thermal Take TR2 500W, 12cm Fan
    Tastatura Logitech value, Miš Logitech S96
Cena: 63335,- (PDV uključen)

Poprilicno mi se svidja pa budite slobodni da dajete sve moguce savete i kritike za ovu konfiguracju,tipa sta bi bilo pametno ubaciti/izbaciti itd.
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 13:44   #2
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Razmisli o sledecem:
Procesor: Intel Core2Quad Q6600, 2.4GHz, FSB1066, 8MB L2 147.45 eura
Maticna ploca: ASUS P5Q Pro P45 LGA775 99.02 eura
Graficka:ATi Radeon ASUS EAH4870 Engine 850MHz / Memory 3.6GHz 216.14 eura
Memorija: GEIL 4GB PC2 8500 1066MHz Plus 101.9 eura
Hard disk: WD 400GB WD4000AAKS SATAII, 16MB 52.99 eura
Opticki uredjaj: DVD-R/DVD+R/RW Pioneer 215d SATA, 20x 19.98 eura
Kuciste COOLER MASTER RC-690-KKN1-GP Dominator Black 69.12 eura
Napajanje: CHIEFTEC GPS-550AB-A 550W, 20/24 pin, SATA konektori 63.41 euro
Modem: Modem 56K V.92, PCI 4.13 eura
Tastatura i mis od 50.78 eura
Neki hladnjak za CPU od 25 eura

Ukupno: 64614.72 din.

Tu sam konfiguraciju napisao, jaca je od tvoje navedene, ali nema smisla o tome razmisljati jer ce za 2-3 meseca malte ne komponente pojeftiniti u proseku oko 10-20 eura. I izace novije generacije komponenata mozda dostupne i za nas plici dzep, a ne samo za inostrane i malo bogatije entuzijaste.
Tako da je prerano pisati komponente, ali eto napisao sam ih za tvoje oci, da ih malo paris.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 14:22   #3
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

radije bih uzeo nvidia graficku,jer ne volim mnogo ati...
svidja mi se sto je asus maticna jer mi je nekako pouzdanija od gygabite...
ostalo je ok,jedino mi je problem to sto se ne razumem bas dobro u maticne i to na koju mogu da ubodem q6600 i koje bi bilo odgovarajuce kuciste/napajanje za ove konfiguracije...

i jos da pitam kakve su ove gail RAM memorije, da li je i dalje kingston najbolji i valja li ga uzeti umesto gail-a..?
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 14:23   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Najbolje je da ti jedno 3-4 dana pre kupovine racunara postavis poruku. Za 4 meseca ima situacija toliko da se izmenja da nece skoro biti nista od ove konfe .

Tako da....
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 14:35   #5
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Lepo ti je dacajak sve sastavio. Ima lepo provetreno kuciste sa 3 kulera, ova ati 4870 je brza i jeftinija graficka od GTX 260, a frke sa drajverima su proslost tako da nema razloga da je ne kupis posyo razlike u slici nema.Ali javi se mozda par dana samo pre negos to odlucis da kupis komp. Za par meseci cene ce pasti i pojavice se nesto bolje verovatno.Ove ploce su Dobre, i Gigabyte i Asus ovde pomenuti modeli su jako dopbri i udomice bilo koji intel procesor i moci ce i lepo da se klokuje na njima.
Sve je ovo ok, ali dodji na par dana pre kupovine pa onda pitaj, ali je dacajak napravio bolju masninu bez sumnje...
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 16:52   #6
nenad.shaggy
Novi član
 
Član od: 18.8.2008.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

[quote=stankefa;592412]radije bih uzeo nvidia graficku,jer ne volim mnogo ati...
svidja mi se sto je asus maticna jer mi je nekako pouzdanija od gygabite...
ostalo je ok,jedino mi je problem to sto se ne razumem bas dobro u maticne i to na koju mogu da ubodem q6600 i koje bi bilo odgovarajuce kuciste/napajanje za ove konfiguracije...

Sto se tice maticne,ako ces vec asus,razmisli o P5Q Deluxe,posto se ova i nije nesto pokazala.Evo imam je u prodaji,i nisam bas zadovoljan,a sto se tice P5Q Deluxe,pravi pogodak.Samo pazi,imas WiFi verziju,ona je za DDR3,a cisto Deluxe sa DDR2.
nenad.shaggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2008, 20:17   #7
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Ma koji ce djavo obicnom korisniku deluxe verzija ploce skuplja 50e a on ne vidi razliku ni sa plocom od 70e.
Ima Gigabyte EP45 DS3R na istu foru kao i P5Q pro isti razpored slotova,slicna cena-oko 100e ima dobar ispeglan bios za razliku od Asusa.
3x je bolje uzeti X38 plocu ako se vec daju pare nego deluxe veriju P45 cipseta jer moze da se napravi pravi punokrvni Crossfire bez gubitka performansi.Razlike u brzini izmedju cipsetova NEMA
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 16:57   #8
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Bilo bi dobro i ako imate da mi preporucite neku pouzdanu radnju gde bih mogao da kupim PC.

Poslednja ispravka: Nergal (28.8.2008 u 18:13) Razlog: Pominjanje maloprodajnih firmi je zabranjeno, preporuke idu preko privatnih poruka...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2008, 23:20   #9
nenad.shaggy
Novi član
 
Član od: 18.8.2008.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Ma koji ce djavo obicnom korisniku deluxe verzija ploce skuplja 50e a on ne vidi razliku ni sa plocom od 70e.
Ima Gigabyte EP45 DS3R na istu foru kao i P5Q pro isti razpored slotova,slicna cena-oko 100e ima dobar ispeglan bios za razliku od Asusa.
3x je bolje uzeti X38 plocu ako se vec daju pare nego deluxe veriju P45 cipseta jer moze da se napravi pravi punokrvni Crossfire bez gubitka performansi.Razlike u brzini izmedju cipsetova NEMA
Pa u svakom slucaju ako gledas pare,onda neka uzme MSI Neo P43,koja je srazmerna cena kvalitet....Ispeglan bios,i to gde si procitao da nema razlike u brzini chipseta,ja stvarno ne znam...Ajmo onda svi na stare chipset-e. Pozzz

Poslednja ispravka: Nergal (29.8.2008 u 9:58)
nenad.shaggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2008, 0:59   #10
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Citat:
nenad.shaggy kaže: Pregled poruke
i to gde si procitao da nema razlike u brzini chipseta,ja stvarno ne znam...Ajmo onda svi na stare chipset-e.
Pa u SK, razni testovi po netu, informisi se malo. Razlike i gde postoje one su 1% sto ne bih bas nazvao razlikom jer se vidi samo u nekim specijalizovanim testovima. Normalno da neces kupiti stari Cipset ako kupujes novu masinu, ali su razlike u brzini minimalne ukljucujci tu i razlike izmedju PCI-E 1.0 i 2.0. Tako da je kupovina P43 cipseta po meni nije toliko smislena osim ko nadje dobru plocu a hoce komp da drzi apsolutno na defaultu. Sa ovim C2D procesorima, to je za vecinu iole naprednih korisnika besmisleno, Tako da je uvek bolje kuputi dobru i jeftinu i overklokabilnu P35 plocu nego P43 koji nije neki kloker.
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 10:08   #11
nenad.shaggy
Novi član
 
Član od: 18.8.2008.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Ti samo citas po netu,ali nemoj da se obazires bas na sve sto procitas....Ja sam sve to testirao o cemu pricamo i znam sta valja..Nema tu sta da sa prica,p35 p43 ne mogu da se mere,i puno je veca razlika nego sto ti tvrdis.
nenad.shaggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2008, 12:17   #12
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Ma nemoj, pa izmedju P35 i P45 nije nikakva razlika a kamoli izmedju P35 i P43.
Jedino su novi cipsetovi malo hladniji jer su u sitnijem procesu proizvodnje, i P45 normalno ima bolje CF mogucnosti od P35, ali P43 ploce generalno nisu neki klokeri, a rekao sam ti za default, mozes da uzmes koju hoces.
A bas cu tebi da verujem da si u pravu, pa bilo je testova i u SK, guru3d, Hexus.net, Techreport, ....
Ljudi mnooooogo strucnijih od tebe koji znaju sta rade.

Poslednja ispravka: ukimafija (1.9.2008 u 12:45)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
Pjanovic (3.9.2008)
Stara 1.9.2008, 12:44   #13
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Citat:
nenad.shaggy kaže: Pregled poruke
Ti samo citas po netu,ali nemoj da se obazires bas na sve sto procitas....Ja sam sve to testirao o cemu pricamo i znam sta valja..Nema tu sta da sa prica,p35 p43 ne mogu da se mere,i puno je veca razlika nego sto ti tvrdis.
izvini jel mozes te rezultate testova da postavis ovde na forum bas da ih pogledam. Naravno obavezno da se napise koje su komponente i drajveri korisceni.

Inace prvi put cujem za neke revolucionarne razlike izmedju tih cipsetova pa me bas zanima.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 14:01   #14
nenad.shaggy
Novi član
 
Član od: 18.8.2008.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

,Uki lupeta kao maxim.....Ja ne znam u cemu je ovde fora,ali samo znam da pokusavas svuda da ispadnes najpametniji sto definitivno nisi.Mogu da se kladim da nisi dva racunara sastavio i probao u praksi,nego samo pricas.Ja ti kazem da sam probao i znam da ti likovi sto su testirali nisu sigurno dosli do tih rezultata sto ti navodis,tako da ovu temu preskacem jer ne vredi raspravljati.Ti mislis kako mislis,ja mislim kako ja mislim i to je to.Jednostavno misljenja su razlicita..
nenad.shaggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 14:17   #15
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

brate nemoj toliko negativne energije

Samo ako ti nije tesko daj rezultate koje si dobio cisto da se i mi upoznamo sa time. Ja iskreno nisam nigde na netu video razlike izmedju tih cipetova ali nije da ti ne verujem, hocu samo da vidim gde su te razlike vidljive.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 15:38   #16
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Citat:
nenad.shaggy kaže: Pregled poruke
,Uki lupeta kao maxim.....
samo znam da pokusavas svuda da ispadnes najpametniji sto definitivno nisi.
Mogu da se kladim da nisi dva racunara sastavio i probao u praksi,nego samo pricas.
Ne postoje tu razlicita misljenja. Ovo su kompovi, informatika, sve radi na principu 1 ili 0... Ako ne verujes Ukiju, koga si napljuvao k'o da nije jedan od elitnih clanova foruma, pogledaj dragi nam SK i njihov test "945 to P35" ploca, pa sam proceni koliko chipset utice na performanse. I zapazi naslov koji glasi "dvogodisnji napredak". Dakle, ako se za 2 godine nije nista znacajno promenilo (u sintetickim testovima 945 je umeo da nadmasi P35), nece ni za ovu nepunu godinu koliko je proteklo izmedju release-a P35 i P4x ploca... Da ne pricam da su prema specifikacijama 9xx ploce dosta slabije, kako po podrsci hardware-a, broju kontrolera i prikljucaka tako i po kvalitetu naponskih sekcija, od P35 chipseta, sto se za P4x ploce ne moze reci.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
ukimafija (2.9.2008)
Stara 2.9.2008, 23:20   #17
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Naravno da nisam najpametniji, ali samo ne znam ko lupa ovde ja ili ti. Sto ti Party rece pogledaj ovaj test http://www.sk.co.yu/2007/11/sktd05.html , a ja cu se potruditi da ti okacim jos linkova kad budem imao vremena jer sad spremam ispit.Jer sad ispade da smo i ja i Partybreaker i Nikola u zabludi, a verovatno i redakcija ovog casopisa koja mora da je bila na drogama pa su pogresili. Ne ozbiljno, prvo se informisi o onome sto tvrdis, pa onda se pravi pametan. Ako si toliko pametan, sto nisi okacio te tvoje testove do kojih si dosao.Mene bi licno iznenadilo da izmedju najlosije 945P ploce i nove X48 ploce izvuces na defaultu vise od 3% razlike u nekoj igri bilo kojoj(sa slicnim setupom naravno). A takodje me zanima sta je toliko bolje po tebi na P43 cipsetu nego na P35, ako izuzmeno ocigledne stvari sitniji proizvodni proces i PCI-E 2.0 od kojeg u praksi ima max 1% razlike kad se koristi jedna karta.

A to da ja lupam ko maxim(ili neko drugi) nek prosude oni koji citaju ovo i iskusniji na forumu, necu ni da se udostojim da se spustim na tvoj nivo da ti odgovorim na uvredu. Onaj ko cita ovaj forum malo duze zna koliko ja znam, naravno da nisam najpametniji daleko od toga, ali da lupam o tome razmisli malo i informisi se. Rekli smo ti vec, okaci testove do kojih si dosao pa da vidimo sta to toliko bolje radi, ja ako sam pogresio sam cu se izviniti i ispraviti, ali ovde to sigurno nije slucaj... Zao mi je samo sto sam morao da odgovaram na ovakvu poruku, jer sa neznalicama koji su jos i prosti stvarno necu da se raspravljam.Da si citao SK sigurno ne bi tvrdio ovo sto tvrdis danas.

Da, evo ti jedno poredjenje P35 i P45 ploca(p45 je jos malo bolji od P43 pa vidi kolike su razlike)
http://www.tweaktown.com/reviews/146...ard/index.html
http://www.tweaktown.com/reviews/146...ard/index.html
http://www.tweaktown.com/reviews/146...ard/index.html
http://www.tweaktown.com/articles/15...wed/index.html
http://www.tweaktown.com/reviews/155...ard/index.html
http://www.tweaktown.com/reviews/155...ard/index.html

I da ne navodim vise. Imas P35, P43 i P45 pa vidi kolike su razlike. Razlika u igrama nekad od 2 frejma je zanemarljiva ovde jer se to desava i sa potpuno istim cipsetovima . I necu vise da dokazujem poentu, Jedino sto sam ja tvrdio je da je bolje kupiti P35 plocu sa dobrim ispeglanim biosem dobru za OC, nego P43 koji generalno nije neki kloker.Cela C2D generacija je vrlo raspolozena za OC, tako da potencijal makar za kasnije treba da postoji, a postoje i revizije biosa za P35 koje podrzavaju sve moguce procesore. Na defaultu je razlika minimalna tj,prakticno ne postoji pa ko nece da klokuje moze da kupi bilo koju isto mu se hvata.End of story.

Poslednja ispravka: ukimafija (2.9.2008 u 23:41) Razlog: nabacio neke linkove na brzinu
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
dkdnt (3.9.2008), Partybreaker (2.9.2008)
Stara 3.9.2008, 1:00   #18
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
radije bih uzeo nvidia graficku,jer ne volim mnogo ati...
svidja mi se sto je asus maticna jer mi je nekako pouzdanija od gygabite...
prvo, kao korisnik nvidijine grafe savetujem te da kupiš predloženog atija. ne zato što sam ja nezadovoljan mojom kartom, već prosto zato što je ovaj ati pun pogodak i bolje rešenje od nvidijine ponude.

a sad, za matične, gigabajt je jedna od najpouzdanijih firmi kada je bar ovo naše tržište u pitanju. ja nisam čuo da se neko žalio na kvalitet njihovih ploča, ili ne daj bože da je imao nekih problema sa njima, dok sam čuo takve priče za asusa. imao sam asusovu ploču dosta dugo i nisam imao problema, sad imam gigabajta i takođe nemam problema i vrlo sam zadovoljan kvalitetom i mogućnostima iste.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 10:56   #19
nenad.shaggy
Novi član
 
Član od: 18.8.2008.
Poruke: 13
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Naravno da nisam najpametniji, ali samo ne znam ko lupa ovde ja ili ti. Sto ti Party rece pogledaj ovaj test http://www.sk.co.yu/2007/11/sktd05.html , a ja cu se potruditi da ti okacim jos linkova kad budem imao vremena jer sad spremam ispit.Jer sad ispade da smo i ja i Partybreaker i Nikola u zabludi, a verovatno i redakcija ovog casopisa koja mora da je bila na drogama pa su pogresili. Ne ozbiljno, prvo se informisi o onome sto tvrdis, pa onda se pravi pametan. Ako si toliko pametan, sto nisi okacio te tvoje testove do kojih si dosao.Mene bi licno iznenadilo da izmedju najlosije 945P ploce i nove X48 ploce izvuces na defaultu vise od 3% razlike u nekoj igri bilo kojoj(sa slicnim setupom naravno). A takodje me zanima sta je toliko bolje po tebi na P43 cipsetu nego na P35, ako izuzmeno ocigledne stvari sitniji proizvodni proces i PCI-E 2.0 od kojeg u praksi ima max 1% razlike kad se koristi jedna karta.

A to da ja lupam ko maxim(ili neko drugi) nek prosude oni koji citaju ovo i iskusniji na forumu, necu ni da se udostojim da se spustim na tvoj nivo da ti odgovorim na uvredu. Onaj ko cita ovaj forum malo duze zna koliko ja znam, naravno da nisam najpametniji daleko od toga, ali da lupam o tome razmisli malo i informisi se. Rekli smo ti vec, okaci testove do kojih si dosao pa da vidimo sta to toliko bolje radi, ja ako sam pogresio sam cu se izviniti i ispraviti, ali ovde to sigurno nije slucaj... Zao mi je samo sto sam morao da odgovaram na ovakvu poruku, jer sa neznalicama koji su jos i prosti stvarno necu da se raspravljam.Da si citao SK sigurno ne bi tvrdio ovo sto tvrdis danas.

Da, evo ti jedno poredjenje P35 i P45 ploca(p45 je jos malo bolji od P43 pa vidi kolike su razlike)
http://www.tweaktown.com/reviews/146...ard/index.html
http://www.tweaktown.com/reviews/146...ard/index.html
http://www.tweaktown.com/reviews/146...ard/index.html
http://www.tweaktown.com/articles/15...wed/index.html
http://www.tweaktown.com/reviews/155...ard/index.html
http://www.tweaktown.com/reviews/155...ard/index.html

I da ne navodim vise. Imas P35, P43 i P45 pa vidi kolike su razlike. Razlika u igrama nekad od 2 frejma je zanemarljiva ovde jer se to desava i sa potpuno istim cipsetovima . I necu vise da dokazujem poentu, Jedino sto sam ja tvrdio je da je bolje kupiti P35 plocu sa dobrim ispeglanim biosem dobru za OC, nego P43 koji generalno nije neki kloker.Cela C2D generacija je vrlo raspolozena za OC, tako da potencijal makar za kasnije treba da postoji, a postoje i revizije biosa za P35 koje podrzavaju sve moguce procesore. Na defaultu je razlika minimalna tj,prakticno ne postoji pa ko nece da klokuje moze da kupi bilo koju isto mu se hvata.End of story.
dzaba sve
nenad.shaggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2008, 23:38   #20
piumini
Novi član
 
Član od: 26.8.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta mislite o konfiguraciji...

Evo, ostavicu moju konfiguraciju pa mi vi recite sta mislite

piumini je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta mislite o ovoj konfiguraciji? amadeus ŠDK - Osnovne komponente 9 5.12.2008 10:27
Sta mislite o ovoj konfiguraciji? Bodla Šta da kupim? 9 30.8.2008 13:12
Shta mislite o ovoj konfiguraciji??? maSSive_aTTack Šta da kupim? 38 13.12.2007 3:16
Sta mislite o ovoj konfiguraciji??? tv1t1 OG* Šta da kupim? 10 8.10.2007 15:00
pomagajte ljudi! (uzeo bih ati 1300pro/256mb) barkley ŠDK - Grafika 15 20.5.2006 11:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com