Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2007, 16:16   #1
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom "Extra ponuda" u jednoj nasoj firmi

Sta mislite o ovakvoj konfiguraciji?




Procesor: AMD Athlon X2 5000+
Memorija: 2 GB DDR2 800
Hard disk: 500GB SATA RAID
Optički uređaj: DVD+-RW 18x
Grafička kartica: GeForce 8600GTS 256MB
Tastatura i miš: Logitech

cena 56745 din (iliti oko 710 evra).....?


nazalost nisu naveli sve komponente al' recimo standardno im konfiguracije ovako izgledaju npr:



Procesor: AMD Athlon64 X2 3800+
Čipset: nVidia nForce 570 SLI
Memorija: 1GB DDR2 667 Dual channel
Grafička kartica: nVidia GeForce 7900GS 256MB
Hard disk: 320GB 8MB S-ATAII
Optički uređaj: DVD±RW 18x Dual layer
Zvučna kartica: 7.1 High definition audio
Mrežna kartica: 10/100/1000 Mbit
Modem: 56K Hardware
Kućište: ComTrade 350W by Cooler Master
Slotovi: 1 PCI-E x16, 4 PCI-E x1, 2 PCI
Portovi: 4 USB 2.0 (2 Front), 2 Firewire, TV-OUT
Tastatura: Logitech Deluxe 250
Miš: Logitech RX1000 Laser mouse

cena 50338 din ili 630 evra


sta mislite generalno o ovakvim konfiguracijama, i koji bi ste monitor preporucili (17' ili 19', sa boljim odzivom zbog igara....)? (300-400 evra?)

Poslednja ispravka: Freško (18.7.2007 u 1:19) Razlog: Mnogo napadni nazivi konfiguracija (asociraju na firmu odakle su)
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2007, 17:19   #2
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: "Extra ponuda" u jednoj nasoj firmi

Gornja konfiguracija je odilichna,samo povedi rachuna o proizvodjachima dotichnih komponenti,i procesor je odlichan samo treba da ga prati i dobra matichna(shto nije navedeno),Intel je vishe za OC ,ali odlichan je i ovaj AMD...
A za 300-400E nemorash da razmisljas o 17" i 19" vec mozesh da pazarish i solidan wide 22",valjda...
EDIT: A evo i idealnog izbora za monitor po meni - Samsung 226BW

Poslednja ispravka: next (16.7.2007 u 17:33) Razlog: monitor
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2007, 12:55   #3
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: "Extra ponuda" u jednoj nasoj firmi

E nemaju ovu gornju (trenutno) tako da cemo se najverovatnije odluciti za ovu dole... To je za bracu a oni klinci nestrpljivi ...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 11:57   #4
Insecticide
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Beč
Poruke: 625
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 319 puta na 127 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Insecticide
Određen forumom Re: "Extra ponuda" u jednoj nasoj firmi

Mada verujem da kad bi posebno kupovao delove ustedeo bi nekih 50-100e
Mada ne mora da znaci za tu firmu,mozda su posteni ,
Insecticide je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 12:34   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: "Extra ponuda" u jednoj nasoj firmi

Nesto to bas i nije extra ponuda.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 14:35   #6
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Thumbs down Re: "Extra ponuda" u jednoj nasoj firmi

Prva konfa ima jači procesor,2x1GB RAM-a(na 800MHz),veći HDD, ali ima slabu grafulju,a duga opet ima slabiji procesor,samo 1GB RAM-a(i to na 667MHz),manji HDD, ali ima jaku grafulju...jbg nezahvalan izbor..Prva konfa bi bila super za igre kada bi umesto 8600GTS bili GF7900GS/X1950Pro/GF8800GTS 320MB...
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 15:24   #7
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: "Extra ponuda" u jednoj nasoj firmi

Grafika nije toliko slabija niti ce se u tolikoj mjeri osjetiti u igrama, koliko ce biti beneficija od vise memorije,a i veceg hard diska. Po meni, prva konfiguracija je bolja i ako novac nije problem, pravi je izbor za kupovinu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 18:19   #8
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: "Extra ponuda" u jednoj nasoj firmi

O takvim konfiguracijama mogu da mislim samo jedno, da su tesko djubre.
Evo razloga...

1. Ti si muzicar u razvoju, zar tebi ne treba jaka studijska masina ili dobra zvucna kartica?
2. Krenuo si masinu da sastavljas od procesora. GRESKA! Racunar se sastavlja od monitora ( jer u njega blenes 24h, barem ja ), preko tastature i misa ( tacno navedes koje hoces ), zatim kucista ( chieftec, sve ostalo ne priznajem, sto zbog cene, sto zbog izgleda ) i na kraju dolaze procesor, graficka itd... Stediti na Monitoru je isto kao da kupujes Volvo i stedis na airbagovima, skines branike, stavis mehanicke kocnice, izbacis rucnu, povadis prozore i vozis.

Malo tvrd pristup temi, ali dok se neko ne opameti i ne krene da radi kako treba, ja cu ovo pricati.
Masine su totalno nebitne danas, XP ili Ubuntu ti zavrsava gomilu stvari ( namerno ne spominjem MacOS ). Mozda moje shvatanje da coveku ne treba jak racunar da bi igrao igrice, vec ode i kupi SonyPlayStation i izigra se.

Jedan moj prijatelj\drug koristi IBM PII 350 Mhz procesorcic, smesna masina, a uradio je vise posla sa njom ( programer ) nego bilo ko sa svojom azdajom. I smatram sramno kupovanje racunara radi igrica i jednom godisnje kucanja texta u Wordu ( ili OpenOffice pandanu, Writeu ).
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2007, 22:19   #9
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Kajzer SOSA

Au Kaiser Soze, iz koje ti priche izlete, bas ti odgovara nadimak. Pa i PC je igracka masina. Alo covece ti preprocujes konzole na kojima moze samo da se igra i gledaju filmovi (ne racunajuci PS3, ovo je cudo), a u isto vreme kazes da je glupo kupovati racunar i jednom u godini nesto kuckati, pa sam sebe demantujes (obicno ovako biva kad se covek raspise, a ne procita sta je napisao).
I kako ti znas koliko ce ko raditi na kompjuteru nevezano za igre ?
Evo ja za par dana kupujem kompjuter za 850 evra bez monitora. I naravno namenjen je prvenstveno za IGRANJE, ali naravno da cu ga koristiti za internet, divx, i raznorazne programe (jer sam studnet, a tu mi office ne gine, autocad,...).
Dakle, promasio si temu, i verovatno sajt...
Ja prvo gledam graficku, pa procesor, pa plocu...
Pa zasto je najbitnije prvo birati monitor, znaci dam 300 evra za monitor i onda kupim celeron/sempron.
Danas za 150-200 evra mogu da se nadju iole kvalitetni 17” TFT monitori, pa sigurno niko nece kupovati neke Syncmastere 17” CRT, jedino ako im je preostao iz prethodne konfe (kao meni).
Zamisli koliko bi tek posla odradio tvoj drug kada bi umesto tog krsa imao bar neki Celeron ili Sempron preko 1 GHz.
Otvori My Computer a on se otvara 10 sekundi, nemas ti pojma...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 10:34   #10
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Kajzer SOSA

Pjanovic, pokusaj da razumes sta si citirao.

Glupo je kupovati racunar za igrice, i glupo je kupovati racunar da bi se 1 put godisnje nesto kuckalo u Word\Write-u. Gde je tu kontradikcija? ( obicno moras da procitas post, pre davanja komentara sa citatom ).

To sto ti kupujes racunar za IGRANJE, a postajes student, daleko ce tvoje studije dogurati, odmah da ti kazem ( etf represent here ).

Sobzirom koliko ima "dece" ovde, mozda sam i promasio.

Gledaj kako hoces, niko ti ne brani, kad budes nosio tegle od cvokera, setices se sta sam pisao.

To mu i ja kazem, ali covek voli svoj komp.
Njemu se otvara My Computer za 10 sekundi, divno cudo ta optimizacija.

Ako nesto ima zaista da prigovori i kaze sa validnim dokazima da nisam u pravu izvolite, ali ovako polu shvatanje i citiranje nema smisla ni kucati.

Srecne studije Pjano.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2007, 11:34   #11
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Wink Re: "Extra ponuda" u jednoj nasoj firmi

Kaizer Soze ta konfa za koju je zvucnjak pitao biće za njegovu braću, znači za neke klince kojima ce PC služiti prvenstveno za igre...
Što se tiče igranja igara na računaru,posedovanja istog i studiranja, to sve zavisi od pojedinca i od njegovog karaktera i jake volje, kako i šta će raditi i da li će pametno rasporediti svoje vreme,ako shvatate na šta mislim..
Što se monitora tiče,onakav monitor kakav bi bio odličan za oči i koji bi trebao da se odabere za svakodnevni rad,kakav si preporučio, ne znam može li se kod nas nabaviti..Ti monitori su EIZO japanski monitori koji su izvanredni i pored kojih je Samsung klasu niže a i ostali..Njihovi monitori od 17 inča na zapadu koštaju oko 400 dolara(najjeftiniji poluprofesionalni),a oni profesionalni do 2000 i kusur dolara..(Ima test u junskom PCPress časopisu)..A da će u Srbiji za 17 inčni monitor neko dati preko 400 evra,čisto sumnjam..
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marshall George na korisnoj poruci:
Kaiser Soze (19.7.2007)
Stara 19.7.2007, 17:22   #12
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: to Kajzer

Prvo, moji komentaru su bili na mestu, samo ono je bila kontradiktorna kontradikcija .
Izritiralo me je sto si ti dao svoje misljenje: “Malo tvrd pristup temi, ali dok se neko ne opameti i ne krene da radi kako treba, ja cu ovo pricati.”, kao da je Bog sisao na Zemlju da pomogne ljudima...
Proveo sam dovoljno dugo vremena da ovom forumu, da bih shvatio da je pretezno gamerski. Kad neko kupuje konfiguraciju sa komponentama, koje su na prvi pogled gamerske, onda ne vidim kako mu mogu tvoji saveti pomoci, u stilu, “glupo je kupovati gamerski racunar”.
Drugo, da ponovim ovakav gamerski komp se ne pocinje sastavljati od monitora (jeste bitan), ali sigurno ne od tastature i misa.
Trece, onaj savet za studije - 2000. sam upisao ETF i nisam daleko dogurao sa polozena 3 ispita i dva puta obnovom prve godine studija (jednostavno bio sam se smorio posle srednje skole). Sada sam na Saobracajnom 4.godina (bez ijedne obnovljene), a za vreme studiranja i ETF-a i Saobracajnog, podjednako sam igrao igre, tako da je medjuzavisnost igranja igara i uspesnih studija bespredmetna.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com