Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2015, 0:35   #1
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom 4870 se previse greje

Dakle imam ovu karticu, kupio sam je polovnu i radila je super dugo dok nisam jednom usao cini mi se u BF4 i samo su se pojavili afterakti po ekranu i onda je pocela da zeza.Nakon toga restartovao i radila neko vreme ok cak i u igrama ali pri paljenju kompa otprilike pre onog welcome ventilator se zavrti maximalno i smiri i tako je radilo dok nije pocela po nekad da izbacuje crvene tackice, pa da se restartuje racunar i onda vise nije hteo ni da se upali uopste.Pritom sam primetio da se mnogo greje negde u ovom delu(pipkao u radu sa druge strane i na procesoru je onako mlaka a ovde vrela da ne mogu dugo da drzim prst u tom delu):


Onda sam primenio cisto pre nego sto se baci ono pecenje u rerni(ova druga 3870 stoji dugo pa je stavio pored cisto da iskoristim rernu ali joj popucali kondenzatori i istopio se jedan konektor, plavi kontenzatori su preziveli na obe graficke a na ovoj samo crveni popucali i to svi odjednom, kao kokice, ako nadjem slicne bas cu da probam da nalemim da vidim da li je proradila posto je i ona riknula na slican nacin, ali ona nije tema).

Naime ova 4870 je proradila odlicno, oko 10 dana sam je koristio i to dosta, igrao i igre i sve, nije vise palila onako ventilator na kratko na 100% pri paljenju kompa itd dok danas opet nisam to cuo i naravno poceli su opet crveni afterakti po ekranu, jednom se i restartovao pa ja sad razmisljam da nije uzrok pregrevanje tog dela?

Citao sam nesto da oko pregrevanja pomaze drugi bios i sta vec ali ne znam kako ide flashovanje graficke...

A programi pokazuju normalne temperature, tipa idle oko 40C, fur mark do nekih 70 najvise(automatski cim krene temperatura malo da raste brzo raste i brzina ventilatora pa se cuje ko usisivac pri zahtevnijim igrama,takva je bila i kad sam je kupio i radila je dugo tako ok).

Sad ja razmisljam da ne uzrokuje to pregrevanje tog dela,tj da stvara hladne lemove, mogu ja da je ispecem opet, nije problem, ali ako postoji neka fora da joj produzim jos malo zivot, da ohladim taj deo nekako...sto da ne...a inace ima mali pasivni hladnjak u tom delu pa je preko glavni veliki kuler.
U pitanju je sapphire.
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2015, 1:08   #2
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: 4870 se previse greje

Posle pecenja u rerni mozes samo da je bacis. Te seljacke metode nikome nisu dobro donele. Duvaljka i fluks mogu za probu da posluze kao neko resenje i to ako imas srece i zavisi od modela do modela a to pecenje u rerni unistava sve zivo. Jedino trajno resenje je reballing ili kupovina druge kartice.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Howard1 na korisnoj poruci:
Milos96 (17.2.2015)
Stara 17.2.2015, 1:28   #3
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: 4870 se previse greje

Ne isplati se popravka graficke koja vredi 30-40e kod profesionalca a ispecena je tih 10 dana radila perfektno bez ijednog baga po 10-12 sati dnevno, a tu se grejala i pre pecenja ali do duse kad je vec pocela da zeza pre toga je nisam pipkao.Evo ovo sad kucam sa nje(downclokovao je skroz i ventilator na 100% i evo celo vece nema problema ali pocne da zeza kad vratim na normalno, hladni lemovi su definitivno u pitanju), a pre pecenja nije uopste davala znake zivota.
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2015, 1:44   #4
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: 4870 se previse greje

Ako su hladni lemovi problem onda je prelemi i sve ce da radi. Po meni, tu nisu hladni lemovi problem nego su kuglice na cipu postale lose od grejanja(pasta nije menjana redovno i kartica nije ciscena redovno), i "ostarile" su na neki nacin, izgubile svoj kvalitet da tako nazovem i potrebno je staviti nove. Posto si karticu pekao u rerni, iskrivio si plocu graficke kartice na kojoj lezi BGA cip a to se ne moze videti golim okom tako da bi i reballing bio rizik. Posto kartica nije skupa, bolje kupi neku drugu a sa ovom nemoj da gubis vreme
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Howard1 na korisnoj poruci:
Milos96 (17.2.2015)
Stara 17.2.2015, 1:52   #5
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: 4870 se previse greje

Citat:
Howard1 kaže: Pregled poruke
Ako su hladni lemovi problem onda je prelemi i sve ce da radi. Po meni, tu nisu hladni lemovi problem nego su kuglice na cipu postale lose od grejanja(pasta nije menjana redovno i kartica nije ciscena redovno), i "ostarile" su na neki nacin, izgubile svoj kvalitet da tako nazovem i potrebno je staviti nove. Posto si karticu pekao u rerni, iskrivio si plocu graficke kartice na kojoj lezi BGA cip a to se ne moze videti golim okom tako da bi i reballing bio rizik. Posto kartica nije skupa, bolje kupi neku drugu a sa ovom nemoj da gubis vreme
Na to sam i mislio pod terminom hladni lemovi...ispeci cu je opet pa da vidim koliko ce da radi, a kad nadjem one kontenzatore 270uF(nisam ni trazio do sad, verovatno da ih ima po starim uredjajima) probacu i onu 3870 cisto iz radoznalosti jer sam se bas odusevio kad je ova mrtva kartica proradila posle rerne kao da sam je izvadio iz kutije i radila neko vreme bez greske

Hvala u svakom slucaju,
pozz
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Milos96 na korisnoj poruci:
Howard1 (17.2.2015)
Stara 4.6.2015, 1:12   #6
Milos96
Član
 
Član od: 15.2.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 408
Zahvalnice: 337
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Milos96
Određen forumom Re: 4870 se previse greje

Ne bih da je ureknem ali evo ova ispecena graficka radi do dan danas i nisam je ponovo gurao u rernu, tad je malo bagovala, za ovoliko vremena svakodnevnog rada(najmanje bar 10 sati dnevno) je samo jednom slika na kratko nekako zatreperila i pojavio se plavi ekran, i samo se racunar restartovao i i dalje dugo radi sve ok, koliko god metoda kako neko rece bila seljacka definitivno radi.

Vrlo je rizicno naravno, ja sam u istu rernu, na istu tepsiju, u isto vreme gurnuo ovu 4870 i 3870 i na 3870 se istopio jedan konektor i izletela tri konenzatora(crveni izleteli a plavi preziveli, a na 4870 su svi plavi), ovu 3870 nisam ni pokusao da popravim a sa 4870 upravo sad kucam a vidite kad je otvorena tema tj. kad je ispecena, igrane su i zahtevnije igre za to vreme.

Tu nista nije po PSu i nista nije sigurno, vec SAMO postoji mogucnost da oporavite svoju graficku, ako je vec crkla(kao u mom slucaju npr, nije uopste davala znake zivota, bas nikakvu sliku) onda toplo preporucujem ovu metodu, nemate sta da izgubite, a jos ako nemate integrusu ili drugu...utoliko bolje ako proradi dok ne stigne nova...ja sam odusevljen
Milos96 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Racunar se previse bucno cuje!! Dejan16 Kvarovi 8 9.9.2011 13:31
Kartica se previse zagreva - radeon 4850 Despotaca Grafika 52 15.1.2011 22:50
Intel konfiguracija, ne previse zahtevna (skupa) za pocetak dakipro ŠDK - Osnovne komponente 18 25.11.2010 3:04
5000+ se previse greje.... mmilutin1 Osnovne komponente 53 23.11.2009 20:22
Problem sa tv-out-om - slika previse tamna. Moca Video/TV softver 1 20.10.2007 21:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com