Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2012, 14:37   #1
titanko
Novi član
 
Član od: 28.2.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Bežični prenos zvuka

Ovako, u kuci imam razvuceno ozvucenje po svim prostorijama (dnevna soba, soba, hodnik, kuhinja, kupatilo...) i svi ti zvucnici su prikaceni na pojacalo koje mi stoji u dnevnoj sobi, koje je povezano sa gramofonom i ostavljen je jack 3.2mm za povezivanje racunara... Koristim lap top od nedavno i zanima me da li postoji nacin ili neki uredjaj da prenesem bezicno zvuk iz lap topa do pojacala? Na primer kad lezim u sobi da mogu menjati pesme ili kontrolisati zvuk kao da mi je lap top prikacen direktno kablom na pojacalo? Hteo bih nesto kao wirless ozvucenje po kuci, kao sto ima wirless miseva, tastatura, slusalica i slicno pa me zanima da li postoji neki uredjaj za bezicni prenos zvuka na pojacalo i sta mi treba da bih to izveo? Pozz, nadam se da razumete sta mi treba
titanko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 15:22   #2
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Bezicni prenos zvuka

Citat:
titanko kaže: Pregled poruke
Ovako, u kuci imam razvuceno ozvucenje po svim prostorijama (dnevna soba, soba, hodnik, kuhinja, kupatilo...) i svi ti zvucnici su prikaceni na pojacalo koje mi stoji u dnevnoj sobi, koje je povezano sa gramofonom i ostavljen je jack 3.2mm za povezivanje racunara... Koristim lap top od nedavno i zanima me da li postoji nacin ili neki uredjaj da prenesem bezicno zvuk iz lap topa do pojacala? Na primer kad lezim u sobi da mogu menjati pesme ili kontrolisati zvuk kao da mi je lap top prikacen direktno kablom na pojacalo? Hteo bih nesto kao wirless ozvucenje po kuci, kao sto ima wirless miseva, tastatura, slusalica i slicno pa me zanima da li postoji neki uredjaj za bezicni prenos zvuka na pojacalo i sta mi treba da bih to izveo? Pozz, nadam se da razumete sta mi treba
pa imas da kupis wireless audio amplifier, ali koliko sam razumeo ti vec imas svoje pojacalo... hmmm, jedino da preradis to svoje postojece sto nije ni malo lako (da mu zbudzis antenu i to, mada je to besmisleno) ili da uzmes novo pojacalo... sto ne bi dovukao kabal do svoje sobe kad su ti kablovi vec svuda po kuci? ne bi sigurno izgubio mnogo na kvalitetu uz dobar kabal, a svakako bi gubici bili mnogo manji nego bezicno...

p.s. izbaci to bezicni prenos zvuka jer................ samo razmisli o tome...

z,
pRo
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 23:40   #3
titanko
Novi član
 
Član od: 28.2.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bezicni prenos zvuka

Pa i meni je to skoro nezamislivo, ali eto razmisljam kad vec mogu slusalice zasto ne bi moglo da se napravi i sa ovim... Pazi kablova po kuci nemam, sve to stoji u regalu.. Ma najbolje kupiti jedan slabiji komp da stoji i sluzi samo za muziku... U svakom slucaju hvala na pomoci ideja mi propala...
titanko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2012, 23:46   #4
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom

Kad si spomenuo slusalice, rasturis neke izvadis zvucnike i stavis kabl sa 3.5mm dzekom ubodes u pojacalo, baterije zamenis adapterom i eto bezican prenos zvuka od racunara do pojacala. :-D

sent by tT
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2012, 0:12   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bezicni prenos zvuka

Radio možda? Jeste analogno ali je i najjednostavnije rešenje. Kupiš za 1000 kinti radio odašiljač za kola, u njega tutneš kabl iz kompa i na pojačalu (predpostaviću da ima radio prijemnik) uhvatiš frekvenciju i eto rešenja.

Ne znam koliki je domet tih uređajčića, verovatno nije najbolji, ali nije skupo da probaš. Naravno možeš i da se igraš sa drugim, jačim uređajima.

Jedino bi ti bilo napajanje problem jer rade na 12V, što sa laptopa ne možeš da izvučeš, pa ćeš morati sa baterijama da se akaš.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2012, 9:17   #6
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Bezicni prenos zvuka

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Radio možda? Jeste analogno ali je i najjednostavnije rešenje. Kupiš za 1000 kinti radio odašiljač za kola, u njega tutneš kabl iz kompa i na pojačalu (predpostaviću da ima radio prijemnik) uhvatiš frekvenciju i eto rešenja.

Ne znam koliki je domet tih uređajčića, verovatno nije najbolji, ali nije skupo da probaš. Naravno možeš i da se igraš sa drugim, jačim uređajima.

Jedino bi ti bilo napajanje problem jer rade na 12V, što sa laptopa ne možeš da izvučeš, pa ćeš morati sa baterijama da se akaš.
to sa baterijama jeste osnovni problem, ali ako su antene iole losije, moci ce da se slika, jer ce zvuk da mu bude blagi ocaj... druze, kabal od 10-15 metara, provuces negde i da te Bog vidi...
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2012, 19:14   #7
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bezicni prenos zvuka

Da, to rešenje sa kablom je baš zgodno i bežično...

U svakom slučaju ako hoćeš kvalitetno, nećeš jeftino proći.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2012, 18:07   #8
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Bezicni prenos zvuka

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Da, to rešenje sa kablom je baš zgodno i bežično...

U svakom slučaju ako hoćeš kvalitetno, nećeš jeftino proći.
a o cemu ja pricam? rece covek da ima svoje pojacalo, pa ako cemo tako, onda ne moze bez prepravke ili kabla...
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2012, 23:46   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Bezicni prenos zvuka

Ima jedna mnogo dobra stvar koja radi baš to što treba: NAD wireless DAC, ali je skupa prilično, kod nas je 270€. Sa druge strane reč je o hifi DAC-u koji sem što prenosi wirless radi kvalitetnu DA konverziju i od kompa pravi pošten hifi izvor...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2012, 4:44   #10
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Bezicni prenos zvuka

postoji i 'sqeezebox'..
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2012, 13:07   #11
pRoskiLLz
Veteran
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: ZR >> NS >> BGD
Poruke: 935
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 48 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Bežični prenos zvuka

sad vec ovo prelazi u sprdnju...

zakljucak svega: ispod 250e neces proci ako hoces kupovinu neceg novog, a ovo staro da prepravljas......... ne isplati se...

po meni ti je najbolje da lepo isplaniras kablove, dovedes do sobe i to je to...
pRoskiLLz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2012, 17:47   #12
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Bežični prenos zvuka

Šta sve neće ljudima da padne na pamet..
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2013, 16:32   #13
detektvi kokni kol
Novi član
 
Član od: 8.3.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bežični prenos zvuka

Postoji ovako nesto:

http://dx.com/p/2-4ghz-audio-wireles...mm-plug-143367
http://www.itsvet.com/proizvod/logit...apters/31/2675

A ovo sam nasau u arhivama(pitanje da li se jos moze negde kupiti):

http://www.sk.rs/2006/04/sktd11.html
detektvi kokni kol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2015, 4:50   #14
Nikola Rokvic
Član
 
Član od: 18.12.2008.
Poruke: 37
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Bežični prenos zvuka

Tema jeste malo stara, ali mene muci slican problem, koji bih resio na sledeci nacin. Dakle, kupio bih bezicni usb hub kod kojih se odasiljac signala ubacuje u lap-top, u usb konektor, a prijemnik ima usb ulaze, te se u jedan od njih ubacuje usb zvucna kartica. Time se jos i dobija 5.1 zvuk, ako je kartica te vrste (jer je meni zelja da povezem 5.1 sistem i lap-top). E sad, takvi uredjaji se mogu naci za pedesetak eura, kako sam ja uspeo da nadjem, medjutim siguran sam da mora postojati neko jeftinije resenje, jer, uzmimo za primer ponovo bezicne miseve (mislim da rade na 2.4 ghz, isto kao i usb hub) koji se nalaze i za manje od 10 eura, moralo bi se naci neko jeftinije resenje prenosa signala. Svi uredjaji koje sam nasao kod nas, i na e bay-u su sa vise usb ulaza, pa im mozda i to dize cenu, a za ovu svrhu dovoljan je samo jedan, dakle, usb izlaz (muski konektor) sa odasiljacem (ulazi u lap-top), i usb ulaz (zenski) sa prijemnikom signala u koji ulazi zvucna kartica. Da li neko zna za neku jeftiniju varijantu takvog uredja?
Nikola Rokvic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bezicni, wirless, zvucnici

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Internet, bežični, lokacija zrenjaninski put kefalo Internet usluge 1 5.2.2011 1:36
Winamp kontrola zvuka . - Peki - Zvuk na računaru 1 29.11.2010 1:36
Spajanje zvuka i videa i čišćenje zvuka? touch_master Video/TV softver 4 15.3.2010 21:24
Bežični prenos TV signala Tihoj Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 16.5.2009 15:30
Program za merenje jacine zvuka Child_of_Bodom Aplikativni softver 4 26.6.2007 12:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com