Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.10.2016, 22:58   #701
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 884
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Nema im druge nego da rimejkuju keca.
Dantheus je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2016, 23:00   #702
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Mafia III

ja sam igru batalio dok se ne poprave stvari.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2016, 1:26   #703
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Neće moći da se poprave, loš dizajn generične i repetitivne misije, loša fizika spisak je poduži. Mafija nije samo loša igra već odraz stanja u razvoju igara u opšte. Da li je hiper produkcija zasićenost ili neisplativost dovelo do toga da igre i to one najbolje izgledaju i rade jedva prosečno. Na prste jedne ruke možemo nabrojati dobre naslove koji su opstali i uspeli da održe kvalitet u next gen ciklusu. Čini mi se da veliki izdavači i AAA naslovi polako nestaju, možda indi scena uspe da donese neke nove ideje i trendove pošto su promene preko potrebne.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
Emix (12.10.2016), filpan (12.10.2016), sidewinder989 (12.10.2016)
Stara 12.10.2016, 2:09   #704
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Evo bas o toj temi, ovaj lik odlicno objasnjava

Why This is the Worst Generation in Gaming History!



i isti lik - review Mafia III

Why This is the Worst Generation in Gaming History!


e da takodje za ovog drugara sto ima phenom: Rade na SSE fixu ali ne znaju kad ce biti gotov (potvrdjeno na tviteru) , al eto bar ces moci da probas igru nekad

Poslednja ispravka: sidewinder989 (12.10.2016 u 2:35)
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sidewinder989 na korisnoj poruci:
rendzer25 (12.10.2016)
Stara 12.10.2016, 19:27   #705
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Neće moći da se poprave, loš dizajn generične i repetitivne misije, loša fizika spisak je poduži. Mafija nije samo loša igra već odraz stanja u razvoju igara u opšte. Da li je hiper produkcija zasićenost ili neisplativost dovelo do toga da igre i to one najbolje izgledaju i rade jedva prosečno. Na prste jedne ruke možemo nabrojati dobre naslove koji su opstali i uspeli da održe kvalitet u next gen ciklusu. Čini mi se da veliki izdavači i AAA naslovi polako nestaju, možda indi scena uspe da donese neke nove ideje i trendove pošto su promene preko potrebne.
Ja opet mislim da se ovakve stvari namerno rade kako bi se lose upucenim kupcima izvadila zadnja para iz dzepa za nov hardver...Znas one price kako to mora i kako su igre sve bolje i zahtevnije....Realno kad se setim pre par godina kad je 1gb graficke memorije radio posao i cak 512mb,nista se mnogo nije promenilo....Sad je to princip samo neka guta,a mi cemo da stancamo svake godine nov hardver da sto vise novca zaradimo...E to ti je to.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2016, 22:26   #706
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Mafia 3 vs Mafia 1 (№2)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2016, 23:01   #707
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Posle ovakve trojke pitanje je hoće li četvorke i biti (nemojte sad odan komentar ako će biti ovakva ne mora ni izlaziti)

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (12.10.2016 u 23:35)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 0:29   #708
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Mafia III

Ne bi me iznenadila ni Mafia 4: Lego.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 1:37   #709
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Samo me zanima par stvari? da li su neke funkcije iz predhodnih delova ostale ili ne? da li Linkon moze da natoci benzin na pumpi, kupi odecu i hranu, i kakav vid zabave postoji u samom gradu koliko sam svatio pored dosadnih misija sa dosta akcije nema nista?
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 2:03   #710
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
Samo me zanima par stvari? da li su neke funkcije iz predhodnih delova ostale ili ne? da li Linkon moze da natoci benzin na pumpi, kupi odecu i hranu, i kakav vid zabave postoji u samom gradu koliko sam svatio pored dosadnih misija sa dosta akcije nema nista?
Vala si jedini kome ovo nedostaje pored toliko stvari
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 2:15   #711
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
Samo me zanima par stvari? da li su neke funkcije iz predhodnih delova ostale ili ne? da li Linkon moze da natoci benzin na pumpi, kupi odecu i hranu, i kakav vid zabave postoji u samom gradu koliko sam svatio pored dosadnih misija sa dosta akcije nema nista?
Sam si postavio klipove gde porede Mafia igre, vidis da su starije igre bogatije po tom pitanju. Mafia III je verovatno najvece razocaranje ove godine. Solidna prica ali sve ostalo na jako losem nivou. Mafia II je mnogo bolja igra, da ne pricamo o jedinici (remek-delo).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
marea123 (13.10.2016)
Stara 13.10.2016, 2:19   #712
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Mene samo zanima daju li oni nekome ovo da proba prije nego što ode u prodaju? xD
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 2:50   #713
marea123
Veteran
 
Član od: 16.4.2009.
Poruke: 631
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 33 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Sam si postavio klipove gde porede Mafia igre, vidis da su starije igre bogatije po tom pitanju. Mafia III je verovatno najvece razocaranje ove godine. Solidna prica ali sve ostalo na jako losem nivou. Mafia II je mnogo bolja igra, da ne pricamo o jedinici (remek-delo).
Upravu si - mafia 1 je po meni kao da gledam film prica je super a o detaljima necu ni da pricam
marea123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 7:58   #714
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Sam si postavio klipove gde porede Mafia igre, vidis da su starije igre bogatije po tom pitanju. Mafia III je verovatno najvece razocaranje ove godine. Solidna prica ali sve ostalo na jako losem nivou. Mafia II je mnogo bolja igra, da ne pricamo o jedinici (remek-delo).
Jesam ali pitam posto su ovi iz Hangara 13 izbacili tu zakrpu, pa je pitanje koliko ona popravlja stvari u samom gameplay ili nista?
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 9:34   #715
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Mene samo zanima daju li oni nekome ovo da proba prije nego što ode u prodaju? xD
Uvek postoji mogucnost da su developeri svesni da im proizvod nije spreman, ali datum koji im je gazda (izdavac) postavio stoji kao sekira nad glavom...nije ovo prvi put, desavaju se takve situacije...ova igra je morala sad da izadje da bi i 2K imao konja za trku u najacem periodu za video igre (Oktobar-Novembar)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 11:57   #716
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Uvek postoji mogucnost da su developeri svesni da im proizvod nije spreman, ali datum koji im je gazda (izdavac) postavio stoji kao sekira nad glavom...nije ovo prvi put, desavaju se takve situacije...ova igra je morala sad da izadje da bi i 2K imao konja za trku u najacem periodu za video igre (Oktobar-Novembar)
Ispalo je na kraju da imaju ragu na umoru. Baš pametan marketinški potez...
Mada, Gothic 3 je imao problema sa JoWood-om, razlozi su bili isti, da se igra izbaci u promet što prije. I opet mi je jedna od najjačih igara ikad koje sam igrao.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 12:24   #717
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Ova igra ima 2 problema. Tehnicki se raspada + nije dobra tj. kvalitetna igra kakvu su mnogi ocekivali. Kad se ovo dvoje spoji nastaje pravi problem i to je sustina.

I Arkham Knight se raspadao ali je u sustini to kvalietna, mogu slobodno da kazem odlicna igra. Pa se nakon svega na sve tehnicke probleme (konzolna verzija je bila odlicna od starta) brzo zaboravi. Kod ove igre situacija je drugacija pa pored tehnickih problema igra je razocarala i na drugim poljima, prvenstveno ono najosnovnije, gameplay i sve vezano za open-world sto je dosta lose i nevesto uradjeno.

Popraviti PC verziju bi trebalo da im bude jedini i glavni prioritet a oni apsolutno nikakvu komunikaciju sa kupcima nemaju, otkljucali su fps, koga briga sto niko ne moze da dobije stabilnih 60fps i sto igra ima jos tonu problema??
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 12:30   #718
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
ljudi su samo stvorili svet kakav je nekada bio.

Pa i nisu. Dovoljno je da povrsno pogledas istoriju americkog organizovanog kriminala, pa da primetis koliko je premisa price budalasta (i da je skrojena radi politickog angazmana). Nije dovoljno da igra prikaze kako su sezdesetih u Americi juznjaci bili rasisti, kako je trajao Hladni rat i kako je u Luizijana postojala mafijaska imperija - pa da je to ucini istorijski verdostojnom.


Jedina igra iz ove tematike koja je verodostojno prikazala funkcionisanje organizovanog kriminala je LA Noire. Sve ostalo je zayebancija ili lozana za adolescente.

Poslednja ispravka: High life (13.10.2016 u 12:39)
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 13:17   #719
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Pa ova igra namerno smešta priču u fiktivni grad da bi izbegla neke veze sa realističnim, no mislim da namerno uvećava neke stvari da bi ih istakla, tu su rasizam i PTSD... Linkolnu se donekle opravdava njegovo manijakalno ubijanje time što je ratni veteran, ali opet nije to dovoljno dobro sprovedeno da bi bilo potpuno autentično.

Meni je kul kad slušam one radijske monologe, koji zaista prikazuju na fin način to doba, kroz govore o kontra-kulturi i hipi-pokretu, ali to je opet nešto što deluje udaljeno jer se ne nalazi u ovom gradu, makar u njemu nije aktuelno.
Nažalost, mnogo toga je započeto sa dobrim potencijalom a onda ostalo nedovršeno, i tu leži tragika ove igre. Za gameplay sam već iz mnogih videa objavljenih pre igre video da tu neće biti ništa spektakularno, i makar tu nisu napravili bulšit kao No mans sky, ali opet i na onim mestima gde igra treba da briljira - atmosfera, priča - oni su zakazali; ne u potpunosti, ali u nekoj meri.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2016, 13:39   #720
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Mafia III

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Jedina igra iz ove tematike koja je verodostojno prikazala funkcionisanje organizovanog kriminala je LA Noire. Sve ostalo je zayebancija ili lozana za adolescente.
Kad bi se zezali... ne postoji open-world igra ovakvog tipa koja je realno prikazala funkcionisanje organizovanog kriminala, ipak su to samo igre. Vecina tih prica u igri je bazirana na razlicitim stereotipima, pogledas neki "realan" film i shvatis odakle su neke igre krale pricu.
L.A. Noire ima odlicnu pricu ali gameplay je prosek, vecina igre je zamlacivanje sa blokcetom u ruci i pogadjanje da li neko govori istinu ili laz, mada se neke stvari mogu zakljuciti, dobar deo je cista sreca i nema veze sa izrazima lica osumnjicenih (navodno je to najbolji deo igre, i tu bi trebalo da prepoznas da li te neko laze, ali ja licno ne poznajem nikoga ko je skoro sve pogodio iz prve). L.A Noire je takodje bio zakljucan na 30 fps, igra je imala prosecnu grafiku i za ono vreme... nije losa, ali u pocetku imas iluziju neke dubine u igri, a zapravo sve je mnogo dosadno kada shvatis kako igra funkcionise. Sa druge strane, Mafia 1 (pa i 2) nije realna (i ne mora da bude), vise je filmska prica, ali zato je atmosfera u igri bolja nego u bilo kojoj igri ovakvog tipa... kao da gledas dobar film (jos bolje, ucestvujes u istom).
Realnost i kvalitet u ovakvim igrama nisu cvrsto povezani. Nismo trazili realnu igru, nego igru sa raznovrsnijim i zanimljivijim misijama, boljom optimizacijom i grafikom (mada ovo poslednje nije presudno, ipak je 2016 godina). GTA V takodje nema dodirne tacke sa realnoscu, ali to ne menja cinjenicu da je mnogima izuzetno zanimljiva igra, bas zbog bogatog open-world okruzenja i osecaja da "grad zivi", raznih mogucnosti, modova...
Igra je tu da nas zabavi kroz interakciju, da bude zanimljiva, ponekad teska, da pokrene adrenalin u nekim misijama... ne da nam drzi lekcije iz istorije. Uzmimo za primer recimo "Ghost Warrior 2", verovatno pola zapada misli da je to realna igra... ali da ne idemo sad u neku dublju raspravu. Danas ni svaka knjiga ne prikazuje proslost/sadasnjost realno, a kamoli igre i filmovi.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
filpan (13.10.2016), pentraksil (15.10.2016), SAJEVAC (13.10.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mafia Che_ Akcione igre 549 3.9.2022 9:02
Mafia 2 Ocelot Akcione igre 3945 8.12.2021 6:58
Mafia II ne radi Oo Delete Kvarovi 6 9.2.2011 20:23
Problem sa igranjem Mafia 2, Just Cause 2, CODBO batacaki Grafika 1 13.12.2010 8:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com