Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2011, 2:07   #1
Mirko
Član
 
Član od: 7.2.2011.
Poruke: 124
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Racunar se sam gasi

Imam problem da mi se zadnjih dana racunar sam od sebe ugasi,kao iz struje. Je li moguce da pada sistem?
Mirko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2011, 2:16   #2
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom

Jesi li pogledao temperature? Kada si poslednji put izduvao prasinu? Koje napajanje imas i koliko je staro? Moras dati malo vise informacija kako bi dobio odgovarajuci savet.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2011, 11:20   #3
Mirko
Član
 
Član od: 7.2.2011.
Poruke: 124
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Nisam pogledao temperature, kako cu to da pogledam?
Napajanje staro godinu dana. Prasinu nisam odavno cistio.
Mirko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2011, 13:10   #4
Aleksandar 91
Član
 
Član od: 18.11.2010.
Poruke: 242
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 29 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Nije bitno koliko je napajanje staro,vec kakvo je.Procitaj sta pise na njemu pa javi ili ako ti je lakse slikaj pa okaci ovde.Bilo bi pozeljno da lepo i detaljno ocistis prasinu,iznenadices se i sam cega tu sve ima.A sto se tice temperatura ima raznih programa koji je mere,a ti mozes skinuti Everest.Pa kada ocitas temperature izbaci i njih ovde,pa da vidimo...
Aleksandar 91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2011, 18:01   #5
Dejan Simic
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Lokacija: #5%&
Poruke: 397
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Citat:
Mirko kaže: Pregled poruke
Imam problem da mi se zadnjih dana racunar sam od sebe ugasi,kao iz struje. Je li moguce da pada sistem?
Gasenje racunara nekad ima veze sa sistemom(losi drajveri),ali u 99% slucajeva su standardni kvarovi:
-Lose napajanje,koje je na "izdisaju"
-Komponente na maticnoj(ram,cpu-koje se pregrevaju)
-Hard disk otkazuje
Za prvu pomoc ocisti od prasine kompletan komp,pregledaj pastu na procesoru-zameni,ocisti ram memoriju(zlatne kontakte mozes i gumicom za olovku),pregledaj elektrolite na maticnoj ploci da li su naduveni(i oni znaju da prave problem).Eto toliko za sad ako me poslusas jel
Dejan Simic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 23:06   #6
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Polako ljudi!Ajmo korak po korak.Za pocetak podjemo sa nekim osnovnim resenjima.

http://download.cnet.com/SpeedFan/30...-10067444.html
http://www.alcpu.com/CoreTemp/
http://download.cnet.com/GPU-Z/3000-...-10788513.html
http://www.softpedia.com/progDownloa...load-76537.htm
http://www.softpedia.com/progDownloa...ad-102854.html

Na primer za pocetak ovo.Zadnja dva programa su za testiranje procesora i graficke kartice...Oni ce ih iscediti do maksimuma i ako se pucanje desi dok su ti programi upaljeni onda znas da je preopterecenje napajanja ili sto ces sam videti velika temperatura.....Sa onim alatima sto sam dao na pocetku mozes pratiti temperature za vreme opterecenja i dok ga nema.....Sto se samog kvara tice moze biti da je napajanje slabo,a moze biti i da ima neki prekid napona.......Takodje ako je jako uopste nista ne bi trebalo da znaci i da je dobro jer i kod dobrih napajanja ima losih primeraka.....Isprobavaj pa javi....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2011, 8:54   #7
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Da samo mu furmark treba na kinesko napajanje pa da napravi kurslus.. kao da se doliva ulje na vatru.

Prvo covek nek napise koje je napajanje u pitanju a ne da se lupa ovako bezveze.
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2011, 13:50   #8
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
Da samo mu furmark treba na kinesko napajanje pa da napravi kurslus.. kao da se doliva ulje na vatru.

Prvo covek nek napise koje je napajanje u pitanju a ne da se lupa ovako bezveze.
Ti si ono serviser?Sta sve nema ovde!.....Pa da li ti znas sta pricas.......Mislis da komponente isto trose kad su opterecene i kad stoje u mestu.........Kao sto rekoh uopste nmra da znaci da je napajanje.......Nek uradi samo kako sam mu rekao.........Tako ce iskontrolisati temperature i mocice da prati dobro o cemu se radi......
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2011, 13:58   #9
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Kakav si ti indijanac pa to je neverovatno, s kim se ti grudvas uopste non-stop?

Furmark maximalno stresuje graficku, dok on radi potrosnja peakuje kao i zagrevanje, sve to u kombinaciji sa losim napajanjem (kineskim) lako dovodi do kurslusa. Covek je napisao da mu se i ovako gasi a gde je jos i stress test...

Preporucivati nekom da se igra sa tim programom a da prethodno ne znas koje je napajanje u pitanju je blago receno nesmotreni idiotizam.

Tako da momce skini mi se... Drzi se zvucnika bolje.

EDIT: http://www.vokabular.org/pravopis/doku.php

Poslednja ispravka: MacGruber (7.9.2011 u 14:18)
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2011, 17:34   #10
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
Kakav si ti indijanac pa to je neverovatno, s kim se ti grudvas uopste non-stop?

Furmark maximalno stresuje graficku, dok on radi potrosnja peakuje kao i zagrevanje, sve to u kombinaciji sa losim napajanjem (kineskim) lako dovodi do kurslusa. Covek je napisao da mu se i ovako gasi a gde je jos i stress test...

Preporucivati nekom da se igra sa tim programom a da prethodno ne znas koje je napajanje u pitanju je blago receno nesmotreni idiotizam.

Tako da momce skini mi se... Drzi se zvucnika bolje.

EDIT: http://www.vokabular.org/pravopis/doku.php
Drzi se ti ACEFACE bolje....Hvala sto si mi rekao da fm opterecuje graficku.....Ako nisi corav dao sam mu ja istu stvar i za procesor.......Kad klokujes neku od tih komponenti mislis da ne dolazis do zakucavanja racunara!Sa tobom ja nemam sta da se grudvam jer si prostak obican koji nezna sta ce od muke pa se pravi pametan......Opterecenjem graficke ili procesora lako ce ustanoviti do cega je,a pritom ce tesko nesto pokvariti!Usput ako se napajanje zasiti i kad nije racunar opterecen onda je valjda logicno da ce se prilikom opterecenja zasititi isto samo brze i da ce se precizno znati do cega je!To ti dodje kao logika........Nemam nameru da se sa tobom raspravljam,ako imas sta pisi u pp........Ovde sam da pomognem coveku,a od tih tvojih oznaka sto ce ti reci koje je napajanje nista nece znaciti ako je ono pokvareno......Nek i nije kinez primera radi i nek je neko jace kako ces ti ustanoviti da li je do njega ????Samo malo razmisli daso o cemu pricam!
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2011, 18:52   #11
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

SAJEVAC, uz dužno poštovanje, MacGrubber je u pravu. Ako bude pokretao FurMark i ako ima kineza u poluraspadu (mada može da bude i nov, kod njih nema pravila) i ako kinez rikne tokom rada FurMArka (i uopšte), postoji ne mala šansa da će to napajanje povući nešto sa sobom. Preporuka FurMarka i Prajma bez da znamo šta ima u kućištu i da li je i koliko overklokovano nije baš pametna.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2011, 19:09   #12
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
SAJEVAC, uz dužno poštovanje, MacGrubber je u pravu. Ako bude pokretao FurMark i ako ima kineza u poluraspadu (mada može da bude i nov, kod njih nema pravila) i ako kinez rikne tokom rada FurMArka (i uopšte), postoji ne mala šansa da će to napajanje povući nešto sa sobom. Preporuka FurMarka i Prajma bez da znamo šta ima u kućištu i da li je i koliko overklokovano nije baš pametna.
Sta ako nije kinez pokvareni i ako je ozbiljno napajanje,a fali mu neki djavo.....Sta ces ti da uradis da proveris to ?????
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2011, 3:26   #13
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

@SAJEVAC: a ti si mi tek neki pa serviser Spusti loptu..

Za pocetak bi Mirko mogao da napise nesto vise o svom racunaru kako bi se lakse uocio problem,a ni opis rada pre naglog gasenja racunara ne bi skodio. Ovako,sa ovim informacijama,moze samo da se konstatuje da postoji izrazena sumnja u napajanje. Pregrevanje je takodje opcija,ali se ono u radu oseti kao usporenje pre gasenja. Problemi sa memorijom obicno rezultuju sa restartovanjem racunara ili nemogucnoscu butovanja sistema. Klimav kabl koji povezuje hard disk i sam hard disk obicno zamrzavaju sistem u toku rada bez gasenja racunara tako da sam gotovo siguran da do toga nije.

Neka se decko oglasi i malo detaljnije objasni svoj problem ili da krene sistemom eliminacije pocevsi od napajanja
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2011, 14:09   #14
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
@SAJEVAC: a ti si mi tek neki pa serviser Spusti loptu..

Za pocetak bi Mirko mogao da napise nesto vise o svom racunaru kako bi se lakse uocio problem,a ni opis rada pre naglog gasenja racunara ne bi skodio. Ovako,sa ovim informacijama,moze samo da se konstatuje da postoji izrazena sumnja u napajanje. Pregrevanje je takodje opcija,ali se ono u radu oseti kao usporenje pre gasenja. Problemi sa memorijom obicno rezultuju sa restartovanjem racunara ili nemogucnoscu butovanja sistema. Klimav kabl koji povezuje hard disk i sam hard disk obicno zamrzavaju sistem u toku rada bez gasenja racunara tako da sam gotovo siguran da do toga nije.

Neka se decko oglasi i malo detaljnije objasni svoj problem ili da krene sistemom eliminacije pocevsi od napajanja
Ja nisam serviser i kad nesto radim radim da bi pomogao ljudima i ne pozivam se na to kao neki prisutni...Slasem se da bi trebao da da malo vise podataka o svom racunaru,al kao sto ja i ostali vidimo Mirka ni nema na forumu...
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2013, 21:27   #15
Trilijan
Novi član
 
Član od: 12.3.2013.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Zdravo! Imam i ja problem sa gasenjem racunara.
Promenila sam pastu, pazila da ne stavim previse da ne bi bio suprotan efekat i da se procesor ne pregreva, znam da treba jaaako tanak sloj, ubacila novi kuler prema procesoru, graficka se ne greje, a ne znam sta moze da mu bude.
Trilijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2013, 21:50   #16
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

jel ti se gasi kompjuter ili se pregreva procesor?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2013, 22:50   #17
Trilijan
Novi član
 
Član od: 12.3.2013.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
jel ti se gasi kompjuter ili se pregreva procesor?
Ne pregreva se, samo se gasi racunar. Sada kada citam postove, razmisljam da li je do napajanja. Uz graficku sam ubacila jos jedan kuler i uz procesor, a i pastu sam menjala, tako da nije pregrevanje. Nervira me vec
Trilijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2013, 1:19   #18
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Isto pitanje kao i za OP: koju konfiguraciju imaš konkretno? Da li se gasi bez neke naročite pravilnosti, ili zavisi od određenih uslova (tipa, temperatura ambijenta i/ili opterećenje, HDD-intenzivan rad, i sl)?
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2013, 16:25   #19
Trilijan
Novi član
 
Član od: 12.3.2013.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Napajanje, Thermal master 420w, za sada mi super radi- http://www.ngisystem.com/images/prod...w-020-0450.jpg

Procesor AMD Athlon 64 x2, ranije se malo grejalo, pa sam menjala pastu i radio je, sada se nije grejao, ali posto se gasi opet sam posle godinu dana menjala pastu i ugradila cooler,

Maticna je Biostar TA 770 A2+,

Graficka VGA biostar V9502GT51, uz nju sam isto ubacila manji cooler, pa se nije uopste grejala, e sada...od svega, razmisljam da li je procesor ili napajanje, po meni mozda je pre procesor, ali ne razumem se pa ne znam.
Zato ste vi tu, da pomognete dami u nevolji
Trilijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2013, 16:27   #20
Trilijan
Novi član
 
Član od: 12.3.2013.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Racunar se sam gasi

Da, nisam odgovorila potpuno, ne gasi se posle nekog vremena, dok nesto radim na njemu, pa da se ugreje, nego radi nekih 5min pa se ugasi, kada pokusam ponovo da ga upalim digne se i odmah se ugasi. Tako da kontam da nije do pregrevanja, jer ne stigne da se ugreje...
Trilijan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gasi se racunar LukAAs Kvarovi 24 20.5.2011 14:58
no signal na monitoru kad se gasi ili ukljucuje racunar sova Kvarovi 6 4.7.2010 14:43
Racunar se pali...pa gasi...pa pali...pa gasi Andyui Kvarovi 4 7.7.2007 9:58
gasi mi se racunar Milance Z Kvarovi 5 10.7.2006 11:17
ne znam sta mu je... (racunar se sam gasi...) branko obradovic Kvarovi 15 3.2.2006 16:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com