Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2012, 15:54   #441
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Od 20 opisa, 15 je ocenilo igru sa ocenom vece od 8/10, 80% odnosno 4/5. Po cemu je to ispod proseka? Cim neka igra ne dobija iskljucivo devetke danas se izgleda smatra *****em.

Vazno je da taj Gametrailers svakom CoD-u da 9.4/10 i vise, to mi dovoljno govori koliko su merodavni.

Uostalom, ni jedna Hitman igra do sada nije imala visoke ocene na metacriticu. Vec se vrti oko 80%.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2012, 15:57   #442
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Od 20 opisa, 15 je ocenilo igru sa ocenom vece od 8/10, 80% odnosno 4/5. Po cemu je to ispod proseka? Cim neka igra ne dobija iskljucivo devetke danas se izgleda smatra *****em.

Vazno je da taj Gametrailers svakom CoD-u da 9.4/10 i vise, to mi dovoljno govori koliko su merodavni.

Uostalom, ni jedna Hitman igra do sada nije imala visoke ocene na metacriticu. Vec se vrti oko 80%.
kazem ispod proseka zato sto svaka igra dobija sad preko 8 uzmi koliko je sada dobilo preko 8 vidjeces da je slicno kao hitman,e ja sam se nadao da ce biti bolji jer ga smatram odlicnom igrom.Ali sam pogledao review ostalih djelova hitmana oni su gore prolazili
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2012, 15:57   #443
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Pa kad se procitaju recenzije koje su slabije ocjenile igru i uporede imaju smisla. Tako da preporucujem da procitate PC Gamer recanziju kao i RPS recenziju pa vidite zasto su bili stroziji.

Uglavnom koliko se meni cini od odlicne i posebne fransize su pokusali da naprave mainstream naslov koji ce odgovarati publici na konzolama.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
filpan (18.11.2012)
Stara 18.11.2012, 16:06   #444
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Ja sam ubedjen da je igra dobra, ni jedan Hitman do sada (makar mene) nije razocarao ( sem donekle prvog dela ). Ne treba mi neki potplaceni "gaming kriticar "sa GameTrailers-a da kaze da li igra vredi ili ne.

@ Dex

Procitao sam i PC gamer opis. Nebulozniji review nisam i zivotu video ( igra mu radi na 10FPS... kako je onda uopste presao, i na cemu je igrao? na tosteru? ). Uostalom, to je magazin koji je jednom Dargon Age 2 dao 95/100 dok sa druge strane Mass Effect 2 je dobio 2/10, a Max Payne 3 5/10. Ni sa jednom od te tri ocene se ne slazem ni priblizno, tako da ni njih ne uzimam za ozbiljno.

Jedino cijim opisima koliko-toliko verujem su GAMEINFORMER ( igri su dali valjda oko 9/10 ) i GAMESPOT (7.5/10, ali zato je ceo opis bio pun pozitivnih utisaka, skoro da nije nista negativno spomenuo, te stoga me cudi ocena ).
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2012, 16:10   #445
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Online review je objasnio zasto tih 15FPS-a. Igra je do prije neki dan imala uzasne probleme, a onda je izasao patch koji je popravio vecinu njih. Takodje i RPS i PC Gamer se vise zale na velike promjene u odnosu na Blood Money. Takodje nivoi su podjeljeni u vise manjih umjesto da su jedan veci, cekpoint sistem snimanja, klimava prica itd. Necu reci da mozda nisu pretjerali u necemu ali pojedine stvari su fino objasnili.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2012, 16:12   #446
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Sve u svemu, sacekajmo jos 24h i onda cemo biti u prilici sami da formiramo svoje misljenje .
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2012, 16:14   #447
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.544
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Svakako Samo hocu da ukazem da ljudi nisu lupali gluposti pretjerano. Sem toga PC recenzenti su bili mnogo stroziji od konzolaskih.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2012, 17:55   #448
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Odlican, spoiler-free review.

http://www.youtube.com/watch?v=5AwhhaCrSrI
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 0:34   #449
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Bem ti, vidim da ce morati da padne nova graficka. Morace da ode 8600gt u vecna lovista. Ovo ne sme da se ne odigra :-)). Sav taj stealth fazon, bacanje nozeva, prerusavanje itd :-). Jedino sto mi se mozda ne svidja je to sto AI ne primecujd uopste kad se vi sunjate oko njih (tipa prolazite mu pored noge ili kada mu ulazite u periferni videokrug) .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 3:17   #450
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Taj stealth fazon mi ne ide uz Hitman-a, on nije prava punokrvna stealth igra i nikad nije to ni bio (lepo je pisalo jednom u SK o tome, da je cilj ovde metu eliminisati naočigled svih i sa što više stila), ali mi se sviđa što su ubacili mogućnost da se pripijem uz zidove i šunjam, lakše mogu da zaobiđem pojedine protivnike u odnosu na prethodne delove. Definitivno ću ga igrati istim stilom kao prethodnike s tim što ću sad lakše i realnije moći da ih zaobiđem.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 4:12   #451
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Jedino sto mi se mozda ne svidja je to sto AI ne primecujd uopste kad se vi sunjate oko njih (tipa prolazite mu pored noge ili kada mu ulazite u periferni videokrug) .
Nigde tu ne pise na kojij tezini je igrano (predpostavljam da je normal), a u imas ih cak 5 komada.U onom najtezem modu jedino imas krstic za nisan i to je to.Cak i pise da je AI mnogo pametniji da ce reagovati na sve sto im je cudno i reagovace brze.Na tebi je da izaberes tezinu.Ja sam probao na XBOX-u na Easy i za XBOX je odgovarajuca tezina za pocetak ali za PC mislim da krecem sa Normalom.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Taj stealth fazon mi ne ide uz Hitman-a, on nije prava punokrvna stealth igra i nikad nije to ni bio (lepo je pisalo jednom u SK o tome, da je cilj ovde metu eliminisati naočigled svih i sa što više stila), ali mi se sviđa što su ubacili mogućnost da se pripijem uz zidove i šunjam, lakše mogu da zaobiđem pojedine protivnike u odnosu na prethodne delove. Definitivno ću ga igrati istim stilom kao prethodnike s tim što ću sad lakše i realnije moći da ih zaobiđem.
Jedno pitanje da li si gledao Launch Trailer?U traileru kazu da je ostavljeno an tebi da igras kako oces.Znaci ako mislis da mitraljezom potamanis sve protivnike uradi neko ti ne zabranjuje.Posto sam probao igru video sam da je bas otvorena za takve stvari da biras kako ces da se kreces i kako ces da ubijas.

I da u ovaj deo je predvidjen za sunjanje zbog toga u traileru kaze koliko ces zivota da oduzmes da bi sacuvao jedan.

Inace evo dve zanimljive slike (sa YouTube-a su)

Spoiler za slike:

MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 12:20   #452
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Znam sve to o čemu govoriš, samo sam prokomentarisao.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 14:10   #453
Zokifcrs
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 295
Zahvalnice: 190
Zahvaljeno 65 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Taj stealth fazon mi ne ide uz Hitman-a, on nije prava punokrvna stealth igra i nikad nije to ni bio (lepo je pisalo jednom u SK o tome, da je cilj ovde metu eliminisati naočigled svih i sa što više stila), ali mi se sviđa što su ubacili mogućnost da se pripijem uz zidove i šunjam, lakše mogu da zaobiđem pojedine protivnike u odnosu na prethodne delove. Definitivno ću ga igrati istim stilom kao prethodnike s tim što ću sad lakše i realnije moći da ih zaobiđem.
Kako ti ne ide uz Hitman-a, kada je upravo to njegov zastitni znak?
Zokifcrs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 15:48   #454
Stranac
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Lokacija: Doboj
Poruke: 105
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Na ovoj stranici imate kod koji na Green Man Gaming daje dodatnih 35 % popusta. Jos uvijek je validan a uz njega igra izadje za novcanik lakse podnosljivih 30 americkih novcanica.


http://www.pcgamer.com/sponsored/cli...en-man-gaming/

poz
Stranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 20:58   #455
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Bravo sa AI
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 21:45   #456
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hitman 5

Citat:
Zokifcrs kaže: Pregled poruke
Kako ti ne ide uz Hitman-a, kada je upravo to njegov zastitni znak?
Naravno ali Hitman fura drugačiju vrstu stealth-a a ne onu Splinter Cell-like.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 21:58   #457
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hitman 5

Vidis bre da covek uziva u kuvanju, ko ce da gleda okolo u tom trenutku?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
NIDZA bOj (19.11.2012)
Stara 20.11.2012, 1:15   #458
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Bravo sa AI
E o tome sam pricao !! Malo mi je nelogicno kako ga iz te pozicije ne izvali ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 10:50   #459
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Hitman: Absolution

Konacno mi je steam dopustio da igram, pa ajde par utisaka.

Za one koji brinu da ce Absolution napusiti svoje korene kao sto je to uradio Conviction sa SC serijalom, mogu da odahnu. I dalje je ovo dobri stari Hitman ali u nesto drugacijem "ruhu" .

Prica je za sada interesantna, i drzi paznju. Mada ona nikada nije ni bila glavni fokus u Hitman igrama.

Sa tehnicke strane, igra izgleda prelepo. Na ultra high podesavanjima + FXAA ( umesto MSAA ) igra mi radi na 60FPS konstanto (2500k/670GTX). MSAA iako je obicno prilicno zahtevan, ovde ubija perfomanse za 60-70% cak i na najmanjoj stavci, pa se nadam ce neki patch to srediti ( 2XMSAA ). Teselacija je fantasticno odradjena! Glava 47 je sada nikad detaljnija i ''celavija" .

Soundtrack me dosta podseca na onaj iz filma Inception. Vidi se da su isli vise na Holivud stil. Jeste da nije Jasper Kyd kvalitet soundtrack, ali je i vise nego dobar.

Sto se tice gameplay-a... Za one koji su imali brige oko insticta, moze se u potpunosti iskljuciti, ili mozete ga podesiti kako vama odgovara. Npr., necete da vidite putanje protivnika, ali hocete da ih i dalje vidite kroz zidove itd.

Kontrole su promenjene poprilicno, ali brzo cete se navici na njih. Sada svako dugme ima drugaciju funkciju. Pre ( u Blood Money ) je npr. 'E' imalo funkciju da otvori vrata, vucete telo, podignete predmet itd. ali sada je sve to odvojeno.

Najveca mana ubedljivo za sada mi je to sto NPC likovi PREBRZO vide kroz masku. Znaci, ne treba im ni 3-4 sekundi i vec ce provaliti da nisi si jedan od njih. Nije da trazim da sa maskom mogu da se prosetam kroz ceo nivo, jer gde bi onda bio izazov, ali ovo je preterano. Tu pomaze instict, ali ako i njega potrosite bicete u poprilicnom sosu. Vec dosta ljudi po forumima kuka zbog ovoga, i mislim da sam procitao da ce u sledecem patchu ovo biti korigovano.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
bela lampa (20.11.2012), pentraksil (20.11.2012)
Stara 20.11.2012, 11:10   #460
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Hitman: Absolution

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Za one koji brinu da ce Absolution napusiti svoje korene kao sto je to uradio Conviction sa SC serijalom, mogu da odahnu. I dalje je ovo dobri stari Hitman ali u nesto drugacijem "ruhu".
Slazem se sa svime, osim sa ovim. Ovo nije stari dobri Hitman. Ovde nema vise: imas nivo, imas metu/e, izaberi svoju "opremu", nadogradi ako imas novac i - snadji se. Svaki nivo bi pocinjao i zavrsavao se na istoj tacki, ti bi se trudio da vratis odelo, ucio bi napamet nivoe, znao svaki cosak i kretanje strazara. Ovde vise nije tako. Ovo je: kreni od tacke A i dodji do tacke B, uradi sta god je potrebno da bi stigao do nje da bi nastavio do tacke C itd. Nema vracanja, nema ucenja nivoa, nema vracanja odela. Ovo je Hitman koji je otisao u pravcu priklanjanja casual gaming populaciji, zbog cega ne mogu da ih krivim (ipak money makes the world go around). Ja sam se na pocetku odmah pomirio sa tim da onog staroh Hitmana biti nece ovde i tako sam pristupio igri - kao novom IP-u. I svidja mi se. Ali sam zato simultano instalirao i Blood Money, cisto da malo obnovim "gradivo". I ma koliko ga puta obnavljao, uvek provalim nesto novo. Da li cu to moci sa Absolution-om? Zelim da verujem da hocu. Ali...
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hitman gta mamlaz Akcione igre 18 13.10.2010 1:00
Hitman help! alex92 Akcione igre 7 9.1.2008 23:20
Hitman kec bag bops Akcione igre 5 9.1.2008 22:52
Oblivion i Hitman pomoc Darklighter O igrama uopšte 2 21.7.2006 11:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com