Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2014, 0:00   #21
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Jiake JK11

Nije bio AnTuTu na telefonu, skinuo sam ga ja sa Google Play-a.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 0:45   #22
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Cool Re: Jiake JK11

Ma "nakrivite kapu" i uzivajte! Nisi dobio nista slabije nego sto si kupio, to je najbitnije! Meni se desavalo par puta da dobijem bolje od onoga sto sam porucio, a nikad gore.

I dalje je mnogo veci rizik problema pri kupovini kineskih proizvoda NASA MILA CARINA, a ne to da ce da te zezne tamo neki kinez ili sajt.
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 0:54   #23
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: Jiake JK11

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
Nisi dobio nista slabije nego sto si kupio, to je najbitnije!
Pa to i ja kažem, ništa im ne zamjeram, nisu htjeli prevariti niti su išta loše napravili. Kinezi su zakon, gledajući sveukupnimo, šta reći više. A ovo sam okačio samo kao zanimljivost, onako da vidite i pitao sam se kako se to desilo. Ali nije ni bitno
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 5:48   #24
baba_booey
Banned
 
Član od: 20.11.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Jiake JK11

Inace, vrsta plastike od koje je napravljena sadzi otrovne materije i u stranim upustvima pise oprati ruke posle koriscenja jer izaziva kancer... imas na stranim forumima pa pogledaj.. gde si video da bude nesto jeftino a dobro...
baba_booey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 8:47   #25
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Jiake JK11

Možeš li objasniti kako si došao do zaključka da je plastika na tom telefonu baš ta koja ima kancerogenih materija?? Zaključio na osnovu slike ili si imao takav telefon u rukama? Možeš li napisati na kojim to forumima piše?
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
Filip89x (24.2.2014), todos (24.2.2014)
Stara 24.2.2014, 11:15   #26
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Thumbs down Re: Jiake JK11

@baba "Kancerogena plastika" Pa verovatno i jeste kao i od Samsunga, Nokie, i ostalih, ako je pojedesh ili je godinama koristish kao zacin pri ishrani
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
Prief Lirator (24.2.2014), todos (24.2.2014)
Stara 24.2.2014, 11:29   #27
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Jiake JK11

Pazi, svi znamo da ima Kineske robe koja je najgori krš, ali isto tako odatle dolaze i veoma kvalitetne stvari. Jedno je kad pišeš da slažu za jačinu procesora ili memoriju, ali kad kažeš da je nešto otrovno ili kancerogeno, potkrepi to činjenicama, u pitanju su već ozbiljne stvari. U suprotnom je običan FUD.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 12:01   #28
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Jiake JK11

Citat:
Filip89x kaže: Pregled poruke
@baba "Kancerogena plastika" Pa verovatno i jeste kao i od Samsunga, Nokie, i ostalih, ako je pojedesh ili je godinama koristish kao zacin pri ishrani
Slazem se potpuno!

Pre mnogo vremena ja sam radio citave dve godine kod jednog privatnika koji se bavio plastikom i imao proizvode od toga. Posto sam bio ekspert za plastiku i nove radnike nekoliko informacija iz moje ruke u vezi plastike.
poliprpilen - osnovna plastika nit' tvrda nit meka vecina proizvoda se prave od nje.
polistirol - izuzrtno tvrda i plastika najbliza staklu onako kad se razbije razbija se u paranparcad.
polietilen - meka plastika, skoro sve flase u medicini i obicnom trzistu su od nje. Eto ako je radioaktivna nemoj piti mleko iz plasticne flase.
Plastika sa kojom se oblazu mobilni telefoni moze da sadrzi sastojke koje bi je ucinile tvrdjom, meksom ili da ima neko drugo svojstvo. Narocito se obraca pasnja da telefon ne ispada iz ruku. Obicno proizvodjaci onda odrade trik sto na plastici izgraviraju reljef da taj isti ne odleti slucajno npr. u wc solju.
Jedino sto treba obratiti paznju je boja. Ako ostane trag boje na prstima onda dolazimo do nekvalitetnog i potencijalno kancerogenog proizvoda. Ovo se obicno javlja kod igracaka koje u kini obicno kostaju par pfeninga a ovde se prodaju po ceni od 1 do 3 evra.
Eto toliko!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Filip89x (24.2.2014)
Stara 24.2.2014, 12:59   #29
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Jiake JK11

Citat:
baba_booey kaže: Pregled poruke
Inace, vrsta plastike od koje je napravljena sadzi otrovne materije i u stranim upustvima pise oprati ruke posle koriscenja jer izaziva kancer... imas na stranim forumima pa pogledaj.. gde si video da bude nesto jeftino a dobro...
Ahahahahaha što me fino nasmija ovo.
Šta reče? Treba prati ruke poslije korištenja ovog telefona? A ja mislio da treba samo poslije velike nužde (ironija).
Ne znam otkud ti takva glupost, ali ajde da ti ja nešto kažem, pa studiram medicinu, valjda sam malo kompetentan.
Dakle, danas je sve radioaktivno, otrovno, kancerogeno i štetno, vazduh koji udišemo, voda koju pijemo, hrana koju jedemo.
I konkretno, štetni su svi elektronski uređaji koje koristimo, imamo eletromagnetno zračenje, radio-talase raznih vrsta, radijaciju, hemijske otrove i tako dalje.
Jbg, živimo u modernom dobu gdje nam je sve olakšano pa se i ne bunimo previše.
Okej, vjerovatno je tačno da su jeftini kineski telefoni "štetniji" od drugih jer Kinezi manje ulažu u ispitivanje i provjeru, ili ih to i ne zanima.

Ali, ako ti misliš da je ovaj telefon ZNATNO štetniji od nekih drugih,
i ako misliš da može da ZNAČAJNO utiče na zdravlje (pored svega ostalog štetnog),
i ako misliš da non-stop ISPUŠTA nekakve kancerogene materije,
i ako misliš da se može to spriječiti čestim PRANJEM RUKU,
onda NISI u pravu i žestoko si me nasmijao.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com