Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2007, 15:16   #1
Evil_crack
Član
 
Član od: 16.3.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 213
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 37 puta na 23 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Evil_crack
Određen forumom wireless ili adsl

Ljudi pomagajte. U dilemi sam. Trenutno koristim adsl 512 ali posto menjam mesto prebivalista moram da vratim modem neobee-ju. Pitao sam ih da li mogu da zadrzim modem jer se ne selim iz grada u grad nego iz ulice u ulicu ali mi oni ne dozvoljavaju da zadrzim modem, nego moram da vratim pa da dodjem za par dana da oni provere jel centrala podrzava adsl pa da im platim 2000 din. E sada, dve kuce od mene je wireless. Ne znam hocu li moci uhvatiti signal laptopom? Da li da uopste prelazim na wireless, ako mogu, ili da dam tih 2000 dinara za adsl modem?

Hvala unapred!
Evil_crack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 15:58   #2
Marko Stanojkovic
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: SP
Poruke: 169
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Stanojkovic
Određen forumom Re: wireless ili adsl

Pa, ja mislim da trebaš da sačekaš ADSL... iako sam fan Wless-a. A kako ti planiraš da se nakačiš na Wireless, sigurno imaš integrisan Wlan ili PCMCIA na laptopu? Ali nemaš antenu, možeš da petljaš i da experimentišeš malo i da napraviš externu antenu... ali sve u svemu ja se ne bih mučio za 128k kad mogu za 25 jevreja, koliko bi pukao i za antenu, imaš ADSL modem i 512k.

Jedino ako baš ta centrala ne podržava ADSL, što čisto sumnjam ako se seliš u komšiluk.
Marko Stanojkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 16:05   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: wireless ili adsl

ADSL bez razmišljanja. Ne možeš koristiti integrisanu karticu u laptopu, osim ako na novoj adresi nisi bukvalno preko puta access point-a (mada i tad je pitanje). Da ne pričam da je wireless duplo skuplji (1300 din. za 128k).
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 16:20   #4
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: wireless ili adsl

mozes da pogledas ovo, mislim da je bolje od tvog dosadasnjeg provajdera i traje samo u junu tako da bi trebao da pozuris.poz
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 16:57   #5
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: wireless ili adsl

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Da ne pričam da je wireless duplo skuplji (1300 din. za 128k).
Nebih se baš ložio s tobom kada su u pitanju cene , ja kod mog wireles provajdera u nišu plaćam 768 Flat 2750 dinara što je ako se ne varam jeftinije nego isti paket kod ADSL provajdera . To da je wireles bio skuplji (nekada) to je istina , ali sada odkako skoro svaka centrala podržava ADSL i wireles provajderi su je u velikoj većini urazumili i izjednačili a neki i spustili cene u odnosu na ADSL .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 17:01   #6
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: wireless ili adsl

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Nebih se baš ložio s tobom kada su u pitanju cene , ja kod mog wireles provajdera u nišu plaćam 768 Flat 2750 dinara što je ako se ne varam jeftinije nego isti paket kod ADSL provajdera . To da je wireles bio skuplji (nekada) to je istina , ali sada odkako skoro svaka centrala podržava ADSL i wireles provajderi su je u velikoj većini urazumili i izjednačili a neki i spustili cene u odnosu na ADSL .
Upravo tako, vrlo su slicne cene adsl-a i wireless-a i u BG-u. Ja placam 256 flat 1250din, sto je vrlo slicno adsl cenama
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 17:10   #7
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: wireless ili adsl

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Upravo tako, vrlo su slicne cene adsl-a i wireless-a i u BG-u. Ja placam 256 flat 1250din, sto je vrlo slicno adsl cenama
Pa naravno prošlo je vreme kada je wireles u nedostatku ADSL konkurencije mogao da bude skup . Kada sam ja počeo da koristim wireles 64k flat je bio 15eura , zatim su podigli protok na 128k za 15 eura pa na 256k koliko se sada dobija za 15 eura , a za 20 eura trenutno kod mog provajdera može da se uzme 512 flat paket ... Samo da naglasim da je protok idelaln znači ne varira , ja konkretno plaćam 768 flat i meni je protok 96 kila u sekundi a neretko i više . tako da pljuvanje po wirelesu ne pije vodu , naravno uvek postoje i loši primeri i kod adsl-a i kod wireles-a . Ali to je i normalno .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 17:49   #8
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: wireless ili adsl

Čovek koji je pokrenuo temu je iz NS-a, ja takođe, tako da je malo drugačije nego u Nišu i Bgu.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 20:20   #9
Evil_crack
Član
 
Član od: 16.3.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 213
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 37 puta na 23 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Evil_crack
Određen forumom Re: wireless ili adsl

Citat:
Marko Stanojkovic kaže: Pregled poruke
Pa, ja mislim da trebaš da sačekaš ADSL... iako sam fan Wless-a. A kako ti planiraš da se nakačiš na Wireless, sigurno imaš integrisan Wlan ili PCMCIA na laptopu? Ali nemaš antenu, možeš da petljaš i da experimentišeš malo i da napraviš externu antenu... ali sve u svemu ja se ne bih mučio za 128k kad mogu za 25 jevreja, koliko bi pukao i za antenu, imaš ADSL modem i 512k.

Jedino ako baš ta centrala ne podržava ADSL, što čisto sumnjam ako se seliš u komšiluk.
A kako da eksperimentisem? Imam integrisan Wlan. Mogu da kupim samo antenu ili...
Evil_crack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 20:34   #10
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Čovek koji je pokrenuo temu je iz NS-a, ja takođe, tako da je malo drugačije nego u Nišu i Bgu.
Izvinjasvam se nisam znao da je stanje u NS tako "loše" zaista nisam znao da se kod vas još plaća wireles 128 flat i po 1200 din , ali šta je tu je , generalno se teži ka smanjenu cena internet usluga a poboljšanju kvaliteta . Kažem u nišu je trenutno jeftiniji wireles , nema sumnje da će do pada cene doći i u drugim mestima u srbiji samo treba imati strpljenja .

Citat:
Evil_crack kaže: Pregled poruke
A kako da eksperimentisem? Imam integrisan Wlan. Mogu da kupim samo antenu ili...
Pa pod eksperimentisanjem bi se podvelo to da najpre malo prošetaš po kući sa uključenom WiFi karticom pa da vidiš dali hvataš ikakav signal od provajdera , pa ako to ne pije vodu onda da kupiš/pozajmiš od nekog eksternu wireles antenu pa da vidiš dali ćeš onda imati odgovarajući signal za ostvarivanje internet konekcije , Na to je verovatno čovek mislio kada ti je rekao da sprovedeš "eksperiment" .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 20:40   #11
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: wireless ili adsl

ili jednostavno da uzmes adsl koji je jeftiniji od wirelesa u ns, jel si pogledao uopste sto sam ti ostavio link gore, mislim da je jako povoljno..
edit: da centrala ne podrzava adsl je gotovo nemoguce...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 20:57   #12
smeker
Član
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: wireless ili adsl

i ja sam iz ns-a i koristim kod neobija 512 home i placam 1750 a mozes uzeti 256 i placaces 1350 ja mislim da je neobee najbolji a ti kako hoces wireles je skuplji od adsl-a i to dosta kod adsl-a za 1750 dobijes 512 a kod wireles dobijes 256


(neobee)ADSL- http://adsl.neobee.net/
(neobee)WIRElES- http://www.metrohive.net/
smeker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 21:13   #13
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: wireless ili adsl

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Pa pod eksperimentisanjem bi se podvelo to da najpre malo prošetaš po kući sa uključenom WiFi karticom pa da vidiš dali hvataš ikakav signal od provajdera , pa ako to ne pije vodu onda da kupiš/pozajmiš od nekog eksternu wireles antenu pa da vidiš dali ćeš onda imati odgovarajući signal za ostvarivanje internet konekcije , Na to je verovatno čovek mislio kada ti je rekao da sprovedeš "eksperiment" .
Neće mu biti dovoljna eksterna antena jer je ne može povezati sa svojom integrisanom karticom. Morao bi pozajmiti od nekog i Wireless AP i antenu; a to sve da sam nabavi mi je preskupa opcija da bi koristio wireless ako mu je već dostupan adsl.
Nisam proveravao sve provajdere u NS-u, ali takve cene su kod par glavnih i tako je već godinama. Da li će biti bolje i kada... dok to dočeka u tom će se duplirati brzine na adsl-u.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 21:24   #14
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: wireless ili adsl

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Neće mu biti dovoljna eksterna antena jer je ne može povezati sa svojom integrisanom karticom.
Nisam obratio pažnu na činjenicu da mu je kartica integrisana u laptop .. No dobro ako čovek već nema od koga da pozajmi wireles opremu (PCMSI varijantu kartice ili AP sa eksternom antenom) onda mu se definitivno ne isplati eksperimentisane sa wirelesom i nek lepo uzme adsl ,nek da tih 2000 din i nek uživa....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 23:05   #15
Marko Stanojkovic
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: SP
Poruke: 169
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Stanojkovic
Određen forumom Re: wireless ili adsl

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Na to je verovatno čovek mislio kada ti je rekao da sprovedeš "eksperiment" .
Upravo na to
Marko Stanojkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2007, 23:44   #16
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: wireless ili adsl

LJUDI ovako stoji stvar, izgleda da je Sabac rupa od grada, bar sto se tice IT-a, ADSL moze samo 2km od glavne poste (tuzno), a dalje (oko 10km od Sapca) nece za jos 2 god, zato moram da uvedem Wireless, jer dial-up ubi, pitanje je sledece, hoce li 256biti dosta za igranje i koliko ce me zezati lag (flat je) i da ako ima neko iz Sapca a ima iskustva sa Grom netom neka mi javi na PM! hvala!!!
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2007, 12:04   #17
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: wireless ili adsl

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
LJUDI ovako stoji stvar, izgleda da je Sabac rupa od grada, bar sto se tice IT-a, ADSL moze samo 2km od glavne poste (tuzno), a dalje (oko 10km od Sapca) nece za jos 2 god, zato moram da uvedem Wireless, jer dial-up ubi, pitanje je sledece, hoce li 256biti dosta za igranje i koliko ce me zezati lag (flat je) i da ako ima neko iz Sapca a ima iskustva sa Grom netom neka mi javi na PM! hvala!!!
Za većinu igara ti je 256k sasvim dovoljno. U svakom slučaju, poseti sajtove prizvođača igrica pa se uveri sam.

Drugo, da li će te zezati lag, ne zavisi od toga da li je paket flat ili prepaid. Zavisi od provajdera i njegove infrastrukture, tako da je najbolje ako znaš nekog ko koristi taj ISP (ili im traži probni nalog) pa da od njega vidiš kakav je ping ka game serverima na kojima se igraš.
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL ili wireless Belfegor Internet usluge 1 13.4.2007 22:55
Ruter Linksys ADSL WAG200G Wireless xporter Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 18.3.2007 3:19
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
Da li ima sajt sa mapom za Srbiju Wireless, ADSL i dr. finsam Internet usluge 3 13.9.2006 14:03
Wireless 802.11g standard?Sta obuhvata?koja oprema?Koliko ce okvirno da me kosta? Ilic Marko Internet usluge 4 18.1.2006 15:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com