Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.12.2012, 22:32   #1
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Pozz ljudi, treba da uzmem novi laptop, pa sam razmisljao o Toshiba Satellite C855-1N2

E sada me zanima kakvi su utisci ako ih neko ima, meni deluju ok ili ako mozda ima nesto bolje po pitanju cene/performanse, tj. vise mi treba da je izdrzljiviji posto ce da bude kod sestre uglavnom.
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2012, 2:28   #2
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Dugo si član, da bi odmah otvorio temu bez da pročitaš gomilu postojećih ... eto i to se dešava
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2012, 2:44   #3
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

A po cemu zakljucujes da nisam procitao nista ? Stvarno ne razumem kakve to veze ima sa mojim pitanjem ?
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2012, 3:38   #4
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Zato što bi onda u tim drugim temama pročitao utiske o toshibi da se ljudi ne ponavljaju, kapiraš ?
Ima čak i tema sličnog naslova http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=85482

Zaista bih voleo da se jednom javi neko sa ovog foruma ko ima toshibu satellite, da čujemo kakva je mašina ...
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2012, 3:54   #5
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Sve je to lepo, samo sto mene Lenovi lapovi ne zanimaju uopste i lose iskustvo imam sa njima, ali hvala u svakom slucaju.
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2012, 4:24   #6
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

U kom smislu loši ? Da li bi podelio to sa nama, jer do sada nismo naišli na lenovo primedbu ?
Uglavnom je bilo reklamacija za tosh i hp i ponekad asus
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2012, 14:59   #7
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Oratk imao Lenovo sa zasebnom gfx i posle par godina mu pregorela zajedno sa pola laptop-a, e sad, dal je do primerka, serije, to vec ne znam.
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2012, 18:33   #8
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Citat:
Mali Princ 81 kaže: Pregled poruke
Zato što bi onda u tim drugim temama pročitao utiske o toshibi da se ljudi ne ponavljaju, kapiraš ?
Ima čak i tema sličnog naslova http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=85482

Zaista bih voleo da se jednom javi neko sa ovog foruma ko ima toshibu satellite, da čujemo kakva je mašina ...
Moja sestra ima Tošibu satellite L655 sad će treća godina posedovanja. Lap top svakodnevno koristimo već godinu dana (odkad sam i ja došao na faks), dotad je korišćen jednom na svaka tri-četiri meseca kad dođe na vikend ili neki raspust. Ne znam d čega, možda nije problem u njemu, već u nama zbog celodnevnog korišćenja, ali evo izneću moje zapaženje kvaliteta. Počeo je da se gasi i da se brzo pregreva u poslednjih 4 meseca. Plastika mu je koliko mogu laički da prosudim veoma slaba, kad se zagreje to je vruće da mogu kokice da se naprave i ispod i gore na tastaturi. Mislim da je plasitka slaba, jer tamo gde je rezač dosta slabo, imam utisak da bih ako malo jače cimnem mogao da odvalim tu plastiku koliko je klimava, a rezač je ne radi , a upaljen pre pola godine prvi put. Niti čita kako treba, niti reže, za mob što imam kablu ne prepoznaje nego koristim onaj čitač za memorijsku karticu. Mislim da kad podigne da vidim kakav je raspored rupa za hlađenje jedna veća rupa zatvorena, a sad je vreo od ispod bilo da je na krevetu ili na stolu on se kad-tad ugasi. Juče se 5 puta gasio, baterija na 95% mu traje 20min, koje prolete. Kad radim nešto za faks moram da sejvujem vord posle pola strane, da se ne bi gospodin ugasio i pisao sve ponovo. Pokušao sam pes i football manager da pokrenem i radi, ali 10min, kad uključim igru, pokrene se igra, lap top počne ono brže da radi i samo pukne, zakoči se slika, počne da tandrče i ugasi se, ne smao za igue nveć i za net, muziku, filmov. Duže radi kad je ovako net ili muzika, ali opet se lako i zagreva i ugasi kad-tad. Sad ne mogu na netu da nađem kolika mu je cena sada, ali tada je bila 500e, kupljen u pakom, sadašnji winwin. Imam utisak da je plastika loša, dosta slaba i lako se može polomiti, loše odrađeno hlađenje, što se tiče zvuka dok radi šta znam zuji, to se čuje, mislim svaki se čuje lap top, ali ovaj kao da sam pokrenuo usisivač. To je sve što sam primetio kod njega, samo mu to fali, ovako lepo pokreće net, filmove, muziku, zvučnici su mu dobri na to nemam zamerku. Možda je problem u nama zbog svakodnevnog korišćenja, ali za kratko vreme od jeseni prošle godine do kraja leta ove, radio je ok, sad se sve poremetilo za kratko vreme. Tad nisam se raspitivao koji je kakav, jer sam imao komp, ali sad vidim da nije neki kvalitet. Zato sam i otvoiro svoju temu da kad budem rešio da kupim lap top posavetujem sa nekima od vas. Ne želim da rušim želju prema tošibi, ali ovo je moje zapažanje. Možda su skuplji modeli od 700-800e bolje odrađeni bolje ili kod nas uvoze krš od ove marke. Ako uzimaš tošibu srećno, pozdrav!

Poslednja ispravka: Pele10 (21.12.2012 u 18:51)
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pele10 na korisnoj poruci:
Dr Zoidberg (21.12.2012)
Stara 21.12.2012, 19:13   #9
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Pele10 hvala na ovako iscrpnom izveštaju. Izgleda je adriatic region toshiba zaista takva kako si je i opisao.
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mali Princ 81 na korisnoj poruci:
Pele10 (21.12.2012)
Stara 21.12.2012, 21:16   #10
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Auu Pele, sad si me izbedacio :/ Ali jedno pitanje pre toga, jesi ga nekad nosio na izduvavanje ili ga niste pipali od kad ste ga uzeli ?
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2012, 1:30   #11
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Citat:
Dr Zoidberg kaže: Pregled poruke
Auu Pele, sad si me izbedacio :/ Ali jedno pitanje pre toga, jesi ga nekad nosio na izduvavanje ili ga niste pipali od kad ste ga uzeli ?
Ići će za koji dan na izduvavanje. Jeste da mu je garancija od dve godine istekla u februaru ove godine, ali nije to problem, nego da je u tako kratkom roku počeo da bude problematičan. Bez obzira što je garancija istekla, zar je moguće da je posle malo više od pola godine, tačnije 9 meseci, prso. Znam da ni jedan lap top ne može da radi kao komp makar bio najskuplji, ali je za manje od godinu dana korišćenja počeo da brljavi žesšće. Najviše me je iznenadio rezač kojeg sam upalio u maju ove godine po prvi put i nije hteo da reže, niti da nešto učita. Loša je izrada spolja, plastika je slaba i to kad se ugreje je vruće kao radijator. Možeš ruke na njemu da greješ. Ne kažem da treba da bude od ne znam kakvog specijalnog materijala, i da se ne greje pri radu, ali ovo mi se ne sviđa. Loše je urađen ventilacioni otvor za hlađenje. Da biram tošibu danas ne bih kupovao, nego bih neki lenovo, asus ili acer. Nema neki izbor tošibe kod nas, i to što ima je skupo i slabog kvaliteta izrade spolja, iznutra je ok, procesor i grafička su u sladu sa zahtevom korisnika i to mi nije bio problem. Ne znam za koje ti potrebe treba, ali mislim da možeš naći neki kvlalitetniji za 400e kod lenova, asusa ili, kao poslednju kvalitetnu opciju, acera, mada čitao sam ovde da i acer može imati problem sa pregrejavnajem samo zavisi od modela. Srećno u odabiru, pozdrav!

Poslednja ispravka: Pele10 (22.12.2012 u 1:39)
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2012, 1:56   #12
MaRe
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 112
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Evo i ja da se pridruzim. Moj ortak je imao toshibu, koja je posle pola godine pocela da se gasi kada je iskoriscenost procesora ispod 25%?! To je sredio u servisu, posle toga lap nije hteo da se ukljuci ukoliko je baterija u njemu (nije proslo ni 8,9 meseci), nakon toga je crkao jedan stap memorije, sredio u servisu, i na kraju je poceo da se pregreva... Sada se vise ne pali uopste, garancije vise nema... Moja drugarica ima njihov lap okruglo 8 meseci, i on je poceo da se pregreva i da se gasi. Sada ce da ga nosi u servis, pa cemo videti. P. S. Ortakov lap je sattellite...
MaRe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MaRe na korisnoj poruci:
Pele10 (22.12.2012)
Stara 22.12.2012, 2:41   #13
Mali Princ 81
Član
 
Član od: 14.10.2012.
Lokacija: Griechisch Weissenburg
Poruke: 414
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 52 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Ma, Satellite je b.u.lja
Na nekom drugom forumu na b se neki lik žalio da je kupio toshibu u metrou, kao izuzetna cena, lap na akciji, ludilo.. i on se zaleteo i posle je kukao po forumu kako baterija nije dobra, pa je vraćao reklamirao...
za taj satellite sam čuo samo loše stvari. E sad možda neko ima taj model i potpuno je zadovoljan, ne kažem, samo ja nisam naišao na takvu osobu.
Mali Princ 81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mali Princ 81 na korisnoj poruci:
Pele10 (22.12.2012)
Stara 22.12.2012, 15:22   #14
Dr Zoidberg
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: Futurama
Poruke: 1.317
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 358 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Samo da vam javim da je Toshiba izabrana od strane strucnog zirija (caleta) pa cemo da vidimo kako ce da izdrzi, ja se nadam da ce biti ok, posto ce da bude non stop na onom cooling pad-u, a i ciscenje mi nije problem posto imam kompresor pa mogu da ga produvam.
Dr Zoidberg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 0:44   #15
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Srećno i javi kako radi. Pozdrav!
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2012, 10:11   #16
DraganaV.
Novi član
 
Član od: 25.12.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Pozzz svima...htela bih da kupim laptop ali ne znam koji. Nisam u materiji pa me interesuju vaša mišljenja i predlozi. Cifra je oko 35 - 37000 a evo i nečega što sam našla pa mi recite da li valja (i ako ne valja molim za predlog do navedenog iznosa):

1. http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet...-hdmi-cam.html

2. http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet...glan-hdmi.html

3. http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet...phics-cam.html

4. http://www.winwin.rs/laptop-lenovo-g...el-hd-cam.html

Koristila bih ga isključivo za net, office, film, muziku... ne za igrice...
Hvala...
DraganaV. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2012, 10:22   #17
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Misljenja i predlog za laptop (40k din)

Citat:
DraganaV. kaže: Pregled poruke
Pozzz svima...htela bih da kupim laptop ali ne znam koji. Nisam u materiji pa me interesuju vaša mišljenja i predlozi. Cifra je oko 35 - 37000 a evo i nečega što sam našla pa mi recite da li valja (i ako ne valja molim za predlog do navedenog iznosa):

Koristila bih ga isključivo za net, office, film, muziku... ne za igrice...
Hvala...
http://www.eponuda.com/laptopovi/len...op-cena-229714
ili skuplji
http://www.eponuda.com/laptopovi/len...op-cena-230231
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
DraganaV. (26.12.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Multimedia-lan laptop dzena ŠDK - Prenosni računari 9 25.8.2011 12:13
Laptop ne radi - nemam pojma sta moze biti Marti Misterija Kvarovi 8 14.6.2011 12:09
Fujitsu-Siemens - Amilo Mini UI 3520 | Misljenja Hakinen92 Prenosni računari 3 30.1.2011 12:13
Laptop 400-500e. BrutaLiS ŠDK - Prenosni računari 128 17.12.2010 18:41
Laptop za dizajn entrarkia ŠDK - Prenosni računari 14 25.6.2010 22:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com