Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.7.2018, 8:34   #281
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Mislim da je bilo dosta.

Ako neko postavi predloge za softver koji može da zameni određeni paket na windows platformi onda to nije poziv za never-ending raspravu koja se vrti u krug...

Neka koristi ko šta voli, a da bi znali šta volimo onda moramo što šta i da probamo.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2018, 11:12   #282
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Citat:
pmale kaže: Pregled poruke
btw: ko još danas koristi MS office ?
Ti to ozbiljno?
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2018, 11:48   #283
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Ako neko postavi predloge za softver koji može da zameni određeni paket na windows platformi....
Poenta je da neki programi jednostavno nemaju nikakvu ili jako slabu alternativu na Linuksu. I sam koristim Linuks, ali hajde da budemo realni i parlamentarni ovde. Ko kaze da na Linuksu nije imao nijedan problem verovatno nije kliknuo dalje od desktopa ili mu nije palo na pamet da pusti muziku sa ukljucenim power managerom, zavali se u fotelju i slusa a kompjuter ode u sleep mode. To je banalan primer da na linuksu itekako ne radi sve kao podmazano, cak neke osnovne stvari ne rade (osim Amaroka, nema playera koji odrzava kompjuter u "budnom stanju"). To ne bi bilo ni potrebno da je ACPI na linuksu uradjen kako treba , prosto nije i to je tako od njegovog postanka.

Poslednja ispravka: Laskaris (11.7.2018 u 13:21)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
LoneWolf (11.7.2018), player1 (17.7.2018)
Stara 11.7.2018, 11:52   #284
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Linux alternative za Windows

Citat:
pmale kaže: Pregled poruke
Ispade da je windows 10 krš

Ovdje se slažemo, jer zaista jeste. Win10 je apsolutni krš i on sa svojim "app storom", p2p apdejtima, špijunažom i keyloggerima nema šta da traži na kompjuterima bilo kog normalnog krajnjeg korisnika.

Win10 < Win8 < Win7, ali opet zavisi za šta ti treba. Mnoge sam Linuxe probao u virtuelnim mašinama (Ubuntu, Bodhi, Kali, Arch, Tails, Puppy), a samo Mint i Deepin sam testirao na "stvarnoj" mašini i ubrzo batalio zbog Adobe paketa i stvari koje su mi potrebne za svakodnevni rad. Pomenute Linux distroe nisam zadržao jer mi, osim za surfanje webom, ne mogu poslužiti nizašta drugo. Zato i zauzimam ovakav stav prema "alternativnim" programima za multimediju, dizajn i video, koji to zapravo istinski nisu.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2018, 12:45   #285
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Nije problem Windows vs Linux, "Standard" vs "Alternativa"... već to što neki ne shvataju da nije potrebno koristiti najbolji softver sa najviše mogućnosti da bi se zaradio novac.

Dao sam primer za Lightworks. Taj program, koji postoji i za linux, je korišćen u filmovima koji su zaradili po 350-400 miliona dolara i imali budžet oko 100 miliona. Znači da cena nije problem, mogli su da kupe pola Adobe-a ako bi im trebalo. Takođe, Blender je korišćen za efekte npr. u "Captain America: The Winter Soldier". Filmu koji je imao budžet od 170 miliona i zaradio oko 700. Ali očigledno je da nekim ljudima više odgovara softer koji nije "ono što svi koriste"

Nije profesionalni softver samo onaj koji je najbolji. Ja sam npr. imao licencu za Corel PaintshopPro koji je firma plaćala 100€, i opet sam za neke stvari koristio besplatni Paint.NET jer mi je bilo lakše da odradim nešto. Da, Draftsight je daleko iza Autocad-a, tj. svi ostali 2D CAD programi su iza. Ali to ne znači da se isti ne može sa uspehom koristiti da bi se zaradio novac. Ja sam znatno složenije modele radio u Inventoru nego u CATIA-i, iako je ovaj drugi 5 puta napredniji i ozbiljniji program. Zato ljudi i koriste BricsCAD ili VariCAD i još 10 drugih CAD programa za koje većina nije čula.

Što se podrške tiče, neki besplatni programi imaju više dostupnih tutoriala i dokumentacije nego neki komercijalni. Blender je npr. jedan od njih. Ali opet, to je besmisleno. Da, kada imam neki problem, izuglaću da vidim da li je rešenje lako i dostupno. Ali nijedna firma ne želi da joj radnici gube vreme rešavajući probleme sa softverom i podrškom koju (debelo) plaćaju. Zato ako ne uspemo da rešimo problem relativno brzo, kontaktiramo Autodesk, Adobe, Siemens, Microsoft... da nam pomognu. Bez obzira što ima gomila foruma i Youtube snimaka sa sličnim problemima, dali smo im gomilu para i nećemo da gubimo vreme bezveze.

Što se office paketa tiče, Libreoffice ima mogućnost direktong snimanja u pdf. Ja sam inače svoj master rad od oko 150 strana, sa sadržajem, listiom tabela, listom slika, matematičkim formulama, dodacima (kodovi), radio u LO-u. Naravno, sa pdf fajlovima nikakvih problema prilikom štampe. Sada na poslu koristim Word za dokumenta slične strukture. Npr. ogroman problem imam sa uvezenim .dwg objektima i kasnijim prabacivanjem celog dokumenta u .pdf. Ako koristim Word "save as pdf" opciju, ti objekti se jedva vide, ne prikazuje linije na crtežu kako treba. Ako koristim "print to pdf", odna su crteži ok, ali gubim sadržaj. MS office jeste najbolji office paket, ali pored Libreoffice, tu su npr. WPS i Softmaker (Freeoffice) takođe dosptuni na drugim paltformama

Takođe, nikad nisam imao problema ni sa USB diskovima, jer ako ih formatiram u linuxu, formatiram ih u FAT. Kao i na prozorima.

Kao što rekoh. Skoro svaki ozbiljan posao se itekako može uraditi na Linuxu. Samo je potrebno znanje i novac. Baš kao i na drugim sistemima
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Space Beer na korisnoj poruci:
player1 (17.7.2018)
Stara 11.7.2018, 18:57   #286
wlud
Novi član
 
Član od: 19.4.2017.
Poruke: 12
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

WPS Office je dobra alternativa MS Office.
Za početnike koji dolaze iz MS okruženja je lakši za korištenje od Libre Office, jer izgleda kao totalna kopija, a čini mi se i da je kompatibilnost sa MS formatima bolj.
Nisam siguran da li je otvoren, ali definitivo dobro radi.
wlud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2018, 7:27   #287
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Odnesem juče u kopirnicu USB (formatiran na linuxu) da odštampam neka .pdf dokumenta. Tamo vidim da koriste Windows i WPS office :d Prvi put sam video da neko koristi WPS. Naravno da je odrađeno bez problema
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2018, 9:24   #288
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

WPS Office nije open source, ali jeste i po meni bolja alternativa od Libre-a. Ali imajte u vidu da besplatna verzija WPS Officea ne može da se instalira u komercijalne svrhe, dakle ne možeš u firmi da staviš WPS Office free i da to bude legalno.

Google docs ume ponekad bolje da otvori Office dokumenta od svih tih alternativnih.

Imao sam kao kućni korisnik Libre Office preko godinu dana i odustao kada sam se prvi put susreo sa ozbiljnije formatiranim stranicama u Wordu.

A pukao mi je film kada sam .rtf format koji je rađen u Wordu otvorio u Libre Writeru i prikazao ga je normalno, napravio izmenu, sačuvao u Writeru i sledeći put kad sam ga otvorio, nije ličio ni na šta.

Kako nije postojalo regulativno telo koje bi nateralo sve Office pakete da se pridržavaju open document standarda, sve dok MS Office bude držao toliki procenat poslovnih korisnika, a drži ih, ovi ostali će biti samo bleda kopija istog.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
player1 (17.7.2018)
Stara 12.7.2018, 14:08   #289
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

^
Isto vazi za Excel sa nesto komplikovanijim makroima. Alternative MS Officeu cesto ne mogu da otvore takve fajlove a da sve radi. Libre Office je poslednje dve godine dosta napredovao na tom polju ali jos uvek nema stopostotne kompatibilnosti.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
player1 (17.7.2018)
Stara 12.7.2018, 18:48   #290
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Ako ne ne postoji standardan format koji koriste svi za CAD, foto, audio ili video obradu, pripremu štampe, dijagrame, i sl. zašto bi postojao za tekstualne fajlove ili tabele?

Baš kao što onaj ko koristi MS office ili WPS ne brine o tome da li ja mogu otvoriti njihov dokument, tako ni mene ne zanima kako oni vide dokument koji sam ja radio u LO-u.

Inače, na fakultetu su tražili baš da dostavim rad u .doc(x) formatu. Otišao sam kod drugara koji ima word, malo samo izmenio da ne bude baš užasno prelomljeni i to im dostavio. Uz naravno .odt i .pdf. Jer je LO dostupan svima, a MS Word nije
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2018, 16:44   #291
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Freeoffice je besplatan i za kucnu i za upotrebu u firmi. Od LibreOffice nije bolji ali je mali paket i u sustini ima sve sto treba kucnom korisniku. Moze se birati klasican GUI, sa Ribbonom.. WPS office, meni bar, ima nesto ruznjikav interfejs. Tabovi mi u Office paketu malo znace.

Poslednja ispravka: Laskaris (14.7.2018 u 19:37)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2018, 23:07   #292
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

LibreOffice je dovoljno dobar za 95% primena i u razvijenim zemljama se masovno koristi po drzavnim institucijama. Postoje pojedini poslovi gde je MSOffice i dalje nezamenjiv ali ih je sve manje i manje. Da su u Srbiji ozbiljniji zakoni po pitanju intelektualne svojine, bilo bi i daleko vise korisnika besplatnih office paketa. WPS Office takodje nije los, posebno Write modul.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2018, 7:55   #293
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Na Zapadu (gde i radim) MSOffice je u korporativnom okruzenju neprikosnoven (ne drzavna sluzba i formulari vec indsutrija). Zamisli dobijes Excel fajl sa mnostvom makroa unutra i on ne radi - probao sam ga na LO, OO, FO i WPS i prosto ne radi. I sta da kazes klijentu "Znate, mi nemamo MSOffice, mozete li vi to nama u nekom za nas kompatibilnijem formatu ili, jos bolje, bez makroa?" Nece da moze. Za kucnu upotrebu tj pisanje teksta i jednostavnije tabele svakako sve besplatne alternative zavrsavaju posao, pa cak i za kancelaraijski posao administrativnog tipa u vecini slucajeva. Za rad gde je potrebna apsolutna kompatibilnost sa MSOffice paketom samo MSOffice. Standarde postavlja onaj ko je u vecini a ne onaj ko ih formalno pise. Office 2003 je kompatibilan u potpunosti i sa najnovijim Office paketom. Ne snima u docx i xlsx, pptx ali Boze moj - moze se kupiti za smesne pare original.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2018, 12:14   #294
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Office 2003 je kompatibilan u potpunosti i sa najnovijim Office paketom. Ne snima u docx i xlsx, pptx ali Boze moj - moze se kupiti za smesne pare original.
Па ни Office 365 није више тако скуп, давно су прошла времена пакета од 500 долара, зато је Microsoft и прешао на овакав модел.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2018, 13:03   #295
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

99 eur godisnje tj 10 eur mesecno (za firmu 8,8 eur) nije ne znam koja para ali za kucnog korisnika ipak predstavlja neki izdatak i to uglavnom nepotreban. Za mnogo manje novca pazaris Office 2003 sa stalnom licencom i miran si sto se kompatibilnosti tice. Office 2003 radi i pod win 8.1 i pod najnovijom Desetkom, probao licno. Apdejtuje se normalno.
Kod kuce koristim FreeOffice. Odlican mali office paket.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2018, 13:48   #296
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Na Zapadu (gde i radim) MSOffice je u korporativnom okruzenju neprikosnoven (ne drzavna sluzba i formulari vec indsutrija).
Nisam govorio o korporativnom segmentu, vec o administraciji koja postize velike ustede radeci sa slobodnim softverom. Nije mala stvar za neki grad da ustedi novac na npr. 20000 radnih mesta koja bi morao da opremi sa Windowsom i sa MSO.

Citat:
Zamisli dobijes Excel fajl sa mnostvom makroa unutra i on ne radi - probao sam ga na LO, OO, FO i WPS i prosto ne radi. I sta da kazes klijentu "Znate, mi nemamo MSOffice, mozete li vi to nama u nekom za nas kompatibilnijem formatu ili, jos bolje, bez makroa?" Nece da moze.
To i jeste onih 5% o kojima sam govorio i rec je mahom o korisnicima Excela. Makroi i pivot tabele su stvati gde je on neprikosnoven. Mada... kada bi se ljudi koji rade sa tim tabelama malo potrudili i preradili makroe da odgovaraju ovim ostalim paketima, onda bi i tu stanje bilo mnogo bolje.

Citat:
Za kucnu upotrebu tj pisanje teksta i jednostavnije tabele svakako sve besplatne alternative zavrsavaju posao, pa cak i za kancelaraijski posao administrativnog tipa u vecini slucajeva. Za rad gde je potrebna apsolutna kompatibilnost sa MSOffice paketom samo MSOffice. Standarde postavlja onaj ko je u vecini a ne onaj ko ih formalno pise. Office 2003 je kompatibilan u potpunosti i sa najnovijim Office paketom. Ne snima u docx i xlsx, pptx ali Boze moj - moze se kupiti za smesne pare original.
Mi ovde akcenat stavljamo uglavnom na kucnu upotrebu I tu dolazimo do problema vezanog za piratski softver, posto kod nas ljudi nemaju motivaciju da koriste neki besplatni ofis paket kada mogu bez ikakvih posledica raditi u najnovijem Ofisu. Mi nemamo naviku niti kulturu da koristimo besplatan softver pa zato na svakom racunaru u Srbiji mozes naci programe cija se vrednost meri hiljadama dolara a pri tome ih niko ne koristi
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2018, 14:13   #297
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Mi ovde akcenat stavljamo uglavnom na kucnu upotrebu I tu dolazimo do problema vezanog za piratski softver, posto kod nas ljudi nemaju motivaciju da koriste neki besplatni ofis paket kada mogu bez ikakvih posledica raditi u najnovijem Ofisu. Mi nemamo naviku niti kulturu da koristimo besplatan softver pa zato na svakom racunaru u Srbiji mozes naci programe cija se vrednost meri hiljadama dolara a pri tome ih niko ne koristi
Kod kuce i covek na Zapadu ima nelegalan softver, ne zanosimo se. Ne treba mu podjednako kao i nasem coveku. Drugo, izenadili bi se koliko nelegalnog softvera ima po firmama na Zapadu. Kupljeno par licenci, koristi se 15-20.. Kontrole u firme dolaze SAMO po prijavi dok su u Srbiji kontrole rutinska stvar. Naravno, ne radi se o nelegalnom office paketu ili windowsu, taj softver se nabavlja relativno jefitino. Odredjeni visokospecijalizovani programi kostaju i po 40K eur godisnje - jedna licenca. E, na takvim mestima se krade i to ne malo - bukvalno sve manje i manje-srednje firme u Nemackoj to rade - SVE. Pitanje je samo cenovnog praga - od koje sume pocinje piraterija.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2018, 14:17   #298
Svetislav
Član
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 320
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 79 puta na 75 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Svetislav
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
LibreOffice je dovoljno dobar za 95% primena i u razvijenim zemljama se masovno koristi po drzavnim institucijama. Postoje pojedini poslovi gde je MSOffice i dalje nezamenjiv ali ih je sve manje i manje. Da su u Srbiji ozbiljniji zakoni po pitanju intelektualne svojine, bilo bi i daleko vise korisnika besplatnih office paketa. WPS Office takodje nije los, posebno Write modul.
Nama i jestenajveci problem drzava i njene ustanove. Pogotovo oni koji nemaju pojma, aprave nekakve tabele u wordu, a mogu u exelu, ali valjda neko u Srbistanuuzima debele pare da bi gurao MS, jer mi u firmi imamo 150 racunara i svi su na bilina open office, pa sad libre i sve radi dobro sa svima sem sa Drzavnim institucijama? Jedino sa njinim fajlovima imamo problema?? I jedva cekam dan da Inspekcija krene malo ozbiljnije kao pre nekolko godina. Kada je inas uvela u red popitanju legalnosti softvera? Pa da vidimo ko ce da da 300 evrica da bi kuckao najobicnije dopise i exel tabelice. Uostalom odt. je koliko znam jos uvek jedini priznati standard u svetu za dokumenta.ispravite me akogresim
Svetislav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2018, 15:05   #299
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
99 eur godisnje tj 10 eur mesecno (za firmu 8,8 eur) nije ne znam koja para ali za kucnog korisnika ipak predstavlja neki izdatak i to uglavnom nepotreban. Za mnogo manje novca pazaris Office 2003 sa stalnom licencom i miran si sto se kompatibilnosti tice. Office 2003 radi i pod win 8.1 i pod najnovijom Desetkom, probao licno. Apdejtuje se normalno.
Kod kuce koristim FreeOffice. Odlican mali office paket.

Пре свега, за појединца не кошта 99 еура већ 4900 динара годишње у Србији. Microsoft, свестан различитих тржишта, има и такве цене. Не добија се само Office, већ и 1TB OneDrive простора, што је само по себи већ одлична понуда. Дакле ем најбољи Office пакет ем драгоцени Cloud storage сасвим довољног капацитета. За нешто што је пре 10 година коштало преко 500 евра (а нова верзија свеједно долази на 3 године) - врхунска понуда. Free Office пакети су такође врло добро понуда, а 15 година стари Office - то само ономе ко тачно зна шта му треба.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2018, 6:17   #300
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Ako se gleda ceo paket (MS Office + 1 TB onedrive + Skype kredit za neke zemlje), cena je odlična. Ja sam jedno vreme plaćao, više zbog druge dve stavke nego zbog samog office-a.

Tačno je da je MS office najbolje rešenje, ali tačno je i da su alternative više nego dovoljne za većinu. Zapravo, najveći problem koji sam ja viđao jeste da su neki drugi programi striktno vezani za Excel, umesto za .csv ili .odt fajlove. Ali meni kao običnom kućnom korisniku nikad nije trebalo ništa što Libreoffice nema, iako na Windowsu imam i MS paket
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alternative, koji program, linux, linux programi, linux softver, linux software, windows programi, zamene


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Linux Mint, Windows, dualboot RAJIC Slobodni softver 6 25.11.2010 17:58
Neki linux + Windows igre Bokile Slobodni softver 2 7.12.2009 17:08
Zelim da napravim da imam dva OS Windows Xp koji mi je trenutrno i Linux pupy salesh Operativni sistemi 9 24.11.2009 21:19
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows XP i Puppy linux na jednom kompu FILIP PERDIC Operativni sistemi 5 16.3.2009 10:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com