Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2012, 15:12   #6461
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Slažem se. sPvP i PvP u GW2 može da bude zanimljiv par sati i to je to. Mislim 4 mape od koga je jedna nikad veće smeće pa se za tPvP koriste samo tri i to je samo jedan glupi mod "cap points". Nigde 1v1 ili bitniji 2v2, 3v3, 5v5 do smrti ili last man standing npr ili bilo koja druga varijacija a ne dodaju mi QP, tj greška moja, treba da dodaju naravno ali način na koji ih skupljam je ni manje ni više jako dosadan. Prestao sam da igram pvp koliko me smorio pa otud i no QPs.

WvW takođe zanimljiv iskreno više od sPvP. Drugar i ja skupljamo karmu tako što uzimam kampove i one mini mobove kao i po koji tower kad ima zerg no tada padne jako fps pa zabava ne postoji. Uglavnom WvW po meni ima loš reward sistem i još puno treba da se radi ali je koncept odličan i smanjivati ga tipa kao neko ovde što je rekao lumunadica tri servera se bore na tri ogromne mape...hmmm da baš tako.

Pa jel iko razmišljao, fckin komander ikona košta 100 golda. Ej da postaneš komander to platiš, ROFL!

Pa to treba da postoji statistika koja se vodi i onaj čovek koji je npr ispunio uslove da postane komander to može da bude + tada plati 100g npr ili neki manji fee,da se zna da provodi dosta vremena u wvw, uzima towere i slicno, toliko i toliko puta kapovao sm recimo. Takav requirement da postoji onda bi ja znao da kad vidim komander ikonu u wvw da je to neki lik ko zna, a ovako to može biti svaki nub koji je kupio gold da mu visi ikona iznad glave. Ne mora da znači uvek i ne znači ali prosto način na koji možeš da je dobiješ je bezveze. Isto važi i za legendary aferu. Čovek nosi twlight a ni s od skilla. Nositi legendary ne znači da mnogo dobro igrate ovde, nego ili da ste no lajfovali ko retard ili kupili gold. Legendary nije najveći farm nego najveći i naaaajdosadniji farm ikada. Ako je već takav req za ta oružja, daj mi nešto da radim što je zabavno ili gde treba malo skilla između svega ostalog. GG anet.

Puzzle u wvw su dobra stvar, volim ponekad da se peglam tamo, tj dosadne su ako nemaš neprijatelje u njima. Tu je više ono individualan pvp. Mada naravno neki prebagovani skilovi za troll od mesmera ili rangera mi se ne svidjaju mada manja stvar. Najlepše pobediti 2v1 ili 3v1 što se tamo dešava. A ima i ljudi koji se ne diraju što je zanimljivo. Ni ja ne napadnem dok ne vidim da su nekog našeg krenuli da tuku ili mene. Recimo ja sam juče na kraju eternal puzzle blejao sa desolation likom, report funkcija i vidite kako se zove, ili custom emote. Došli su troje iz vizunah napali nas ali smo ja i on radili zajedno

Mnogo mnogo ima da se popravlja ovde, ali treba čekati, malo je prošlo od izlaska igre, a sobzirom da gw2 nije imao normalne dugačke bete gde bi neko i uspeo da stigne do 80 lvl i kaže im šta ne valja sada ispaštaju sa velikim brojem bugova i primedbi.

Vidim neko ovde spominje hardcore igrače, ne postoji to ovde. Gw2 je girly mmo let's all be friends, casual fun, no competitive, just have fun igra. Ni po čemu ne možete da se razlikujte u pve, koga briga što sam ja dungeon master imam isti gir ko teške nubine uzmu max exo set za tri dana. Pošto nisu dozvolili duže bete eto oni exploits pa je svaki tard uzeo cof i arah gear. Nijedan specijalan weapon sem onaj pay to win legendary. Nijedan boss koji zahteva skill, nijedan dungeon boss sa jako dobro specijalnom mehanikom sem kolko tolko lupicus. Jadni zmajevi u pve tj kompletno pve je jadan na 80 lvlu. ALI ALI ALI lvling je pun pogodak. Ovde je lvlovanje nešto najbolje tj jeste najbolja stvar u gw2. Ne postoji mmo realno koji može da parira gw2 u toku lvlinga. Ali ja sam sebi pljunuo u usta kad sam rekao da tera world bosovi ne valjaju ili instance. Gw2 ima fenomenal combat sistem ciji koncept nije dobro upotrebljen u instancama tj dungeonima kako su one sada dizajnirane. Trebaju drastične promene što se tiče njih.

Hoću više hardcore igru od gw2 iskreno, ovo je previše kao neka limunadica. Neću pogrešno da se razume, ne želim ja da casual igrač ne uzme max i gear ili slično, ali hoću samo da postoje teški bosovi, da neke stvari možeš samo preko dropa da dobiješ i brdo tu sad ima da se priča. Zaista čekam major expanziju za nekim bitnim promenama jer mi se trenutno stanje ne sviđa.

Sry za dugačak post nisam pisao na forumu 100 godina
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
altas (11.11.2012), Goldfinger (11.11.2012), Ice-Man (13.11.2012), Krilce (11.11.2012), ljubo-exyu (11.11.2012), Maladikt (12.11.2012), noisy (11.11.2012), Voo Kanigia (11.11.2012), vukan (11.11.2012)
Stara 12.11.2012, 11:24   #6462
ddak
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Rapture
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 86 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ddak
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Inace sa sledecim patchom, usledice promjena za precursore (sa obzirom da su dostigli nerealne cijene na Trading Postu). Ko zna, moguce da ce ubaciti da se nesto radi sto zahtjeva skill, a ne farm golda i potrebnih sastojaka za dobijanje istog, kao i igranje lutrije sa Mystic Forgeom.

Poslednja ispravka: DeCoy (12.11.2012 u 23:48)
ddak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 11:40   #6463
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

@Iceman_37

Slažem se sa svim što si rekao, samo bih dodao 2 stvari.

Legendary ne može biti pay to win kad ima iste statse kao bilo koji level 80 exotic istog tipa. Možda jedino pay to enlarge e-peen, ako misliš na kupovinu golda novcem, pa ulaganje istog u legendary.

Što se tiče bossova ne bih rekao da nema ni malo izazovnih. Okej, ja sam nub pa možda drugačije gledam na neke borbe, a i dosta toga je stvar prakse što sam primetio dok sam skupljao Twillight Arbor armor. Na početku mi je ta tamnica bila jako teška jer nisam imao pojma kako i šta, ali posle skapiraš kad je pređeš određeni broj puta. Ali recimo, pre 2 dana smo igrali Honor of the Waves explorable path 2, koji je samo jedan čovek iz party ranije igrao (mislim da je jednom prešao). Išlo nas je 3 gardijana i 2 elementaliste (4 iz gilda + 1 lik kojeg smo pokupili na ulazu). Za borbu pred kraj dungeona kad se boriš sa nekim likom i njegova 2 vuka (ili šta su već, uglavnom neki četvoronošci ) mogu da kažem samo da je bila epik.

Prećutnom taktikom smo se podelili na 2 tima (gardijan + ele i 2 gardijana + ele) i napali svako po jednog peta. Ovi troje su uspeli da ubiju svog i prebacili su se da pomognu nama sa našim i zamalo smo i njega ubili ali smo vajpovali. Onda smo se vratili, opet targetovali preostalog vuka i ubili ih obojicu posle sigurno desetak minuta neverovatne borbe. Kajtuj vuka, izbegavaj ledenu kišu koju baca glavni boss, izbegavaj njegovo bljuvanje plamena, bacaj protection na party, odvuci bossove sa elementalista kako bi mogli nesmetano da sipaju dmg, probaj da zaštitiš skoro mrtvog saborca sa sanctuary, zadrži se u healing oblasti koju bacaju elementalisti jer je svaki HP bitan (a usput na tako ograničenom prostoru još besomučnije kajtuj ) itd itd. To ovako "na papiru" ne zvuči ni na šta i ne može da se objasni, ali nije ni bitno. Svakako ima ljudi kojima je ta borba bila lagana i koji su je prešli za 2 minuta. Mi smo išli sa takvim party jer nam se tako to veče zalomilo i mogu slobodno za nas 4 iz gilda da kažem da smo casual igrači, tako da ne mogu da kažem da nije bilo izazovno i da na kraju borbe nisam rekao: "U jbt kakav epski fajt".
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 12:40   #6464
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Meni je epski fajt u Straits of desolation kad se 50 ljudi bije sa onim svestenikom jedna od najtežih event borbi uz onog diva koji napada onaj grad na nižim levelima.Inače ja trenutno igram GW samo s vremena na vrijeme recimo da nisam sebe nasao u WvW a klasični PVP je smiješan
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 16:01   #6465
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Morali su da stave iste statse realno zbog zahteva kakvi su za legendary, a to je grind i gold. Jer su inače i bili stats malo veći što i treba, ipak je to legendary ali su onda to vratili na običan 80 lvl exo iz meni tog razloga - načina na koji ih dobijaš, tako da sada dajete 500-1000g samo za skin koji je po meni iskreno u dosta slučajeva loš ali dobro to je samo ukus.

Zbunio si me sa vukovima, to nisu champion vukovi. Ako se ne varam to je Boss i dva champion quaggana, mali championi imaju kao koplje. Oba quggana su melee, boss ne radi normal attack već samo to što si naveo, tako da to ispadne jako lagano. Svi ctrl+T na jednog champa, njega lepo kajtujte jer je on melee i samo vas juri, dok je boss manje vise ne pomičan i tu bljuje i baca kišu ali ni trunku problema nisam imao to da ignorišem. Ponekad udjem i u melee sa qugganom, anyway svih 5 na jednog champa, cao zdravo, onda drugi pa na kraju boss. Po meni lagan fight, al dobro kapiram ja našta misliš, koliko traje dosta i zavisi od dmga koji pravite. Uglavnom taj fight zahteva dodge, najviše pod uslovom da hoćeš melee bossa.

Epic boss je recimo lupicus. I grafički i animacijski i mehanički. To je ogroman boss koji ima svoju arenu i tri faze borbe. Prva faza je straight-forward i ono što treba ljudi da urade je da se skupe jedan do drugog i probude tj gađaju ga. On stvara crve-grubove na vas i na svakog npca koji je tu. Ako ste svi zajedno to vam omogućava da u roku od 4 sekunde od kad se spawnuje grub ubijete ga, s razlogom da boss ne dobije 'empowered' boon koji ga sa samo jednim stakom čini mnogo jačim. Ta faza traje do 75% hp, u njoj takođe on šalje swarms na vas koje pored grubova morate da ubijete. To je najlakša faza. Tricky stvar ovde je to da u momentu kad boss prelazi u drugu fazu stvori jednog ili čak dva poslednja gruba, zavisi od vaše sreće, tada morate da imate dve ili jednog proinu koji će da sabije gruba u dve sekunde i da uspe da evajduje shadowwalk posle toga i aoe krugove o kojima sam dalje pricao.

Faza dva je ekstra i tu se vidi kako ko igra. U toj fazi boss radi shadow-walk koji mora da se izbegne, onaj koga je lupicus odredio da smara tj shadow walkuje mora jako dobro da igra, dalje baca jako veliku količinu krugova tj slimes koji padaju i bouncuju stoga je bitno da se izbegne apsolutno svaki udarac. Kada se to savlada on u toku borbe, random ili nasumice baca slimes, jednu dve ili tri na samo jednog od vas, tad je dodge izuzetno težak ali takođe mora da se izvrši, ovde je reakcija nenormalno važna. Ova druga faza zahteva jako dobro koncentraciju svih igrača jer ako jedan samo umre i mora da se vraća borba postaje teža, ne nemoguća ali teža. Izbegvati random slimes je najteže ovde a ne velika količina aoe krugova koji se pojavljuju.

U fazi tri boss pokušava sebi da vrati hp. Dodaju mu se čak 4 nova napada. Kreće se jako brzo kad odredi metu, pošto je izuzetno veliki. Prilazi vam i baca ispred sebe ogromnu količinu sitnog dmga koji nije teško izbeći, ali test vašeg skilla, najviše guardiana i warra je to što vas ubaci u bubble, kažem guard i warr jer njih najviše fokusuje, u balonu radi insane dmg po sekundi, ovde odabir odgovarajućih skilova vaše klase vam omogućava da preživite. Jedna lakša stvar je to što se boss u jednom trenutku podigne, oko njega velik aoe krug u kome ne sme da se bude jer tako uzima od vas hp ili bilo koga unutra. I zadnja vrlo teška stvar u ovoj fazi je lifedrain. light i medium armor je gotov sa ovim ukoliko ne zna da iskontroliše mada heavy nije izuzetak. Lifedrain ima vrlo dobru animaciju, Lupicus podiže ruku kao da diriguje i ukoliko u tačnom momentu odradite dodge, i to svi, jer ne znate na koga će to da uradi, izbegnućete svaki dot lifedraina. Ako vas i uhvati morate double dodge tada da nebi umrli. U ovaj zadnoj fazi najbitniji bubble i lifedrain da se drži pod kontrolom.

To je EPIC boss. ali ne samo mehanički. Njegove animacije i grafički izgled i veličina su savršeni, boss stvarno izgleda tako dobro, ogroman legendarni čuvar koji je pretvoren u undeada, jedinstven izgled nema šta. Na vašu koristi on i postaje lakši ukoliko koristite food koji malo ko koristi, kao npr 40% faster endurance rate. Meni je on sada vrlo lagan pa i 4 man nije problem. Boss je takav da nije samo on dobro napravljen već od vas zahteva upotrebu konkretnih skilova, napada nekroa sa lifedrain = deathshroud, warr = endure pain itd itd.

Ja kad uporedim ovog bossa sa tim onda jbg.

Alpha boss je solidan. Jako dobar koncept, kao boss koji je nestabilan i pobegao je a ustvari eksperiment inquesta. No nažalost ne iskoišćen do maksimuma. I mnogi ne shvataju kako funkcionišu oni aoe krugovi. On je vrlo lagan ustvari ako se ne pomerate, isto stvara krugove na svakog od vas ali ako se ne pomerate i stojite na istom mestu ne primate dmg, ukoliko ih presecate onda ste u problemu. Bitno je samo da su 4 u melee i jedan range. Zašto, zato što boss radi dva ice napada, jedan ice napad ćete lagano izdržati ali ako stoje dva ice napada svi jedan do drugog to nećete. Stoga uvek budu 4 melee i ne pomeraju se i jedan range. To važi za path 2 i 3 pošto u path 1 boss ne radi te krugove. U svakom slučaju ne može da se poredi sa lupicusom. Treći path u CoE alphi se dodaje spike napad koji radi ogroman dmg i ne moguće je izbeći ili samo ako imate sreće. Ovo nije dobra stvar upravo zbog toga što ne možete na nju da reagujete, tj po meni glupost i ne dodaje tome da se kaže wau boss težak kad ne zavisi od skilla.

U svakom slučaju neverovatno je to da zadnji boss u svakom dungeonu je glupost teška i da nema zmajeva ili ogromnih arena type bosova kao zadnjih i vrlo zahtevnih. To su rekli da će da promene u ovoj novembarskoj instanci, da će ona kao progresivno postajati teža sve što više zalazite u dungeon. Polažem nade i to da vidim!

Dajte mi bossa koji će da baci kletvu na nas različitih boja i moraćemo da bacimo sebi swift i brzo odemo do odgovarajućih vrata da je skinemo jel u suprotnom ćemo sebe a i druge wipovati ako smo blizu! To je mehanika (cough ' runes of magic ' cough)

Opet sry za dugačak post jbg, ali sve je o gw2 i jako informativno!

Poslednja ispravka: Iceman_37 (12.11.2012 u 16:14)
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
Ice-Man (13.11.2012), pentraksil (12.11.2012), Sale013 (12.11.2012)
Stara 12.11.2012, 16:34   #6466
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Pa ja rekoh da sam nub. Lupikusa sam video jednom u životu. Kao što rekoh, svakako ima ljudi kojima je sve lako i koji se šetaju kroz dungeone. Ja nisam takav utisak stekao, makar ne dok nisam prešao neke stvari veliki broj puta. Naravno da ćeš biti bolji u nečemu kad se ispraksuješ.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 18:53   #6467
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Legendary oruzja su jako fina ideja, samo ne treba posvetiti godinu dana grindanja za njih.. Videcemo sta ce da urade u sledecem update-tu oko drop rate za precursore, mislim da ce im cena drasticno pasti posle toga..

@Iceman_37 razveselio si me ovim opisom borbe Taman sam pomislio da ne postoji nikakva mehanika borbe sa bosevima u GW2! Doduse ja se jos neozbiljno igram u PvE i nisam jos zasao u ozbiljnije stvari..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 20:09   #6468
twin
Član
 
Član od: 17.11.2009.
Poruke: 96
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Jel je omoguceno slanje invite-a za trial?

Moze da posalje neko ko ima slobodan?

E-mail ppetar93@gmail.com (ako je potreban).

Fala unapred
twin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2012, 21:45   #6469
Voo Kanigia
Član
 
Član od: 23.7.2012.
Poruke: 106
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 74 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Za one koji kazu da radimo samo promo filmove bez ikakvog edukativnog karaktera ja cu se zahvaliti na ideji i u buducnosti cu na drugim forumima postovati kratke filmove sa sledecim temema:

- Turtle formacija, rotacija, combo fieldovi, blastovi i slicno.
- Taktika zauzimanja towera sa velikim zergom.
- Taktika zauzimanja towera sa 10 ljudi bez stvaranja maceva
- Skauti i njihov znacaj u zergu.
- Taktika za razbijanje turtle formacija
- Siege oprema, postavljanje i primena.

Nadam se da ce ovi filmovi biti zanimljiviji ljudima i da ce im pomoci u WvW-u

Poslednja ispravka: Voo Kanigia (12.11.2012 u 23:59)
Voo Kanigia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Voo Kanigia na korisnoj poruci:
altas (13.11.2012), night (13.11.2012), shiin (12.11.2012)
Stara 12.11.2012, 22:38   #6470
cunning
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 107
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 46 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Ja jos ne vidjeh tu poruku da nekome drugom gildu pomognete oko wvwvw-a, da neko nesto korisno sazna.
Evo, da saznate nešto korisno:

Prvo bih hteo da se osvrnem na ono što je bitno: svi znamo da se u WvW na 15 minuta sabiraju poeni u rezultat. Poeni se zarađuju držanjem utvrđenja i kampova na mapi; i to kampovi 5 poena, tornjevi 10, utvrđenja 25 i zamak 35 poena. Na dve mape na kojima se igra WvW (tri borderlandsa i eternal battlegrounds) ima ih različit broj.

Borderlands:
Spoiler za Borderlands map: supply routes:

6 kampova = 60
4 tornja = 40
3 utvrđenja = 75
ukupno = 175

Eternal Battleground:
Spoiler za Eternal Battlegrounds: supply routes:

6 kampova = 60
12 tornjeva = 120
3 utvrđenja = 75
1 zamak = 35
Ukupno = 290

Dolyak
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Supply_caravan

*Jedini način da zalihe stignu do utvrđenja jesu dolyaci.
*Dolyaci obilaze toranj a potom utvrđenje ili idu direktno u utvrđenje (pogledati puteve na mapama).
*Dolyak će krenuti samo ako je toranj iste boje kao kamp.
*Sledeći dolyak kreće odmah čim trenutni stigne do odredišta.
*Dolyaci se stvaraju i ako u kampu nema zaliha, niti troše zalihe da bi se stvorili.
*Ka istom tornju iz jednog kampa uvek ide samo jedan dolyak.
*Sentry ne može zaustaviti dolyaka.
*Ako uništite dolyaka, sledeći će krenuti tek za 5 minuta.
*Vreme koje je dolyaku potrebno da stigne na odredište zavisi od udaljenosti.
*Prosečno vreme isporuke na EB je 2-3 minuta od kampa do tornja, od tornja do utvrđenja, od utvrđenja do zamka. Odnosno oko 5 minuta da dolyak stigne do SM. Na borderlands mapama neki su putevi i po 7 minuta dugi.
*Na EB svi kampovi šalju jednog dolyaka u zamak i jednog u utvrđenje.
*Svaki dolyak nosi 35 zaliha. Unapređeni dolyak nosi 70 zaliha.

Kampovi/Supply Camp
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Resource_camp

*Kampovi su jedina mesta na mapi gde se stvaraju zalihe. Dolyak ponekad može ispustiti zalihe kao loot.
*Nisu utvrđeni ali imaju nekoliko NPC stražara.
*Zalihe se stvaraju po 10 na svakih 30 sekundi.
*Svaki kamp šalje dva doylaka.
*Kada se zauzme kamp, glavni NPC ima resistance buff od 2 minuta.
*Ako se sprijateljite sa NPC kampovima, oni će poslati stražare da brane najbliži kamp.

Toranj/Tower
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Tower

*Tornjevi su najprostije utvrde.
*Imaju samo jedan zid i jednu kapiju.
*Ne mogu imati Waypoint.[/list]
Utvrđenje/Keep
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Keep

*Imaju spoljašnje i unutrašnje zidine.
*Uvek imaju bar dva ulaza a nekad i više.
*Mogu imati Waypoint.

Zamak/Stonemist Castle
http://wiki.guildwars2.com/wiki/Stonemist_Castle

*Takođe ima spoljnje i unutrašnje zidine.
*Ima tri ulaza.
*Ima Waypoint.

Unapređenja/Upgrades

*Postoje unapređenja osoblja i strukturna unapređenja (Personnel/Structural)
*Sva unapređenja koštaju određenu količinu zaliha i novca.
*Waypoint košta +500 karme
*Unapređenja osoblja traže da se cena za unapređenje plati u celosti unapred. Zato je za određena unapređenja neophodno prvo da se kapacitet zaliha podigne na određenu vrednost.
*Za njihovu izgradnju potrebno je samo vreme.
*Strukturna unapređenja ne zahtevaju da se poseduje sva potrebna količina zaliha, već se one troše tokom Unapređenja.
*Unapređenje vrše radnici/workers tako što uzmu po 10 zaliha da bi povećali progres bar.
*Radnici 10 zaliha na unapređenje potroše za 30 sekundi i onda uzimaju ponovo 10.
*Samim tim, dva radnika rade tačno duplo brže.
*Ako u utvrdi nema zaliha, unapređenje stoji.
*Svi kampovi i sve utvrde imaju početni kapacitet od 100 supply.
*Sva Tier 1 unapređenja povećavaju kapacitet zaliha za 25. Tier 2 povećavaju za 50. Tier 3 za 75. Maksimalni kapacitet bi onda bio 700 zaliha.
*Svako osvajanje resetuje sva unapređenja i vraća kapacitet na 100.
*Osvojeni kampovi zadržavaju svoje zalihe. Osvojene utvrde gube sve zalihe.


Tier 1 unapređenje zidova može odmah da se plati, treba samo 10s. Međutim, potrebno je 200 zaliha. Ako je toranj pun zaliha to ne znači da će zidovi do pola biti odmah gotovi. Radnik koji je u tornju troši po 10 zaliha odjednom i gradi 30 sekundi. Za to vreme bilo ko može da uđe i uzme zalihe iz tornja. Čak i da radnik potroši svih 100 a da niko ne uzme, u tornju može da bude samo 100 zaliha. To znači da mora da se sačeka da dolyaci donesu još 100. Za to im treba 3 dolaska, odnosno 15 minuta ukupno. U idealnom slučaju to je 20 minuta. Svako ubijanje dolyaka u dostavi, osvajanje kampova (setite se, u tornjeve na EB zalihe stižu iz samo jednog kampa) produžava ovo vreme dostave. Ako vam ubiju dolyaka, to je čekanje 5 minuta da se stvori novi i 5 minuta da stigne do tornja. Sa samo 35 zaliha.

Ako hoćete da dolyaci nose više zaliha, morate unaprediti kamp. Ali, sva unapređenja u kampu su za osoblje. To znači da kamp mora imati 100 zaliha da biste naručili boljeg dolyaka. A pošto svi vole da uzmu supply sa kampa, ovo je agonija. A ako vam osvoje kamp, uzeće vam sve zalihe i resetovati unapređenja, dakle opet dolyaci sa 35 zaliha. Opet sačekati da se skupi 100 da bi unapredili na 70. A za sve vreme dok kamp nije vaš, dolyaci ne idu u toranj.

A onda kada konačno uspete da završite Tier 1 unapređenje zidova, da biste sledeće unapređenje pokrenuli, morate podići kapacitet zaliha na 200 a posle unapređenja zidova biće samo 125. Znači treba vam još jedno Tier1 unapređenje i još jedno Tier 2. Ako poželite da unapredite još jednog radnika, da bi se sve naravno gradilo duplo brže, morate sačekati da se skupi 100 zaliha. A da bi podigli nivo svih stražara potreban vam je kapacitet zaliha od 400 i da se te zalihe skupe.

I sve ovo dok ljudi ulaze i uzimaju zalihe, popravljaju vrata, popravljaju zidove.
cunning je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 11 korisnika se zahvaljuje korisniku cunning na korisnoj poruci:
altas (13.11.2012), Bokile (12.11.2012), cages (13.11.2012), Ice-Man (13.11.2012), Karzen (12.11.2012), Krilce (13.11.2012), ljubo-exyu (12.11.2012), Pile_glodje_kost (12.11.2012), svracak (14.11.2012), Voo Kanigia (13.11.2012), zorx (13.11.2012)
Stara 13.11.2012, 0:46   #6471
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
cunning kaže:
*Kada se zauzme kamp, glavni NPC ima resistance buff od 2 minuta.
Samo mala ispravka:

Citat:
Righteous Indignation is an effect that grants invulnerability and massive damage for up to five minutes. It is found on Veteran Supervisors the instant a resource camp is captured to prevent immediate re-capture.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
cunning (13.11.2012)
Stara 13.11.2012, 9:10   #6472
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ako nekom trebaju pozivnice za free vikend neka mi pošalje e-mail na LP, da se ne ostavljaju javno ovde.

EDIT: Otišlo, ova dvojica što su se javili da pošalju e-mail na LP

Poslednja ispravka: DeCoy (13.11.2012 u 12:06)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Angelo Serafin (13.11.2012), twin (13.11.2012)
Stara 13.11.2012, 13:26   #6473
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Nova "high end" oprema:

https://www.guildwars2.com/en/news/l..._source=client
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2012, 13:50   #6474
Hellion
Član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 51
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Imam jednu pozivnicu viska pa ako nekome javite na LP.
Hellion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2012, 13:51   #6475
cunning
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 107
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 46 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ja bih se osvrnuo na pojam "server loyalty".

Ranije ste možda navikli u nekim igrama da izaberete server za vaše likove i onda zaglavite na istom jer prelazak na neki drugi značio bi pravljenje potpuno novih likova ako sami developeri vam ne omoguće neki server transfer. A to se dešavalo uglavnom u momentima kada serveri zamiru jer ljudi više ne igraju.

Ono što je ANet promenio u tehničkim osobinama svoje igre, jeste da su odvojili Data servere od World servera. Odnosno, postoji jedinstveni Data Server za Evropu na kojem se nalaze svi accounti i svi likovi napravljeni na tim accountima (kao i Trading Post između ostalog). Kada se ulogujete u igru vi se prvo ulogujete u Data server (EU ili NA) koji onda učitava vaš account i vaše likove. Vi tad tek birate World server na kome ćete igrati u tom trenutku, i tek tada igra učitava mapu, mobove, eventove i ostale igrače koji igraju na tom World serveru.

Ovo je sjajna stvar, jer odmah u startu su rešili problem transfera na server sa boljom populacijom odnosno community-em. Već od starta je trebalo da bude i aktivna opcija za Guesting koja bi omogućila ljudima u bilo kom trenutku da se okupe na nekom World serveru na kome žele da igraju, bez potrebe da prebacuju svoje likove negde drugde ili da se cimaju da igraju na istom serveru kao što su možda morali ranije u nekim drugim MMORPG igrama.

E sad, pošto ta opcija ne radi od starta ANet je omogućio igračima da se besplatno prebacuju sa servera na server da bi igrali sa prijateljima na istoj mapi. I da stvar bude još gora, ovaj transfer nije imao nikakav cooldown. Ljudi su mogli da promene sve servere u igri u roku od pola sata. Ovo je dovelo recimo do nekih zloupotreba Overflow (koji su u u stvari backup noname World serveri) i drugih servera radi farmanja Orichalcum ore ili eventova jer su na nekim serverima bili zabagovani. Tek nedavno su uveli sedmodnevni cooldown na world transfer upravo kao reakciju na kretanja igrača u igri.

I tu na scenu dolazi WvW. WvW kao jedina stvar u ovoj igri gde je World selection jedino zaista i bitan jer Guesting ne radi u WvW. A s obzirom na to da je WvW u stvari jedini pravi adut ove igre nad ostalim aktuelnim MMO naslovima, da je WvW u svojoj osnovi PvP koji je uvek privlačio kompetitivne hardcore igrače, da WvW dozvoljava veliki broj igrača da igra istovremeno, da dozvoljava Guildovima da se pokažu (jer GW2 nema GvG arene) i mnoge druge stvari; došlo je do, donekle, do zloupotrebe free transfera.

Desilo se to da su ljudi iz drugih regiona dolazili da igraju na EU serverima, jer jedino na EU serverima postoje language specific serveri, kao što je slučaj sa kanađanima na FR serverima i meksikancima na SP serverima npr. A onda i sa igranjem amerikanaca na evropskim serverima jer realno imaju najbrojnije guildove i mogućnost da igraju u satima kada su ti isti serveri slabo popunjeni evropskim igračima i tako noću zauzimaju sve mape.

Kao odgovor na ovo, neki drugi guildovi u evropi rešili su da se okupe na jednom serveru (kad već mogu) i odgovore na sve ove izazove i naprave EU server koji će biti maksimalno aktivan i sposoban da u Tier 1 izađe na crtu serverima na kojima igraju francuzi i amerikanci. Tu tek na scenu, skromno, stupamo mi. Jer su nas u taj okršaj pozvali guildovi sa kojima smo na Far Shiverpeaks serveru odlično sarađivali i mi smo se tom pozivu odazvali.

Za guildove koji su malobrojni i uglavnom causal orijentisani, one koji nisu toliko aktivni u WvW u velikom broju, tome posvećuju 2/3 aktivnosti na svom forumu, vreme na edukaciju i trening svojih članova, ovakav prelazak može delovati ko zna kako. Ali nismo se na njega olako odlučili niti je bezbolno prošao, šta više nije još uvek uspešno izvršen u celosti. Ali, radi se o našoj odluci da igramo taj WvW, sa tim guildovima koji trenutno igraju Tier 1.

Ne radi se o tome da nemamo lojalnosti prema serveru, već o lojalnosti prema guildu, praćenju trendova, i pružanju našim članovima koji žele dobar WvW upravo to - dobar WvW.

Dakle, mi smatramo da vernost ka serveru je stvar koja ne postoji. Pogotovo u GW2, postoji vernost ka guildu i ljudima sa kojima igraš. Ne idemo mi na druge servere da bi bili prvi, mi pratimo naše prijatelje sa kojima godinama igramo i sa kojima smo u kontaktu. Pratimo zabavu i ne sedimo skrštenih ruku kad dođe do velikih promena. Kao oficiri našeg guilda ne smemo dozvoliti pasivnost i prepuštanje stvarima. Da bi guild bio uspešan MORAJU se stalno donositi teški i drastični potezi, vreme će pokazati ispravnost naših odluka. A na vaše mišljenje o svemu ovome imate pravo i rado ćemo diskutovati.

Koliki uticaj ima free transfer na WvW? Da li će se serveri stabilizovati kada se transfer bude plaćao? Da li je cena od 1800 gems za transfer na full server dovoljna, s obzirom na to da je 1800 gems cca 18g odnosno 22.5$? Kakvo je vaše mišljenje o lojalnosti prema serveru u ovakvom okruženju? Da li će Guesting imati efekta na WvW? Da li će cena gemova pasti/skočiti kada se transfer bude plaćao ili kada se uvede Guesting opcija? Mislite li da guild može funkciniosati na dva servera, na jednom da budu WvW igrači a na drugom PvE igrači? Jer, guild takođe ima svoje mesto na Data serveru i virtuelno postoji na svim World serverima kada ga kreirate, jedino se influence skuplja i troši za svaki server ponaosob. Sve su ovo interesantne teme i aktuelnost koja se upravo dešava u Guild Wars 2 i WvW, i možda upravo definišući momenti kako će i koliko dugo se WvW igrati a samim tim i GW2.
cunning je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku cunning na korisnoj poruci:
Bokile (13.11.2012), ljubo-exyu (13.11.2012), svracak (14.11.2012), Vecanski (13.11.2012), Voo Kanigia (13.11.2012)
Stara 13.11.2012, 15:24   #6476
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

^^
E tako se to radi
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 20:27   #6477
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Imam jos 4 invite, ako nekome jos treba neka pusti poruku.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 21:16   #6478
petar blagojevic
Član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 154
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 36 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Možda su dobro odradili stvar sa odnosom data/world serverima ali im je način logovanja grozan.Uvek traži potvrdu IP adrese preko maila, a mail nekada stigne za 2-3 sata, nekada sutra a nekada odmah.Takođe se skoro uvek igra updatuje , skida nekih 50-100 mb, to zajedno sa autentifikacijom IP adrese(pod uslovom da mail za potvrdu stigne odmah) potraje 10-15 minuta.

To baš i nije brzo startovanje igre.
petar blagojevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 21:55   #6479
Hellion
Član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 51
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Hmm to mora da je do tebe, meni zadnjih mesec dana mi uopste ne trazi autentifikaciju maila (a pokusavao sam da je ponovo ukljucim), osim danasnjeg patcha nista nije skidano jos od halloween eventa, login mi traje cirka 5 sekundi.
Hellion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2012, 22:04   #6480
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
petar blagojevic kaže: Pregled poruke
Možda su dobro odradili stvar sa odnosom data/world serverima ali im je način logovanja grozan.Uvek traži potvrdu IP adrese preko maila, a mail nekada stigne za 2-3 sata, nekada sutra a nekada odmah.Takođe se skoro uvek igra updatuje , skida nekih 50-100 mb, to zajedno sa autentifikacijom IP adrese(pod uslovom da mail za potvrdu stigne odmah) potraje 10-15 minuta.

To baš i nije brzo startovanje igre.
Do tebe je neki problem verovatno, ja sam skoro imao problema gde nije hteo da mi aktivira mail vec je javljao gresku. Samo sam jednom imao problema tokom logina a apdejt samo kada najave.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com