Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.10.2012, 11:03   #1
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Zadržana roba na carini

E ovako, prvo da objasnim o cemu se radi Pre tri meseca kupio sam dva telefona iz Kine u vrednosti od 50€, i sve je proslo bez ikakvih problema, roba je prosla bez carine i bilo kakvih dodatnih troskova. Pre oko mesec dana narucio sam nova dva telefona (u istoj vrednosti), i danas sam dobio pismo od uprave carine iz novog sada da dostavim sledece dokaze: JCI, uverenje o obavljanju zanatske delatnosti, izvod iz sudskog regiostra, kontrolnik, fakturu, dokaz o izvrsenom placanju i fotokopiju licne karte. Ako to en dostavim u roku od 8 dana posiljka ce biti vracena posiljaocu.

Ove zadnje dve stavke nije problem da dostavaim, ali firmu za uvoz robe nemam.

Na papiru imam telefon na koji da kontaktiram carini, ali pre nego sto to uradim zanima me, da li je neko bio u slicnoj situcaiji i sta je uradio? Da li postoji nacin da dokazem da su telefoni za licnu upotrebu, ili bez firme necu moci nista da uradim? Citao sam negde ranije da prema nasem zakonu fizicko lice moze da kupi u inostranstvu do 4 stavke iste robe, ako je to tacno ja nisam prekrsio tu kolicinu, i to nisam uradio odjednom vec na dva puta u ne tako kratkom vremenskom intervalu. Svaki savet i izskustvo su dobrodosli.
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 1:10   #2
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

Evo recu ja slicno iskustvo. Drugarica mi poslala telefon iz Austrije (samo 1an).

U pitanju je Samsung Galaxy Ace s5839i ,a od brata iz Hrvatske sam dobio Samsung Galaxy Mini.

Slucaj 1 : Procenjena vrednost paketa na carini 150 evra (Galaxy Ace) ,placena carina i porez : neverovatnih (za mene) 58 evra.

Slucaj 2 : Galaxy Mini - Procenjena vrednost 110 evra (hahaha),placena carina ,38 ili 39 evra.

Ja se licno cudim kako je tebi usao i jedan telefon bez naplacene carine . Ja sam dobio isto broj da zovem carinu i zalim se ,u posti ,kad sam nazvao carinu ,gospodjica naduvanog glasa mi je rekla : `Pa decko i taj telefon ima neku vrednost`. Otad uopste ne uzimam robu iz inostranstva ,jer nas drzava blago receno - zestoko pljacka.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 2:04   #3
Oskar_Vajld
Član
 
Član od: 28.7.2010.
Poruke: 138
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 106 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

Odeš tamo, ponešeš dobar viski...
Oskar_Vajld je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 13:20   #4
Hellion
Član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 51
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

Granica za uvoz robe bez carine ti je 50 evra, a na poklon 70 evra tako da prodavcu naznaci da napise "gift" na paketu i neka ti salju svaki telefon u posebnom paketu. Mozes cak i da im kazes da napisu da je nesto drugo na i da stave manju cenu. Uzimao sam vise telefona na ovaj nacin i nikada nije bilo problema niti su otvarali na carini.

Moj savet ti je da se ne bakces sa papirologijom, neka vrate robu a tebi ce refundirati pare pa naruci ponovo. Pozdrav

Poslednja ispravka: Hellion (7.10.2012 u 13:39)
Hellion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 14:43   #5
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

Koliko je to sigurno da nece otvarati paket na carini ? Posto je ladno zena na carini znala koji je telefon u pitanju ! Kad sam zvao ,zato su ga i procenili na 150... Jos sam ja iz zezanja pitao : Pa ni patike ne smeju da mi posalju i nesto odece ,a ova kaze ,ako predje 50 ,carini se i to ... Izem ti drzavu Srbiju ,pljackaju narod nevidjeno. Kakva je to carina od 33% ? Pa na Rols Rojs bi bila manja...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 15:12   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

Jbg... mora država da štiti domaću proizvodnju mobilnih telefona!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 15:16   #7
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

DeCoy ,steta sto ovde nema : Hvala Komentar dana 4 Win
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 15:19   #8
Hellion
Član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 51
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

Kao da smo neka banana drzava, zato nikada ni necemo docekati paypal. Inace kupovao sam bar 30 puta ove godine sa raznih online prodavnica, svaki put je bila naznacena vrednost posiljke i poslato kao poklon i nikada nisu otvarali paket, samo udare NE PODLEZE CARINI pecat. Carinu sam platio samo jednom, za neki tablet ali to sam i planirao.
Hellion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 15:24   #9
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

Samo malo pitanje ... Sta je to oznacavanje kao Poklon ? Posiljalac treba da nakaci na kutiju natpis - GIFT ili u tamosnjoj posti da napomene ? Meni sto su slali su platili troskove dostave i to tako da se paket ne otvara. Ali ovi me redovno carine ... pa mi se nista i ne narucuje, bude skuplje nego odavde. I da li si uzimao posiljke skuplje od 50-70 evra ? da li one prodju kao Gift ? Sta se desi ,ako posiljalac za predmet od preko 100 evra ,naznaci da vredi 50 ? i naznaci kao GIFT ? ce proci to ?
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 15:58   #10
Hellion
Član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 51
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

Online prodavnice imaju nalepnicu CUSTOMS DECLARATION gde samo cekiraju vrstu paketa. Uglavnom sam narucivao do 70 evra, nekoliko puta iznad toga ali je sve proslo.

Citat:
Sta se desi ,ako posiljalac za predmet od preko 100 evra ,naznaci da vredi 50 ?
Na primer tinydeal i dealerextreme uvek napisu 50% manju vrednost od placene na paketu i ostali ce da smanje samo sto moras da ih pitas.
Hellion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 16:48   #11
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

E hvala na odg... e sad muci me sto meni salju prijatelji ,tipa dobiju telefon od operatera za tricavih 100e (vrede 3x vise),svakih godinu dana, pa ga salju meni, tj nije preko firme ... to me muci kako da mi posalju da mi ovi ne cimaju carinu svaki put ,jer je stvarno za licnu upotrebu. Uzeo sam meni i bratu Androide ,a hteo sam i starima 2 Nokije (obican Symbian) ,al` ovi ce me opet oderati...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2012, 17:34   #12
Hellion
Član
 
Član od: 26.1.2010.
Poruke: 51
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Zadrzana roba na carini

Mozda je onda najbolje da sacekas da neko od njih dodje u Srbiju, ili da ti posalju po svojim prijateljima/rodbini i da ti licno donesu. Tako to ide kod nas...

@Miki2 Jesi li uspeo da sredis nesto?
Hellion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2013, 7:51   #13
wladosh
Novi član
 
Član od: 17.1.2013.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zadržana roba na carini

I ja sam nedavno kupio preko DealExtreme-a jedan Samsung u vrednosti od 70 USD.
Tražili su mi, radi carinjenja isto što i tebi, ali pošto sam fizičko lice, poslao sam im samo fakturu i dokaz o uplati , pa su mi to ocarinili sa 1850 din. (carina+PDV = 33%).
Inače na paketu je pisalo da je poklon i vrednost od 8 USD , ali na carini to ni ne gledaju , nego samo otvore i ako ne veruju u vrednost traže fakturu (koju možeš da odštampaš nakon kupovine).
Ispod 50 evra nema carine (ako kupuješ sa nekog sajta,odnosno od neke firme) a ako ti šalje neko fizičko lice, onda nema carine ispod 70 evra.
wladosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S.T.A.L.K.E.R. : Call of Pripyat lijenština Akcione igre 1928 30.12.2023 18:26
Zarada na Netu Tanas Brbljaonica 859 13.10.2021 17:36
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
PC - moderna (gaming?) platforma ili 30 godina star frankenštajn na steroidima? bvitnik Brbljaonica 19 3.8.2011 1:33
Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite Win32 Operativni sistemi 8 4.6.2008 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com