Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2011, 16:28   #61
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Pa nemam de da je udenem
Ima neki drugi nacin i jel radi neko drugi to i koje su cene okvirno?
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2011, 21:28   #62
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: VHS na DVD

Citat:
MatrixNK kaže: Pregled poruke
Preporucejm vam strasnu stvarcicu

SABRENT USB-AVCPT USB 2.0 Audio Video Creator Capture DVD Maker Editor

Adapter

http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA300_.jpg
Pre par dana sam pazario nešto slično, ovaj pis of šit: http://www.warp.rs/index.php/raunari...category_id=87
Na kutiji piše da je minimum zahtevnosti hardvera p4 3000 ghz i 1 giga rama , a šatro dobija se licencirani cyberlink power director 6, od njega ništa nisam video, dobio sam samo neku smejuriju od softvera pod nazivom tv expert.
Povezao sam vhs preko usb-a i činčeva i dobio sam isprekidanu crno belu sliku, a kada sam probao capture video je izgledao kao snimak sačinjen od spojenih fotografija. Dakle moj savet izbegavajte u širokom luku.

I sad da pitam, mogu li sa pentiumom 4 2.80 ghz i 512 mb rama razmišljati o normalnom prebacivanju sa vhs-a na komp? U smislu da ne bude neke značajnije razlike u kvalitetu slike, gubljenja frejmova i slično, ili da štedim za dvd rekorder? Već vidim da je u temi neko rekao da sve ide ok sa sličnom konfom ali reko ipak da pitam. I pošto bi verovatno uzeo neku karticu starije proizvodnje na limundu zanima me šta je bolje rešenje, tv karta ili neki usb capture adapter kao easycap?
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 21:12   #63
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Neko...Nešto...
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 21:21   #64
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Kao što piše u temi - uzmi TV karticu. Ja nemam iskustva sa tim USB uređajima ali za 3000 dinara i mogao da uzmeš WinFast Global a za 3500 Expert koja i odlično snima i nudi odličnu sliku. A dobijaš i TV na kompjuteru.
Za snimanje u MPEG2 format imaš dovoljno jak procesor. Eventualno odabereš Normal ili High umesto Highest Quality prilikom snimanja što i ne rezultira nekim primtnim gubitkom u kvalitetu.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2011, 21:43   #65
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Verovatno je tv kartica bolja varijanta ali bio sam uzeo prošle godine ovu tv karticu http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=51108 ali sam morao da je vratim jer mi se gasio komp, to jest monitor. Tako da ne znam da li je nešto do mog hardvera ili je neki softverski problem pa reko da probam ovog puta sa usb capture karticom. A možda je i do nekvalitetnog kabla, jbg probaću još jednom sa nekom internom tv kartom pa ako mi se opet bude gasio komp znaću da je zreo za kontejner, hvala na odgovoru.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2011, 0:40   #66
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
Verovatno je tv kartica bolja varijanta ali bio sam uzeo prošle godine ovu tv karticu http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=51108 ali sam morao da je vratim jer mi se gasio komp, to jest monitor. Tako da ne znam da li je nešto do mog hardvera ili je neki softverski problem pa reko da probam ovog puta sa usb capture karticom. A možda je i do nekvalitetnog kabla, jbg probaću još jednom sa nekom internom tv kartom pa ako mi se opet bude gasio komp znaću da je zreo za kontejner, hvala na odgovoru.
Pa i ta tv kartica je poznata po bagovanju koliko sam citao po forumima. Imao sa i TV Leadtek Expert ali nista ne moze zameniti satelitski kartu. Stavljao sam ovde snap shotove da vidite kakve snimke daje.
Ako pogledas moj profil videces LifeView DVB-S karticu sa compozitnim ulazom. Tu spojim sa LG hi - fi vhs-om i snima ko luda bez dropova i bez desinhronizacije.
To se postize time sto slika i zvuk idu sa VHS-a direktno u karticu a ne kao kod obicne TV kartice zvuk u zvucnu a slika u TV karticu.
Pronadji neku polovnu Sky Star 1 nikako 2 jer ona nema compozitni ulaz. Mozes pogledati i Kworld DVB-S ili neku drugu sasvim sve jedno.
Jos okacis mali satelitski tanjir, pa da uzivas u satelitskim free kanalima a moze se uz kljuc koji se nadje negde gledati i zakljucani kanali.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 14:46   #67
nmcyber
Član
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Нови Сад
Poruke: 91
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Citat:
sale2322 kaže: Pregled poruke
ovako: Treba da obavim jedan velikii posao. Treba nekih 25-30 kaseta da prebacim na komp da ih obradim pa kasnije na dvd. Pitao sam mnoge ljude sta treba raditi u ovakvoj situaciji, ali svi mi govore druge price. Verovao sam jednom coveku koji je delovao ozbiljno i on je rekao sledece: Kupi tv karticu i prebaci kasete u komp zatim ih obradi sa programom koji mi je on prodao za 1000 dinara, i onda kupi dvd rw i narezi ih!!! To sam i uradio i puko 100 evra.
Чудно да ти није пало на памет да је јефитније да платиш неком ко са са тиме бави и пребацити ти те касете...Не кажем ово зато што се тиме бавим већ контам набацао си се пара ко блесав а и времена изгубио... Пукао си 100 е за те паре си могао пребацити све касете и још да ти остане...
nmcyber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 14:49   #68
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Citat:
nmcyber kaže: Pregled poruke
Чудно да ти није пало на памет да је јефитније да платиш неком ко са са тиме бави и пребацити ти те касете...Не кажем ово зато што се тиме бавим већ контам набацао си се пара ко блесав а и времена изгубио... Пукао си 100 е за те паре си могао пребацити све касете и још да ти остане...
To je post od pre 5 godina....
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 15:14   #69
nmcyber
Član
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Нови Сад
Poruke: 91
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Citat:
bokile kaže: Pregled poruke
to je post od pre 5 godina....
Али свеједно...људи то раде и данас... не знам шта је у питању...Јел воле да бацају паре, мајсторишу или се стиде својих приватних снимака... :d
nmcyber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2011, 15:18   #70
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Citat:
nmcyber kaže: Pregled poruke
или се стиде својих приватних снимака... :d
Ovo je najverovatnije.
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 20:47   #71
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

jedno laicko pitanje...

imam par starih originalnih VHS kaseta sa muzickim spotovima i hteo bih to da prebacim na DVD....

e sad,posto se u to AMA bas nista ne razumem,prepostio bih to profesionalcima....ali me zanimaju neke osnovne stvari...

koja je rezolucija tog VHS originalnog snimka?....i u koju rezoluciju to moze da se prebaci kada je na DVD-u....da li moze da bude HD(720p) ili full HD(1080p)?
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 22:01   #72
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

DVD je 720x576, ako hoćeš preko toga, to neće biti standardni DVD koji može da se pušta na DVD plejerima.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 22:17   #73
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

pa nije mi ni bitno da se pusta na standardnom dvd plejeru,ja bih to ionako gledao na kompjuteru...(mislim na monitoru,preko nekog plejera)

a tu bi mogao bez problema da gledam to sto je bilo na VHS kaseti u HD rezoluciji?
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2012, 23:56   #74
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Sve preko toga nema nikakav efekat. VHS kaseta ima efektivno manju rezolucijo i od SD PAL rezolucije (720*576). Bilo kakva konverzija u veću rezoluciju je traćenje prostora.
Evo par linkova. Ne slažu se baš oko tačne rezolucije ali sve brojke su manje od SD PAL.
http://en.wikipedia.org/wiki/VHS#Recording_capacity
http://forum.doom9.org/showthread.php?p=184886
http://forum.videohelp.com/threads/2...ure-resolution
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2012, 2:02   #75
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Umesto sto brines o rezoluciji, bolje brini o samoj kompresiji. Koristi najsavremeniji MPEG4 AVC video kodek, 2-pass jeste sporije ali efikasnije, a za audio AC3. Za solidnu sliku i bez vidljivog gubitka kvaliteta bice ti dovoljno oko 1200 kbps sto je oko 1 GB na 2 sata video materijala.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2012, 9:49   #76
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

ma ne brinem ni o rezoluciji ni o kompresiji nego me samo zanima da slika na dvd-u bude STO JE MOGUCE bolja......znaci,bilo bi idealno da bude kao sto se vidi na TV-u kada se gleda preko video recordera i VHS kasete...

spomenuo sam da sam laik i treba mi samo nekoliko VHS kaseta da prebacim,pa se ne bih previse u to udubljavao..........

zanima me jos da li ovde neko radi to prebacivanje ili da li znate gde se u Beogradu moze najkvalitetnije(moze i po skupljoj ceni) prebaciti sadrzaj VHS-a na DVD?
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2012, 20:34   #77
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

ne znam da li sam se dobro izrazio ranije,meni sadrzaj VHS kaseta ne treba da ga samo gledam na npr dvd plejeru,vec da ga prebacim na moj kompjuter gde bih ga dalje editovao sa nekim progreamima za to(vegas,adobe premiere,virtualdub,videmux),pa bi mi zato najise odgovarao u avi,mp4 ili wmv formatu......

e sad,ljudi koji se time bave(prebacuju vhs na dvd) kazu da bi otprilike 1 sat VHS-a stao na 1 DVD,da bi koristili MPEG-2,i da bi to otprilike bilo najbolje sto se tako moze izvuci....

ja pitam da li moze u avi,mp4 ili wmv,oni kazu moze,i da bi tako kvalitet videa bio verovatno jos bolji,ali da bi tada 1 sat VHS-a zauzimao 15-20 giga prostora..(?!)

ponavljam,bitno mi je da je kavlitet videa sto bolji i da mogu posle tim video fajlom da manipulisem(npr seckam,spajam,razne filtere itd) u programima za to(vegas,adobe,virtualdub,avidemux)

ima li neko ideju sta da radim?
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2012, 21:44   #78
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

Pa ja sam ti odgovorio. Snimis u MPEG 4 sa bitrateom od oko 10.000 kbps i posle manipulises sa avidemuxom. Mozes da editejes, seckas i sta ti vec volja i posle sacuvas u .h264 (gde dobijes maksimalan kvalitet uz malu velicinu fajla. Ne treba ti nikakav profesionalni studio za tako nesto. Samo pola sata iskustva i naravno ispravan video rekorder, dobra tv kartica i racunar sa procesorom od bar 2Ghz.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2012, 23:35   #79
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

I na Bench-u su mu odgovorili ali ne vredi. Momak jednostavno hoće čudo. Da od ničega stvori nešto. Mada, ide Uskrs...
Ali, ajde da ipak odgovorim(o). Ako si rešio da taj materijal montiraš, onda prilikom presnimavanja koristi neki lossless (bez gubitaka) kodek kao što je Huffman ili Lagarith. Fajl će biti veliki ali nećeš imati nikakvih gubitaka zbog kompresije.
Kada završiš za editovanjem, odluči koji ti format najviše odgovara (jedan ili više) i tako kompresuj. DVD Video je najkompatibilniji a H.264/MP4(MKV) ti daje najbolji odnos kvalitet/veličina fajla. Tačnije, sačuvaće ti kvalitet uz manji fajl u odnosu na DVD Video.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2012, 7:50   #80
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Sa VHS-a na DVD

na benchu si onda takodje mogao da procitas da ja nisam momak,nego covek koji ima 79 godina....(a odalo me je to sto sam TOTALNI laik i amater sto se ove video obrade i konverzije iz VHS na DVD tice.....znaci,ako neko misli da je mlad,u toj oblasti mora da bude,manje-vise profesionalac...inace dzaba ti sve ostalo)

ok,hvala svima koji su mi odgovorili....reci cu tako kako ste mi preporucili ljudima koji rade tu konverziju iz VHS,pa videcu sta ce da kazu....
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
sa vhs na dvd, vhs2dvd

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Računar sa srcem Foruma! Modifikujmo ga da liči na nas! Simke Modovi 123 11.3.2008 0:52
Problem sa Dual GLAN_om na MSI K9N SLI Platinum Nforce570 balabandd Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 4.12.2007 0:01
OSMEH NA DAR - Humanitarna akcija za decu sa Kosova NjegovaWisost Brbljaonica 1 3.12.2007 14:56
Problemi sa zvukom na Philips MMS460 5.1 zvucnicima no729 Kvarovi 2 8.10.2007 23:56
Zvucnici sa linije na komp? Cheguevara Zvuk na računaru 26 27.9.2006 18:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com