Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2005, 14:53   #1
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom SW: KotOR Shrine

Ja lično mislim da KotOR predstavlja najbolji RPG koji sam ikada igrao!
Pre sam mislio da je Morrowind vrhunac RPG-a,ali sam posle KotOR-a shvatio
sta ja falilo svim prethodnim igrama: dosadio mi je RPG smešten u fantasy okruženje.OK,tu je Fallout,ali on je prilično bajat.
Hteo sam da ovaj thread bude mesto gde se može diskutovati o ličnim iskustvima u igranju KotOR-a.Prešao sam prvi deo,i sad privodim i drugi kraju i hteo bih da čujem iskustva drugih igrača.
Koji Force Power najčešće koristite?Ja uglavnom samo koristim Heal i Destroy Droid.
Koji su vaši omiljeni likovi,koje oružje koristite,da li ste se priklonili svetloj ili tamnoj strani i sl.
Ima tu još mnogo pitanja...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 15:30   #2
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Atton FAVOURITE(Kao Han Solo samo mali milion godina mladji) u dvojci, a za I nisam siguran! LIGHT SIDE , LIGHTSABER,ADHESIVE GRENADE,CRYObAN GRENADE,..........
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 16:58   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Meni je Disciple mnogo bolji od Attona,naročito kad postane Jedi.Zanimljivo,ne sećam se da sam ikada upotrebio granatu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 17:00   #4
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Meni je KotOR 1 bila prva igra sa aD&D pravilima. On me je nepovratno povukao u RPG svet. Prica je sokantno genijalna, grafika je fenomenalna.
I keca i dvojku sam odigrao sa Light side zenom, pa Dark Side muskarcem. Favorit Force, pa recimo lightening (ili je valjda force storm) i svakako Force Crush na pri kraju dvojke...
Inace skinuo sam neki mod za dvojku sa 18 High level power-a, samo nisam stigao da isprobam, posto mi crk'o prvi cd
Sto se naoruzanja tice, uvek double-bladed ili dva saber-a. Granade nikada ne koristim ako ne moram.
Mene bi interesovalo da li je to isti samo nasminkan engine Neverwinter Night-s? Mislim izgleda mnogo bolje, ali mi se cini da je Aurora...
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 22:39   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Da se razumemo: ja ne volim RPG naslove. KOTOR sam počeo da igram jer nisam dobro pročitao kad sam naručivao igru kog je žanra. Ispostavilo se da nije FPS kao što je bio Jedi Outcast II koju smatram za najgenijalniju igru tog tipa a u vezi sa Star Warsom. Može li neko da se pohvali da je igru završio 19 puta i da je proveo skoro dve godine online igrajući u okršajima sa drugim Jedi i Sith vitezovima.

Pa ipak KOTOR mi se toliko usladio da je neverovatno kroz kakvu sam transformaciju sa njim prošao. Još uvek se jasno sećam prelomnih trenutaka igre kao recimo onaj kada u 5 sati ujutro shvatam da sam ja Darth Revan i da sam ja jedan od dvojice najmoćnijih Sith Lordova ikada. Kakav osećaj. Slediti priču koja ne davi toliko kao u dvojci je bio pravi mali melem za moje oči.

Ono što mi se u dvojci ne sviđa jeste što su iskoristili sve stare lokacije i samo ih prefarbali da izgledaju drugačije nego u prvom delu. Drugo, da li je neko izbrojao koliko puta likovi izgovaraju reč "echoes". Ja sam odustao da brojim posle par stotina puta. Stvarno nervira.

Treće, na Atiju KOTOR2 kada je izašao je bila prava mala muka u nekim delovima. Igra je pucala ko Verdenski front na svakih dva minuta.

Četvrto, priča je predugačka i za razliku od KOTORA 1 nije toliko dobro dozirana.

Ako ste primetili, u KOTOR-u 2 nije moguće naglo promeniti stranu pri kraju igre. U kecu ste recimo mogli pri poslednjem iskušenju one džedaj ribe (kako li se beše zvala) ladno da sve svoje poene pretvorite u negativne i pređete na tamnu stranu. Kakav osećaj. U dvojci ne može.

Kad smo već kod ove teme, znam da je malo offtopic ali da ne otvaram potpuno novu temu bez potrebe kada na ovoj temi postoje ljudi koji vole Star Wars.

Zna li neko da ima još neka igra tipa Jedi Outcast II koja vredi. Vredi li odigrati prethodne delove i da li je neko čuo da će izaći Episode III za PC?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 22:57   #6
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Koliko ja znam, postoji samo Jedi Knight 2: Jedi Outcast a najnoviji je Jedi Knight 3: Jedi Academy. U tom delu je jako unapredjena borba sa sabre-ima, pa imam mnogo atraktivne nacine za seckanje ljudi
KotOR 2 bi imao mnogo bolju pricu od keca da su je uradili kako su hteli u Obsidian-u. Ali kada sam saznao u kecu da sam Revan osecaj je bio...jak
A kako si ti odigrao igru a da ne zapamtis ime Jedi-a koji je sa tobom od skoro pocetka do skoro kraja?!? Zvala se Bastila

P.S.
Meni je favorit lik Darth Treya, jako mi se svidelo kako razmislja Steta kako su upropastili potencijalno tako mocnog lika kao sto je bio Darth Nihilus.
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2005, 23:51   #7
Sherman
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 141
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
darthmajor kaže:
Steta kako su upropastili potencijalno tako mocnog lika kao sto je bio Darth Nihilus.
Bas, mislio sam da je lik neki baja, a umro je od tri-cetiri udarca, pih...
Sherman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 0:48   #8
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
darthmajor kaže:
Zvala se Bastila
Pa igrao sam ga pre skoro dve godine. Šta očekuješ.

A jesi li ti siguran za JediAcademy? Nije obrnuto?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 1:06   #9
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Pa to se treba igrati na svakih 6 meseci :P
A za Jedi Academy sam prilicno siguran...
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 1:44   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
darthmajor kaže:
Pa to se treba igrati na svakih 6 meseci :P
A za Jedi Academy sam prilicno siguran...
A pa nije to to kad ponavljaš avanturu. Sve znaš šta će da se desi pa čak i u slučaju malko nelinearnijeg KOTORA.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 23:08   #11
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Da li neko zna kako se koristi Mirin wrist launcher?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2005, 1:14   #12
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
DeCoy kaže:
Da li neko zna kako se koristi Mirin wrist launcher?
Ako se ja dobro sećam, a nemoj da me držiš za reč, moći ćeš da ga koristiš samo u jednoj skriptovanoj misiji. Davno je bilo. Pa jesi li pokušao da je opremiš sa tim čudom i onda da probutaš po onim kvadratićima koji se pojave u borbi (ono iznad neprijatelja gde biraš napade).

Stvarno je bilo davno.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2005, 13:27   #13
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Lightbulb Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
darthmajor kaže:
Meni je KotOR 1 bila prva igra sa aD&D pravilima.
KotOR uopste ne koristi D&D pravila nego je sistem razvoja lika na izgled slican onom u NWN jer je ipak isti developer radio obe igre, razlika je u sustini velika.

Engine koji igra koristi nije Aurora nego Odyssey (razvijen iskljucivo za KotOR). Kada se antialiasing i AA stave na maximum, razlika je ipak drasticna ako se poredi sa, danas vec malo zastarelim ali i dalje sjajnim, NWN-om.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2005, 15:03   #14
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Talking KOTOR I!Perfect role-play game!Force is here!!!!

Knights of The Old Republic NAJBOLJA IGRA 2003(bogami i 0d 2001-2005)!!!
Am I right???
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2005, 16:54   #15
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
zorx kaže:
KotOR uopste ne koristi D&D pravila nego je sistem razvoja lika na izgled slican onom u NWN jer je ipak isti developer radio obe igre, razlika je u sustini velika.
Razlika je velika, ali koliko znam to jeste aD&D 3.5. Drugi deo koristi d20 pravila. Toliko znam i prilicno sam siguran, ali ako imas dokaz da nije tako, prosvetli me! (bez sarkazma) Po meni je ta razlika sa spolja, dok je sustina ista...mislim samo pogledaj feat-ove...

Citat:
zorx kaže:
Engine koji igra koristi nije Aurora nego Odyssey (razvijen iskljucivo za KotOR). Kada se antialiasing i AA stave na maximum, razlika je ipak drasticna ako se poredi sa, danas vec malo zastarelim ali i dalje sjajnim, NWN-om.
Thanks for the info, samo ne znam zasto onda NWN 2 razvijaju sa Aurorom. Ili mozda ne razvijaju, posto sam ja procitao da je Obsidian dobio engine od Bioware-a, pa mozda je rec o Odyssey-u? A i one slike koje sam video nisu nesto spektakularne i podsecaju me na KotOR...I slazem se da je NWN kec sjajan, a i bas dobro radi na 2800+ i GF 6200 (sada je igram prvi put! )
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2005, 16:57   #16
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Jedno pitanje. Da li je neko uspeo da završi KOTOR (bilo koji deo mada se pitanje malo više odnosi na I) ali da "poštuje" isključivo tamnu stranu. Mislim, kako ste uspeli da se izvadite na onom vodenom svetu gde vladaju neke ribe gde na svaki vaš pokušaj nepoštovanja bivate kažnjeni krajom igre. Zato nikada nisam ni pokušavao KOTOR da završim kao straight Dark Side.

I kad sam već ovde. Jel neko uspeo da dobije sve trke onim lebdelicama na ovom svetu. U kako me je ovo izluđivalo. Grdne pare sam potrošio na ovo
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2005, 18:30   #17
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
zorx kaže:
Engine koji igra koristi nije Aurora nego Odyssey (razvijen iskljucivo za KotOR). Kada se antialiasing i AA stave na maximum, razlika je ipak drasticna ako se poredi sa, danas vec malo zastarelim ali i dalje sjajnim, NWN-om.
Taj engine jeste dorađena Aurora, mislim nisu oni ludi da godine rada bace u kantu i krenu ispočetka... pogledajte malo detaljnije, jedino što su objekti manje ćoškasti nego u NWN-u (pošto je tamo podrazumevana kamera "odozgo", pa se i ne primeti), inače to je Aurora (naravno malo nabudžena).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 16:33   #18
Miki
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 91
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Da li je neko uspeo da Bao-Dura konvertuje u Jedi-ja?
Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 17:11   #19
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Ja, dva puta. Zaboravio sam kako, ali nije bilo teško (ni njega ni Atona).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 22:09   #20
[RHY]
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Poruke: 109
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: SW: KotOR Shrine

Citat:
holodoc kaže:
Jedno pitanje. Da li je neko uspeo da završi KOTOR (bilo koji deo mada se pitanje malo više odnosi na I) ali da "poštuje" isključivo tamnu stranu. Mislim, kako ste uspeli da se izvadite na onom vodenom svetu gde vladaju neke ribe gde na svaki vaš pokušaj nepoštovanja bivate kažnjeni krajom igre. Zato nikada nisam ni pokušavao KOTOR da završim kao straight Dark Side.

I kad sam već ovde. Jel neko uspeo da dobije sve trke onim lebdelicama na ovom svetu. U kako me je ovo izluđivalo. Grdne pare sam potrošio na ovo

Sto se tice "vodenog svijeta"... Manaan, mislim... pa, dark side moze da koristi ls fore, samo ih malo upakuje u tamni papir lol... poenta je "upres prstom" u stilu "on je to uradio, ne ja " i sve biva ok... cak i kad im izmasakriras svetu ajkulu (Firaxis, mislim), i dalje ima nacina da ostanes dosljedan ds... na kraju, quick save svakih 2 min, pa sistemom pokusaja&gresaka dobijes ono sto zelis. A to je totalnno DS
Sto se tice trka, moj brat je bio manijak za njih. Mene je to smaralo, iskreno.
[RHY] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kotor, kotor 2, star wars

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com