Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2020, 17:13   #1
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Online kupovina

Razumem da je vama Beograđanima Online kupovina OK, ali vi živite u zasebnoj državi u okviru Srbije i nemate pojma kako je van vaše interrepublike. Hoćete da Vam objasnim kako to funkcioniše u ostatku Srbije?? Evo moj slučaj:

Poželeo sam da zamenim Intel i5-8500, Asrock B360 Pro 4, 16 GB Geil 2400 i WD 120 GB SSD M2 Sata 3. Za Ryzen 5 3600 i neku matičnu sam nameravao
da odvojim neki "laki keš kredit" (nisam imao nijedno kreditno zaduženje), a prodajom starih delova uzmem 32 GB nekog bržeg RAM-a.

Očekujući da će se "Laki keš kredit za 15 minuta" u petak rešiti za par sati, naručio sam iz firme (koja radi i Subotom) procesor i ploču i uplatio istog trenutka preko Visa debitne kartice.

Bio je petak, da ponovim.

Negde u utorak su me iz banke obavestili da mi ne daju "kredit za 15 minuta" koji sam tražio pet dana pre toga, nego nešto manji. OK. Nije bitno.

Firma kod koje sam kupio CPU i MB me ništa nije obaveštavala, osim da su me iz kurirske službe obavestili da je to kod njih i da će mi, ako stignu, tog utorka dostaviti robu. Naravno, nisu stigli.

Sledećeg dana (sreda) ok 9 ujutro me obaveštavaju da će uskoro dostaviti. Dogovaram se sa čovekom da me čeka posle posla (oko 16h) da to obavimo ali posle silnih izliva besa i pretnje tužbama negde oko 18 me zove vozač fino razvaljen od opijata da mi dostavi robu.

Ukratko, pitate li se i dalje zašto mnoge firme izbegavaju Srbiju kao kugu?? Mislim da je ovo samo kap u moru istih ili još gorih primera zbog čega poslovnost ovde nikada neće zaživeti, kao ni online kupovina.

Bar meni to više ne pada ni na kraj pameti sa bilo kojom srpskom firmom. A znam mnoge sa istim slučajevima.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2020, 17:40   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Ako ti je za utehu, nije bolje ni u Beogradu što se tiče isporuke, sve što smo naručili tokom par meseci (a nije bila skupa tehnika nego neke gluposti) nije stizalo ili je stizalo uz natezanje sa call centrom.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2020, 18:27   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

eh šta li bi radio da si čekao nekoliko dana a ne 2 sata.. i kuriri imaju radno vreme ne rade 24h to je tvoj propust ako ne možeš da primiš robu kad isporučuju.
BTW ni ja ne živim u BG, ali verujem da je i tamo isto, zovnu te jednom i ako ne isporuče ostave za sutra pa ako i sutra ne isporuče ostane još par dana u magacinu pa ako ne podigneš vraćaju
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 9:48   #4
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
eh šta li bi radio da si čekao nekoliko dana a ne 2 sata.. i kuriri imaju radno vreme ne rade 24h to je tvoj propust ako ne možeš da primiš robu kad isporučuju.
Naprotiv, ja sam mogao da primim robu, dao sam adresu na poslu, čekao do 16 časova (do kad je rok isporuke) zatim se zadržao u obližnjoj kafani (za svaki slučaj) i kad sam posle poruka i pretnji tužbama hteo da krenem kući javio mi se taj razvaljeni kurir sa paketima razbacanim po dostavnom vozilu.
Mislim, obavestili su me u utorak da zbog povećanog obima posla možda neće stići da isporuče taj dan i to mi je bilo sasvim u redu. Ali u sredu me u 9 ujutro obaveštavaju da će USKORO stići roba, a ja (da nisam zvao i pretio inspekcijama i tužbama) ko zna kad bi to dobio, nego sam ovako to USKORO dočekao posle skoro 10 sati.
Majku mu, kad kupujem na AliExpress-u posle par sati mi stigne obaveštenje da je poštanska služba preuzela robu, sutradan je na carini, treći dan u avionu na putu za Evropu. Za to vreme kod nas još razmišljaju kako da zapakuju ono što je naručeno pre par dana.

Mada, moram da priznam da ima izuzetaka. Od jedne firme sam naručio u sredu kasno uveče nešto, u četvrtak u pola devet ujutro su me obavestili da je roba poslata i da će u petak ujutro biti kod mene, iz dostavne službe su me zvali u pola deset ujutro u petak da preuzmem robu.
E, tako se to radi.
Ali, to je, nažalost, jedan veoma redak slučaj da je sve bilo onako kako treba.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 11:16   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Ne vidim u čemu je problem, to je standardni biznis model kurirskih službi u Srbiji.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 12:04   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Kao što rekoše isto je to svuda nevezano za lokaciju. Kurirske službe su prosto u poluraspadu, a što se samih firmi tiče to kako naletiš.

Iz nekog mog iskustva, velike online prodavnice koje imaju svu moguću tehniku i bilborde na svakom uglu su najgore i najraspalije. Svaka kupovina kod njih mi je kao da okrećem točak u igri na sreću.

Male specijalizovane radnjice (npr. elektronskih delova, audio opreme i sl.) su obično daleko organizovanije i pouzdanije.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 13:05   #7
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Ja sam poslednjih meseci u malom mestu u Vojvodini, online sam naručio brdo stvari, od tehnike do garderobe i sve je stiglo bez ikakvih problema. Problem su kurirske službe i pojedini prodavci, a ne mesto prebivališta ili bovarišta.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 17:18   #8
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Nisam imao većih problema sa CityExpress, D-Express ili čak PostExpress, ali kad mi neko pošalje BEXom dođe mi da mu kažem nemoj ni slati zadrži pare.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 17:35   #9
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

čini mi se da sam skupo platio dostavu city ekspressom..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 19:33   #10
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

BEX je ubedljivo najgori, svaki put kasne, a posle kurir tvrdi da me je zvao a ja se nisam javio...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 19:51   #11
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Ma ne mogu da krivim kurire. Drug je pokušao da se zaposli svojevremeno, ima 10ak godina u "zlatno doba" kod jedne službe, dao otkaz posle 3 dana. Premala plata, premalo ljudi, previše isporuka, uvek kasniš, ljudi te zovu, prete, obuka je prvi dan ideš sa nekim pa se snalazi... Danas je sigurno 10x gore.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 20:15   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Online kupovina

Mislim da to ko je najgori zavisi od reona i opterećenja koje tu imaju. Ovde u mom delu grada je PE ubedljivo najbrži i kuriri su kulturni, BEX je uglavnom OK-ish sa povremenim prebacima i nadrndanim kuririma, ali AKS je sam u svojoj horor kategoriji.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 22:09   #13
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Online kupovina

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
BEX je ubedljivo najgori, svaki put kasne, a posle kurir tvrdi da me je zvao a ja se nisam javio...
Baš sam danas imao isporuku preko njih, naručio neke knjige. Stigla mi poruka da će paket biti isporučen danas, kurir me zove u 18:25 iako bi valjda trebalo da rade do 16h.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 22:15   #14
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Znači kasni dva i po sata...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2020, 9:35   #15
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Znači kasni dva i po sata...
Nije problem što SAMO kasni. Ja dam adresu na poslu, tu sam do 16 sati dokle je rok isporuke. Posle toga odlazim kući i ako me zove posle i kažem da sam sad kući, nisam na toj adresi (stanujem jedva kilometar od posla), nema šanse da se preveze tih dva minuta više. I onda moram da idem da lično podižem paket kod njih koji su u tri lepe daleko od mene.
Jednom sam bio u prodavnici kada me je zvao kurir i rekao da za 5 minuta budem ispred (prodavnica je preko puta mog radnog mesta). Kad sam mu rekao da ne mogu tako brzo da izađem, da sam u kupovini, da je gužva i da ću moći biti napolju za 15 minuta mirne duše mi je rekao da on prolazi za 5 minuta tuda i da ako nisam napolju dođem da preuzmem u njihovoj firmi između 18 i 20.
Pa sad vidi kakve su te "dostavne" službe kod kojih moraš da dolaziš u firmu da bi podigao paket ako nisi u samo njima znano vreme na tom mestu.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2020, 9:43   #16
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Možda grešim, al' većina službi ima dostavu do 18-19h u toku dana i prema uslovima usluge, ne možeš da biraš kad će ti dostaviti, tj. kojim će redosledom njihov servis funkcionisati. I ja sam imao tih nedoumica kad je nešto trebalo da dođe radnim danima, čak su firme pisale u napomenu dostava do X časova posle nije na adresi, al' kurirska služba ne preuzima obavezu da to posluša i razumem ih realno.

Zato lepo ako nisam tu, ljudi me nazovu, ja kažem preuzeću popodne iz skladišta gde ste, aha van grada skroz nema veze uzeću taxi aj ćao. Mada sam 100x imao situaciju da me nazovu unapred, pitaju da li sam kod kuće ili kad ću biti, ja kažem npr. idem sa posla tamo sam za 20min, ljudi se pojave za 30 i ispoštuju me.

Naravno to sve zavisi koliko su zauzeti i mogu da prave kompromis, a kad "gazda" drži mali broj kurira sa preko milion isporuka svakom, zakida na zakonskim obavezama poput prekovremenog rada, da im kombije koji se raspadaju da rizikuju glavu... onda raste nervoza. Još kad ti se neko dere na telefon da si trebao biti tu kad je on zamislio a ti nosio lupam frižider nekoj babi pa ga istovarao sam jer neće da plate suvozača...

Moja poenta nije da si ti kriv, da me ne shvatiš pogrešno, nego da samo treba da imamo malo više razumevanja jedni za druge, jer nas sve zajedno j neko odozgo.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2020, 11:18   #17
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Online kupovina

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Mada sam 100x imao situaciju da me nazovu unapred, pitaju da li sam kod kuće ili kad ću biti
Mi kao da živimo u drugoj državi. Ovo mi se nijednom nije desilo od desetina paketa i svih kurirskih službi, 4-5 koliko ih ima. Svaki put je bila identična situacija; pozovu i pitaju da li sam kod kuće, ako jesam da izađem jer su oni tu za 2 minuta. Nikad nisam dobio ni neko okvirno vreme isporuke, a nekad ne znam ni koji dan da je očekujem jer ne pošalju ni sms prepodne da stiže taj dan.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2020, 11:40   #18
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Online kupovina

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke

Naravno to sve zavisi koliko su zauzeti i mogu da prave kompromis, a kad "gazda" drži mali broj kurira sa preko milion isporuka svakom, zakida na zakonskim obavezama poput prekovremenog rada, da im kombije koji se raspadaju da rizikuju glavu... onda raste nervoza. Još kad ti se neko dere na telefon da si trebao biti tu kad je on zamislio a ti nosio lupam frižider nekoj babi pa ga istovarao sam jer neće da plate suvozača...

Moja poenta nije da si ti kriv, da me ne shvatiš pogrešno, nego da samo treba da imamo malo više razumevanja jedni za druge, jer nas sve zajedno j neko odozgo.
Ovo je suština.

Da im je opterećenje manje i laganica da sve odrade svaki dan na vreme, sumnjam da bi kuriru smetalo da sačeka 15 min i malo pročačka telefon za to vreme. Ko ne voli pauzu na kraju krajeva. Ali ovako kako su zatrpani sumnjam da bi tako do ponoći uspeli da razvezu sve što se od njih očekuje. Pa sa jedne strane ne valja što kasne dva sata, sa druge što ne sačekaju 15 min a ta dva su u direktnom košenju.

Mene su sačekivali do 5 min, ali kad sam kao NastyB bio u redu u marketu, kaže mi isto da nema toliko vremena i da će pokušati da se vrati pored mene ponovo na kraju reona, što nekad i urade a nekad ne. Verovatno zavisi od čoveka a i od toga koliko kasni taj dan. Ne bih se ni ja verovatno vraćao da iz dana i dan prekovremeno vozim pakete za tu platu.

Naravno, rešenje bi bilo da manje opterećuju svakog kurira ali pre će neko izmisliti teleport nego što će gazda da se odrekne dela profita zarad tamo nekih radnika i zadovoljstva korisnika.

Treba svakako imati razumevanja i za te ljude.

Poslednja ispravka: Aibo (12.8.2020 u 12:24)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2020, 13:18   #19
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Online kupovina

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Mi kao da živimo u drugoj državi. Ovo mi se nijednom nije desilo od desetina paketa i svih kurirskih službi, 4-5 koliko ih ima. Svaki put je bila identična situacija; pozovu i pitaju da li sam kod kuće, ako jesam da izađem jer su oni tu za 2 minuta. Nikad nisam dobio ni neko okvirno vreme isporuke, a nekad ne znam ni koji dan da je očekujem jer ne pošalju ni sms prepodne da stiže taj dan.
Mene likovi iz D-Expressa svaki put kad imam paket zovu ujutru da se dogovorimo kad bi bila dostava u toku dana.

Druga priča su likovi iz internacionalne špedicije, recimo domaći predstavnik UPSa, kad stižu neka dokumenta iz inostranstva sve je po protokolu, non-stop si obavešten i dobiješ uredno na adresu, još ti pred NG šalju neke promo džidža bidže kao poklon Al' ovo je opet iskustvo kao pravno lice.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2020, 19:37   #20
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Online kupovina

Sad vidim u porukama da sam od njih imao samo jednu dostavu, ali sam tad radio u Inđiji pa je ćale preuzeo pošiljku, ne sećam se kakva je bila situacija. Vidim da su me zvali u 10:20, da li za dogovor ili 2 minuta pre nego što banu ispred, pitanje je.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA V za PC Stenmark Akcione igre 4174 21.1.2024 23:51
online anti virus scan wog326 Zaštita 11 4.9.2010 18:33
online virus scan Harmon23 Zaštita 3 15.4.2008 23:14
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
Pirati sa kariba ONLINE dodgeme Mrežne igre 23 25.6.2007 14:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com