Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.8.2009, 12:21   #1
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Najoptimizovaniji OS za laptop

Testirao sam dosta OS-ova na laptopovima, raznih modovanih do standardnih, neke tiny edicije... ali me interesuje koji je po vama najoptimizovaniji sistem za jedan laptop sa 1Gb rama a koji sa laptop sa 3GB rama (da ne kazem 4GB jer tada neki odpadaju). Testirao sam i da cijeli OS smjestim u RAM memoriju, drama od brzine, ali rama onda nikada dosta.

Ja sam recimo tiny vistu instalirao na dosta laptopova sa 1GB rama i ona naprosto leti. Imam neki XP laptop edition, ali nista posebno, cak nema ni standardnih drajvera za laptopove. XP black edition je super, ima dosta drajvera, stabilan ka planina na svim masinama gdje sam ga probao.

Doduse nisam jos probao sedmicu, ali mislim da je 1GB za nju premalo. Oko linuxa necemo diskutovati, oni ga svi nekako rade skoro isto, tako da je 1GB pod linuxom po meni sasvim dovoljno za koristenje. Korisitm ubuntu, a imao sam ih dosta instaliranih distroa.

Imal neko iskustvao oko ovoga, neko testirao nesto slicno. Konkretno pitanje, kako natjerati OS da koristi maksimalne resurse laptopa.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 12:45   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Najoptimizovaniji OS za laptop

Koliko sam ja tebe shvatio ti ovde želiš da diskutuješ o raznim piratskim verzijama Windowsa!? Jer sve što si gore pobrojao su raznorazni pirati onakvi ili ovakvi, ali su pirati.

Ne zbororavi da je piraterija ovde zabranjena!

A inače od svih opetativnih sistema koji nisu modovani i čačkani definitivno najoptimizovaiji je W7 bez konkurencije, to sigurno.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 12:59   #3
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Najoptimizovaniji OS za laptop

Vidis toga se ne sjetih, vezano za pirateriju. Mada dal je legalno ako neko ima orginalni cd key za recimo xp, a onda uzme nLine i moduje ga.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 13:09   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Najoptimizovaniji OS za laptop

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Vidis toga se ne sjetih, vezano za pirateriju. Mada dal je legalno ako neko ima orginalni cd key za recimo xp, a onda uzme nLine i moduje ga.
Koliko ja znam svi Microsoft OS-ovi imaju podpuno zatvoren kód, tako da je bilo kakvo čačkanje po kódu po definiciji ilegalno. E sad što to ljudi rade to je druga priča.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 13:16   #5
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Najoptimizovaniji OS za laptop

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Koliko ja znam svi Microsoft OS-ovi imaju podpuno zatvoren kód, tako da je bilo kakvo čačkanje po kódu po definiciji ilegalno. E sad što to ljudi rade to je druga priča.
Predpostavio sam, e onda nista od moje teme. Udri lock sta drugo
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 13:19   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Najoptimizovaniji OS za laptop

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Predpostavio sam, e onda nista od moje teme. Udri lock sta drugo
Upravo sam se konsultovao sa olujom, on je dao zeleno svetlo da tema ostane ali bez Warez linkova i sličnih stvari. Znači samo diskusija.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 13:25   #7
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Najoptimizovaniji OS za laptop

Zar MS ne dozvoljava neke modifikacije sistema? Integracija servis paka, raznih zakrpa i drajvera nije isto sto i menjanje koda.
Mislim da na XP disku postoji neko uputstvo za kreiranje unattended instalacije XP-a.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 13:44   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Najoptimizovaniji OS za laptop

meni lepo radi w7 32bit na laptopu od 1gig
sad, memorija na laptopu je za mene zakon, što je više ima to bolje, bez ograničenja
ja bih najviše voleo da imam 16 giga ram (jeftinih) i jeftin ssd i bateriju koja drži 9 sati

a što se tiče maximalnog iskorišćavanja ako imaš 64xbitni cpu onda je najbolje da imaš i x64bitni OS.
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 13:54   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Najoptimizovaniji OS za laptop

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Zar MS ne dozvoljava neke modifikacije sistema? Integracija servis paka, raznih zakrpa i drajvera nije isto sto i menjanje koda.
Mislim da na XP disku postoji neko uputstvo za kreiranje unattended instalacije XP-a.
Takoje na samom disku postoji alaka uz pomoć koje možeš da napraviš instalaciju Windowsa bez nadzora. Inače modifikacije koje možeš da napraviš tom alatkom su daleko manje i svode se na podešavanje mrežne grupe/Domena, vremenske zone i sličnih gluposti . Tom alatkom koju dobiješ na disku nemožeš da "sečeš" dlove OS-a kao što to recimo možeš nLajtom...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 14:28   #10
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Najoptimizovaniji OS za laptop

Ja recimo imam na svome licnome laptopu orginal XP, tacnije imam naljepnicu, ali sam instalirao neki viena edition koji ima vec ubacen neki kod, predpostavljam da ne bi ali da pitam, da recimo sada promjenim instalacioni kod, to jest cd key windowsa na taj moj sa naljepnice, dal bi se tada moglo smatrati da imam orginalni XP.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 14:49   #11
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Najoptimizovaniji OS za laptop

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Ja recimo imam na svome licnome laptopu orginal XP, tacnije imam naljepnicu, ali sam instalirao neki viena edition koji ima vec ubacen neki kod, predpostavljam da ne bi ali da pitam, da recimo sada promjenim instalacioni kod, to jest cd key windowsa na taj moj sa naljepnice, dal bi se tada moglo smatrati da imam orginalni XP.
U Srbiji se za originalni Win smatra onaj za koji imaš fakturu i fiskalni račun kao dokaz da si ga platio i da si vlasnik. Ako si laptop kupio legalno sa fiskalnim računom onda se može smatrati da na laptopu imaš legalan operativni sistem. A na drugi deo pitanja stvarno nemam odgovor, tako nešto možeš da pitaš ljude koji rade u lokalnoj kancelariji Microsofta.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 14:50   #12
saleSK
Član
 
Član od: 13.7.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 112
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Najoptimizovaniji OS za laptop

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Ja recimo imam na svome licnome laptopu orginal XP, tacnije imam naljepnicu, ali sam instalirao neki viena edition koji ima vec ubacen neki kod, predpostavljam da ne bi ali da pitam, da recimo sada promjenim instalacioni kod, to jest cd key windowsa na taj moj sa naljepnice, dal bi se tada moglo smatrati da imam orginalni XP.
Naravno da ne...Svaka verzija(CD,skriveni hard)Operativnog Sistema Windows je zasticen sto znaci da taj key koji imas radi samo na verziji operativnog sistema koji si dobio uz LapTop...Ako pokusas da stavis drugu verziju XP sa tim keyom neces moci da instaliras jer ces dobiti obavestenje da je kod netacan ili ce da ti dozvole da instaliraj Windows ali kada upalis kompjuter ogranicice ti rok koriscenja sistema na 30 dana...PoZz

P.S. - Ne bih se naljutio da se zahvalis

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
U Srbiji se za originalni Win smatra onaj za koji imaš fakturu i fiskalni račun kao dokaz da si ga platio i da si vlasnik. Ako si laptop kupio legalno sa fiskalnim računom onda se može smatrati da na laptopu imaš legalan operativni sistem. A na drugi deo pitanja stvarno nemam odgovor, tako nešto možeš da pitaš ljude koji rade u lokalnoj kancelariji Microsofta.
Ne bih se slozio sa tobom,legalan sistem je legalan sistem,imas kompletnu tehnicku podrsku,sistem prolazi test originalnosti i sve ostale Super stvari koje imaju samo legalni sistemi,jedina mana je sto mora da se aktivira,mada ni to nije tesko,pozoves Microsoft(Dobar Dan,Dobar dan,Zeleo bih da mi aktivirate Windows,uredu kazite mi product key,XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX,da li imate internet,da,onda udjite na internet a zatim na aktivaciju,ok sta dalje,kliknite aktivacija preko telefona i slusajte kod A-B-C-D-E-F-G,Hvala vam sto ste mi aktivirali Windows,hvala i vama na pozivu Prijatno,Prijatno) i to ti je cela filozofija.....Preporucujem svima da imaju legalan Sistem,ne mora da bude Microsoft-ov....PoZz

Poslednja ispravka: saleSK (20.8.2009 u 23:23) Razlog: spajanje postova
saleSK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
da li je moguce? SemperFi ŠDK - Prenosni računari 14 8.4.2009 17:58
Kup- laptop ? Peny ŠDK - Prenosni računari 2 22.2.2009 0:19
Laptop gubi konekciju s Wireless mrezom Anebolos Kvarovi 0 27.9.2008 10:53
Laptop do 1000e? Wubi ŠDK - Prenosni računari 20 28.8.2008 2:38
Laptop - Ogroman problem hocukuci Operativni sistemi 3 7.10.2007 0:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com