Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.1.2007, 15:00   #41
Marko Stanojkovic
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: SP
Poruke: 169
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Stanojkovic
Post Re: Desktop vs. Laptop

Citat:
Laptop za igre, čisto bacanje novca. Za bilo kakav posao, ili „iživljavanje” (sedim u parku i čitam eBook ili gledaš film), za prenosivost (odeš na slavu i proveriš da li ti je stigla pošta), i druge zabavne perverzije, laptop je pravo rešenje.
Tebra, ne da imaš pravo... delimo isto mišljenje, ja sam već više od pola godine uronio i svet NOTEBOOK. I ne da mi je lepo nego odkida i SVI vi koji ste mi pričai "Žabac, pokajaćeš se brate, mojne to da radiš" crknite od muke.

Da li neko zna kakav je osećaj kada pod jorganom gledate STAR WARS sa Altec Lansing sluškama, kada u busu cepaš bildžu, kada uvek ali uvek možeš pogledati backgorund na kome je tvoja najomiljenija osoba, kada ti greje stopala na minus pingvin dok chatujesh, da svrnesh kod komše na LAN Counter Strike ili Dotu, kada na klupi u parku sa ortacima gledash slike sa letovanja....

Lepo je neko nekad rekao : "SVE SVOJE SA SOBOM NOSIM"

i da ne zaboravim: Mobilnost je najbolja osobina svakog buisnessmana!!!
Marko Stanojkovic je offline  
Stara 26.1.2007, 18:25   #42
drgajic12
Novi član
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Desktop vs. Laptop

I ja planiram ovih dana da kupim laptop i ja bi se malo igrao sa njim.Dao bih nekih 800 evra.Gledao sam mnoge laptopove sa dobrom grafickom da bi mogao da igram malo i igrice i mislim da je ASUS A6KT-AMD Turion64 MT 34, 1.8GHz, 15.4", 512MB DDR, 80 GB, ATI X1600 128MB(VRAM) 256MB HyperMemory, DVDRW prava stvar za taj novac.Sta mislite?Hocu li moci da igram novije igre sa ovom masinom?
drgajic12 je offline  
Stara 26.1.2007, 18:45   #43
Marko Stanojkovic
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: SP
Poruke: 169
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Stanojkovic
Određen forumom Re: Desktop vs. Laptop

Citat:
drgajic12 kaže:
.Sta mislite?Hocu li moci da igram novije igre sa ovom masinom?
Moći češ, ali ne sve naravno...
Asus nije baš zahvalan za igrice... ali što se tiče A6 serije može da prođe
Marko Stanojkovic je offline  
Stara 26.1.2007, 19:13   #44
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Desktop vs. Laptop

taj koji uzima laptop ni ne treba da razmislja puno o igrama ... moj burazer od tetke ima fujitsu-siemens nov uzet proslog proleca ali mu je kvalitet prikaza video materijala znatno losiji od kvaliteta na LCD monitorima za desktop konfe a da ne govorim o (ne)mogucnostima grafickih na njima jedina igra koja mu lepo radi jeste CM ili nesto staro 3 ili vise godina ... mada ukoliko si podstanar koji je od van grada a u gradu je jer tu radi/studira i cesto ide kuci sigurno je da je laptop bolja varijanta mada ni neko mini slim kuciste i LCD nisu nista manje mobilni ali ne mogu ubiti dosadu na visesatnim putovanjima koja ubijaju u pojam
Bond_007 je offline  
Stara 26.1.2007, 20:06   #45
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Desktop vs. Laptop

Citat:
drgajic12 kaže:
I ja planiram ovih dana da kupim laptop i ja bi se malo igrao sa njim.Dao bih nekih 800 evra.Gledao sam mnoge laptopove sa dobrom grafickom da bi mogao da igram malo i igrice i mislim da je ASUS A6KT-AMD Turion64 MT 34, 1.8GHz, 15.4", 512MB DDR, 80 GB, ATI X1600 128MB(VRAM) 256MB HyperMemory, DVDRW prava stvar za taj novac.Sta mislite?Hocu li moci da igram novije igre sa ovom masinom?
Moci ces,ono sto ce te kociti u vecini slucajeva u postizanju boljih performansi je RAM.Stoga,nakon kupovine stedi novac za jos jedan 512MB modul.
Dimo je offline  
Stara 26.1.2007, 22:44   #46
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Desktop vs. Laptop

Citat:
Marko Stanojkovic kaže:
Tebra, ne da imaš pravo... delimo isto mišljenje, ja sam već više od pola godine uronio i svet NOTEBOOK. I ne da mi je lepo nego odkida i SVI vi koji ste mi pričai "Žabac, pokajaćeš se brate, mojne to da radiš" crknite od muke.

Da li neko zna kakav je osećaj kada pod jorganom gledate STAR WARS sa Altec Lansing sluškama, kada u busu cepaš bildžu, kada uvek ali uvek možeš pogledati backgorund na kome je tvoja najomiljenija osoba, kada ti greje stopala na minus pingvin dok chatujesh, da svrnesh kod komše na LAN Counter Strike ili Dotu, kada na klupi u parku sa ortacima gledash slike sa letovanja....

Lepo je neko nekad rekao : "SVE SVOJE SA SOBOM NOSIM"

i da ne zaboravim: Mobilnost je najbolja osobina svakog buisnessmana!!!
Hehe laptop je poseban trip,potpuno razumijem tvoju pricu.I ja sam ga kupio prije pola godine po prvi put i jeste da su sve finansijske prednosti na strani desktopa (konf. iste jacine/brzine mnogo jeftinija ,mogucnost nadogradnje MNOGO veca,popravke mnogo lakse i JEFTINIJE...) ali se isplati svaki euro koji se da za laptop.To ne mogu da razumiju samo ljudi koji ga nemaju i ne znaju koliko je dobar osjecaj samo to sto vise ne moras ti da ides kompjuteru nego on dolazi tebi . NIKAD VISE DESKTOP

@DRGAJIC
Igraces se fino na tom laptopu,ima odlicnu graficku i solidnu kolicinu memorije.Jos kad mu kupis 512 RAM odlicno ce da te sluzi.
Marko 0401 je offline  
Stara 27.1.2007, 20:01   #47
NoViCaAa
Član
 
Član od: 4.1.2007.
Poruke: 63
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Desktop vs. Laptop

A kakva je graficka nVidia 6100 zza laptop ?
NoViCaAa je offline  
Stara 27.1.2007, 21:49   #48
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Desktop vs. Laptop

Citat:
NoViCaAa kaže:
A kakva je graficka nVidia 6100 zza laptop ?
Integrisano nVidijino resenje,pozajmljuje memoriju od RAM-a.Negdje je u rangu sa ATI-jevim X200,cini mi se.Uglavnom,nista od jaceg igranja s njom.
Dimo je offline  
Stara 12.2.2007, 17:53   #49
drgajic12
Novi član
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom VELIKA NEDOUMICA

VELIKA NEDOUMICA
Ne znam dal sam nekad bio u ovolikoj nedoumici!Dal uzeti laptop ili desktop.Sumirao sam sve informacije koje sam dobio do sad na nekoliko foruma,neki ljudi kazu uzmi laptop neki uzmi desktop,50:50.
NAJBITNIJE POZITIVNE I NEGATIVNE STRANE:
-Desktop je dosta jeftiniji od laptopa
-Desktop je ipak jos uvek jaci kad je slicna konfiguracija u pitanju
-Nisam nesto preterano mobilan pa da mi je laptop preko potreban
-Laptop koji mi se svidja ima 15.4'' a za desktop bi uzeo 17''(mada to po meni i nije neka velika razlika)
-Laptop je zgodniji (manje mesta zauzima u sobi,kad hoces nesto da radis bilo ozbiljno ili neozbiljno na kompu spustis ga negde ispred sebe da ti bude zgodnije-narocito kad radis nesto ozbiljno,mislim da mozes bolje da se skoncentrises,udubis u to sto radis(moje misljenje))
-Studiram u Bg-u,a iz Lazarevca sam,pa da ne bi rezao diskova i diskova svaki put kad krenem kuci(bar jednom nedeljno),lakse bi mi bilo da imam laptop.I kad nisam u Bg-u ponekad po mesec dana,necu desktop sigurno transportovati za Lazarevac,tako da ce mi bolja masina ostati u Bg-u neiskoriscena,a ako imam laptop najbolja masina koju imam ce uvek biti sa mnom.
Ali opet CENA,MONITOR...idu u korist desktop-u.
Ne znam,nisam pametan. AJ RECITE MI NESTO PAMETNO I KORISNO STO CE MI POMOCI DA SE ODLUCIM PLEASE!!!
drgajic12 je offline  
Stara 12.2.2007, 18:05   #50
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: VELIKA NEDOUMICA

Ja koristim lap top vec 4 godine, i sad kad je napokon crk'o spremam se da uzmem desktop (trenutno koristim neku staru mrcinu). Iskreno da ti kazem, smucio mi se lap-top, i svaki njegov deo, posebno zato sto je poprilicno nezahvalan za popravke, i budzenje... Znaci sta kupis - to ti je (uglavnom).
Jako je zeznuta stvar kada pocnu da ti crkavaju delovi (meni je prvo otisao DVD rezac), posebno kada veze izmedju monitora i kucista pocnu da slabe, pa monitor trepce (da se tako izrazim)...
Ako ti ovo ne smeta, go for it, uzimaj lap top!
fingerprint je offline  
Stara 12.2.2007, 18:23   #51
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: VELIKA NEDOUMICA

uzmi desktop ali sa nekim slim mikro kucistem, jes da neces moci puno da klokujes sa tim malim napajanjem ali ces ga mnogo lakse transportovati, pride uzmes i LCD monitor on je mobilan moze stane u torbu kad se rasklopi i spakuje u kutiju

http://www.monitor4u.com/review/revi.../2320t_box.jpg

http://www.atruereview.com/globalwin/03.jpg
Bond_007 je offline  
Stara 12.2.2007, 19:30   #52
ALEX S.C.
Novi član
 
Član od: 2.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: VELIKA NEDOUMICA

[QUOTE=fingerprint]Ja koristim lap top vec 4 godine, i sad kad je napokon crk'o spremam se da uzmem desktop (trenutno koristim neku staru mrcinu). Iskreno da ti kazem, smucio mi se lap-top, i svaki njegov deo, posebno zato sto je poprilicno nezahvalan za popravke, i budzenje... Znaci sta kupis - to ti je (uglavnom).

Koji si to laptop kupio?
ALEX S.C. je offline  
Stara 12.2.2007, 19:42   #53
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: VELIKA NEDOUMICA

Nisam kupio, nego dobio (na koriscenje) Vaio Sony PCG-8P1M sa 2900 Mhz, 512 RAM-a, GEForce 5600 Go, i td...
fingerprint je offline  
Stara 14.2.2007, 20:32   #54
Marko Stanojkovic
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: SP
Poruke: 169
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Stanojkovic
Wink Re: VELIKA NEDOUMICA

Citat:
drgajic12 kaže:
VELIKA NEDOUMICA.....
......AJ RECITE MI NESTO PAMETNO I KORISNO STO CE MI POMOCI DA SE ODLUCIM PLEASE!!!
Ja ću ti reći, da kada uroneš u svet notebook računara NEĆEŠ HTETI DA IZAĐEŠ, pročitaj moje ranije postove.

Ja ti kažem LAP TOP, a ti ako hoćeš prvenstveno da igraš igrice kupi Desktop, mada iako svi isključuju tu opciju moguće je igrati igrice na laptop računarima, naravno ne sve i ne na high detaljima
Marko Stanojkovic je offline  
Stara 14.2.2007, 21:11   #55
drgajic12
Novi član
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Desktop vs. Laptop

Nasao sam jedan isto Asusov,a6km koji je jeftiniji 80 evra a razlika je samo u grafickoj ovaj je sa nvidia 7300.Dal vredi dati za ovaj sa x1600 80 evra vise?
drgajic12 je offline  
Stara 14.2.2007, 21:12   #56
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: VELIKA NEDOUMICA

Citat:
Marko Stanojkovic kaže:
Ja ti kažem LAP TOP, a ti ako hoćeš prvenstveno da igraš igrice kupi Desktop, mada iako svi isključuju tu opciju moguće je igrati igrice na laptop računarima, naravno ne sve i ne na high detaljima
Moguce je i na tim podesavanjima,svaki proizvodjac ima specijalne serije laptopova namjenjenih igranju,medjutim glupo je uzimati ga samo zbog igranja igara.Licno,najveca prednost koju vidim kod laptopa je prenosnost,sto mogu u bilo kom trenutku da se povezem na net,otkucam referat(sto sam jednom koristio na exkurziji i poslao ga preko maila direktno skolskom casopisu) ili pogledam film dok sam u kolima/busu/hotelskoj sobi i sl.

Poslednja ispravka: Dimo (14.2.2007 u 21:45)
Dimo je offline  
Stara 14.2.2007, 21:15   #57
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Desktop vs. Laptop

Citat:
drgajic12 kaže:
Nasao sam jedan isto Asusov,a6km koji je jeftiniji 80 evra a razlika je samo u grafickoj ovaj je sa nvidia 7300.Dal vredi dati za ovaj sa x1600 80 evra vise?
Ako neces da koristis laptop za jace igranje,uzmi slobodno A6KM.1GB RAM memorije(2x512MB),veliki hard disk i 7300Go su odlicne stvari.7300 inace spada u nizu klasu grafickih kartica,ali opet,ako neces da se igras pretjerano na laptopu,ne vidim zasto bi davao dodatnih 80 evra.
Dimo je offline  
Stara 14.2.2007, 21:17   #58
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: VELIKA NEDOUMICA

Citat:
Dimo kaže:
Moguce je i na tim podesavanjima,svaki proizvodjac ima specijalne serije laptopova namjenjenih igranju,medjutim glupo je uzimati ga samo zbog igranja igara.Licno,najveca prednost koji vidim kod laptopa je prenosnost,sto mogu u bilo kom trenutku da se povezem na net,otkucam referat(sto sam jednom koristio na exkurziji i poslao ga preko maila direktno skolskom casopisu) ili pogledam film dok sam u kolima/busu/hotelskoj sobi i sl.
ma lap top je samo za poslovne svrhe....mislim stvarno, ako neko daje 1500E za laptop koji ce mu koristiti da gleda fimove u autobusu i takve gluposti ili luksuziranje onda........
nikola87 je offline  
Stara 14.2.2007, 21:47   #59
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: VELIKA NEDOUMICA

Citat:
nikola87 kaže:
ma lap top je samo za poslovne svrhe....mislim stvarno, ako neko daje 1500E za laptop koji ce mu koristiti da gleda fimove u autobusu i takve gluposti ili luksuziranje onda........
To je osnovna namjena laptopa,stvari su se promjenile naravno,ali to je ostala prvenstvena svrha notebook racunara,prenosnost i upotreba na poslu/sastancima.
Inace,ja sam moj Amilo dobio na poklon pre nesto manje od 2 god.
Dimo je offline  
Stara 14.2.2007, 21:53   #60
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: VELIKA NEDOUMICA

Citat:
Dimo kaže:
To je osnovna namjena laptopa,stvari su se promjenile naravno,ali to je ostala prvenstvena svrha notebook racunara,prenosnost i upotreba na poslu/sastancima.
Inace,ja sam moj Amilo dobio na poklon pre nesto manje od 2 god.
pa meni tvarno nije jasno zasto neko uzima laptop sa izgovorom da nema prostora,treba mi za gledanje filmova u autobusu,itd....gluposti.
Ja imam 2 laptopa(jedan kevin a jedan moj),keva svoj svakodnevno vuce sa sobom a ja svoj od kada sam ga dobio nisam otvorio 10 puta......toliko o korisnosti laptopa ako nisi poslovan covek.....pozz....
nikola87 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
laptop za graficki dizajn cyberserbia ŠDK - Prenosni računari 0 6.9.2006 13:31
64-bitni laptop do 700-800 eura,preporucite neutron ŠDK - Prenosni računari 6 5.9.2006 21:35
desktop ikonica u quick launch-u absonic Operativni sistemi 4 29.7.2006 21:02
treba mi laptop sa serijskim portom olujnik ŠDK - Prenosni računari 1 18.2.2006 10:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com