Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.7.2012, 20:03   #1
AirGuard
Član
 
Član od: 14.7.2008.
Poruke: 94
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom potrebna pomoc za vistu

Pozdrav,zamolio bih za pomoc

Imam vistu home basic 32bit(original,nemam instalacioni disk jer je racunar licenciran).

Iako sam iskljucio sve moguce opcije koje stvaraju``drljanje``diska(superfetch,ready boost,defragmentaciju itd,od av programa imam samo microsoft security essentials) pojacani rad diska nakon podizanja sistema se nastavio i,traganjem na microsoft forumu,dosao sam do preporuke da ispitam hdd(chkdsk) kao i da pokrenem system file checker(SFC).

Hdd je prosao testove ali je system file checker prijavio nemogucnost popravke fajla ``config.sys``.

Na MS forumu je detaljno objasnjeno kako SFC moze da reparira taj fajl ali moj problem je u tome SFC nema odakle da povuce ispravan config.sys fajl da bi njime zamijenio osteceni tj nedostajuci.

Posto sam(zbog nedostatka prostora) obrisao recovery particiju da li vise imam mogucnosti da nekako dodjem do ovog fajla ili mi ne gine reinstalacija?

Hvala
AirGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Potrebna mi pomoc! Snakebite 2D radovi 4 30.4.2009 1:08
Ne mogu Windows da instaliram !!! HITNA POMOC POTREBNA !!! lanscapex Kvarovi 4 9.2.2009 17:35
Excel - potrebna pomoc vuka13mv Aplikativni softver 8 14.5.2008 17:02
Nova Konfiguracija ... potrebna pomoc! Markoyu011 Šta da kupim? 50 6.12.2007 20:40
potrebna vrlo mala pomoc oko jedne rijeci :) (SHADER CLOCK) krompirko Overklok 6 15.11.2007 19:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com