Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.12.2005, 3:05   #1
alien
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Kako da prikacim svoj sajt na int.

Napravio sam svoj sajt i uplatio 1000 din. za odrzavanje sajta na serveru.Interesuje me kako da prikacim svoj sajt na kupljeni prostor sa ekstenzijom
.com.Imam adresu svog sajta koju sam dobio kada sam uplatio za mesto ali kada prebacim svoje podatke preko ftp://www."ime sajta" pojavi mi se folder na serveru gde ubacim sve sto je potrebno za moj sajt tj. web stranice sa pocetnom stranicom index.htm svi ostali podaci se nalaze u zasebne foldere.
Kada pokusam da se konektujem na svoj sajt javi mi gresku tj. pogresan URL.
Da li neko zna koja je procedura za postavkjanje web stranica?
alien je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 3:23   #2
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

Nemoj index.html(htm) da ubacuješ u taj folder. Nisam te baš najbolje razumeo, ali trebalo bi ovako:
index.html i sve potrebno za njega treba da ti stoji u tkz. root folderu, tj. kada recimo to radiš preko Total Commandera u jednom od prozora ćeš već biti u tom folderu. Putanja koja bi trebalo da je ispisana biće otprilike ovakva : 0:/*.*. Sada ceo tvoj sajt prebaci u taj folder (ti ga ustvari i nevidiš kao folder), i ako si sve podesio kako treba trebalo bi i da radi. Ovo bi bilo najplastičnije moguće objašnjenje. E sad, pogledaj na sajtu tvog provajdera da li je to tako, možda treba da uradiš chmod tog foldera ili nešto treće. To ne može napamet da se priča.
Sale KG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 5:23   #3
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

www.tvojsajt.com/ovde snimi svoje fajlove

ftp.tvojsajt.com/ovde snimi svoje fajlove
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 5:50   #4
Goran
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 218
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

Citat:
Sale KG kaže:
...index.html i sve potrebno za njega treba da ti stoji u tkz. root folderu...
Ne mora da znaci da mora da se uploaduje sajt u root folderu. Na primer, kod Verata bi u root folderu trebalo postaviti sajt, dakle index.html i sve ostalo, dok kod eHost hostinga u root direktorijumu ima vise direktorijuma medju kojima je i Public_Html, u kome treba da uploaduje index.html, i naravno sve ostalo, tako da nije uvek pravilo da se upoladuje u pocetnom folderu. Iz iskustva. Najbolje da konsulutujes provajdera kod koga si zakupio hosting. Sigurno imaju neko uputstvo za postavljanje sajta, pa ces videti gde si pogresio.
Goran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 10:36   #5
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

Citat:
Goran kaže:
Ne mora da znaci da mora da se uploaduje sajt u root folderu. Na primer, kod Verata bi u root folderu trebalo postaviti sajt, dakle index.html i sve ostalo, dok kod eHost hostinga u root direktorijumu ima vise direktorijuma medju kojima je i Public_Html, u kome treba da uploaduje index.html, i naravno sve ostalo, tako da nije uvek pravilo da se upoladuje u pocetnom folderu. Iz iskustva. Najbolje da konsulutujes provajdera kod koga si zakupio hosting. Sigurno imaju neko uputstvo za postavljanje sajta, pa ces videti gde si pogresio.
A šta sam ja rekao na kraju???
Citat:
Sale KG kaže:
... pogledaj na sajtu tvog provajdera da li je to tako, možda treba da uradiš chmod tog foldera ili nešto treće. To ne može napamet da se priča.
Prvo naučite da čitate postove do kraja, pa onda delite savete i replike drugima.
Sale KG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 18:23   #6
Goran
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 218
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

Citat:
Sale KG kaže:
A šta sam ja rekao na kraju???

Prvo naučite da čitate postove do kraja, pa onda delite savete i replike drugima.
OFFTOPIC: Sto se odmah ljutis, samo sam pomenuo moja iskustva sa Ehostom, niko nije rekao da nisi u pravu niti nista lose protiv tebe, da bi ti mene prozivao.

Poslednja ispravka: Iris (15.5.2006 u 20:20)
Goran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 19:10   #7
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

@alien:Mogao si i da nam kazes ko ti je host.Na primer kod mene (soloymi) se index i ostali elementi sajta stavljaju u httpdocs ali browser ne vidi taj folder pa ispadne www.mojsajt.com/index.html...
diablo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 20:23   #8
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

Citat:
diablo_ kaže:
@alien:Mogao si i da nam kazes ko ti je host.Na primer kod mene (soloymi) se index i ostali elementi sajta stavljaju u httpdocs ali browser ne vidi taj folder pa ispadne www.mojsajt.com/index.html...
A kod mene se stavlja u public_html. Ti sigurno imas ovaj stariji server(i ja sam imao stariji, pa sam dogovorom sa adminom Soloymi-a presao na noviji).

@alien
Koji folderi ti se pojavljuju kada se pomocu FTP-a konektujes na hosting tvog sajta? Bez toga ne mozemo da ti pomognemo.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2006, 13:51   #9
CyberFreak
Novi član
 
Član od: 15.5.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

))))

Poslednja ispravka: CyberFreak (25.5.2006 u 17:38)
CyberFreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2006, 14:05   #10
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

http://www.mycity.co.yu/phpbb/viewto...er=asc&start=0
sve detaljno,malo sam googlovo mogao si i ti!
aj
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2006, 14:29   #11
CyberFreak
Novi član
 
Član od: 15.5.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

Hvala
CyberFreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2006, 0:58   #12
Boris Zegarac
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Lukicevo
Poruke: 161
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Boris Zegarac Slanje poruke preko Skypea korisniku Boris Zegarac
Talking Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

Pa ovako u Total Commandera otvori Net --> FTP Connect. U novootvorenom prozoru klikni na New Connection pa popuni na sledeci nacin:
Session - upisi npr naziv svog sajta ili nesto drugi, nije bitno. To ce ti biti naziv nove konekcije
Host Name(:Port): - upisi ftp.nazivsajta.com (ili co.yu, org, net) ne znam pod kojim si domenom kupio,
User Name - ide korisnicko ime koje si dobio od njih,
Passford - ide lozinka isto koju si dobio od njih,
Server Type - postavi Auto Detect,
I jos jedna stvar postavi da bude otkaceno (Use passive mode for transfers(like a www browsers). i na kraju idi na OK

Kada si to uradio opet idi na Net --> FTP Connect i videce sa leve strane naziv konekcije koju si napisao Klikni na nju jednom i klikni na Connect. Kada se budes konektovao na njihov server primetices pored oznaka za opticke uredjaje (a,c,d,e...) oznaku 0:/*.*. Klikni na nju za zatim idi na folder za objavljivanje sajta neznam koji je kod tvog provajdera to bih trebao da ih pitas ali obavezno moras imati index.htm ili index.html u web prezentaciji jer ce ta strana da ti se prva pojavljuje kada otvaras prezentaciju preko Browsera.
Boris Zegarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 19:41   #13
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Kako da prikacim svoj sajt na int.

Ako si tek skoro otvorio domen, potrebno je oko 21 dan da ti NIC.YU registruje domen, pa tek onda mozes sajtu da pristupas sa drugih provajdera. Ako si kod Verat.net-a onda samo sa njihovih linija mozes pristupati sajtu dok te NIC.YU ne odobri. Ako ti ne odobre za duzi period, kontaktiraj provajdera, pa i NIC. Zna da se desi da zbog neke sitnice ili nedostatka u papirologiji ne odobre odmah.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako dodati još jedan HDD? Tetanus Nosači podataka 20 11.12.2007 19:06
Kada je kraj?? Kako Znati??? (CD/DVD rezaci) VeNoM Kvarovi 19 28.12.2005 0:48
Treba mi neki koristan sajt o ovnovima Brav Zanimljive Web lokacije 1 17.12.2005 16:02
Kako otkljucati pipelineove na nVidiama 6xxx? jaba.hut Overklok 5 14.12.2005 16:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com