Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2018, 12:01   #1
stan_jov
Novi član
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom ink-jet ili laser... opet...

Pozdrav svima,

Hoću da kupim neki kolor štampač za povremenu kućnu upotrebu, ali što više čitam razne tekstove sa savetima sve mi je teže da odlučim.

Želim pre svega pouzdan štampač. Dešavaće se periodi od više meseci da ne odštampam ni jednu stranicu. Bojim se isušivanja mastila ako uzimam ink-jet ali bih radije uzimao takav zbog mogućeg štampanja fotografija.

E sad, čuo sam da postoje modeli sa samoodržavanjem glave da se ne bi isušila (npr. Brother modeli). Svakih par dana štampač samoinicijativno očisti glavu, a stoji sve vreme na nekom standby modu nakačen na wifi. Zna li neko da li je to dovoljno pouzdano? Ne bih želeo da posle par godina mogu da bacim štampač...

Sa druge strane, dolazi u obzir i kolor laser, ali kad vidim pošta su toneri da ti se zavrti u glavi. Em što štampaju manje strana nego ink-jet im su više puta skuplji. Problem je što u ni jednoj našoj IT prodavnici niko ne zna takve detalje koji kompatibilni toneri mogu da se koriste za koji model, cene, gde nabaviti i slično...

Jasno je meni da ću u startu morati da dam oko 20-tak hiljada koliko koštaju kolor laseri ili bolji ink-jet štampači...

Molio bih ako neko ima savet i iskustva da podeli na forumu.
stan_jov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Opet problem sa DVD-RW-om mmm87 Nosači podataka 30 1.1.2013 19:47
Opet problem . . . Fibonacci Kvarovi 8 26.9.2010 19:17
MTS Opet taj Telekom! DragonSlayer Aparati i oprema 10 11.6.2010 12:24
Opet problemi... Shofer09 Operativni sistemi 6 22.12.2009 3:16
Opet ja i opet pitanje KDE 4.3 Fiky Slobodni softver 12 8.12.2009 16:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com