Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2009, 23:12   #1
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Kako do modema preko rutera

Povezao sam d-link dsl 320t modem na wireless ruter asus wl-500gp i ništa posebno nisam podešavao,samo mi je na 192.168.1.1 ponudio neki quick setup gde sam uglavnom stiskao next,i sve lepo radi (ovo pišem sa laptopa preko wirelesa).
E sad, kako da dođem do modema?Pokušao sam sa 192.168.1.2 pa nadalje ali ne ide.Ima li neki način da saznam adresu modema ili da je ručno namestim?
Treba mi zbog menjanja ip adrese ...
Promenio sam u podešavanjima modema da bude 192.168.1.2 ; 192.168.9.1 isl i onda mi internet ne ide.Tada restartujem modem i sve se vrati na staro (negde u podešavanjima modema piše da je 192.168.1.1) i sve radi ok,ali do modema ne mogu da dođem
Uputstvo je prilično šturo i ne nalazim odgovore.
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2009, 20:44   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako do modema preko rutera

Ili ćeš Asusa staviti u bridge mod, što znači da će se ponašati kao običan svič, samo što će imati bežičnu konekciju, ili ćeš morati da prebudžiš adrese na D-Linku.

Mislim da ti je najjednostavnije da napraviš tu bridge varijantu. Tada se on, kao što sam rekao, ponaša kao da je najobičniji svič i omogućava ti da nakalemiš više računara na jedan LAN port ADSL rutera. Pri tom bi trebalo, u slučaju da se neke od tih wireless adresa dodeljuju automatski, da se sam stara da ne dođe do konflikta sa LAN adresom/sama ADSL rutera.

Ono drugo podrazumevalo bi da se LAN adresa D-Linka promeni na neki potpuno drugi subnet (recimo 10.0.0.1). Neki uređaji imaju više adresa definisanih, ili bar mogu da im se dodele dodatne adrese a da se postojeće ne diraju (sigurnosti radi), a kod nekih mora da se promeni jedna jedina postojeća. E sad, sledeći korak zavisi od toga kako je konfigurisan Asus. Ako je njemu WAN namešten na automatsku dodelu adrese (a pretpostavljam da jeste), on će se sam snaći. Pretpostavljam da je tako, pa suprotnu varijantu neću ni da ti pominjem. Nadalje ćeš Asusu pristupati preko adresa 192.168.1.1, a D-Linku preko 10.0.0.1.

Ovako kako si podesio, ispada da oba rutera (i ono što zoveš modemom u stvari je ruter) imaju istu adresu za podešavanje preko web browsera, pa tako D-Linku ne možeš da pristupiš jer ti Asus ima prioritet (u njegovoj si podmreži, subnetu).

Ako ti ovo zvuči komplikovano, pa i jeste, šta da se radi.

Poslednja ispravka: VojaM (3.3.2009 u 21:30)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2009, 22:23   #3
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Kako do modema preko rutera

To je to !!!
Ono što me je bunilo je to što asus nema bridge već access point mod.
Ona druga varijanta mi se ipak više sviđa, ali izgleda da dlink ne dozvoljava promenu ip adrese.Kao što sam već rekao sve stane dok ne ga restartujem , a ondas opet ima adresu 192.168.1.1.Mada tamo lepo piše da se može menjati.Moraću kada budem imao više vremena da pogledam da nema negde u uputstvu kako se to radi.Za sada je i ovako ok.
Pretpostavljam da bi i ovako radio usb hard (koji nameravam da kupim) ako ga nakačim na ruter?
U svakom slučaju hvala!
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2009, 21:24   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kako do modema preko rutera

Pazi, ako sve radi do reseta, onda ti garant ne snimiš konfiguraciju pa se on vrati na prethodno stanje.

Protrkeljiši malo opcije pa vidi ima li nešto tipa "Save Setup", "Save & Reboot" ili samo Save na mestu gde je to što menjaš (obično na dnu te stranice).

Posle snimanja konfiguracije trebalo bi da možeš da resetuješ spravu i da sve ipak ostane kako si podešavao.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
dare023 (5.3.2009)
Stara 5.3.2009, 22:07   #5
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Kako do modema preko rutera

Pa da, ja stalno stiskao aply na toj strani , na sasvim drugom mestu je save &reboot.
Sad sve radi kako treba!
Ono za usb disk sam pitao zbog toga što asus ima mogućnost da se priključi disk i štampač na njega , pa da rade kao mrežni.Ovako ima da radi sigurno.
Hvala na pomoći!
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Podešavanje rutera, IP adresa, dva računara preko jednog ADSL-a Vladrxpx Komunikacioni uređaji i umrežavanje 16 19.9.2013 21:40
Kako igrati igre preko Neta? Monk Psycho Mrežne igre 9 14.7.2009 0:01
Remote desktop u LAN-u preko ADSL rutera syncromatic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 30.6.2008 10:08
Kako umreziti dva racunara preko modema? firefly Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 11.3.2006 15:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com