Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2008, 10:16   #1
Maksim Gorki
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Laptop za oko 45000 dindži

Ovako, drugar me je pitao sta da uzme za navedene pare. On je nasao na nekoj akciji Asus X59SL-AP194, pitao me je za misljenje. Ja cenim da je konfigurcija ok, mada sam na netu citao da je bilo nekih problema sa chipset-om. Ima li neko jos nekih predloga? Komp bi koristio za fax (posto je na ekonomiji uglavnom su to neki manje zahtevni programi), net, i poneku igricu (tipa pes... ili malo zahtevnije)...
Hvala svima, i poz
Maksim Gorki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2008, 10:59   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Laptop za oko 45000 dindzi

Fujitsu Siemens Amilo Pi 2550 - od ovoga ne verujem da moze bolje za te pare. Igre moze da potera neke do 2007 na max/medium a ove novije na medium (ali vecinu na low). Za igre su skupi lap-ovi. Od 700E pa na dalje. Ovo je za te pare super. Lepo izgleda a komponente su super za te pare.
A sto se tice Asus-a. Malo se samo vise greju od drugih lap-ova. Sve ostalo je isto (naravno ako ne racunamo kvalitet plastike...).

Sad vidoh onaj Asus X59SL-AP194. Xm, nije lose ali ce da se malo vise greje i Asus lapovi su poznati po losijoj bateriji. Tako da bih ja ipak pazario onaj FS. Kvalitet je kvalitet.


Ako te nesto konkretno zanima ti pitaj .

Poslednja ispravka: dzonihsv (22.8.2008 u 12:47)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2008, 14:49   #3
Maksim Gorki
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Laptop za oko 45000 dindzi

OK, videcu. Ja sam malo gledao, i za manje-vise slicnu cenu sam nasao Toshibu A200-1S5 . Evo i sta ima u njoj:

Intel Core2Duo T5250 (1.5GHz/2MB/667FSB), Intel 965PM, 1GB DDRII (1x1GB), HDD 120GB SATA (5400rpm), DVD-RW DualLayer, 15.4" WXGA Toshiba TruBrite (1280x800), ATI Radeon HD2600-256MB graphics, LAN, WLAN 802.11 a/b/g, BlueTooth 2.0, 4xUSB, 5-in-1 card reader, FireWire, TV Out, 1.3MPix WebCamera, ExpressCard slot, težina 2.7kg, garancija 2 godine, Microsoft Vista Home Premium .

Sada, znam da je 2600 bolja grafa od ove u Asusu, ili one u FS-u. A moj rezon je da ram moze da doda i za 2-3 meseca. Imao sam priliku da radim na jednoj slicnoj A200 i dosta je dobra... Jos neki predlog?
Maksim Gorki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2008, 15:03   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Laptop za oko 45000 dindzi

Pa na toj Toshibi je slabiji procesor, manje rama, manji hard, ali su zato ti nedostaci pretvoreni u grafu. Jeste dobra ponuda ako mislis da upgrade-ujes. I onda te to izadje isto kad si kupio neki bolji laptop ali samo u delovima. 2600>3470>2400... To je poredjenje.

Posto ta vista nece bas da se proslavi sa giga rama, dokupices jos jedan gb brzo . Ima da laguje na neki nacin bez 2gb. Posto ako hoces ugodan rad onda je 2gb optimum. .

Oba su dobra ponuda, al ti vidi sta ti najbolje odgovara.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2008, 1:20   #5
Maksim Gorki
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Laptop za oko 45000 dindzi

OK. Bio sam danas do firme koja ima ovaj asus, i rekao mi je prodavac da lap ima sis chipstet. Sada, znam da je u principu sis grafika ocaj, ali jel ima chip set neku toliko vaznu ulogu?
HVala
Maksim Gorki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2008, 21:17   #6
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: Laptop za oko 45000 dindzi

Да обновим тему. Решио сам да купим овај лаптоп (у ствари брат је решио ), па ме такође интресује тај сис чипсет. Да ли је то толико лоше, да га треба заобићи, или је само пренадувана прича? Ипак за те паре се добија C2D нa 2GHz, хард од 320GB, 3470 графика, ..., и две године гаранције.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2008, 22:45   #7
Gordon Gano
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Laptop za oko 45000 dindzi

SiS chipset ti je prosto katastrofa. Svi kvazi stručnjaci po raznim forumima daju savete o "brzim procesorima, servisnoj podršci, best-buy notebookovima" a velika većina istih nikad nije ni videla neke od tih računara koje hvale u praksi, ili ako su videli - nisu ga poredili sa nekim skupljim (kvalitetnijim) u istoj klasi.

Stvari stoje ovako:

- hoćeš jeftin notebook, eto, nemaš neke posebne zahteve i hoćeš da ga koristiš za "svašta po nešto" tj ništa konkretno - već da udješ u svet notebook-ova: kupi neki taj Asus sa tim budjavim SiS chipsetom, oduševaljvaj se malo svojom novom igračkom i raduj se jer si kupio (to ti misliš) best baj računar jer si očigledno uštedeo pare a kupio svoj core2duo na 2ghz.

- kad budeš prevazišao te dečje bolesti svakog novog notebook korisnika, prodaćeš svoju igračkicu, tj notebook za početnike, i naučićeš da ceniš stvari koje nisu ogromnim slovima napisane po tim "blic" katalozima. Pre svega, pitaćeš koji je chipset u tvom računaru (gde će samo dva biti dozvoljena, a ni jedan nije SiS, a ni Via), pitaćeš ko je pravio bateriju i koliki je njen kapacitet, pogledaćeš da li je tvoj laptop od tanke plastikice ili ima možda nekog magnezijuma u tom kućištu, naučićeš da docking connector nije samo tamo neka stvar koju ima tvoj računar a ne služi ničemu i samo podiže cenu, pitaćeš se kako si mogao da ne znaš prednosti spill resistant tastature, hdd anti-shock mehanizma, znaćeš da intel Pro wireless ipak nije isto što i 3rd party wireless rešenje... itd itd..

Isto kao što verovatno znaš da BMW 1.6i sa 4 točka nije baš isto što i Dacia 1.6Mpi sa takodje četiri točka.

tako ni Asus/MSI sa Core2Duo nije isto što i Lenovo ili Toshiba sa istim tim procesorom.

Tako nekako.
Gordon Gano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2008, 17:25   #8
l_milos83
Član
 
Član od: 10.2.2008.
Poruke: 34
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop za oko 45000 dindzi

Citat:
Gordon Gano kaže: Pregled poruke
SiS chipset ti je prosto katastrofa. Svi kvazi stručnjaci po raznim forumima daju savete o "brzim procesorima, servisnoj podršci, best-buy notebookovima" a velika većina istih nikad nije ni videla neke od tih računara koje hvale u praksi, ili ako su videli - nisu ga poredili sa nekim skupljim (kvalitetnijim) u istoj klasi.

Stvari stoje ovako:

- hoćeš jeftin notebook, eto, nemaš neke posebne zahteve i hoćeš da ga koristiš za "svašta po nešto" tj ništa konkretno - već da udješ u svet notebook-ova: kupi neki taj Asus sa tim budjavim SiS chipsetom, oduševaljvaj se malo svojom novom igračkom i raduj se jer si kupio (to ti misliš) best baj računar jer si očigledno uštedeo pare a kupio svoj core2duo na 2ghz.

- kad budeš prevazišao te dečje bolesti svakog novog notebook korisnika, prodaćeš svoju igračkicu, tj notebook za početnike, i naučićeš da ceniš stvari koje nisu ogromnim slovima napisane po tim "blic" katalozima. Pre svega, pitaćeš koji je chipset u tvom računaru (gde će samo dva biti dozvoljena, a ni jedan nije SiS, a ni Via), pitaćeš ko je pravio bateriju i koliki je njen kapacitet, pogledaćeš da li je tvoj laptop od tanke plastikice ili ima možda nekog magnezijuma u tom kućištu, naučićeš da docking connector nije samo tamo neka stvar koju ima tvoj računar a ne služi ničemu i samo podiže cenu, pitaćeš se kako si mogao da ne znaš prednosti spill resistant tastature, hdd anti-shock mehanizma, znaćeš da intel Pro wireless ipak nije isto što i 3rd party wireless rešenje... itd itd..

Isto kao što verovatno znaš da BMW 1.6i sa 4 točka nije baš isto što i Dacia 1.6Mpi sa takodje četiri točka.

tako ni Asus/MSI sa Core2Duo nije isto što i Lenovo ili Toshiba sa istim tim procesorom.

Tako nekako.
Posto ja imam istu dilemu oko slicnih modela asus MSI ali takodje i Toshibe serije a 200 ili a 210 ako jos uvek mogu da se nadju ti stariji modeli.
Znaci po tebi je sigurno bolje dati 5-10k vise para ili uzeti mozda nesto slabiji model nego uzeti pristojnu masinu na papiru ali da to bude asus/msi
Toshiba mi se veoma svidja ali za novac koji imam moram se odreci veceg harda i mnogo veceg rama koji bi svakako dokupio. Kakva su tvoja iskustva sa pomenutim notebookovima?
l_milos83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop gubi konekciju s Wireless mrezom Anebolos Kvarovi 0 27.9.2008 10:53
Laptop do 1000e? Wubi ŠDK - Prenosni računari 20 28.8.2008 2:38
Laptop?!? Svrbisha ŠDK - Prenosni računari 9 22.7.2008 0:52
"Hitno" Predložite mi laptop YuMen ŠDK - Prenosni računari 16 28.3.2008 22:59
Instalacija zlog windowsa na laptop chris Operativni sistemi 8 6.1.2008 0:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com