Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.7.2008, 18:58   #101
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Anyway... super igra, ali nece moci da privuce ljude koji vole FPS multiplejer na PC. Sto se tice konzolasa, neznam ih puno a definitivno neznam nijednog fps igraca tako da neznam koliko ce ova igra da bude znacajna globalno...
Ovo samo govori koliko smo van svetskih tokova.

Iako se slazem da su FPS-ovi kao stvoreni za PC, ova igra ce definitivno dobro proci u svetu.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 22:55   #102
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

@ Genius

Pa sta ,istu foru ima i PSn sto se tice filmova.Samo se placa iznamljivanje -jeftinije,kupovina-skuplje(a opet jeftinije).Za download SD filma otprilike 2 sata(zavisno od brzine paketa kod ISPa.

Sve u svemu imaju iste i slicne ideje .I ako jednom nesto nedostaje ,napravit ce ,samo da uzvrati udarac drugom.....i tako u krug.


A sto se COD4-online tice. Po mom subjektivnom misljenju je chisti shajt.Ruglo od igre ako ne mozes da sam pravis sobe,nego se sve odigrava po serverskim sobama/mapama i pravilima. I pored sto nevolim FPS kupio sam je .Grafa je OOOO.Key. Akcija takodje... al kad se ne zna ni ko pije ni ko platcha...by by od mene.

Graw2 i Socom serijal su pojam BRE !
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 23:06   #103
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Mislim da ne shvatas koliku fan bazu SOCOM poseduje u SAD-u.
Zipperove igre su tamo jako popularne i veliki broj ljudi je kupio PS2 samo zbog SOCOM-a i njegovog multiplayera.
BTW U Kojoj rezoluciji rade ti DL filmovi?
Full HD nije sigurno.
Ma slazem se sa tobom. Kazem, u pitanju je sigurno igra koja je veoma znacajna za PS3. Samo da uspeju da izvuku sve sto su zamislili.

Ima filmova u obicnoj DVD rezi a ima i BluRay ripova (samo sto kod nas to nije bas tako jednostavno zbog dugog skidanja - prakticno zauzima net jedno dan-dva i to najbrzu opciju kod nas - 1.5 Mbit/s). Sacekacu taj apdejt pa cu da se registrujem na netflix pa cu da ti kazem kad vidim sta ima svojim ocima. Znam sigurno da ima BluRay filmova za download. Ali koja je kompresija i rezolucija neznam.

Nisam znao da ima filmova na PSN. To je extra opcija. Ali je lepo sto ima i na xBox sada i to besplatno (osim mesecne pretplate od 5 USD). Ali u sustini moze sigurno da se lako skine i gleda najnovija epizoda omiljene serije u full HD. To je vec nesto Na primer, nisam gledao House MD a gledala mi se serija. Ovako preko noci pustim download i sutra imam epizodu u Full HD. Potpuno legalno i bez egzibicija sa prepakivanjem i narezivanje. Znaci za par nedelja kupim za 100 evra 120 giga hard i uzivam. Plus mogu da instaliram igre na hard. A najverovatnije cu moci i da kupim igru direktno preko live servisa i onda ne moram da trljam glavu gde da kupim original u Srbiji i da ga platim duplo skuplje. Jeste da moze da cita pirate, ali me nije zao da kupim par naslova koje planiram da igram online...

Samo hocu da kazem da je Microsoft stvarno najvise napredovao u proteklom periodu.

A ti guzo nemoj da mi vredjas CoD4 Ocigledno nemas pojma o cemu pricas a to i nije tema o kojoj se ovde pise.... Sto se tice multija, ja i par ljudi sa ovog foruma smo imali svoj CoD server i namestali smo pravila i mape kako smo hteli. Toliko o tome...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 15:28   #104
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Sto se tice multija, ja i par ljudi sa ovog foruma smo imali svoj CoD server i namestali smo pravila i mape kako smo hteli. Toliko o tome...

A na cemu ste igrali PC,box,ps3?
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2008, 21:25   #105
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

PC naravno... rekoh da je igranje FPS na konzoli nekrofilija...

Nasao sam hard u USA za 100 evrica (120 giga) tako da bice slatko ako to proradi sa ovom mojom konzolom odavde (arcade).
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 15:56   #106
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
PC naravno... rekoh da je igranje FPS na konzoli nekrofilija...
Zasto mislis tako?
Jel zbog misa & keyboard VS joyped ili u brzini nisana i kretanja?

Ukoliko se radi o afinitetima u slucaju VS,tu ti niko nemoze pomoci. A sto se tice brzine svuda isto.Sto se tice one moje kritike na COD4 koju si hvala bogu shvatio na pravi nacin(ne na PC vs PS3_konzolas),mislio sam kako neke stvari(sitnice) znaju da uprskaju sve.Kao sto rekoh nemam sta da zamjerim u vezi grafe,zvuka i gameplaya.Ali onakav nacin rasporeda mapa/soba je krajnje razocaravajuci (il ja nisam dovoljno pametan ....).Cini mi se da je sve podredjeno "instant akciji" udji i rokaj.Smeta mi takodje i to sto nema bas puno chata (samoorganizacije unutar jedne strane-vise je tipa svako za sebe ,a i nekako je komlikovan nacin prijateljske liste).Vjerovatno ili nemaju headset ili nemaju vremena za...suvise je zauzeto pucanjem ;-) .
A i po mapama se to moze primjetiti sve je usko i nema sirine i kad tad ces zaglaviti. Na primjer velika je razlika u osjecaju izmedju respawn i one bullit one life.

Moram spomenuti (mozda cu ti postat dosadan) sto se tice pucackih igara najvise gledam kako je napravljen lobby kao i njegove osobine.
U graw2 je zanimljivo reci da je mic nonstop otvoren za razgovor.Mada i on ima dosta nedostataka u odnosu na Socom.Mada ima nacin da se i to zaobidje.Kao i u igri DTM racedriver2 za PS2. Sto olaksava sve kontrole.Jedino je smijesno(do kostiju u DTM )da slusas napinjanja igraca kad ulaze u okuke ili shikane ili kad treba kociti.Samo cujes "umph umph uff" kao kros nos .
Medjutim po meni je Zipper za Socom Combine Assult napravio lobby do savrsenstva. Postoji mali trilion nacina kako da saznas u kojoj sobi se nalaze tebi/meni zeljne osobe kao i dolazak do njih. Zao mi je da i druge firme nerazmisljaju na isti nacin(ili se plase copyright-a).
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 19:14   #107
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

OK... da malo pojasnim i onda prestajemo sa off-topicom.

Slazem se da dosta toga u igri nije razradjeno do te mere kao sto si ti naveo. Iz tog razloga svi igraci (iz Srbije barem) koriste besplatni xFire kao zamenu za loby sistem. Preko xFire vidis sve online prijatelje i na kojim serverima trenutno igraju, postoji text i voice chat za dogovaranje klan war ili obicnih okrsaja. Sto se tice ingame koordinacije, postoji voice chat ali ga niko ne koristis (ingame) ali zato svi klanovi koriste Ventrilo ili TeamSpeak (i to funkcionise uglavnom dobro). Jedan od razloga zasto se izbegava voice chat (u Srbiji) je taj sto je vecini internet jako slab pa je potrebno eliminisati bilo koji dodatni potrosac bandwidtha, da bi lag u igri bio sto manji.

Sto se tice mapa, ima ih raznih i neke zaista jesu besmislene (jer na primer sa 3 frag granate i 2 GL-a mozes da pobijes pola ljudi odjednom). Medjutim iz tog razloga se igraci sa malo duzim stazhom opredeljuju za S&D mod u kom nema toliko glupog rushovanja i mora malo da se pazi kako se igra, dok oni najtvrdokorniji kojima smetaju i takve budalastine poput GL-a i 3 fraga i recimo juggernaut perkova, biraju PAM mod u kome je skill i timska koordinacija mnogo bitniji element od svih ostalih aspekata igre (a i u PAM se igraju samo normalne mape). CoD 4 je jedna od boljih multiplejer igara, po popularnosti blizu Counter Strike. I za razliku od tih drugih igara koje imaju odlicne servere, CoD se cesto instalira i u domacoj radinosti tako da mnogo vise igraca iz Srbije je imalo priliku da ga proba dok to ne vazi za GRAW i SOCOM koje ovde prakticno niko ne igra. Sto se tice tih igara, one su pravljene za neko drugo trziste i o njima neznam nista. CoD ima svojih mana ali su vrline daleko izrazenije.

Malo pre sam gledao GTTV i imali su po 30 sekunde direktori xBox, PS3 i Wii da kazu zasto je njihova konzola najbolja. PS3 je za 18 sekundi objasnio da imaju 140 miliona prodatih PS2 konzola a da je PS3 najjaci hardver od svih i da je zato najbolji (u sustini rekao nekad smo imali najbolju konzolu a sad najjacu ali neznamo sta cemo sad jer se slabo prodaje). Wii za 20 sekundi rekao da oni vole da se njihove musterije smeju i da nemaju pojma koja igra ce da se pojavi u narednih godinu dana ali da ih bas briga jer se lepo prodaje i ovako. Jedino lik iz microsofta najavio gomilu noviteta... u tacno 29.5 sekundi Od danas sam zvanicno xBox fanboy
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 19:34   #108
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Daj neke detalje o tim novitetima.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 20:05   #109
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

1) Avatari. Fora skinuta sa Wii-a Mozes da kreiras virtuelnog sebe, menjas odecu, frizure i ostale zavitlancije. Poenta je sto xBox ima veliki online community tako da ce verovatno ovo da se svidi velikom broju njih... Iskreno, ne vidim u cemu je big deal, ali valjda ima nesto...

2) Netflix. Skidanje i gledanje HD filmova direktno na konzolu i to besplatno za pretplatnike gold i netflix servisa. Ovo je nesto sto PSN vec ima a bas je falilo xBoxu.

3) Nove igre. Prakticno nijedna nije xBox ekskluziva sem u smislu sto neke izlaze na xBox pa tek dosta kasnije na PC a neke izlaze u isto vreme kad i na PS3. Svejedno, igre su odlicne. Neke su i XBLA eskluzive, sto je besmisleno u globalnom smislu ali meni znaci jer jedna od njih je Southpark, a ja sam duboko emotivno vezan za sve sto ima veze sa southparkom.

4) Smanjenje cena 20 GB verzije i uvodjenje 60 GB verzije po staroj ceni od 20 giga verzije.

5) Snimanje igara direktno na hard disk radi brzeg ucitavanja. Ovo je bas extremno dobra stvar i nema nijedna druga konzola trenutno (PS3 ne moze da snimi celu igru)...

Naravno, nije ovo sve rekao u 30 sekundi. Rekao je nove igre (posebno istakao GoW2 i FFXIII) i novo xBox dashboard iskustvo ali to je u principu ono gore sto sam napisao. I nije pomenuo smanjenje cena ali je receno ranije...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 20:13   #110
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Fazon je u tome sto druge konzole vec imaju sve to manje-vise implementirano (ceo taj dashboard, avatari i okruzenje je vec vidjeno u Homeu, samo sto se Home pravi vec dugi niz godina, a MS ce, po obicaju, to da zbrza i izbaci za godinu dana), tako da MS vise dopunjuje svoju konzolu stvarima koje druge vec imaju.
O inovativnosti ovde tesko da se moze govoriti.
Jedino ovo snimanje na hard, ali to je vec vidjeno na PS-u 3 (u drugom obliku).
Slicne stvari i Sony radi (FW 2.40 je bio huge, ali trofeji su u drugom obliku vec vidjeni na Xboxu, mada, Sony je oduvek priznavao da mu je Live bio uzor tokom pravljenja PSN-a), tako da je lako zakljuciti da se bilo koji veci feature koji neko implementira u svoju konzolu brzo zavrsi i na drugima, u nesto drugacijem obliku.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 20:28   #111
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Kao i obicno u pravu si... ali ja ni nisam mislio novitet u globalu nego novitet na xBox a lepo je kad znas da si pljunuo pare na sistem koji se dopunjuje i unapredjuje...

Takodje sam zaboravio odlicnu stvar, mogucnost kupovine originalnih xBox igara direktno preko live i skidanja na konzolu. To je extra isto...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 20:31   #112
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Takodje sam zaboravio odlicnu stvar, mogucnost kupovine originalnih xBox igara direktno preko live i skidanja na konzolu. To je extra isto...
Oko toga se slazemo.
Iskreno se nadam da ce Sony poceti da prodaje PS2 naslove preko PSS-a do kraja godine.
Ima nekoliko naslova koje bih rado drzao na svom hard disku i ne bi mi bilo zao da platim tih 20ak dolara za njih.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 20:38   #113
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Wink Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Yep i agree with u!

Genius,sad tek mogu da vidim/primjetim da obe verzije pate od istih nedostataka i da pc korisnici prevazilaze doticne probleme na drugi nacin(tim bolje).A sto se tice off topic-a ne brini jer ionako ova temabila flambojantna i sadrzila dosta "vruchih" postova pa se najzad oladila.A sto se tice ovakvog preokreta nevidim razoga za paniku cak i mislim da je doticnim starateljima i drago sto vodimo pricu na ovaj nacin!

...it seems u went to the dark side



"Kao i obicno u pravu si... ali ja ni nisam mislio novitet u globalu nego novitet na xBox a lepo je kad znas da si pljunuo pare na sistem koji se dopunjuje i unapredjuje..."

Paaa obadvije ce se konzole dopunjavati ,jer ipak mi ovdje imamo posla "multimedijalnim" konzolama(a ne tipa X-box/PS2).
Bog zna sta jos nece poizmisljati?!!!

"Iskreno se nadam da ce Sony poceti da prodaje PS2 naslove preko PSS-a do kraja godine."

Hmm,realno gledano nesto i ne znam za to.Ako pogledamo koji modeli podrzavaju a koji ne PS2 igrice.
Ali nikad ne reci nikad.

Poslednja ispravka: che daboli guz (19.7.2008 u 20:47) Razlog: few words
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 21:49   #114
wee man
Novi član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

ovo sam video na jednom forumu:
Citat:

Metal Gear Solid 4 next for Xbox 360 switch?

Speculation that Square Enix’s FFXIII decision means a Konami follow-up is inevitable

Honest folk out there would have to admit that literally no-one saw Square Enix’s Final Fantasy XIII announcement coming last night – and now talk has turned to what other former PlayStation exclusives could follow suit.

VG247 claims to have heard from a ‘very’ senior UK industry source that it is “inevitable” that Konami will follow Square Enix’s lead in porting one of its last remaining third-party PS3 exclusives to Xbox 360.

“There’s only MGS left now, for a few months at least,” the source stated. “It’s inevitable. Konami knows how many million they’d sell in the US alone. If FFXIII can make it to 360 when Sony owns nine percent of Square, Metal Gear’s a slam dunk.”

Konami’s Kojima Productions has up to now always insisted that MGS4 on Xbox 360 would be impossible, owing to the machine’s reliance on DVD as opposed to Sony’s high-capacity Blu-Ray.
wee man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 22:47   #115
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Hahah izace, kako da ne.

Kao prvo Xbox 360 nema dovoljno dobar hardver da potera MGS 4.
Kao drugo,Hideo Koyima je i sam rekao da nema teoretske sanse da ce izaci za Xbox 360,i poznat je po tome sto je veran Soniju.
Kao trece,igra je JEDVA izasla na DL BluRay,sto bi znacilo da bi trebalo oko 7DL DVD-a da bi stalo na nju(znaci igra bi kostala oko 120 evra).
Kao trece,Sony nece to dozvoliti,jer bi izgubili brdo fanova...nisu kreteni.
Kao cetvrto,vec od 2006 izlaze ''pouzdane glasine'' da ce izaci za xbox 360.Tako je bilo i za Snake Eater...

Kao pet...wtf!!Izlazi za Xbox 360 !!

http://www.youtube.com/watch?v=aFYmrz4XoP0
http://www.youtube.com/watch?v=eEh_v...eature=related
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 22:50   #116
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Pa pazi... obzirom da bi sada mogla da se instalira direktno na hard... tehnicki bi bilo izvodljivo i cak bi se brze ucitavala nego na PS3. Igra je nekih 30 gigabajta (jedinstvenog materijala) najmanje a uskoro odlaze 20 giga modeli a dolaze 60 giga modeli tako da je tehnicki skroz skroz moguce... Cenu igre ne formira disk. Dakle ne bi kostala 120 evra. Sony se tu ne pita mnogo. Sada je na Koyimi da odluci. Neznam ko je izdavac. Eventualno i izdavac moze da napravi pritisak.

Medjutim ne verujem da ce to da se desi. Ali nije nemoguce... U svakom slucaju, u Evropi i USA ima mnogo boxova tako da bi se prodao zaista jak tiraz. Sto se tice hardvera, nisam igrao MGS ali po skrinovima deluje da box moze to da izgura... neznam kako bi ubacili achivmentse... live bi radio bez problema....

Ko zna... mozda objave oko nove godine. To bi bilo pravo cudo ali ne bi bilo vece nego FF XIII (i dalje ne mogu da verujem da je to istina).

Mozda naprave foru da MGS bude samo za EU i US a ostane exkluziva za Japan.

Poslednja ispravka: genius (19.7.2008 u 23:01)
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2008, 23:27   #117
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Nije nemoguce, ali evo razlozi zasto ja mislim da nece izaci.
1)Jos od E3 sajma 2005. Kojima i njegov tim rade na tehonolgijama za PS3 hardver, tada su predstavili prvi tech demo koji je ostvario zamisljen cilj (/jawdrop ).
2)Kojima je dugo pravio iskljucivo igre za Sonyeve konzole.
3)Igra je pravljena kako bi iskoristila BluRay (30GB fileova).
4)Sony je dao ko zna koliko novca kako bi igra ostala ekskluziva.

Videcemo do kraja godine da li sam u pravu.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2008, 19:30   #118
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

A evo kako je Miyamoto reagovao kada je shvatio da su Xboxovi avatari rippoff Mii-eva (sve je slikano na Xboxovom standu na E3 sajmu).
Spoiler za Miyamoto:








Priceless...

I za kraj:


donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 11:54   #119
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Auh, što "volim" da čitam nebuloze kako Xbox 360 ne može da potera MGS4 zato što nije dovoljno jak. Dajte, bre, ljudi!

Oko čega se bre, deco, uopšte prepirete? I 360 i PS3 su obične konzole, a Sony fanboys širom sveta, koji većinom nemaju "tri blage veze" sa programiranjem i razvojem softvera, su naseli na Sony-jev EPP i tretiraju PS3 kao da je u pitanju sam Isus u obliku hardvera, a ne obična konzola, koja (kada se sve sabere i oduzme) i nije toliko moćnija od Xbox 360.

I 360, i PS3 imaju svojih prednosti i mana. Samo je do programerskog tima kako će te prednosti iskoristiti. NARAVNO da sve što radi na PS3 može da se portuje (verovatno identično) na 360, i obrnuto. Kada se radi o sličnom hardveru (sa stanovišta peak performance) ne postoji "no way" i zaista smešno zvuči priča kako MGS4 ne može na XBOX 360 jer ovaj nije dovoljno moćan (a FFXIII koji izgleda bolje od MGS4 može).

Dakle, prestanite da se ponašate kao Amerikančići!

Izvinjavam se za off-topic
JCDenton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JCDenton na korisnoj poruci:
astro (23.7.2008)
Stara 23.7.2008, 12:51   #120
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

O cemu ti pricas?Kakav marketing?
PS3 ima ≈ 2 puta vise rendering snage od Xboxa 360.
Da su konzole zaista slicne snage, kao sto ti kazes, videli bi nesto slicno Killzoneu 2 ili GT-u na Xboxu odavno.
Nema igre na Xboxu koja i blizu izgleda kao KZ2.
Takodje, tvoja tvrdnja da im je arhitektura slicna nema veze sa mozgom, sto je i slucaj sa, opet tvojom, tvrdnjom da imaj bliske peak performanse.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
Leonida (23.7.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Xbox 360 dodgeme Konzole 2240 9.3.2022 10:05
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
Skaliranje slike sa kompa na LCD TV mickey Grafika 1 13.7.2008 21:46
Flash igre jonathan Male igre 26 2.7.2008 17:20
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com