Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2007, 16:13   #1
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Upozorenje! Worm Helkern/Slammer/Sapphire napada sa telekomovog sajta!



Naime, danas sam pretrazivao net, i htedoh da proverim ko je vlasnik kednog fiksnog broja......odem na adresu http://www.belestrane.nadlanu.com/site/ koja je telekomov sajt , tj imenik za fizicka lica....posle pretrage nisam zatvorio stranicu nego sam je ostavio otvorenu jer su me moji starci nesto zvali da im pomognem...vracam se posle cirka pola sata i evo sta me zatekne na desktopu...



mislim stvarno...pokusam ponovo da iyvrsim pretragu i opet posle nekih 5 minuta pri otvorenoj stranici sa pretragom opet napad, koji je bio blokiran.....

Evo malo o ovom crvu http://www.kaspersky.com/news.html?id=970183

.....telekom....treba ga zapaliti....
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 16:39   #2
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Upozorenje! Worm Helkern/Slammer/Sapphire napda sa telekomovog sajta!

...evo ga opet pri otvorenoj strani telekoma (samo je ona bila otvorena) i istim yahtevima pretrage imenika....dok ovo pishem josh jedanput je pukusao upad na komp



....a evo i log fajla, gde pishe sledece:




...inace prethodni log fajl je isto tako prikazao napad sa te dve adrese, ali samo kada je otvorena telekomova stranica se to desavalo ( prethodni log fal sam obrisao jer sam hteo ukloniti neke napade pa da prikazem uz prvi post medjutim obrisao sam sve napade )......
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 16:50   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Upozorenje! Worm Helkern/Slammer/Sapphire napda sa telekomovog sajta!

A što se ti toliko sekiraš oko tih napada kada lepo u opisu virusa stoji da napada isključivo računare sa instaliranim Microsoft SQL Server 2000 serverom Najverovatnije se dogodilo da su zbog neažurnosti administratora hosta na kome se hostuje prezentacija dogodila infiltracija koju niko do sada nije primetio. U uputstvu lepo piše šta je potrebno uraditi da bi se rešio problem koji sprečava infekciju njihovog sistema ali poznajući domaće administratore...

Što se tebe tiče nema zbog čega da brineš. Postavi Kaspersky tako da ti ne prijavljuje te napade više i nemoj o tome da razmišljaš jer ti ne možeš da se inficiraš osim ako nemaš pomenuti server na svom računaru (recimo instalirao si Visual Studio ili nešto slično). S druge strane virus nije čak ni destruktivan već isključivo izaziva nešto veći intenzitet nepotrebnog saobraćaja između klijenta i servera.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 17:35   #4
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Upozorenje! Worm Helkern/Slammer/Sapphire napda sa telekomovog sajta!

ja sam danas, kao i predhodna 2 dana, 8 sati dnevno na pomenutoj stranici i f-secure nije prijavio nista!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa prikazivanjem sajta u različitim browserima NjegovaWisost Klijentske aplikacije 7 15.4.2007 19:53
Prebacivanje sajta sa servera na server tarantula Internet usluge 3 9.12.2006 21:36
izrada sajta sa oglasima! sin2384 Web razvoj 4 3.12.2006 21:00
Kako skinuti flash film sa sajta? neskor Aplikativni softver 9 8.10.2006 10:22
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com