Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2008, 11:48   #981
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Knjige

Danas kad vratim Zivot i smorenija Dositeja PisemruskiTvrdimDaJesrpski Obradovica...uzimam Bozanstvenu Komediju Mlogo volim taku temu
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2008, 22:17   #982
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Mesa Selimovic - Tvrdjava

Na pola sam, i svidja mi se, doduse manje od Dervisa.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2008, 22:41   #983
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Knjige

Ja sam gledao predstavu Tvrdjava...svidja mi se...

Spoiler za Radnja:
Boreci se za vise ciljeve i izbegavajuci da postane sljam i bagra glavni lik se zezne u proracunu i polako postaje....


A inace u skolskoj biblioteci su imali samo Pakao i Cistiliste iz Bozanstvene Komedije, pa sam to uzo
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2008, 23:56   #984
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Ma tako je, šta će ti raj uopšte


Šala mala - nego, kad si već u "paklenim" vodama, toplo preporučujem jednu knjigu domaćeg pisca, Srđana Krstića. Zove se Mefisto i Zlatokosa.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Psychon@ut (25.9.2008), Wolverine (25.9.2008)
Stara 26.9.2008, 22:48   #985
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
A Koeljo piše psihološke romane? Pitam, jer sam čitao samo Alhemičara, koji je btw, užas. Ne znam zašto je toliko popularan...
Popularan je jer poručuje ljudima ono što žele da čuju.

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
koelja sam pomenuo da bih sprecio eventualno preporucivanje doticnog i da poblize opisem sta zelim kroz ono sto ne zelim
zasto je popularan? zasto su popularni boj-bendovi? spanske serije? holivudske tinejdz komedije? mislim, kad on ne bi bio popularan, nesto ne bi bilo u redu sa svetom
Ovo sa boj-bendovima ti je sjajno. Sigurno je da Pauljo na druge ljude utiče drugačije, te im se unapred izvinjavam, ali... Koeljo emituje poruke koje mi nimalo ne prijaju: instant poimanje sreće koje se da zamutiti lako poput spremanja jutarnje kafice, plitka pop-psihološka filozofija, rečenice tipa "ako nešto odistinski želite, ceo univerzum će se urotiti da se to i ostvari..." Pragmatično (neko bi rekao: severnoameričko) poimanje života koje bezpogovorno favoritizuje mrave, bez i da se upita jesu li cvrčci, možda, odrasli u socijalno ugroženoj sredini, jesu li uopšte imali šansu da bilo gde odu ili makar išta pročitaju, te su se sveli na život od danas do sutra koji će ih, poput Knulpa, ostaviti da umru negde u dobokom snegu.

Koelja se setim svakog puta kada odem do Severa ili Brezonika, karton-city naselja u gradu Boru, gde senke traju.
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shumsko_drvece na korisnoj poruci:
Miki-Car (26.9.2008)
Stara 26.9.2008, 23:48   #986
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Moj argument za Obradovica je sledeci:
Covek je ko Oscar Wilde, pisao jedno, radio drugo, a zeleo nesto trece...Jezik kojim je pisao je tesko razumljuv i da je na latinskom pisao mnogo bi lakse bilo da se procita, mozda kada bi neko preveo (da, preveo) njegova dela bila bi i bolje shvacena...
Jeste. Slažem se. Ali pisati jedno, raditi drugo, želeti nešto treće, a živeti nešto četvrto je po meni jedina moguća, ali i idealna definicija života. Čovek koji je napisao bajku o Malom princu, Džinu koji nije trpeo dečurliju u svojoj bašti, poemu Tama http://www.strickling.net/byron_darkness.htm , da bi zatim otišao u Grčku, izveštavao o hrabroj borbi Grka protiv Turaka (te medijski pokrio Greciju, al' yebbi ga, ne i nas), nesrećno se zaljubio (e sad baš u koga, nije uputno reći) zaslužuje respekt, bro. Yo! Dig it?

Isto važi i za Obradovića, i Vajlda, i Bajrona. Respect, bro! Yo! Yo?

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Ja svima preporucujem da procitaju Digitalnu Tvrdjavu Dena Brauna ( tvorac Da Vincijevog coda) , koja se za razliku od Da VBincijevog koda ne bavi religijom uopste
Pa religijom se ne bavi ni Da Vinčijev kod.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Imaju pravo u vezi jedne stvari, a to je da je preko potrebna revizija obavezne lektire u našim školama...

Možda bi im bilo korisno, a ostalima interesantno da mi ovde pokušamo da napravimo spisak knjiga koje bi mladi trebali da pročitaju tokom osnovne i srednje škole

Preporučimo, naravno...
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Moje mišljenje o tome kada šta treba čitati najbolje je moguće iskazati parafrazom čuvene rečenice Pevača (Dragan Nikolić) iz "Ko to tamo peva":
"Knjiga je k'o pesma - ako ne legne u pravom trenutku, k'o da je nije ni bilo.".

Nazovi to "instinktom" ili kako god, ali svako (valjda) ima osećaj kad mu se šta jede, čita, gleda,...
Ja bih lektiru u školama ukinuo. Čemu smaranje ljudi? Čitanje ne treba da bude obaveza. Zajedno sa knjižicama u četvrtoj godini podeliš voskom zaptivene koverte sa napomenom "pročitati kad se osetiš spremnim". Neko u dvadesetim, neko u tridesetim, neko u četrdesetim... neko nikad. Pa šta?

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Nisam pročitao nijedan savremeni roman koji je dobar, verovatno ne znam šta da uzmem, ali od ne-tako-novih i ne-tako-starih mogu da ti preporučim Lavkraftove zbirke priča, koje trenutno čitam. Malo tupi s detaljima, ali je jako dobar.
Nisam ljubitelj horora, tek koliko da se zna.
Ali.
O kakvom tupljenju govoriš? Čovek je bio vizionar, koji je opisivao stvari na način koji će pokrenuti maštu generacija ljudi.

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Kažu za Džojsa da je težak k'o crna zemlja, zato sam ga zaobišao, ali, sa godinama i narastajućim ludilom, sva je prilika da ću ga pročitati.
Imaš ti dovoljno i ludila i šnjofa (senzibiliteta) da ga svariš.

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
U principu nisam mnogo "teških" knjiga čitao, pa ne mogu puno ni da preporučim.
Lažeš. Ali praštamo ti, jer si nam simpatičan.

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Meni je popularna japanska književnost mlaćenje prazne slame, pa to ti je.
To je sve zato što nisi čitala Dogodovštine Leslija Eldridža kad si bila mala, kao ja.

A sad ozbiljno: ako se nisi totalno smorila, daj šansu Kazui Išiguri, i, recimo, Slikaru prolaznog sveta.

Nevolja je što o japanskim piscima saznajemo samo kada počnu da pišu na engleskom, kao u slučaju dva gorespomenuta... (Išigura i Murakami) Ko zna koliko dobrih, a teško prevodljivih, "operišu"...

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
sad se setih i selimovica, meni je on objektivno izvanredan, ali licno mi je malo dosadan, moram priznati, ne zbog stila, vec vise zbog tematike i okruzenja kojim se bavi, a koji mi ne odgovaraju uglavnom.
Imaj obzira prema Selimoviću - neke stvari jednostavno nije moguće simulirati: proživeti izvesne aspekte sopstvenog romana je pakao koji se nikome ne može poželeti, a g. Selimović je uspeo da se izbori sa sopstvenim šejtanima i čak i piše o njima.

During the war, Meša's brother, also a communist, was executed by partisans' firing squad for alleged theft, without trial; Meša's letter in defense of the brother was to no avail.
(Wikipedia)

Poslednja ispravka: Shumsko_drvece (27.9.2008 u 0:08) Razlog: sitnačke dopune
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Shumsko_drvece na korisnoj poruci:
Iris (27.9.2008), Ulmawen (27.9.2008), Wolverine (2.10.2008), zoran845 (27.9.2008)
Stara 27.9.2008, 0:14   #987
crazy_LG
Banned
 
Član od: 26.8.2008.
Lokacija: Arkham Asylum, najveći ludak od svih;)
Poruke: 1.503
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 838 puta na 361 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Jeste. Slažem se. Ali pisati jedno, raditi drugo, želeti nešto treće, a živeti nešto četvrto je po meni jedina moguća, ali i idealna definicija života. Čovek koji je napisao bajku o Malom princu, Džinu koji nije trpeo dečurliju u svojoj bašti, poemu Tama http://www.strickling.net/byron_darkness.htm , da bi zatim otišao u Grčku, izveštavao o hrabroj borbi Grka protiv Turaka (te medijski pokrio Greciju, al' yebbi ga, ne i nas), nesrećno se zaljubio (e sad baš u koga, nije uputno reći) zaslužuje respekt, bro. Yo! Dig it?

Isto važi i za Obradovića, i Vajlda, i Bajrona. Respect, bro! Yo! Yo?






''Malog princa'' je napisao Antoan de sent Egziperi.

A sto se tiche ukidanja lektire,neki je ne bi ni citali da ne moraju tako da od ono tvoje ''procitaj kada si spreman'' nema nishta
crazy_LG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 0:19   #988
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
crazy_LG kaže: Pregled poruke
''Malog princa'' je napisao Antoan de sent Egziperi.
Srećnog princa. Lapsus mozgus.

Citat:
crazy_LG kaže: Pregled poruke
A sto se tiche ukidanja lektire,neki je ne bi ni citali da ne moraju tako da od ono tvoje ''procitaj kada si spreman'' nema nishta
Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
... neko nikad. Pa šta?
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 0:48   #989
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Ja bih lektiru u školama ukinuo. Čemu smaranje ljudi? Čitanje ne treba da bude obaveza.
Ne slažem se. Da ono malo lektire nije obavezno, pojedinci (mnoge znam lično) ne bi knjigu (mislim na beletristiku, ne na naslove tipa "Patin kuvar",
"Hauzmajstor", "Savremena domaćica",...) u ruke uzeli.

Mene je moj otac kad sam imao trinaest godina (i, normalno, nisam skoro ništa čitao) gotovo za uši odveo do gradske biblioteke "Stevan Sremac" u Nišu
i naterao da se učlanim i proberem nekoliko naslova. Zahvaljujući nekakvom instinktu ili ne znam ni ja čemu, odmah sam se uhvatio za Žila Verna i Karla Maja
i tog raspusta proveo divne sate u čarobnom svetu njihovih priča . Od tada se (kad god mogu) družim sa knjigama, a svakom ko se pita zašto (why the fuck? )
da čita, preporučujem da pročita bar divan uvod koji je Momo Kapor napisao za svoju hrestomatiju (to vam je "čitanka", "zbirka probranih odlomaka iz knjiga")
nazvanu "Sentimentalno vaspitanje". Čovek je u tom prologu od pedesetak strana fantastično opisao u čemu je čar čitanja i kakav mu je značaj za svakog od nas.
Ja bolje ne umem.

Eto nove preporuke:

Momo Kapor, "Sentimentalno vaspitanje"
biblioteka Gama, Narodna knjiga,
Beograd, 1983 (prvo izdanje)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
aerochivija (28.9.2008)
Stara 27.9.2008, 8:52   #990
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Knjige

/\
Onaj ko ne voli da čita, teško da će u Kaporu videti izuzetak.
Nevolja je u tome što sada nema baš mnogo, uslovno rečeno, "zanimljivih knjiga" za decu. Kad sam ja bila mala, bila je ona čuvena serija Izaberi svoju avanturu; priče sa više završetaka koje su listom svakom detetu bile zanimljive. Obišla sam Bg nadugačko i naširoko da sestri (14 god.) za rođendan nađem neku takvu knjigu. Uspela sam da nađem jednu jedinu knjigu polu-avanturističkog tipa koja, opet, ne može ni da prismrdi pomenutom serijalu. Degradacija školstva i izdavaštva i, uopšte, bacanje kulture u zapećak je dovela i do toga da se ne štampaju nova izdanja "starih dobrih" knjiga. Uvek se sa setom setim edicije "plava ptica" i najlepših bajki sveta. Do dan danas nisam uspela da po antikvarnicama i kartonskim kutijama sa prašnjavim izdanjima skupim ceo serijal bajki sveta.
Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
A sad ozbiljno: ako se nisi totalno smorila, daj šansu Kazui Išiguri, i, recimo, Slikaru prolaznog sveta.
Nevolja je što o japanskim piscima saznajemo samo kada počnu da pišu na engleskom, kao u slučaju dva gorespomenuta... (Išigura i Murakami) Ko zna koliko dobrih, a teško prevodljivih, "operišu"...
Slična stvar kao sa Koeljom; popularna i aktuelna književnost se lakše "prodaje", pogotovo ako je pisana na nekom "svetskom jeziku", što je i jedan od uslova da bi postala popularna. Totalna glupost, ali, na žalost, tako je. Ko zna koliko ima dobrih, recimo, mongolskih pisaca za koje nećemo nikada čuti...
As for Išigura: daću mu šansu, pod uslovom da nije neka ljubavna bljuvotina?
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ulmawen na korisnoj poruci:
aerochivija (28.9.2008)
Stara 27.9.2008, 10:30   #991
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Imaj obzira prema Selimoviću - neke stvari jednostavno nije moguće simulirati: proživeti izvesne aspekte sopstvenog romana je pakao koji se nikome ne može poželeti, a g. Selimović je uspeo da se izbori sa sopstvenim šejtanima i čak i piše o njima.
ovaj, procitaj jos jednom sta sam napisao mislim da je izvanredan, ali meni licno ne lezi da ga citam, malo mi je dosadno, sta tu nije jasno? imam ja veliki rispekt za njega, sto sam i napisao, tako da ne znam sto si se javio da mi kazes 'imaj obzira prema selimovicu' meni njegov stil nece biti zanimljiviji ako saznam ili ne saznam neke cinjenice o njemu, to su dve odvojene stvari, ja kad citam roman, citam roman, a ne 'mesu' ili 'fjodora', da koeljo napise kvalitetnu knjigu, ja bih ga prvi procitao i dizao u nebesa.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 12:14   #992
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Što se preporuka tiče: Bil, heroj galaksije (Hari Harison), knjiga je super.
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shumsko_drvece na korisnoj poruci:
Lokigodofirendlies (28.9.2008)
Stara 28.9.2008, 2:14   #993
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Dositej Obradović kaže:
Knjige, knjige, braćo, a ne zvona i praporci!
Citat:
Džordž Orvel (1984) kaže:
Rat je mir! Sloboda je ropstvo! Neznanje je moć!
Citat:
Hauard Bil kaže:
...Zato što manje od 3% vas čita knjige! Zato što manje od 15% čita novine! Zato što je jedina istina koju znate ona koja vam stiže sa televizije. Baš sada, cela generacija, čitava generacija ne zna ništa osim onoga što je čula sa televizije. Televizija je Jevanđelje, konačno otkrovenje. Ona može stvoriti i oboriti predsednike, pape, premijere...
...A kada dvanaesta po veličini svetska kompanija kontroliše najstrašniju prokletu-propagandnu-silu na svetu, ko zna kakvo s..nje će biti prodato kao istina preko ove TV mreže?..
Hauard Bil je lik iz filma Network (TV mreža) u tumačenju Pitera Finča, po scenariju Pedija Čajefskog.
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aerochivija na korisnoj poruci:
zoran845 (29.9.2008)
Stara 28.9.2008, 12:38   #994
Lokigodofirendlies
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: {Julie's} in the Drug Squad
Poruke: 317
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 178 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
Što se preporuka tiče: Bil, heroj galaksije (Hari Harison), knjiga je super.
Moram da se u potpunosti slozim. Mala knjiga ali joj je svaka strana natopljena humorom.
Da dodam da je kao inspiraciju za ovo delo Hari iskoristio Dobrog vojnika Svejka.

Poslednja ispravka: Lokigodofirendlies (28.9.2008 u 23:51)
Lokigodofirendlies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 17:07   #995
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Nameravam da pročitam Idiota od Dostojevskog ali pošto nemam puno slobodnog vremena ne znam dali ću stiću. E sad, ako bi neko mogao da mi odgovori koliko je ta knjiga obimna, da ne kažem debela! Glupo mi je da odem u biblioteku, tražim knjigu, proverim koliko ima strana, pa je vratim! Predpostavljam da je oko 500 strana, što ni je tako puno i stigao bih da pročitam!

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 18:52   #996
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Ja (citaj: majka) imam neko izdanje iz dva dela. Prvi 300, a drugi 335 strana.
Znaci, 635. Sitnica
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 21:07   #997
Guardian
Član
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Srbija - Slovačka
Poruke: 379
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Odlično onda, nije problem. Plašio sam se da nije neki maraton od 1500 strana što ne bi uopšte bilo čudno za Ruskog pisca. Npr. Rat i Mir ima 1475 strana.

Guardian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 21:53   #998
bobo cc 2001
Novi član
 
Član od: 3.2.2008.
Poruke: 19
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Knjige

Korisna tema,chitao sam je sa interesovanjem.Moja najdrazha knjiga je roman ''Tihi Don'' od M. A . Sholohova.Za mene je jednostavno briljantna.Sluchajno sam je pozajmio od brata koji je morao da je prochita za lektiru i prosto sam je gutao ochima.
bobo cc 2001 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 22:47   #999
crazy_LG
Banned
 
Član od: 26.8.2008.
Lokacija: Arkham Asylum, najveći ludak od svih;)
Poruke: 1.503
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 838 puta na 361 poruka
Određen forumom Re: Knjige

Citat:
Guardian kaže: Pregled poruke
Odlično onda, nije problem. Plašio sam se da nije neki maraton od 1500 strana što ne bi uopšte bilo čudno za Ruskog pisca. Npr. Rat i Mir ima 1475 strana.

Nije bitan broj strana, ngo k@kv@ je knjiga, Ja Dostojevskog, Turgenjeva,Cehova i Gogolja mogu da procitm za dan-dva( i da me posle bole ochi), dok kad sam citao Tolstoja, smorio sam se kao krastvac u tegli.
Inache, ov@ rubrika je super i volim da bacim pogled na nju i naravno procitam dobru knjigu kad nadjem malo vremena (danas sam imao cetiri kontroln@)
crazy_LG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 3:28   #1000
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Knjige

4 kontrolna koja si izbegao,(blago tebi kad mama hoce da te pokriva ) c,c,c...
Eh, vi skolarci
Nego, nazad na temu, zbog sve ove price od ranije uzeo sam da procitam ''Zahir'', moja prva Koeljova knjiga i,iiiii...
I nema nekog daljeg i, retko kad procitam knjigu koja na mene ne ostavi skoro nikakav utisak. Niti mi se dopala, da pozelim da otrcim da kupim sva njegova dela, niti sam nesto zgrozen njegovim pisanijima. Nekako kupus knjiga, nit mi smrdi, nit mirise. Mozda cu procitati jos neki od njegovih romana, cisto da se uverim da to nije za mene, al zasad bas i ne vidim zbog cega tolika fama oko Koelja.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
knjige, literatura

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pa nije Tolkin sam! Fantastika - Preporuke barjaktar Opšta kultura 189 14.12.2007 11:59
Kako download-ovati knjige? Beowulf Internet tehnologije 6 10.6.2007 11:59
Knjige, tutorijali za rad sa Vegasom, Premierom, Avid Xpressom i After effectsom Se7en_ Video/TV softver 2 20.4.2007 14:42
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10
Besplatne web knjige Carl Jonson CJ Zanimljive Web lokacije 7 7.1.2006 1:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com