Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2013, 13:33   #1
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Smile Spor racunar

Zdravo decaci Donesose mi komsije neki racunar pod izgovorom da ga malo ubrzam Mislio sam da je neka sveza masina pa pomislih lako cemo medjutim racunar je star okruglo 10 godina. Naravno to ne bi bio problem da je kao moj koji iako je toliko star radi kao sat Prvo jedva sam ga upalio jer je prekidac u autu skroz. Pa me zanima moze li se nekako "premostiti" bez zamene? Kada sam ga konacno upalio botovao je nesto tri dana,iskljucio sam sve sto se moglo iskljuciti medjutim moze se reci da je svako drugo dizanje sistema uspesno dok u ostalim slucajevima naidje na neku stavku i tu kao da upadne u beskonacnu petlju,a ta stavka kod koje zaglavi nikad nije ista,kako mu dodje tako zaglavi Kad konacno digne win xp to je toliko sporo ubi Boze,mislio sam da oborim sistem pa ako da Bog da moze nov da se instalira da mu iskljucem neke stavke ukucavanjem komandi (koje sam zaboravio,ali znam da moze jer sam na svom kucao ) ali opet ne znam sta sa prekidacem i biosom. Preterano je spor iako je konfiguracija AMD 1.5,256 mb ram i gforce 440. Ako neko zna sta i kako sa ovim delom postavke Smitsonijana neka kaze
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 13:53   #2
PowerPC
Član
 
Član od: 19.1.2013.
Poruke: 194
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 46 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Spor racunar

Citat:
worldwideweb kaže: Pregled poruke
Zdravo decaci Donesose mi komsije neki racunar pod izgovorom da ga malo ubrzam Mislio sam da je neka sveza masina pa pomislih lako cemo medjutim racunar je star okruglo 10 godina. Naravno to ne bi bio problem da je kao moj koji iako je toliko star radi kao sat Prvo jedva sam ga upalio jer je prekidac u autu skroz. Pa me zanima moze li se nekako "premostiti" bez zamene? Kada sam ga konacno upalio botovao je nesto tri dana,iskljucio sam sve sto se moglo iskljuciti medjutim moze se reci da je svako drugo dizanje sistema uspesno dok u ostalim slucajevima naidje na neku stavku i tu kao da upadne u beskonacnu petlju,a ta stavka kod koje zaglavi nikad nije ista,kako mu dodje tako zaglavi Kad konacno digne win xp to je toliko sporo ubi Boze,mislio sam da oborim sistem pa ako da Bog da moze nov da se instalira da mu iskljucem neke stavke ukucavanjem komandi (koje sam zaboravio,ali znam da moze jer sam na svom kucao ) ali opet ne znam sta sa prekidacem i biosom. Preterano je spor iako je konfiguracija AMD 1.5,256 mb ram i gforce 440. Ako neko zna sta i kako sa ovim delom postavke Smitsonijana neka kaze
Da bi danas koristio internet s'tom konfiguracijom mora da ima najmanje 1 Gb Ram memorije 256 mb je premalo! Što se tiče power prekiača, skini prednju masku i ako je prekidač isti i na restart dugmetu samo zamjeni sa restatom
pa nek pali na restart i instaliraj nov Windows XP
PowerPC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 14:26   #3
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Spor racunar

Vreme je da se komsija stisne za bar 100 evra i kupi noviji polovni racunar. Krpljenje i karabudzenje onog krsha ,nece pomoci ni njemu ,a ni tebi. Ti ces izgubiti vreme ,a on nece dobiti nista.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
sale94 (18.2.2013)
Stara 28.1.2013, 15:48   #4
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Spor racunar

Da kupi....xexe objasni ti to nasem coveku Probacu da zamenim to dugme restartom mada cu prvo morati da presecem zice jer je prekidac za restart i paljenje zaliven nekim lepskom ili silikonom,djavo bi ga znao sta je vec tako da o normalnom skidanju zica nema ni govora
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 15:58   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Spor racunar

haha nemoj ništa da sečeš ima svaka žica neku namenu što se bode u matičnu samo promeni redosled.. najbolje da mu kažeš da nosi u servis pa nek se oni bakću za pare..
još ćeš na kraju ti da ispadneš kriv što si mu pokvario kantu..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 16:15   #6
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Spor racunar

worldwideweb ,divim se tvom entuzijazmu

Sto se tice brzine ,rama ,mozes mu pogasiti neke servise (tacnije dosta njih)..

Lista je ovde : Servisi

znaci Control Panel / Administration Tools / Services ,pa tu "prekucas" tweaked sekciju sa gorepomenutog linka.

Zatim mozes kucati u Run : msconfig ,pa pogasiti start up.

U krajnjoj instanci mozes koristiti nLite i izbaciti suvisne stvari iz ISO fajla ,a na internetu ima dosta tutorijala.

Sto ce reci u teoriji mozes imati Windows XP ,potpuno funkcionalan koji trosi 50-80 mb rama, pa cak i na krshevima ide prilicno lepo
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sladjan85 na korisnoj poruci:
sale94 (18.2.2013)
Stara 28.1.2013, 22:06   #7
worldwideweb
Član
 
Član od: 16.5.2010.
Lokacija: Omicron Persei 8
Poruke: 379
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Spor racunar

Iscupao sam taster za restart koji takodje bio nespretno zaliven nekom masom a kablovi sa njega nisi ni isli u maticnu nego su visili,ali dzabe sto sam ga iscupao kad ni taj taster ne radi. Pogasio sam mu sve zivo u biosu i stavio moj xp i covek je zadovoljan ucinjenim,kaze da je racunar munja mada sam siguran da nece biti jos dugo jer je pc bio prepun sitnih programcica koji non stop rade sa kojima bi i moj dvojezgarni AMD imao muke
worldwideweb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 22:08   #8
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Spor racunar

kao munja e kralj si
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2013, 23:15   #9
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Spor racunar

Raditi išta danas sa samo 256 MB RAM je čist mazohizam
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
sale94 (18.2.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
racunar, win xp


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com