Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2011, 21:50   #1
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Exclamation Nova browser igra

Odlucio sam se da ipak zapocnem izradu browser igre...!
Ideja je ova:
-Igra ce se zvati Earth Conquest ( dajte predloge a ko imate bolje ime )
-Postojace mapa planete zemlje sa svim zemljama ili podeljenim teritotijama ( sta vi mislite da je bolje? )
-Svaki registrovani igrac imace svoj grad u kom ce praviti vojsku, administrativne zgrade, kulturne zgrade, vojne zgrade, skladista.
-Vreme igre jos uvek niej odluceno... Da li zelite proslost, sadasnjost ili buducnost? Po meni ej buducnost najbolja za nesto novo
-Svaka teritorija ce imati svog kralja koji ce upravljati i voditi diplomatske odnose sa drugim teritorijama sa kojima moze ulaziti u ratove ili sklapati paktove.
-Svaka browser igra ima resurse...! Mislim da bi to bilo lose i za ovu igru, treba nesto originalnije... Razmisljao sma da se u ovoj igri uvedu poeni koji se dobijaju svakog dana kada se ulogujete i te poene jos mozete zaradjivati kada pobedite drugog igraca, pomoc od suigraca, prodajom zlata ( postojace po par rudnika zlata na svakoj teritoriji gde ce se igraci boriti da uzmu zlato zbog poena da bi mogli graditi. Takmicenje ce biti svakog dana, kao neka pitanja sa kojima zaradjujes. Opsta kultura. ), kupovinom zlata preko smsa, kreditne kartice...
-Trenutno jos uvek ne znam koliko bi trebalo trajati jedan server ali dajte predloge slobodno Ja sam razmisljjao oko 100 dana... Na karaju ce biti poslednja bitka izmedju teritorija dok ne ostane samo jedna i onda ce se i oni emdjusobno poklati .
-Molim vas recite mi sta mislite o ovakvoj jednoj igrici? Da li vam je interesantna? Da li bi mogla uspeti? Da li bi je vi igrali?
I NARAVNO DAJTE JOS PREDLOGE STA BISTE ZELELI PROMENITI ILI DODATI!

Pozdrav,
Nikola Stefanovic
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 22:14   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Nova browser igra

Nisi daleko odmakao od prethodne teme, tako da nisi još trebao da otvaraš novu Ali u svakom slučaju srećno i samo budi uporan.
Inače, ne bih igrao jer ne volim browser igre a pogotovu ne neoriginalne (EclipsE je imao dobar koncept, ne znam zašto je odustao, meni je bilo kul).

Ako praviš browser igru smisli nešto originalno, po meni taj koncept "država, kralj, grad.." itd. ne pije vodu...

Bolje da modovi ovo spoje nazad u onu temu dok ne budeš imao 100% razrađen koncept
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 22:23   #3
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Određen forumom Re: Nova browser igra

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Nisi daleko odmakao od prethodne teme, tako da nisi još trebao da otvaraš novu Ali u svakom slučaju srećno i samo budi uporan.
Inače, ne bih igrao jer ne volim browser igre a pogotovu ne neoriginalne (EclipsE je imao dobar koncept, ne znam zašto je odustao, meni je bilo kul).

Ako praviš browser igru smisli nešto originalno, po meni taj koncept "država, kralj, grad.." itd. ne pije vodu...

Bolje da modovi ovo spoje nazad u onu temu dok ne budeš imao 100% razrađen koncept
Da i ja bi onda zamolio modove da prebace ovo u moju staru temu Pravljenje online igrica
A sta mislis kada kazes neoriginalno? Ja nigde nisma video upotrebu poena u browser igrama, niti kralja koji upravlja svojom teritotrijom ( ovo mozda malo zvuci na eRepublic ali nien isto )
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 22:26   #4
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Nova browser igra

Ako je praviš da bi postala popularna i da je punooo ljudi igra itd. itd. Evo ti: http://sourceforge.net/projects/devana/ instaliraj, preradi, uveri se da je niko nikada neće igrati jer je dosadna (ili nisi uložio ogromne sume u marketing) i okreni se drugm stvarima.Naravno, možeš i da je praviš za ovu svrhu, ali ovako ćeš puno manje vremena izgubiti i frustracija zbog neuspeha će biti manja.

A ako bi je pravio čisto za svoju dušu (i da bi uvežbao neke veštine programiranja i naučio i blablabla) samo napred, eventualno nađi neke ljude koji žele isto i cepaj.

EDIT: Tvoji poeni= exp i gold u ostalim igrama.Bio, radio.U igri će svako biti kralj dakle.Big deal.Niko se neće oduševiti
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 22:29   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Nova browser igra

Citat:
nikola1belgrade kaže: Pregled poruke
A sta mislis kada kazes neoriginalno?
Ovaj koncept je manje-više isti kao kod ostalih igara Lično smatram da treba da se maneš ćorava posla osim ako (kao što je JohnnyNT rekao) ne želiš da se podučavaš na ovaj način.

Bolje smisli nešto originalno i razvij normalnu igru u flešu ili nekom "klasičnom" programskom jeziku. Browser igre su, po meni, stvar koju treba gurati nenormalno mnogo da bi uspela.

Mislim da bi neka realtime online igra (u Silverlightu ili Flashu) koja se igra u brzim "partijama" a koja je dovoljno originalna i zarazna, uspela lakše od bilo čega drugog...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2011, 22:37   #6
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Nova browser igra

^ Apsolutno.Dodao bih i da je važno da je multiplayer.Pogledajmo na primer 8 ball pool na MiniClip.Flash, jednostavno, adiktivno, dobijaš ordenčiće, exp poene, turniri su tu...Ljudi se navuku izuzetno lako.Razmišljaj u tom pravcu.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 0:15   #7
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Nova browser igra

Odlučio si da započneš izradu browser based igre... Aha, kul. Nego reci mi, znaš li bilo šta o XSS-u? Jesi se nekad susreo sa bazama podataka? Kako misliš da napraviš mapu? Umeš li da napraviš registrovanje igrača? Hoćeš li raditi u PHP-u, ASP-u, Ruby-ju ili možda čak i flash-u (ili imaš neku drugu ideju)? Kako planiraš da odvojiš "servere"?

Ima tu mnogo pitanja na koja treba odgovoriti, i koliko vidim, tebi je jedino stalo da zaradiš nešto jer samo to spominješ. Mislim, ne kažem da motiv nije loš, ali ukoliko nemaš dobru igru, nećeš imati puno igrača, iz čega sledi da neće niko kupovati "premium" opcije i slati SMS-ove. Ne želim da budem jedan od onih koji samo govore "ne, nećeš uspeti nikad, mani se toga", ali stvarno ljudi nekad preteraju..

Evo, sada sam iskopao onu moju igru pa rekoh da podelim source sa vama: http://www.megaupload.com/?d=APZUA4G9

Ona moja igra nije bila ništa posebno, pa opet, pogledaj koliko koda tu ima... I to loše napisanog koda, mogao sam neke stvari mnogo bolje ali na greškama sam naučio... IGRE SE NE PRAVE TEK TAKO. TIMOVI SE NE OKUPLJAJU TEK TAKO. ZNANJE SE NE STIČE TEK TAKO

Toliko od mene, neću više da se mešam u ovakvim temama.
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 0:29   #8
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Nova browser igra

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Odlučio si da započneš izradu browser based igre... Aha, kul. Nego reci mi, znaš li bilo šta o XSS-u?
Teško da mu je XSS neka od primarnih briga u ovom stadijumu
Ostatak poruke aminujem, možda ću i d'ukradem kao citat ako bude bilo još tema ovakvog tipa
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 8:44   #9
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Određen forumom Re: Nova browser igra

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Odlučio si da započneš izradu browser based igre... Aha, kul. Nego reci mi, znaš li bilo šta o XSS-u? Jesi se nekad susreo sa bazama podataka? Kako misliš da napraviš mapu? Umeš li da napraviš registrovanje igrača? Hoćeš li raditi u PHP-u, ASP-u, Ruby-ju ili možda čak i flash-u (ili imaš neku drugu ideju)? Kako planiraš da odvojiš "servere"?

Ima tu mnogo pitanja na koja treba odgovoriti, i koliko vidim, tebi je jedino stalo da zaradiš nešto jer samo to spominješ. Mislim, ne kažem da motiv nije loš, ali ukoliko nemaš dobru igru, nećeš imati puno igrača, iz čega sledi da neće niko kupovati "premium" opcije i slati SMS-ove. Ne želim da budem jedan od onih koji samo govore "ne, nećeš uspeti nikad, mani se toga", ali stvarno ljudi nekad preteraju..

Evo, sada sam iskopao onu moju igru pa rekoh da podelim source sa vama: http://www.megaupload.com/?d=APZUA4G9

Ona moja igra nije bila ništa posebno, pa opet, pogledaj koliko koda tu ima... I to loše napisanog koda, mogao sam neke stvari mnogo bolje ali na greškama sam naučio... IGRE SE NE PRAVE TEK TAKO. TIMOVI SE NE OKUPLJAJU TEK TAKO. ZNANJE SE NE STIČE TEK TAKO

Toliko od mene, neću više da se mešam u ovakvim temama.
Ovo je jos uvek faza izgleda igrice... Jednom sam clanu enbitno kom poslao poruku da mi pare nisu najvaznije iako izgleda tako. Zelim da probam, da naucim nove stvari i mozda zaradim. Jer ako zelim da pravim nesto ozbiljnije pare su potrebne i to velike pare, a retko ko ima velike pare u Srbiji.
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2011, 14:34   #10
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Nova browser igra

Ne, nećeš moći da zaradiš ništa na prvom projektu. Ni na drugom, najverovatnije. Fin. Ne znam da li si svestan koliko tu ima ulaganja u marketing, koliko dizajniranja, projektovanja i programiranja da bi uopšte mogao da razmišljaš o nekoj zaradi? Piši browser-based igru za svoju dušu, ali zaboravi da zgrneš neke pare. Možeš samo da se nađeš u gubitku zbog uloženog novca, pod uslovom da nemaš oko sebe tim ljudi koji su profesionalci u svojoj oblasti, koji ti mogu pomoći da dođeš do nečega. A to ne verujem da je slučaj.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja vam je igra bila najstrašnija? virtuoz pavle O igrama uopšte 337 9.10.2015 9:16
Crytekova nova igra Psycho13 Akcione igre 24 10.4.2009 1:28
WiiWare simakosmos Konzole 32 9.12.2008 10:08
Slavs (RTS igra iz '96) ktulu Stare igre 2 4.11.2007 13:06
Odlichna flash igra --Heli Atack 3-- freeminder Male igre 5 24.7.2007 22:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com