Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.4.2019, 8:16   #261
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

G7 Fit ima katastrofa bateriju i dosta se greje, citao sam recenziju nekog rusa koji ga je ozbiljnije testirao, pominje cest trottle procesora, kamere su losije nego na ostalim modelima te serije, mislim da ga ipak treba preskociti.
Mene zato vuce V30, baterija je bolja, sd835 je stedljiviji i ne greje se, kamere su bolje, jedino me nervira POLED ekran, ghosting, senke i ostalo mu nisu strani.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2019, 10:52   #262
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Šteta za fit, bio bi odličan midranger... Ja se ne cimam oleda jer mi prija da je ekran tamniji, većinu vremena mi ne prelazi 15% osvetljenja. Međutim 75.5 mm širine mi je već mnogo. Zato mi je G7 vrlo interesantan a nekako mi je prošao ispod radara. Super je što si ga pomenuo, trebaće mi telefon uskoro i sigurno ulazi u uži izbor. Moram samo malo da istražim kakvi su LG softverski u poslednje vreme, da nema nekih iritantnih detalja
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2019, 13:49   #263
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Slazem se, da su u G7 Fit stvili neki SD660 ili slicni koji manje trosi bio bi telefon bas po meri, odlican zvuk i ekran, ovako LG cisti lager delova koji je preostao od G6.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2019, 14:46   #264
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Po merenjima G7 ima dva problema sa ekranom. Jedan je prejaka plava koja gura sve boje na hladno a belu na ~8000K, a drugi je visoka gamma od ~2.6 koja izaziva vidan black crush. Jedan od izvora.

Spoiler za Merenja:


Citat:
Overall the G7 is a massive disappointment when it comes to colour accuracy as it very much singles itself out as the worst calibrated display in recent memory. This has been a pervasive issue for LG and its phones for a long time now, and it seems the company has no interest in changing it. In the past when we’ve brought this up with them, the rationale was that most users prefer the “punchier” colours.
Kažu da podešavanja ne pomažu. Našao sam i na forumima dosta žalbi ne može da se dotera na neutralno kako god se igrali sa slajderima. Grozio sam se tih "punchy" podešavanja na starijim Samsung telefonima ali su oni odavno ponudili i neutralna podešavanja dok LG očigledno nije. Tako da definitivno odustajem od G7. Traži se dalje... BTW, G8 ima praktično isti problem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2019, 21:04   #265
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Pa imas nezavisne RGB slajdere, svaka boja ponaosob se moze korigovati ali problem je sto je skala ima samo 5 koraka pa nema finog podesavanja.
Sta znam, ovo nije AMOLED tako da definitivno prikaz nije kao na Samsungu.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2019, 21:58   #266
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Pa ovo i jeste merenje kad ga podese najbolje što može, pre podešavanja je još gore. Nisu ni jedini koji su to zamerili, Notebookcheck i još nekoliko sajtova koji rade slična merenja su svi pomenuli problem sa lošom kalibracijom. To sa gamom sam već viđao na drugim modelima kad preteraju da bi delovalo punchy pa crush-uju crne nijanse. Uglavnom nema načina da se to ispravi ako fali dobrog fabričkog profila (rani Samsung Amoledi su imali taj problem i nisam ih voleo zbog toga, danas imaju profile za svačiji ukus pa to više ne važi).

Za UI i surf mi je to nebitno i kontam da većini zaista nije bitan detalj ali sam ja malo specifičan po tom pitanju i znači mi kada visim na forumima za fotografiju, flickr-u i netflixu. Apple npr. uvek ubode pravo u centar sa skoro savršenom kalibracijom ekrana i to sam uvek cenio kod njih, kao i zvuk, ali cene su... Većina Xiaomi kupaca možda i ne razmišlja o tome ali i Xiaomi najčešće odlično kalibriše svoje ekrane. Baš se ovih dana oduševljavam sa Mi 5 ekranom koji je IPS ali ima vrlo tačne boje, gamu i belu na skoro idealnih ~6500K.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2019, 22:20   #267
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Kao iPhone definitivno nije, Apple je uvek imao daleko mirniji prikaz i odlicno kalibrisane ekrane, ali to po meni vazi u poredjenju sa 90% android telefona, Samsung i Apple u kalibraciji slike bih rekao da nemaju sta da traze u istoj recenici.
Naravno sve zavisi od primene, za svakodnevnu upotrebu je ekran na G7 sasvim ok, nije to nivo zasicenja boja na koji ces se zgroziti na prvu loptu, vise u direktnom poredjenju sa drugim uredjajem.
Nisam gledao pocophone/9se ili nesto iz te klase da mogu da poredim, ali recimo note 4x i mi a1 su na nivou pristojnog, nista vise od toga ali to je i niza klasa telefona. Mene vise brinu cuvene zute mrlje na Xiaomiju i tupavi proximity senzor.
Kako god okrenuo nesto zrtvovati moras.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2019, 10:59   #268
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

A OnePlus? Ja uzeo 6 i oduševljen sam telefonom. Ne znam samo da li veličina odgovara...
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2019, 11:16   #269
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

OnePlus je dosta skuplji, G7 je nov oko 300e, ja pazario 3 meseca star za 230e.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2019, 11:24   #270
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Verujem da je super ali sa preko 75mm širine to je veličina koje se do pre 2 god nosila Note u nazivu a meni barem to ne odgovara.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2019, 12:03   #271
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Samo kratko razjašnjenje: Pocophone F1 je bolji od svakog Redmi 5/6/7?

Pitam ako u slučaju da tražim Xiaomi, a kinta nije bitna, gledam samo Pocophone (269€ trenutno na Aliju sa 128GB). Snapdragon 845 je u redu procesor?

Pocophone F1
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2019, 12:18   #272
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Snapdragon 845 je odlican procesor, vrhunska varijanta od pre godinu dana, takodje kamera je jako dobra kada se ubaci Gcam.
Pocophone ima druge nedostatke, ekran nije nista bolji od Note 7, izradjen je od plastike, izlaz za slusalice je ispod proseka.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Dimo (9.5.2019)
Stara 18.5.2019, 11:50   #273
LIMAN
Veteran
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 727
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 170 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Bolje uzmi Mi 8 a imaš i Mi 9 ili Mi 9 SE

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
LIMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2019, 21:42   #274
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Savet oko izbora telefona?

Mi 9 koji je duplo skuplji od F1.
Cpu na f1 je extra, sve leti glatko i bez stekanja. Baterija je odlicna, 4000 dovoljno za dan maksimalnoga koristenja, a sad ono najvaznije, u mtel imas akciju, za 24 eura imas paket i F1 telefon od 128gb. Uz paket dobijes 40gb interneta, 2000 minuta u mrezi i 200 minuta prema ostalim mrezama. Sto bi rekli extra ponuda.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2019, 10:08   #275
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Podlegao sam trendu i pogazio zahtev oko veličine pa uzeo nov Mi 8 lite za 190€ sa 2 god garancije. Razmišljao sam se dugo između njega i Note 7 ali su mi neke sitnice prevagnule na ovaj manje popularan izbor.

Korišćenje jednom rukom je moguće na kraće ali zaista nije udobno za bilo kakvo duže korišćenje jer imam osećaj da lomim i istežem palac da bih nešto dohvatio. Na sreću pa radim od kuće, uglavnom više ne putujem prevozom i uglavnom ne moram tako da ga koristim.

Inače je vrlo kvalitetno napravljen telefon i nemam primedbi na rad za sada.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
tref (14.6.2019)
Stara 8.6.2019, 21:48   #276
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Podlegao sam trendu i pogazio zahtev oko veličine pa uzeo nov Mi 8 lite za 190€ sa 2 god garancije. Razmišljao sam se dugo između njega i Note 7 ali su mi neke sitnice prevagnule na ovaj manje popularan izbor.

Korišćenje jednom rukom je moguće na kraće ali zaista nije udobno za bilo kakvo duže korišćenje jer imam osećaj da lomim i istežem palac da bih nešto dohvatio. Na sreću pa radim od kuće, uglavnom više ne putujem prevozom i uglavnom ne moram tako da ga koristim.

Inače je vrlo kvalitetno napravljen telefon i nemam primedbi na rad za sada.
hehe dobro dosao i znaj da se vise nikad neces vrati ni na sta ispod te velicine.
meni sad prethodni telefoni izgledaju kao igracke.

a i realno... bice ti neki put po neki sekund ili minut biti nezgodno jer je veci, ali ce u svim drugim situacijama da ti bude drago sto jeste.

a koliko pre 5-6 godina, dok je 3,5 inca bio standard, smejao sam se liku koji je koristio manji tablet za pozive.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2019, 14:12   #277
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

2 сата тражим по нету мобилне у рангу до 150 евра (евентуално бих дао више ако баш вреди), али не могу да се лако снађем, јер треба да има што бољу камеру и добар звук, то су ми 2 кључне ствари, остало ме не занима.

Ово мора да има: предња (селфи) камера бар 8 мегапиксела, а задња више од 8,
екран full HD (или, још боље, више),
HDR,
PDAF (или lasser autofocus или оба),
LED
и добар/солидан процесор (јер сам прочитао да је то веома битно због сликања и снимања).

Пожељно (далеко од нужног) су OIS и 4К, иако је то тешко оствариво за ту цену.

П. С. Бацио сам око на Самсунгов М20, јер делује солидно за тај новац, али видећу шта ви кажете за препоруке као и за тај М20.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2019, 19:45   #278
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Podlegao sam trendu i pogazio zahtev oko veličine pa uzeo nov Mi 8 lite za 190€ sa 2 god garancije. Razmišljao sam se dugo između njega i Note 7 ali su mi neke sitnice prevagnule na ovaj manje popularan izbor.

Korišćenje jednom rukom je moguće na kraće ali zaista nije udobno za bilo kakvo duže korišćenje jer imam osećaj da lomim i istežem palac da bih nešto dohvatio. Na sreću pa radim od kuće, uglavnom više ne putujem prevozom i uglavnom ne moram tako da ga koristim.

Inače je vrlo kvalitetno napravljen telefon i nemam primedbi na rad za sada.
Nek te lepo sluzi, bas kao i Redmi 3.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2019, 19:49   #279
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
2 сата тражим по Đ˝ĐµŃ‚Ńƒ мобилне Ńƒ Ń€Đ°Đ˝ĐłŃƒ Đ´Đľ 150 евра (ĐµĐ˛ĐµĐ˝Ń‚ŃƒĐ°Đ»Đ˝Đľ бих Đ´Đ°Đľ Đ˛Đ¸ŃˆĐµ ако Đ±Đ°Ńˆ вреди), али не ĐĽĐľĐłŃƒ Đ´Đ° се лако снађем, Ń˜ĐµŃ€ треба Đ´Đ° има ŃˆŃ‚Đľ Đ±ĐľŃ™Ńƒ ĐşĐ°ĐĽĐµŃ€Ńƒ и добар Đ·Đ˛ŃƒĐş, Ń‚Đľ ŃŃƒ ми 2 ĐşŃ™ŃƒŃ‡Đ˝Đµ ствари, остало ме не занима.

Ово мора Đ´Đ° има: предња (селфи) камера бар 8 мегапиксела, Đ° задња Đ˛Đ¸ŃˆĐµ од 8,
екран full HD (или, Ń˜ĐľŃˆ боље, Đ˛Đ¸ŃˆĐµ),
HDR,
PDAF (или lasser autofocus или оба),
LED
и добар/солидан процесор (Ń˜ĐµŃ€ сам прочитао Đ´Đ° Ń˜Đµ Ń‚Đľ веома битно због сликања и снимања).

Пожељно (далеко од Đ˝ŃƒĐ¶Đ˝ĐľĐł) ŃŃƒ OIS и 4Đš, иако Ń˜Đµ Ń‚Đľ Ń‚ĐµŃˆĐşĐľ оствариво Đ·Đ° Ń‚Ńƒ Ń†ĐµĐ˝Ńƒ.

Đź. С. Бацио сам око на ĐˇĐ°ĐĽŃŃƒĐ˝ĐłĐľĐ˛ Đś20, Ń˜ĐµŃ€ Đ´ĐµĐ»ŃƒŃ˜Đµ солидно Đ·Đ° Ń‚Đ°Ń˜ новац, али Đ˛Đ¸Đ´ĐµŃ›Ńƒ ŃˆŃ‚Đ° ви кажете Đ·Đ° ĐżŃ€ĐµĐżĐľŃ€ŃƒĐşĐµ као и Đ·Đ° Ń‚Đ°Ń˜ Đś20.
Pa imas Xiaomi Redmi 7 ili Xiaomi Redmi Note 5, nisu lepsi, ali su "jaci telefoni" i cpu i grafika, verujem da su i kamere bolje, imao sam Redmi note 5 4gb/64gb odlican telefon, sad je izasao Android Pie i doneo neke zanimljive i korisne novine... Kazem samsung je lepsi, jedino to.
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2019, 2:05   #280
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
tref kaže: Pregled poruke
Nek te lepo sluzi, bas kao i Redmi 3.
Hvala, Redmi 3 je stvarno prevazišao sva moja očekivanja, besprekornih 3.5 god. službe.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Pomoc oko izbora Andoid telefona sa Qwerty Sladjan85 Aparati i oprema 8 20.1.2013 15:51
Gmail traži broj telefona real022 Internet tehnologije 44 17.1.2013 0:37
U servisu zamenili IMEI i serijski broj telefona?!?!?! matke Aparati i oprema 4 22.6.2012 12:24
Savet oko izbora grafičke za Core i3 konfiguraciju bilderkg ŠDK - Osnovne komponente 14 18.8.2011 23:46
Savet oko kupovine telefona za totalnog n00ba Nash Knight Aparati i oprema 7 5.5.2007 16:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com