Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2009, 0:08   #1
Suhoj
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Memorija-potvrda

Desilo se sledece... Spalio sam procesor i plocu stavljajuci visak termalne paste, zamenio sam plocu i proc... e a sada ono zanilmjivo:
-kada sam sve ispovezivao, pokusao sam da startujem komp, da vidim da li sve sljaka. Prilikom ucitavanja hardvera, koje naravno vrsi na samom startu, desilo mi se da memorija pisti (tri kontinualna zvuka) uzmem memoriju iz svog kompa ubacim i on uspe da detektuje hardver. Pokusam ponovo sa memorijom kompa kojem sam menjao proc i plocu i uspe da ucita hardver i uspeo sam da udjem u BIOS, a onda sam uspeo i da reinstaliram WIN (formatirao sam C i pokrenuo sa njegova slota memorij sistem i on je radio... sve do veceras.
To je bilo u petak i komp koji sam "opravio" je ortak uzeo i odneo kuci i radio sa njim (tj. proverio je sta mu je ostalo na D veceras kada sam otisao da mu odnesem osnovne programcice memorija je pocela da zeza....
Ucita win pa odjednom pukne ili se sam restartuje, ili nece da ucita win ili nece da ucita ista-pisti. Probao sam klasicnu zamenu slotova i pokusavao da pokrenem samo sa jednim slotom, resetovanjem BIOSA i sve je to uspevalo, ali opet bi zapucao i restartovao se, dok nije ostao samo na tome da nece da se pokrene iz Safe Mode-a, a sada nece da ucita uopste BIOS- opet pisti.

Mene samo zanima, kolika je verovatnoca da sam sa spaljivanjem proc. i ploce uspeo da ostetim i memoriju ?
Suhoj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2009, 8:05   #2
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Memorija-potvrda

Velika verovatnoca! Opet - probaj sa nekim memory-testerom!
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2009, 1:42   #3
Suhoj
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Memorija-potvrda

Probao sam, on kaze da je memorija ok, ali opet mi se javlja kvar zabadanja (pistanja) prilikom startovanja kompa, sada startovanje lici na lutriju, cas oce cas nece...

instalirao sam win7 i sve je radilo ok izuzev zvuka, a takodje nije uspeo da instalira modem, a tv karticu bi instalirao, ali samo toliko... onda sam resio da se vratim na XP SP3 u nadi da cu resiti problem sa drajverima, instalira sve i pokazuje kako reprodukuje muziku, ali samo se ne cuje nista na zvucnicima (koji su ispravni), a modem i tv karticu sam instalirao i cesce zabada tj. cesce tri puta pisti...

radi se o sledecoj konfi:
AMD Sempron 2800+
ECS NForce3-A (V1.0A)
1 GB DDR Kingston 400 CL3 SVR
...

Ortak mi rece, da probam da se resim modema, i tv Kartice... mozda IRQ negde dolazi u koaliziju....
Suhoj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kvalitet DDR1 memorija dejan231 Osnovne komponente 3 10.3.2009 13:47
Memorija?! O.o Dusan_BG Overklok 55 8.12.2007 15:00
Memorija smcb Osnovne komponente 2 3.11.2007 1:29
Koja flash memorija od 2GB? A M G ŠDK - Nosači podataka 49 1.11.2007 21:21
Nova konfiguracija Mean_Machine Šta da kupim? 59 17.9.2006 19:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com