Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.7.2012, 20:28   #601
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Sto mene pitas? Otkud znam.
player1 je offline  
Stara 20.7.2012, 20:31   #602
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

pa ne verujem jer je on ipak sluzbeno lice.. sto se kontrolora sa druge strane tice... hmm..
sidewinder989 je offline  
Stara 20.7.2012, 20:32   #603
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Zab'o sam, greska, za vasiljevica
DonCorleone91 je offline  
Stara 20.7.2012, 20:41   #604
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
I 6 dinara je bio 1 evro, itd...
Nije evro nego marka. A 2000. godine karta je bila 3 dinara (i u privatnim autobusima koji su tada bili van objedinjenog tarifnog sistema), a jedna marka je bila 30 dinara.

1998. je 1 marka bila 6 dinara.
DeCoy je offline  
Stara 20.7.2012, 20:52   #605
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ne, kratko i jasno.

Ovo vam je ukratko predavanje policajaca na onda obaveznm kursu: policija jedina ima pravo upotrebe sile. Ako dođe do fizičkog kontakta udaljiti se i pozvati policiju. Ako dođe do obračuna tada ste svi krivi a najkrivlji onaj koji je naneo najveće povrede. Samoodbrana postoji ali ju je teško dokazati pred sudom, i sud po pravilu sudi kako je navedeno. Pretpostavljam da je to onaj deo tvoja reč protiv njegove, njegove povrede teže, ti si kriv jer niko normalan ne ide na jačeg. Inače, tu je bio i deo upotrebe vatrenog oružja, koje je zabranjeno. Tačnije ne piše nigde zabranjeno, ali ... Ali je ako ti preživiš, oni ranjeni ti nagrabusio jer si ti službeno lice i treniran (bar teoretski), pa si krivlji. Čak i ako pucaju na tebe. I njihov lakonski zaključak, ako dođe do pucnjave gledajte da vi jedini ostanete živi jer tada je vaša reč jedina reč. Otprilike je to to, naš zakonski sistem. E sada, ako si ti policajac, pokriven si zakonski jer si država (i to važi za vojsku ako se ne varam, oni su isto država ali sa njima retko imamo posla). Ako nisi policajac, a komunalci i kontrola nisu njima i tebi je zabranjen fizički kontakt. Tačka. Ne smeš ti njih, ne smeju oni tebe, i ovo je onaj deo koji je bitan jer komunalci jesu službena lica i tu se gleda na sitnice. Mora da se bude vrlo kulturan, nema pretnji, nema guranja, nema tuče. Zato je i onaj deo u tome kako komunalac utvrđuje tvoj identitet: na bazi lične karte ili tvoje izjave o identitetu. On ne može da te uhapsi, ne može da te zadrži, on ne može da te kazni jer nemaš ličnu kartu, dakle, jedino što ostaje i što mu zakonodavac daje kao mogućnost je da te pita za identitet i da to prihvati kao istinu. Ništa više. I on ne sme te podatke ikome da daje na uvid. Pretpostavljam da bi teoretski to moglo uz recimo tvoj potpis, recimo, ali da da kontroli tvoje podatke to ne sme. Ne sme da ti zadrži dokumenta. Dakle, on ne može da ti uzme dokumenta i da ti ih po uvidu u podatke neće da vrati (pod uslovom da ih daš na uvid) ili da u tvom prisustvu da podatke kontroloru. To je krivično delo. Zakonodavac očigledno tebi daje mogućnost izbora da li ćeš da mu daš dokumenta na uvid ili samo da daš izjavu. Jer da ne da, ne bi bilo kao mogućnost u zakonu.
vasiljevic je offline  
Stara 20.7.2012, 21:05   #606
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

^ Ne sme da traži dokumenta, ali da li može da cimne regularnu muriju da te legitimiše i kazni? (pa onda bude ista stvar k'o da si im dao)
JohnnyNT je offline  
Stara 20.7.2012, 21:11   #607
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

http://www.politika.rs/rubrike/potro...timise.lt.html

Policije, pri Ministarstvu unutrašnjih poslova RS (radi lakšeg razumevanja, u daljem tekstu će biti nazvani: „republička policija”), i to u slučajevima određenim Zakonom o policiji („Sl. glasnik” RS br. 101/2005), Zakonom o prekršajima („Sl. glasnik” RS br. 101/2005, 116/2008, 11/2009), Zakonikom o krivičnom postupku („Službeni list” SRJ br. 70/2001,68/2002, „Sl. glasnik” RS 58/2004, 85/2005, 115/2005, 49/2007, 72/2009, 76/2010); -Komunalne policije pri organima uprave (u daljem tekstu: „gradska policija”) u skladu sa Zakonom o komunalnoj policiji („Sl. glasnik” RS br 51/2009).


U svakom slučaju, preporučujemo da im pokažete lični dokument na uvid, jer republički policajci mogu da vam izreknu kaznu od 50.000 dinara ili da zatraže da vas kazne sa 30 dana zatvora (prema kaznenim odredbama Zakona o ličnoj karti), dok gradski policajci(komunalci) mogu da razrežu kaznu od 10.000 do 50.000 dinara jer ih ometate u vršenju dužnosti.


Ovde pise drugacije?!
I like games je offline  
Stara 20.7.2012, 21:11   #608
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Time se cine budalame svi ostali koji koriste prezvoz i redovno ga placaju.
Redovno plaćam prevoz, jutros sam putovao na posao skoro sat i po, a u povratku sam čekao autobus pola sata. Radi se o liniji koja je nekad išla na 5 minuta max, a put je trajao ~45 minuta. Verujem ni da od septembra neće biti naročito bolje. Osećam se budalom što plaćam uslugu koja je kvaliteta kao da je obavljaju džabe. Više mi je svega preko glave, prelazim na vožnju automobilom pa nek me benzin skuplje košta, bar ću da se vozim ko čovek.
voodoo_ je offline  
Stara 20.7.2012, 21:41   #609
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@sidewinder989 video sam i ja ovakve plakate od BusPlusa. Kakva drskos mogu da ti kazem. Jel vidite na kakv nacin, reklamama koje ja koji placam prevoz ne zelim da vidim a najmanje O BUSPLUSU p*****avaju gradjane i smeju se, ucenjuju itd... ?

E SADA,

ovaj clanak:
http://www.24sata.rs/vesti/beograd/v...tu/48093.phtml
kaze da je zena imala mesecnu i da joj automat nije otkucao kartu, onda je kontrola pokusala da je izbaci a ona nije htela da izadje - jer ima mesecnu, a automat joj nije otkucao. Zatim svi putnici su je zastitili a kontrola koja je pozvala komunalnu policiju zadrzala je CEO AUTOBUS POLA SATA da bi na kraju posle pola sata sve zaboravila i pustila bus da ide sa tom zenom u njemu.

Moje pitanje je, odakle pravo da kontrola i komunalna inspekcija zadrzi sve ljude u autobusu i na taj nacin im ogranici - ugrozi slobodu kretanja, zar to nije krivicno delo? Dalje, zena je imala mesecnu kartu to sto nije otkucala nema nikakve veze jer je vec platila prevoz a kamoli sto joj jos automat nije hteo da otkuca...
Oni nisu mogli na silu da je izbace iz autobusa jer bi ti bio fizicki napad i bap kazna. Ali zadrzali su ceo bus, jel mogu svi putnici da se zale naprave prijavu, tuzbu zato sto im je kontrola UPROPASTILA DAN, tako sto IH JE ZADRZALA A ONI SU IMALI PLACENE KARTE-da su izasli iz autobusa onda bi opet morali da plate kartu, sto neko mozda nema pare za to.

Mislim da je ovo stvarno vrhunac.
Master_Touch je offline  
Stara 20.7.2012, 21:45   #610
shteff
Član
 
Član od: 11.11.2008.
Lokacija: Nestao u akciji....
Poruke: 73
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Komunalna policija potpada pod Ministarstvo drzavne uprave i lokalne samouprave koliko se secam i imaju pravo da upotrebe silu samo u samoodbrani.
Evo ga link ka njihovom prirucniku ako nekog interesuje.

http://www.drzavnauprava.gov.rs/file...%20ispit-2.pdf
shteff je offline  
Stara 20.7.2012, 21:45   #611
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pravo im je odatle što je ovo banana država kojom vladaju lopovi za koje je Milošević bio malo dete.
voodoo_ je offline  
Stara 20.7.2012, 21:52   #612
Nebojsa111
Veteran
 
Član od: 22.11.2006.
Poruke: 523
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Neko je vec pisao cini mi se, kad su vec uveli fensi sistem otkucavanja karti mogu da uvedu i "vremenske karte". Da sa placenom kartom od 60din mogu da promenim vise prevoza ako imam potrebu. Ako je destinacija takva da treba da promenim 3prevoza po 3stanice.U principu kartu kupim ako idem malo dalje, npr do centra mi treba autobusom 40ak min. Normalno da necu da kucam kartu za 3stanice.

Pre 15ak dana se desilo da je autobus prokuvao, i sad ko ce onda da vrsi povracaj novca?
Meni nije smetalo jer se desilo 1 stanicu pre mog izlaska, ali npr neko ko je platio pojedinacnu kartu stanicu-dve pre kvara, morace opet da plati?
Nebojsa111 je offline  
Stara 20.7.2012, 21:53   #613
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ma u redu je nisu je pipnuli, nisu je dotakli koliko sam razumeo u tekstu. Mislim da cim te pipnu i povuku za rukav to je fizicki napad...

Ali kako to da zadrze sve ljude pola sata i da ne odgovaraju za kidnapovanje koliko, najmanje 20-oro ljudi u autobusu. Oni su ogranicili slobodu naroda jer je narod koji se vozi vec unapred platio kartu. Znaci to je ucenjivanje plus. Ovo je materijal za dobru tuzbu koje bi verovatno kostala dobro gsp i busplus i te kontrolore i tu jadnu komunalnu policiju. Ako ovo prodje bez medijske paznje i bez ikakve reakcije onda smo osudjeni i bolje da samo sebe spalimo. Jer danas ulazim u bus i gledam na stanici treba da udje 10 putnika i svi idu na prednja vrata a vozac koji je otvorio srednja A NIKO NE IZALAZI niko nece da udje na srednja vec prate red na prednjim i tako 3x duze ostaje bus na stanici. Ja sam normalno video prazna vrata i usao na srednja. Ajde sad to da mi neko pojasni ili je narod potpuno poludeo i gluplji od celog sistema...
Master_Touch je offline  
Stara 20.7.2012, 21:56   #614
shteff
Član
 
Član od: 11.11.2008.
Lokacija: Nestao u akciji....
Poruke: 73
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

U teoriji nebi morao da platis posto bi (u teoriji) kontrolori dobili informaciju od sistema da se vozilo na toj i toj liniji pokvarilo..a sada u praksi mi se nikad to nije desilo pa nemam pojma.
shteff je offline  
Stara 21.7.2012, 3:55   #615
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Da su pare koje su spiskali za most upotrebili za makar jednu liniju polu metora uz rekonstrukciju postojećeg beovoza, sve bi lakše bilo...
NjegovaWisost je offline  
Stara 21.7.2012, 8:49   #616
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Glavni problem sa metroom je sto kosta ko Svetog Petra kajgana i ne ostavlja mnogo mesta za mazdisanje pa im se ne isplati da ga prave.
Arcibalde je offline  
Stara 21.7.2012, 12:35   #617
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
@sidewinder989 video sam i ja ovakve plakate od BusPlusa. Kakva drskos mogu da ti kazem. Jel vidite na kakv nacin, reklamama koje ja koji placam prevoz ne zelim da vidim a najmanje O BUSPLUSU p*****avaju gradjane i smeju se, ucenjuju itd... ?
Ako misliš na ovo:



Fake je... Imaš dole desno njuz logo. Just pointing it out
EclipsE je offline  
Stara 21.7.2012, 12:38   #618
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Upravo me zvali na FB :



  • Трг Републике у Београду

  • понедељак 23. јула у 17 сати на Тргу Републике у Београду одржаће се протест „Народ против Бус плуса“ због најновијег терора над београђанима који спроводи градоначелник Драган Ђилас у сарадњи са запосленима из приватне фирме „АPEX“. Захтеви протеста су: Раскидање уговора са фирмом „АPEX“ и укудање „Бус плус“ система; Укидање тачкасте контроле која подразумева заустављање возила; Укудање уласка само на предња врата, Смањење цене дневних и месечних карата за 30 посто, Покретање истраге о томе да ли је уговором са фуирмом „АPEX“ oштећен Београд и ГСП.

    Београђани, не дозволимо да нас тероришу у сопственом граду, не дозволимо да нам правила у превозу кроји градоначелник који се вози луксузним џипом, а у аутобус улази само у предизборној кампањи и само у пратњи 10 телохранитеља и сто страначких симпатизера. Подигнимо глас против високих цена превоза које би биле много мање ако би се зауставила корупција у градској власти и ГСП. Без обзира да ли плаћамо карту или не супротставимо се тзв. „тачкастој“ контроли и уласку у аутобус само на једна врата што ствара застоје и гужву.

    На скупу на Тргу Републике биће направљен народни договор о даљим активностима против „Бус плус“ система. СТОП Бус плусу!
Sladjan85 je offline  
Stara 21.7.2012, 13:24   #619
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.474
Zahvalnice: 1.102
Zahvaljeno 608 puta na 453 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Slažem se i podržavam akciju.
pedjosav je offline  
Stara 21.7.2012, 13:55   #620
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

i ja podrzavam.. sasvim realni zahtevi, svako ko tvrdi suprotno radi za djilasa
sidewinder989 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com