Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2007, 2:45   #1
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Fax aparat na VOIP

Da li je neko imao iskustva pri prebacivanju fax aparata sa analogne telefonske linije na VOIP, i da li su postojeće nebuloze ( odsečak od četvrt stranice, nedostatak pola redova) posledice lošeg protokola. Savetodavci predlažu samo određeni fax aparat. Može li se nešto popraviti podešavanjem u call manageru? Nisam stipsa samo hoću da znam...
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2007, 9:05   #2
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Fax aparat na VOIP

Svakako mora VoIP protokol biti losless, znaci da se pri odpakiranju dobija punz zapis. Mnogi koji se koriste na slabijim linijama to nisu. Mislim da imas probleme jer se koristi protokol koji ne vraca izlazni signal u isto stanje koji je bio ulaz radi nepovratne kompresije. Zaboravio sam iz glave koji su a koji nisu "losless". Pogooglaj malo.

Mozda jedan bacook na ovu lokaciju:

http://www.voip-info.org/wiki-Asterisk+fax
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2007, 0:46   #3
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: Fax aparat na VOIP

Hvala na odgovoru, ali ne pomaze ni novi fax aparat, a jos od manje pomoci su konkretni odgovori na ciscu i call manageru posto se ne radi o asterisku. Pokušao sam sa podešavanjima na faxu i ruteru ali nije pomoglo.
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Oldblivion (program za igranje na starijim kompjuterima) Veljko the King Role-Play 27 12.6.2007 0:03
DIVX - #$@&! ko ga izmisli, ali i svaka mu cast... sasha vukelic Video/TV softver 39 28.11.2006 20:10
Umesto 1700mhz radi na 600 matek Prenosni računari 2 23.9.2006 18:12
Pojava gresaka I losih sektora na hard-diskovima Vlado78 Nosači podataka 6 2.3.2006 9:37
Na preklop,bez antene,spoljni ekran,VGA upotrebljiva kamera,mp3 150-160EUR??? Ilic Marko Aparati i oprema 6 31.1.2006 19:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com