Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2007, 17:08   #521
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
miticfam kaže: Pregled poruke
slazem se s caine-om
igra trazi ogromnu procesorsku i memorijsku moc
lik sa c2d e6600, 2gb ram i 7600GS! tera igru u fullu i skoro mu uopste ne secka, a liku sa 8800gtx, 2gb ram i znatno slabijim procesorom(cini mi se s jednim jezgrom) secka, stuca laguje itd.
Ja sam Ghotic 3 prvi put igrao na AMD 3200+, 2GB DDR (400Mhz) i ATI 1600 PRO grafikom na 1024x768 sa medium setting-ima i islo je manje vise ok. Bilo je seckanja i kocenja ali podnosljivo. Sa novom masinom C2D E6750, 2GB DDR2 (1200MHz) i 8800GTX-om sve na default clock-ovima igra radi na 1680x1050 sa max detaljima bez ikakvih problema s tim sto ima trenutaka kada frame rate padne na 20 fps-a al' to skoro da se ne primeti - inace prosek fps-a je 50.

Citat:
Eris kaže: Pregled poruke
Gothic III je extra igrica ali brate malo su preterali sa grafikom jbt minimalni zahtevi su preveliki sad budzim komp samo da bi mogao da upalim Gothic III
Svi mi budzimo kompove da bi igrali ovu ili onu igru
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 0:29   #522
filip88
Novi član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Sad da cujete zbog cega sam ja odustao od GOTHIC 3 prvo sto ima da se namesta tezina!potpuno nepotrebno i drugo ogromna hardverska zahtevnost!a tolko sam je ceko!ne mogu da veruju da mi se ne svidja
filip88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 8:10   #523
no729
Član
 
Član od: 24.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 293
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 40 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
filip88 kaže: Pregled poruke
Sad da cujete zbog cega sam ja odustao od GOTHIC 3 prvo sto ima da se namesta tezina!potpuno nepotrebno i drugo ogromna hardverska zahtevnost!a tolko sam je ceko!ne mogu da veruju da mi se ne svidja
Sto se tice podesavanja tezine, tu si u pravu. Ghotic 3 je stvarno extreman po tom pitanju, ja sam prvi put igrao na normal a sada sam stavio na easy i razlika je drasticna! Sad se uglavnom prosetam kroz 10-tak orkova i podelim samare samo tako a prvi put na normal settings-u nije bilo tako - bilo je povuci a bogami ga i potegni kad se sukobim sa 2 ili vise orkova.

Ovo za hardversku zahtevnost je tako kako je, s tim sto se ovde ne radi toliko o zahtevnosti koliko o neoptimizovanosti i bug-ovitosti.

Nemoj da odustajes jer je igra stvarno dobra. Ima detalja koji smaraju ali mnogo vise ima dobrih stvari.
no729 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2007, 22:40   #524
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Gothic III

Danas ja instalirao g3, posle 30min naisao na bug zbog kojeg su me ubili ,a nisam stigo ni da sacuvam

Jel neko naisao na bag kada se zaglavis izmedju protivnika i kamena, i lik nece ni da padne na zemlju ni da stane na noge vec se animacija padanja i protivnikovog napada ponavljaju i za pet sekundi je moj lik gotov?????

Nije losa igra, samo da nije bagova.
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 13:15   #525
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
dark mesiah kaže: Pregled poruke
Danas ja instalirao g3, posle 30min naisao na bug zbog kojeg su me ubili ,a nisam stigo ni da sacuvam

Jel neko naisao na bag kada se zaglavis izmedju protivnika i kamena, i lik nece ni da padne na zemlju ni da stane na noge vec se animacija padanja i protivnikovog napada ponavljaju i za pet sekundi je moj lik gotov?????

Nije losa igra, samo da nije bagova.
Je l' si patchovao igru? Obavezno skini zadnji zvanični patch, ispravlja gomilu bagova! A možeš i neoficijalne, mada nije nužno.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 16:56   #526
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Je l' si patchovao igru? Obavezno skini zadnji zvanični patch, ispravlja gomilu bagova! A možeš i neoficijalne, mada nije nužno.
patchovao sam igru, ali ne sa najnovijom verzijom, moram da nabavim noviji patch.
Jos nesto sam primetio pored bagova, par puta mi se desilo da mi komp jako uspori posle izlaska iz gothica, na kraju sam shvatio da igra ostaje u procesima iako nije vise ukljucena i moram da dam end proces da bi se totalno iskljucila
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2007, 22:27   #527
revolution
Član
 
Član od: 7.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Odlična igra, stvarno sam uživao igrajući je. Jedine zamerke sa moje strane jesu, preterana zahtevnost, razni bagovi i oskudica dobrih itema. Ostalo je sve super odrađeno, posebno priča, koja me je najviše mamila da je završim do kraja.
revolution je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 1:22   #528
Serbian Knight
Novi član
 
Član od: 17.2.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Ja licno mislim da su upropastili igricu. Sve ono sto je krasilo Gothic 1 i Gothic 2 su izbacili i napravili kopiju je..... Obliviona. Prica i atmosfera su potpuno izcezli. U trojci nije vazno ni koji si level, ni koji armor imas, ni kojoj strani pripadas samo je bitno da lutas svuda naokolo i da do besvesti klikces misa. Ja sam pola je.... igrice presao sa prvim macem i bez to armora (na kraju sam kupio armor samo da vidim kako izgleda), u kecu i dvojci sa tim ne mozes posteno ni pacova da ubijes. Mozes opusteno da se zaletis u 50 ili 100 elit orcova i da ih sve pobijes a nece ti oduzeti ni pola helta (ne preterujem sa brojevima , unistavao sam cele njihove baze narocito one blizu Xardasa), samo je bitno da sto brze kilkces. Da nepominjem da su zvukovi ocajno uradjeni, narocito prilikom borbe. O bagovima necu ni da govorim. Svi isticu grafiku kao veliku prednost igrice, da ima igrica lepu grafiku ali po kojoj ceni. Zbog te grafike nema optimizovanost, takodje nema ni zenskih likova jer nisu uspeli da naprave dugacku kosu (ima nekoliko zena dole u pustinji ali sve imaju kratku kosu), pa zbog toga nema gradova vec su sve vojne baze. Jer dok su pravili igricu negde na pola su shvatili da su zaj..... nesto na enginu i zkljucili su da ne mogu da isprave gresku (mogli su da isprave ali bi morali da prave sve iz pocetka ) i resili da nabudze maksimalno grafiku na racun svega ostalog. Jer su znali da ce ljudi kupovati ako lepo izgleda. Jedino sto mogu da pohvalim je muzika koja je stvarno fenomenalna.
Igrica me je strasno razocarala, cekao sam je jako dugo, kupio sam je cim je izasla, mnogo sam ocekivao a na kraju nista.
Stvarno mi nije jasno kako su mogli sebi da dozvole da upropaste jedan legendaran serial gothic igrica sa ovim sra...
Serbian Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 1:31   #529
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Mudro zboris!
Ja sam se bas napalio na igru, ali posle prvih 10h... igra postaje strasno dosadna, maltene kao obicni h&s... S tim, sto je borba po meni zesce sr**e.
Mis'im, ja Oblivion ne volim, a G3 sam igrao dosta dugo... sto znaci da igra sigurno nije losa, za nekog ko voli takve igre. Samo je steta, jer G2 nije bio obicna koljacina.

Hehe, post mi izgleda tragikomicno!
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2007, 11:57   #530
revolution
Član
 
Član od: 7.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
Serbian Knight kaže: Pregled poruke
Ja licno mislim da su upropastili igricu. Sve ono sto je krasilo Gothic 1 i Gothic 2 su izbacili i napravili kopiju je..... Obliviona. Prica i atmosfera su potpuno izcezli. U trojci nije vazno ni koji si level, ni koji armor imas, ni kojoj strani pripadas samo je bitno da lutas svuda naokolo i da do besvesti klikces misa. Ja sam pola je.... igrice presao sa prvim macem i bez to armora (na kraju sam kupio armor samo da vidim kako izgleda), u kecu i dvojci sa tim ne mozes posteno ni pacova da ubijes. Mozes opusteno da se zaletis u 50 ili 100 elit orcova i da ih sve pobijes a nece ti oduzeti ni pola helta (ne preterujem sa brojevima , unistavao sam cele njihove baze narocito one blizu Xardasa), samo je bitno da sto brze kilkces. Da nepominjem da su zvukovi ocajno uradjeni, narocito prilikom borbe. O bagovima necu ni da govorim. Svi isticu grafiku kao veliku prednost igrice, da ima igrica lepu grafiku ali po kojoj ceni. Zbog te grafike nema optimizovanost, takodje nema ni zenskih likova jer nisu uspeli da naprave dugacku kosu (ima nekoliko zena dole u pustinji ali sve imaju kratku kosu), pa zbog toga nema gradova vec su sve vojne baze. Jer dok su pravili igricu negde na pola su shvatili da su zaj..... nesto na enginu i zkljucili su da ne mogu da isprave gresku (mogli su da isprave ali bi morali da prave sve iz pocetka ) i resili da nabudze maksimalno grafiku na racun svega ostalog. Jer su znali da ce ljudi kupovati ako lepo izgleda. Jedino sto mogu da pohvalim je muzika koja je stvarno fenomenalna.
Igrica me je strasno razocarala, cekao sam je jako dugo, kupio sam je cim je izasla, mnogo sam ocekivao a na kraju nista.
Stvarno mi nije jasno kako su mogli sebi da dozvole da upropaste jedan legendaran serial gothic igrica sa ovim sra...

Donekle se slažem sa tobom, međutim ne bih rekao da kopija obliviona i da su zvukovi loše uradjeni.
Što se tiče gradova i ženskih likova to si potpuno u pravu, a da ne pričam o item-ima, koji su blago rečeno užasni. Ali, kao što rekoh u prethodnom postu, meni se igrica dopada.
revolution je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 17:46   #531
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Gothic III

Pitanje. Gde mogu da nadjem Diega i Rebel leadera na pocetku igre? Reko mi onaj kuvar da pricam sa njihovim leaderom. Inace na mojoj konfi 2gb ram e6300 i gainward 8800gts sve na max ide glatko sa malecnim swapom.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2007, 17:51   #532
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
Pitanje. Gde mogu da nadjem Diega i Rebel leadera na pocetku igre? Reko mi onaj kuvar da pricam sa njihovim leaderom.
Pa Diego je valjda u 1. gradu (u kome si na početku igre), sedi ispred kapije. Popričaj sa njim, kaži mu da te odvede do pobunjeničkog kampa, i samo ga prati. Rebel leader je u kampu, u podzemlju. (koliko se ja sećam)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
sharlo_03 (29.9.2007)
Stara 29.9.2007, 21:27   #533
revolution
Član
 
Član od: 7.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
Pitanje. Gde mogu da nadjem Diega i Rebel leadera na pocetku igre? Reko mi onaj kuvar da pricam sa njihovim leaderom. Inace na mojoj konfi 2gb ram e6300 i gainward 8800gts sve na max ide glatko sa malecnim swapom.
Na samom početku je u kamp sa tobom i ostalom ekipom. Posle ga možeš naći na početku pustinje, dakle prvi grad na koji nadješ kada ideš ka pustinji. Tu se šteka.

btw mogu da zamislim kakav je pogled na sunce u Gothic-u sa tvojom mašinom.
revolution je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku revolution na korisnoj poruci:
sharlo_03 (29.9.2007)
Stara 29.9.2007, 22:47   #534
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Gothic III

Evo napravicu ja neke screenshotove Preko FRAPSA
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 16:18   #535
revolution
Član
 
Član od: 7.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Napravi neki sa pogledom na more.
revolution je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 14:05   #536
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Gothic III

Uzeo sam screenove preko frapsa ali mi cuva u bmp formatu pa su 3.75mb kako da ih smanjim a da ne smanjim rezu? Nemam full verziju Frapsa.

Sorry za offtopic
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 15:45   #537
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

prebaci ih u jpg
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 15:54   #538
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Gothic III

Citat:
sharlo_03 kaže: Pregled poruke
Uzeo sam screenove preko frapsa ali mi cuva u bmp formatu pa su 3.75mb kako da ih smanjim a da ne smanjim rezu? Nemam full verziju Frapsa.

Sorry za offtopic
Pa sačuvaj ih kao JPEG. Ako nigde drugo, onda u MS Paint...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 19:01   #539
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Gothic III

Stvar je u tome sto ne mogu zato sto samo full verzija Frapsa moze u jpg i ostalim formatima da cuva slike dok ova moja moze samo u bmp.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2007, 19:01   #540
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Gothic III

kako da prebacim u jpg?
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gothic, gothic 3, role-play, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic II Gold Edition voodoo_ Role-Play 1329 31.12.2022 0:58
Gothic II addon NOTR grofnula Role-Play 70 18.9.2007 12:38
6600 nedovoljna za Gothic 2.Kako je moguce? Jim Bravura Grafika 24 9.8.2007 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com