Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.9.2010, 18:38   #381
Tornado
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 366
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 65 puta na 50 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Tornado
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
bela lampa kaže: Pregled poruke
Mary and Max


Vrlo simpaticana, zanimljiva i smesna radnja filma, mada ja licno volim animirane filmove na ovaj nacin tako da mi je bio potpun ugodjaj
Svaka preporuka
gledao sam ga, mada davnoo.. film ima nekako morbidnu/mracnu atmosferu, sto moze da prija, ali i ne mora da znaci.. sve u svemu jedan vrlo lep i dirljiv animirani film, koji nije dosao iz pixara ;D

+1 preporuka ali ja sam siguran da se nece svakome svideti
Tornado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 20:01   #382
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



The Other Guys

Jedan od najgorih filmova koje sam gledao ove godine. Uspeo sam da izdrzim nekih 30-40 minuta i prekinuo. Fore su toliko glupe da je to strasno. Gluma ocajna. Ne preporucujem nikome. 1/10

Poslednja ispravka: Ocelot (18.9.2010 u 20:39) Razlog: link
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 1:44   #383
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Dnevnik gledanja filmova II

ahahhaha a ne zezaj, odlicna za*****cija od filma. mozda jednostavno ne kapiras ovakvu vrstu humora.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 17:52   #384
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Will Ferrell dual wielding desert eagles? Kako to moze da bude lose?
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 20:20   #385
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Wink Re: Dnevnik gledanja filmova II

meni je licno film bas legao...


a sto se tice The Mechanik...pa ko trazi akciju, dobice je...sa sto manje inteligentne konverzacije tj mnogo prostih recenica

a tog novog univerzalnog vojnika moram probati da odgedam
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 0:08   #386
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Death at a funeral



Mogu samo da (po)kazem Odlicna (crna) komedija, bas me je lepo nasmejala. Doduse nije u nivou A film with me in it, iako je bolje ocenjena na imdbu-u, ali to se dalo ochekivati. Sad nabavljam americhki rimejk, cuo sam da je mnogo loshiji ali nema veze, zanima me, a i duplo loshija komedija od ove mora i dalje da bude smeshna!
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 0:47   #387
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne nabavljaj, jer uopste nije smesna. Ja sam prvo gledao americku pa tek onda englesku.

Upravo odgledao Robin Hood i mogu reci da sam zadovoljan. Iako traje vise od 2 sata uopste me nije smorio. Russell Crowe je sjajno odigrao Robin-a. Preporuka. 8/10
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2010, 14:39   #388
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kako smo dosli do toga da Australijanac glumi Saksonsog jomena, i da nam se to jos i svidja... no offence...

Posto jos nemam Net na novoj gajbi, odgledala sam tokom vikenda nekoliko filmova, od kojih je najbolji utisak na mene ostavio Pay it forward. Bez obzira na sitne propuste, ova drama je interesantna, inspirativna i prati ideju koju u poslednje vreme nismo cesto vidjali na velikom ekranu
Spoiler za plus:
nema hepi end, sto je takodje retkost videti u americkim filmovima ovih dana


Kevin Spacey i klinac iz filma The Sixth Sense u glavnim ulogama.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Maladikt (20.9.2010)
Stara 21.9.2010, 0:59   #389
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Repo Men


Radnja filma je smeštena u bližu budućnost, u kojoj je moguće kupiti veštačke organe na odloženo plaćanje. Ako kasnite sa izmirenjem svojih obaveza prema banci, tu je iskusna grupa zelenaša (Repo Men), čij je posao da te organe zapleni i vrati.

Zaplet je totalno očekivan i otrcan (jedan od zelenaša i sam postaje zavisan od veštačkog organa, pa započinje borbu protiv sistema), ali zato je kraj potpuno neočekivan (no, to vam neću reći ).

Za muziku se postarao Marco Beltrami koji je odradio posao za sve pare! Kroz film se provlači trip-hop, alternativni rok, džez, R&B (pravi, ne ono što nam MTV prodaje pod tim imenom), ali i par steampunk melodija.

Glumačka ekipa je bila na nivou zadatka. Džad Lou me je prijatno iznenadio, pošto ja njega vidim više kao glumca za romantične komedije (i pored "Neprijatelja pred vratima"). Forest Vitaker, na nivou.

Sve u svemu, dobar i zanimljiv film.

EDIT:
Morao sam da izdvojim jednu pesmu odličnog soundtrack-a: Feeling good u izvođenju Michael Buble-a.
Spoiler za song:

Iris, nadam se da ne smeta

Poslednja ispravka: Beagle (21.9.2010 u 1:08)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Iris (22.9.2010), Sun Tzu (21.9.2010)
Stara 21.9.2010, 12:12   #390
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Naravno ne treba meshati Repo Men sa ovim Repo Man-om, sem slicnog naziva ova dva filma nemaju nikakve zajednicke tacke

Poslednja ispravka: Nash Knight (21.9.2010 u 18:38) Razlog: Naslov i gramatika, thanX Vojo
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 12:32   #391
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimso kaže: Pregled poruke


SPLICE (2009)
Prica o dvoje mladih naucnika koji kloniraju zivo bice mesajuci dnk coveka i zivotinje. Ali kako se bice razvija ne ide sve kako je zamisljeno... Dobar sci-fi film.
http://www.imdb.com/title/tt1017460/
Odgledao nakon što sam video ovu preporuku. Prilično morbidan film. Zanimljiv, iako predvidiv kraj.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 22:04   #392
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Odgledao nakon što sam video ovu preporuku. Prilično morbidan film. Zanimljiv, iako predvidiv kraj.
Znam na koje scene mislis, i u pravu si prilicno morbidne.
Da nije bilo jedne od tih scena ne bi ni onakav kraj bio.

Poslednja ispravka: Iris (22.9.2010 u 20:46)
Dimso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimso na korisnoj poruci:
Maladikt (21.9.2010)
Stara 22.9.2010, 8:49   #393
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Legion

Mislio sam da će mi se film svideti jer me uvek interesuju stvari na temu anđela, đavola, mitologije i slično (ne nužno tim redosledom ), ali pretpostavka je majka svih zaje*a. Priča je šuplja, naivna i nerazrađena. Film traje svega sat i po, što je premalo da bi se ispričalo išta smisleno. Nedostaje mu makar još sat vremena, mada je i tada pitanje na šta bi ličio.

Likovi su takođe prazni. Gomila ljudi je nabacana na jedno mesto, pri čemu je najdublje povezivanje sa likom monolog matorog crnca o tome kako mu je tata pričao da na kraju svakog dana treba da bude ponosan na sebe. Jadno. Pol Betani (glumi arhanđela Mihaila) sve vreme priča kao da ima upalu pluća. Potpuno bezizražajan i neupečatljiv, a trebalo bi da nosi celu radnju.

Anđeli su prikazani kao Božija vojska u crnim gej-sado-mazo uniformama. Navodno su besmrtni i svemoćni, a ne mogu da ubiju 5-6 običnih ljudi zabarikadiranih u montažnoj kućici? A i Bog isto. Stvorio čovečanstvo, predstavlja oličenje Moći, Znanja i Mudrosti, a pravi fejl za fejlom. Smotan neki Bog, ako mene neko pita.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
pharaon.92.bc (25.9.2010), RUSuper (26.9.2010)
Stara 22.9.2010, 10:32   #394
kapetance
Član
 
Član od: 3.3.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 78
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 22 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Naravno ne treba meshati Repo Men sa ovim Repo Man-om, sem slicnog naziva ova dva filma nemaju nikakve zajednicke tacke
Setih se da imam slican film, pa ga odgledah ponovo.

Repo! The Genetic Opera

Radnja ista, samo sto je u pitanju rock mjuzikl. Pa ko voli...
kapetance je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 0:34   #395
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



IMDb

Konacno odgledah i prvi film u srpsko-albanskoj koprodukciji. (Nadam se i poslednji) Totalno razocarenje. Paskaljevic 26 godina nije uspeo da napravi dobar film. Nije mi jasno zasto se toliko frke digne oko nekog domaceg filma kad izadje, kad su velika vecina totalni promasaji. Radnja je ocajna, pojedine scene glupe, puno klisea. Ne znam koju su kameru koristili ali u pojedinim scenama sam imao utisak kao da gledam "kucni video". Kraj je posebna prica. Sve u svemu jako lose. 3/10
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 21:40   #396
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

U mini crtanom maratonu odgledao sam Ratatouille i Tarzana.

Ratatouille (2007)

Crtani mozda i nije na nivou Diznijevih klasika ali je svakako jedan od boljih koji mozete pronaci u poslednjih par godina. Autori su uspeli da u jednostavnu ali i originalnu pricu ubace negativce i duh iz klasika pa cak iako je tematika kulinarstvo a ne fantazija, vitezovi i princeze. Jos jedna neobicna strana crtaca je sto zapravo imamo dva glavna lika - pacova Remija koji se od ostalih razlikuje svojom pasijom za kuvanjem i ne zaziranjem od ljudi, i mladog i nespretnog kuvara Renea.

Remi za idola ima kuvara kojeg redovno gleda na TV-u kada se usunja u dnevnu sobu bakice sa sela gde zivi sa svojom kolonijom, a uskoro saznaje da je stari kuvar preminuo nakon sto je restoran izgubio jednu zvezdicu usled lose kritike zastrasujuceg Antona Egoa u glumi maestralnog Pitera O'Tula.

Ubrzo, starica otkriva pacove u kuci i pod paljbom sacmare Remi i kompanija beze niz kanalizaciju gde se Remi izdvaja i gubi od ostalih. Nakon lutanja, izlazi na povrsinu da bi video da je, ni manje ni vise nego u Parizu i to kod restorana njegovog omiljenog kuvara. Ulazi unutra zadivljen kuhinjskim charima kada pristize i Rene da bi radio kao potrcko u kuhinji. Skiner - sef kuhinje i preslikani inspektor Drejfus iz "Inspektor Kluzoa" se nada da ce preuzeti posao i upravljanje restoranom.

Ako volite kulinarstvo kao i grad svetlosti, ovaj crtani ce sigurno da vam legne, iako su to samo zacini u jednoj zapravo jednostavnoj prici koju smo vidjali mnogo puta gde autsajder stasava u borbi, pa sa jos malo neizbezne romantike prelivene preko svega toga.




Tarzan (1999)

Iako je Dizni cesto kroz svoje crtace menjao i oblikovao originalne price, Tarzan je uocljivo "Diznifikovana" verzija price o coveku-majmunu iako je radnja sasvim efektna i ne odstupa mnogo od osnovnih crta zapleta i likova. Ovaj crtani ce se posebno svideti ljubiteljima crtaca iz "Diznijeve renesanse" poput Kralja Lavova ili Herkulesa a i generalno ga smatraju poslednjim izdankom u ovom Diznijevom nizu.

Prema tome, ocekujte muzicke deonice gde mali Tarzan skace po flori i fauni, negativca koji kad se pojavi ima na celu napisano "Glavni Negativac u Filmu" i tandem komicnih sporednih likova koji "spashavaju dan". Iako je Dzejn u pocetku iritantna poput Kejt Vinslet u Titaniku ubrzo i uz sjajnu glumu Mini Drajver postaje nosilac filma iako shou ipak kradu njen otac i Tarzanov gorilski otac.

I pored mnogih stereotipa i malo suzene price, film tece glatko i ako ste ljubitelj istih sat i nesto koliko traje ce proleteti brzo k'o Tarzan preko drveta.

dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 3:17   #397
Tornado
Član
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 366
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 65 puta na 50 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Tornado
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Take Him To The Greek(2010)


dakle prica o rok zvezdi koja vise nije ono sto je nekada bila(snima nove(retardirane) pesme, drogira se itd..) i liku koji zeli da tog rokera promovise i ponovo ucini popularnim itd itdd.. imdb link je tu^^ D:

elem, dosta crne komedije(tj. smesne scene pod uticajem raznih opojnih sredstava itd), a sve u svemu kul i osvezavajuc novi film..


Hole In One(2010)



gledao pet minuta i ugasio.
jos jedna povracka od college/teenage komedija. a cudi me sto nije uzeo ime american pie 8.. izgleda da se i amerima smucilo..
jos jedna stvar, ili je snimak koji sam gledao toliko los, ali cini mi se kao da su film snimali nekom kamericom od 100 evra..


Machete(2010)




ne znam... stevu signala i tu druzinu ne volim preterano. ovaj glavni glumac mi je ogavan i prijao mi je samo kad sam gledao banderasa kako ga kasapi u desperadosu.. silni "poznati" glumci a prica mi je skroz shlj.. mada ko zna. ja nisam imao zivaca da ga gledam vise od 20 minuta, mozda neko uspe da odgleda pa nek postuje kako mu se svidi xD

btw. mnoooogo mnogo mnogo krvi i svacega..
Tornado je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 10:51   #398
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Znaci isti slucaj, hole in one odustao nakon nekih 5-10 minuta. Izgleda da su snimali sa fotoaparatom. A machete ? Meni nikako nije jasno kako su tako nesto mogli da dignu toliko u nebesa. Mozda ima neki umetniciki pogled na film ? Odgledah do kraja i nemas sta da vidis, samo jos krvi itd. I ta krv se vidi da je pola odradjeno kompjuterski i to lose
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 12:11   #399
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^Jbg ne vole svi i ne znaju ko je Robert Rodrigez i njegov stil u filmskoj produkciji. Lično ja bih pre odgledao dva osrednja filma od Roberta Rodrigeza nego deset novih A produkcije.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2010, 12:46   #400
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jel slicno koncipiran kao Planet Terror?
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com