Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2010, 20:39   #21
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Corsair H50

Malo preterah.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 21:28   #22
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Corsair H50

ma jebes ti hladjenje koje proc drzi na 100C ma koliko god GHz bilo u pitanju (h50)
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 21:55   #23
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Corsair H50

Hahaha,meni je proizvod odlican.Procesor tokom dvocasovnog mucenja pod primeom95,nije presao 40c.Sa stock kulerom je ta temperetura 60c.Dobro ili lose,sam zakljuci.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2010, 5:19   #24
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Corsair H50

Razlika je velika,ali ces pravi potencijal H50 iskusiti kad budes presao na Core i5/Phenom II

Ja sam se jedno vreme lozio na H50 i cak razmatrao da ga uzmem,ali me je hype (na srecu) brzo prosao.. Jedan od razloga je bila tisina,ali sam na mnogim mestima cuo da H50 nije najtise resenje te sam ostao na kombinaciji TRUE Black w/ Scythe @800rpm. Druga stvar je sto mi sama velicina sistema ne uliva poverenje (jer za mene vodeno hladjenje predstavlja teritoriju gde vazdusno hladjenje posustaje). Sto se tice sirenja i dispacije toplote po celom kucistu mogu ti reci da je ta stavka totalno zanemariva

Ima H50 svoje dobre osobine,daleko od toga da ti "pljujem" hladjenje,ali je (kao sto Doomche rece) skuplji (za nas iz treceg sveta) nego sto bi trebao biti
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 3:43   #25
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Corsair H50

Evo slike kako to izgleda.



Inace h50 u cm 690 ne moze da stane ako su ova dva creva koja provode vodu na donjoj strani,jer je taj deo duzi na radijatoru i udara u drzace za karte,nego mora kao na slici.Inace odmah iznad su dva ventilatora,jedna 12cm koja se ne vidi(nju sam stavio ispod gornje maske jer ako bi stajala odmah iznad ploce udarala bi u creva,a nisu mi pri ruci grilovi),i jedna 14 cm.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 9:31   #26
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Corsair H50

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Razlika je velika,ali ces pravi potencijal H50 iskusiti kad budes presao na Core i5/Phenom II

Ja sam se jedno vreme lozio na H50 i cak razmatrao da ga uzmem,ali me je hype (na srecu) brzo prosao.. Jedan od razloga je bila tisina,ali sam na mnogim mestima cuo da H50 nije najtise resenje te sam ostao na kombinaciji TRUE Black w/ Scythe @800rpm. Druga stvar je sto mi sama velicina sistema ne uliva poverenje (jer za mene vodeno hladjenje predstavlja teritoriju gde vazdusno hladjenje posustaje). Sto se tice sirenja i dispacije toplote po celom kucistu mogu ti reci da je ta stavka totalno zanemariva

Ima H50 svoje dobre osobine,daleko od toga da ti "pljujem" hladjenje,ali je (kao sto Doomche rece) skuplji (za nas iz treceg sveta) nego sto bi trebao biti
Istina je da H50 nije najtiše hlađenje, glasno je kao bilo koji kuler koji se vrti na 1700 obrtaja u radijator/metalne rešetke.
Imao sam C2D E6600, hlađen sa Coolermaster Hyper TX2, 6 GB Kingston HyperX DDR2 na 1066, Antec napajanje, Asus P5K ploču, 2x12 veta koji uvlače hladan vazduh spreda i sa strane, 1x12 koji izbacuje pozadi i Spire Pininfarina kućište, koje prelepo izgleda. To prelepo kućište je čudesno nepraktično, od cable management-a ni traga, a sa viškom kablova od napajanja nisam znao gde ću. Temperatura procesora u idle je bila 54, a MB-a od 45 do 50. Kad zaigram nešto, temperatura procesora se kao od šale pela do 90, a ploče na 60+. Nešto takvo me puno ne zanima, sve dok je u garanciji i dok radi kako treba, ali me je iritiralo, pošto često petljam unutra, koliko moram da čekam da se prokletinja ohladi.
Sad kad sam kupovao novi računar, najviše sam se lomio oko kulera. Hteo sam prvo Noctua NH-C12P SE14, pa onda Megahalema sa nekim Noctua ventom, ali sam se ipak odlučio za H50. Prvo, zato što zauzima znatno manje prostora od svega nabrojanog (a i lepše izgleda), a drugo, vodeno hlađenje ima jednu prednost u odnosu na VEĆINU (ne i sva) vazdušnih hlađenja, a to je da mu temperatura između idle/load ne prelazi 10-ak stepeni. Kod mene na neklokovanom i5 750 (tek sam kupio komp, još uvek mi ne treba veća snaga) temperatura u idle je između 32-34 stepena. Posle sat vremena igranja Krize ili GTA 4 CPU NIKADA nije prešao 42 stepena. Ukoliko ga ostavim par minuta (dok gledam fudbal) temperatura padne na ovo sa slike. U svakom slučaju, ko se jednom opekao (na kuler) ni vodeno hlađenje mu neće teško pasti.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Unutra.jpg
Viđeno:	115 puta
Veličina:	102,1 KB
ID:	35182   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	02.jpg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	93,0 KB
ID:	35183  
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 9:35   #27
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Corsair H50

Dva pitanja:

1.-sta ti radi Cooler Master ventilator na radijatoru? Zar nisi dobio "Corsair-ov"?

2.-molim te mi reci da nisi poslusao Corsair-ov savet i postavio ventilator da uvlaci vazduh sa zadnje strane u kuciste.. H50 je isto efikasan kada ih ne poslusas i postavis ventilator na tradicionalan nacin.. E da.. Pitanje.. Zar se H50 ne postavlja upravo suprotno od nacina kako si ga ti postavio? Do kucista treba ventilator da ide pa preko njega radijator. Srafovi su upravo tako dizajnirani kako nebi izjedali aluminijum radijatora. Ispravi me ako gresim,ali mi je tvoj nacin postavljanja unikat

Edit: @NastyB: nemam ja nista protiv H50,ali mi bolji vazdusni hladnjaci predstavljaju bolji izbor. Mada,to sam ja

Offtopic.. Jel je to Sabertooth ploca?

Poslednja ispravka: Thaedass (28.6.2010 u 9:44)
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 11:06   #28
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Corsair H50

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Dva pitanja:

1.-sta ti radi Cooler Master ventilator na radijatoru? Zar nisi dobio "Corsair-ov"?
Jeste Corsair (Asatek) ventilator. Onaj Coolermasterov koji je bio tu se sad nalazi dole.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
2.-molim te mi reci da nisi poslusao Corsair-ov savet i postavio ventilator da uvlaci vazduh sa zadnje strane u kuciste.. H50 je isto efikasan kada ih ne poslusas i postavis ventilator na tradicionalan nacin.. E da.. Pitanje.. Zar se H50 ne postavlja upravo suprotno od nacina kako si ga ti postavio? Do kucista treba ventilator da ide pa preko njega radijator. Srafovi su upravo tako dizajnirani kako nebi izjedali aluminijum radijatora. Ispravi me ako gresim,ali mi je tvoj nacin postavljanja unikat
Postavio sam ga upravo ovako kako su to uradili profesionalci (naravno da je ventilator do kućišta, vidi se na slici):

http://www.youtube.com/user/Hardware.../5/5uk7SH8rAtg

Inače, zbog ovoga sam se odlučio za H50, jer je kućište isto...

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Edit: @NastyB: nemam ja nista protiv H50,ali mi bolji vazdusni hladnjaci predstavljaju bolji izbor. Mada,to sam ja.
I ja sam se dugo lomio, ali je ovaj video odneo prevagu.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Offtopic.. Jel je to Sabertooth ploca?
Jeste. Najbitnija mi je stabilnost, nisam neki overkloker (ne znači da neću uskoro sve da "odvrćem", ali za sad mi nije potrebno), ali ploču sam već jednom, ranije, nameštao ortaku i oduševio se stabilnošću. Iz zezanja sam stavio na nju tri različita modula (svi na 1333, doduše), pritisak na MemOK dugmence i sve je radilo kao podmazano. Ja sam imao malo problema dok nisam pročitao uputstvo (specifično je ako staviš 2,66GHz procesor (i5 750) sa memorijom), a kad sam namestio kako su napisali, sve fercera kao ludo. Zaista sam oduševljen pločom.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 11:21   #29
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Corsair H50

Ona dva pitanja sam uputio @NIDZA bOj

Pa dobro,nisi bas morao da se kesiras za tu plocu Sve Asus P55 ploce iz srednjeg-viseg ranga su rock solid stabilne Inace ploca je izdrzljiva nevidjeno (sto bi moj ortak rekao luda k'o blesava). Na domacem Asus OC takmicenju sesije su radjene upravo na toj ploci i ni jedna ploca se nije ni oznojala. Nije rekorder po pitanju OC-a,ali nije ni daleko (na P55 platformi je jako mala razlika izmedju najboljih i dobrih). Ono sto odusevljava na toj ploci je njen kvalitet ,pogotovo sistem hladjenja koji je fenomenalan
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 11:57   #30
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Corsair H50

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Ona dva pitanja sam uputio @NIDZA bOj
Izvini, videh ono pitanje, pritisnuh "citiraj" i mahinalno odgovorih na sve. Nije bilo namerno.

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Pa dobro,nisi bas morao da se kesiras za tu plocu Sve Asus P55 ploce iz srednjeg-viseg ranga su rock solid stabilne Inace ploca je izdrzljiva nevidjeno (sto bi moj ortak rekao luda k'o blesava). Na domacem Asus OC takmicenju sesije su radjene upravo na toj ploci i ni jedna ploca se nije ni oznojala. Nije rekorder po pitanju OC-a,ali nije ni daleko (na P55 platformi je jako mala razlika izmedju najboljih i dobrih). Ono sto odusevljava na toj ploci je njen kvalitet ,pogotovo sistem hladjenja koji je fenomenalan
Prvo sam je imao u rukama, nameštajući drugom. Posle sam pročitao preko 50 review-ova kojekakvih morona kojima smeta što nema "Clear CMOS" dugme, nego se to radi (jedinim) džamperom, ali su svemu ostalom bili zadovoljni, posebno ističući stabilnost (što je meni najbitnije). Ne znam koliko su normalne temperature za ploču, ali meni je P5K Deluxe bila na minimum 45 stepeni, pelo se i preko 60 i sve je radilo normalno. Do sada mi je maksimum MB temperature na Sabertooth-u bio 38. Mada je i kućište drugačije, ali iako ti se ne sviđa zbog "industrial look"-a, Snajper ladi do mošnica...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 15:12   #31
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Corsair H50

Evo odgovora.
Napravio sam push and pull sistem,tj. da corsairov da uvlaci spolja,a cooler masterov da izvlaci.
Nacin na koji sam postavio corsov ventilator je takav kakav si ti naveo,ali ja dodatna 4 takva srafa nemam,pa sam iskoristio od starog breketa sa maticne ploca da zakacim ovaj cooler masterov.Inace ja sam hteo njih da poslusam,jer me mrzi da se bakcem sa skidanjem ponovo ako nesto ne valja itd.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2010, 23:25   #32
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Corsair H50

Vodi računa da kod takvih varijanti, ventilator koji izvlači vazduh mora da ima veći ili isti protok, da ne bi gušio onaj koji duva. Mada, razlika sa jednim ili oba ventilatora je bukvalno neprimetna, nema potrebe da praviš veću buku. I generalno, kod vodenih hlađenja je bolje da vent izvlači vazduh jer se ne stvaraju tolike turbulencije kako kad pokušava da protera vazduh kroz rebra radijatora, a što stvara buku zbog njihove gustine i turbulencija koje pritom nastaju.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2010, 0:29   #33
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Corsair H50

Znam to sam izvalio kada samo ugasio taj corsov koji uvlaci vazduh.Inace on je spusten sa 1700 na 1000 rpm,a cm je 1200 cini mi se.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2010, 21:18   #34
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Corsair H50

Citat:
NIDZA bOj kaže: Pregled poruke
Evo slike kako to izgleda.
Jel se ja to tripujem ili je tebi ovaj "Corsair-ov" ventilator van kucista? Na ovo slici ja vidim naopako okrenut radijator koji se nalazi do lima
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2010, 0:45   #35
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Corsair H50

Jeste van kucista je,a radijator nije naopako okrenut al jeste do lima.
Radijator moze da se postavi kako zelis,tj. njegov polozaj ne utice na performanse.


Evo i dokaza

h50
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2010, 0:54   #36
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Corsair H50

Pa znam Nego gledam sliku i pocinjem da se brinem za svoje zdravlje Posle kontam vidim dobro
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
corsair h50, h50, hlađenje, hladjenje, review, test, user, vodeno

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Corsair Launches TX950W High Performance Power Supply Picard Ostale komponente 0 6.10.2009 22:34
Gde q9550, gde Corsair za 83 €? subzero ŠDK - Osnovne komponente 5 20.1.2009 22:03
Corsair DDR2 XMS2 800MHz vs KINGSTON DDR2 900MHz HyperX zokocx Osnovne komponente 6 21.2.2007 0:42
Corsair DDR2? draft Osnovne komponente 11 17.10.2006 22:19
Pomoc !!! Koju memoriju Geil ili Corsair ? liddhaal Osnovne komponente 14 4.6.2006 21:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com