Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.2.2008, 0:42   #1
zdr85
Novi član
 
Član od: 4.1.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 23
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Question Ne znam da li je problem HDD ili je na softverskom nivou..

Poz ljudi!

Imam dva (stara oko dve god) Seagate PATA harda od po 80 GB povezane u RAID i dok radi operativni sistem sve lepo sljaka, ne zapucava se, relativno brzo odradjuju sve... Osim ako kopiram neke vece kolicine podataka (par filmova za redom recimo), onda mi se posle restarta ili prilikom sledeceg ukljucenja PC-a odradjuje onaj CHKDSK.
A vec treci put za mesec dana se desava i da ne moze da se podigne windows!?

Samo mi se pojavi crn ekran sa porukom load needed DLL's, please put your installation CD, and select repair to create new boot sector... Dobro, mozda nije bas od reci do reci ali tako neka poruka.

Svaki put pre nego sto ce se to desiti, bar jedno 5 puta zaredom, kad ukljucujem racunar startuje se CHKDSK!!!! I kaze da mogu da ga preskocim ali je preporucljivo da se odradi. I onda kao nesto proverava hard i normalno se ukljuci. Jel to greska na HDD-u? Ne znam. Testirao sam ga na bad sectore i nista nije nasao... Najvise me nervira sto se neocekivano ponasa.

Sreca pa sam uradio backup sa Acronis-om pa ne moram da reinstaliram WIN. Ali i ovo me smorilo, ne znam u cemu je problem???
Mislio sam da je zbog nekog programa sto 'odrzava' windows pa mi obrise ('pojede') fajlove u boot folderu ali imam samo TuneUP koji nisam ni koristio kako bih to testirao i opet mi se desilo! A taj racunar koristim samo za net, slusam mjuzu, office, ponekad igram CS () i to je uglavnom to... Znaci uopste ne vidim razlog da mi se to desi zbog nekih programa kojima se cacka oko sistemskih fajlova ili nemarnog koriscenja!



Trazio sam po raznim forumima i citao dosta po netu o tome ali nisam nasao adekvatno resenje za problem pa me zanima da li se jos neko susretao sa ovim i ako jeste kako ga je resio?


Hvala na odgovorima i sorry na mnogo teksta, gledao sam da bude sto je krace moguce
zdr85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2008, 1:10   #2
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Ne znam da li je problem HDD ili je na software-skom nivou..

Pa ne bi rekao (po ovome) da je do harda, ali ja svakako nisam strucnjak. Probaj da reinstaliras win, ili da instaliras linux (privremeno) pa pogledaj kako stvar sljaka...
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa baterijom na Apple-u... begbie86 Prenosni računari 4 20.12.2007 21:10
Problem sa wireless povezivanjem laptop-a na internet. NSadian Komunikacioni uređaji i umrežavanje 5 30.11.2007 12:42
Problem sa pingom na wireless-u... Master Neo Kvarovi 2 11.10.2007 18:38
Problem sa prebacivanjem slike sa kompa na tv tool.keenan Grafika 10 15.9.2006 9:54
Problem na relaciji Trillian - MSN zvucnjak Internet tehnologije 2 19.4.2006 1:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com