Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.1.2011, 2:27   #1321
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Da, moze i sa gmail od skora.

FSUIPC je osnovni modul, za FS2004 i FSX, bez koga tesko da ce ista da radi.
Zadnja verzija za FSX je 4.60, a za FS2004 je 3.98.

Skidas ih odavde:http://www.schiratti.com/dowson.html

Ne mora da bude registrovan, bitno je samo da ga imas instaliranog.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dallyborr na korisnoj poruci:
Luka Filipovic (9.1.2011)
Stara 9.1.2011, 2:42   #1322
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

ok instalirao sam i to.sada kada pokrenem squawkbox, javlja mi gresku, naime ili FS nije ukljucen (a jeste) ili je problem sa FSUIPC modulom

uf, da sad sam provalio sta sam pogresio, startovao sam za fs2004 a ne za fsx...dobro je sad radi sve OK.sutra nastavljam...

Poslednja ispravka: Luka Filipovic (9.1.2011 u 2:57)
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2011, 3:08   #1323
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Lakse je da squawk box statujes iz samog FSa kako bi mogao da vidis Squawk box prozor u FSX prozoru. To se aktivira kad zapocnes let, pritisnes alt, pa u meniju koji se pojavi ides na modules>squawk box
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
Luka Filipovic (9.1.2011)
Stara 9.1.2011, 21:36   #1324
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Citat:
Luka Filipovic kaže: Pregled poruke
ok instalirao sam i to.sada kada pokrenem squawkbox, javlja mi gresku, naime ili FS nije ukljucen (a jeste) ili je problem sa FSUIPC modulom

uf, da sad sam provalio sta sam pogresio, startovao sam za fs2004 a ne za fsx...dobro je sad radi sve OK.sutra nastavljam...
Super!
Vidimo se na nebu
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 0:20   #1325
boki999
Novi član
 
Član od: 10.1.2011.
Poruke: 24
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Pozdrav svima zeleo bih da igram neku simulaciju letenja koju najvise igrate multiplayer i koja je po vama najbolja .Ako mozete napisite mi sta sve trebam da skinem da bi radila?
boki999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 0:46   #1326
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Pozdrav!
kao sto je moglo da se vidi u temi
Leti se Microsoft Flight Simulator i to 2004 i X
Leti se na VATSIM mrezi koja docarava kako stvarno izgleda letenje tako sto pravi ljudi sede ispred kompjutera i kontrolisu avione a ti sa njima razgovaras preko mikrofona.


Ovo je prvenstveno za civilne avione
Treba ti Flight Simulator 2004 ili X i program SquawkBOx
Dosta puta u temi je objasnjen postupak registrovanja
Za vise inforamacija idi na scgvacc.net/forum

Sorry ako poruka izgleda konfuzno,umoran sam.

Sava
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 5:05   #1327
jakonicki93
Starosedelac
 
Član od: 18.9.2009.
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 301 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Drugovi, interesuje me jedno, nista vezano da bih i ja poceo da igram, nego da li igrate na "realnim" podesavanjima, tj. da li ima toga uopste, pa da ima Engine failure gresaka ili sta ti ja znam, da avion nije ispravan, da se desavaju nesrece, i takve stvari...

Samo me interesuje odgovor na to(ta) pitanje(pitanja)?!
jakonicki93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 12:09   #1328
boki999
Novi član
 
Član od: 10.1.2011.
Poruke: 24
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

jel mi treba fligt simulator X delux ili gold edition
boki999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 13:00   #1329
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Ma skini bilo koji... ne znam sta je gold, ja imam deluxe + acceleration pack.

Sto se tice realnosti, igra se na maximalnoj realnosti, a za otkaze, zavisi od aviona do aviona kako su uradjeni. Kvalitetni avioni imaju do detalja uradjene otkaze dok se oni manje kvalitetni moraju osloniti na default sistem otkaza.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2011, 13:18   #1330
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Nikola je sve rekao samo da napomenem
Gold= Deluxe+Acceleration

Razlika izmedju deluxe i obicne je to sto deluxe ima vise ionako neupotrebljivih aviona (nisu realni) i vise aerodroma koji su precizno uradjeni (ja msm 5 vise)
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 0:09   #1331
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Citat:
jakonicki93 kaže: Pregled poruke
Drugovi, interesuje me jedno, nista vezano da bih i ja poceo da igram, nego da li igrate na "realnim" podesavanjima, tj. da li ima toga uopste, pa da ima Engine failure gresaka ili sta ti ja znam, da avion nije ispravan, da se desavaju nesrece, i takve stvari...

Samo me interesuje odgovor na to(ta) pitanje(pitanja)?!
Vidi ovako, sve to postoji i izsimulirano je kako od samog simulatora tako i u samom addon avionu i sve moze da se podesi koji failure kad da pukne ili se stavi jednostavno na random pa sta te snadje.
E sad na VATSIMU je to protiv pravila osim ako se dogovoris sa aktivnim ATC-om i on ti dozvoli da odradis neki failure, jer ako se to radi a guzva je oko aerodroma a ima i neiskusnih pilota okolo zamisli samo kakva salata tu nastaje...
Da, podesavanja su uvek na sto realnije...
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 0:13   #1332
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Citat:
boki999 kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima zeleo bih da igram neku simulaciju letenja koju najvise igrate multiplayer i koja je po vama najbolja .Ako mozete napisite mi sta sve trebam da skinem da bi radila?
Kao sto ti Youngster rece, ovo je tema koja se tice Microsoft Flight Simulatora 2004/2006 u sprezi sa (iskljucivo) VATSIM mrezom tj. multiplejerom preko VATSIM-a ali baziranim na sasvim realnim i aktuelnim procedurama i pravilima letenja civilne avijacije.

E sad mozes da peglas Lock On:Flaming Cliffs ako ti je samo do napucavanja ili IL1946 Forgotten Battles ako ti je WWII omiljeniji i dogfajtovi sa propovima...
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2011, 21:54   #1333
SomiKnight
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Mnogo komplikovano ovo za pocetnike.

Ono sto je meni na prvu ruku zasmetalo je sto sam stekao utisak da se pozivaju svi ljudi, hajde dodjite da vozimo online, pa sam pomislio da je i za pocetnike isto tako, medjutim nije, kad pocetnik dodje online kao sto sam ja uradio, skoro pa mu presedne.
Svemu ovome uopste ne doprinosi ni cinjenica da je forum izgleda ostao bez administracije, pa je nemoguce registrovati se, ja sam CETIRI puta se registrovao u zadnja cetiri dana i ne vredi.

Mislim da sa obzirom na broj ljudi koji je online uopste, mozda bi trebalo uraditi nesto po pitanju popularizacije, narocito za pocetnike da se njima olaksa snalazenje. Dakle jednostavno, ne znam ni sta se radi u pocetku, valjda skolski krug, i da postoji neko upustvo u nekom pdf-u na primer kako se dolazi do toga, sta mora da se zna i sta je sve potrebno za to.
SomiKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 0:32   #1334
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Na koji forum ne mozes da se registrujes?
Na SCGVACC vidim nekoliko novih, skoro registrovanih (pre nedelju dana) i lepo pisu.

Neke primedbe stoje, moglo bi da se uradi nesto po pitanju popularizacije, ali generalno, sve sto je imalo da se isprica je vec ispricano, a gomila toga (skoro sve) ima i na srpskom jeziku, na SCGVACC forumu. Treba malo prokopati, ali isplati se.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 0:53   #1335
SomiKnight
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Da, na SCGVACC ne mogu da se registrujem, tj mogu ali onda valjda niko to ne odobri i opet moram da se registrujem. Ima u ovoj temi jos par slucajeva istih, verovatno ja sad trebam nekog da zamolim da kontaktira nekog sa tog foruma da me primi, ne vidim ni razloga za to, i ne mislim da je prijatno kad te neko tako doceka na forumu.

Pretpostavljam da sve ima napisano do sada, ne znam kako da ti docaram kako to izgleda kad neko ko se ne razume dodje na taj forum i pokusa da shvati sta je sledeci korak.

Sad se setih anarchy online igrice, lepo kad pocnes da igras nalazis se na froob islandu valjda, gde su sve pocetnici, i kako ucis sve si blizi iskusnijim korisnicima. Ovde toga jednostavno nema, odjednom sve mora po propisima nekim, sto je ok, ali sa druge strane ako si pocetnik i nije bas. Mozda analogija sa WOW mada nisam nikad igrao tu igru, udjes u igru i ide se u raid, i sad neko ti tamo kaze e ajde idi ti citaj 10 dana sta trebas da radis pa onda dodji, a imas informacije razbacane po forumu pa se snadji.

Razumem ja vas koji ste vec uhodani i istrenirani na FS, ja samo dajem komentar kako to izgleda iz ugla pocetnika, sa ciljem da bude bolje, ne da sad cisto piskaram iz dosade. Poz.
SomiKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 8:58   #1336
youngster
Član
 
Član od: 24.12.2009.
Poruke: 103
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Pozdrav i od mene!
Neko ce ti prihvatiti registraciju uskoro. Nije potrebno da se registrujes 5 puta .

Glupo je porediti FS i VATSIM sa drugim igrama zato sto ovo nije igra nego SIMULATOR.
Ono sto je dobro je da odavde http://www.crovacc.org/ATCs.html skines Pilot Handbook pa da procitas to a zatim krenes da citas i na forumu SCGvACC training department koji nije razbacan kao sto ti kazes, a i ako nesto ne mozes da nadjes ovako uvek mozes da koristis SEARCH opciju i uneses kljucne reci.

Vazno je da svi novi clanovi treba znaju da ne treba odma da sednu u 737 nego lagano na C172 pa ima vremena. Takodje je vazno da se zna da za ovo treba uloziti dooosta truda ali da se taj trud posle vrati visestruko kada poletis po prvi put u nekoj velikoj ptici i cujes JAT212, Dobrovece, Beograd radar identified, to MOJ climb FL210.

Pozdrav!
Vidimo se na virtualnom nebu.
youngster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 14:59   #1337
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Kao sto Sava rece: ne mozes odma da letis big birds ako nisi prosao osnovu i C172 . Mislim,mozes ti odma 737 ili nesto vece,ali gde je tu logika da kreces od njih,kad ni Airline alphabet nisi ni video ni naucio!

tako je i u osnovnoj skoli: ne mozes odma da znas da citas ili pises ako ne naucis prvo sva slova. Tako i ovde... Na training departmentu ima sve lepo na srpskom jeziku ,vezano za sve nivoe letenja i kontrole leta... znaci,sacekaj da admin odobri registraciju i onda pici...

Da dodam jos nesto: za pocetak se kaci na LYBE ili na bilo koji drugi aerodrom, naravno u C172 , i onda polako slulsaj kako se to radi,kako izgleda komunikacija sve... slusaj real life ATC (Air Traffic Controll). ili ako nesto ne uspes da saznas, a zanima te , obrati se ovde ili nama na PP...Uvek ima ljudi koji ce ti rado pomoci. nemoj da se ljutis i cimas ako odma nesto ne uspes ili ne saznas. Niko se nije rodio naucen . ako nesto treba imamo i skype pa se obrati!
Ja se secam svojih pocetaka za ATC... cekao sma po 6 meseci da mi krene prvi trening ,a posle i polaganje! i nisam gubio strpljenje i nadu, a na VATSIMu sam od 2008 god.... dok sam kao Pilot vredno i redovno citao manuals i ostale brosure i ujedno sve lepo savladao!

Neka mala uputstva: http://www.youtube.com/watch?v=ViKNEj9tzxY

Youngster,nadam se da neema frke sto sma okacio ovaj link

http://www.liveatc.net/feedindex.php...ternational-eu

http://www.youtube.com/watch?v=iJGeE...eature=related

Eo,danas na LQSA(Sarajevo airport) ima event, pa ako oces mozes da dodjes da slusas kako se to radi...


Nadam se da ces se uskoro pridruziti na VATSIM nebu i da se gledamo na radaru!

Pozdrav od JAT239,SEA992,AMC036
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 16:07   #1338
SomiKnight
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Ko je pominjao modele aviona?

Znas kako izgleda moje iskustvo online ovih dana, prvo konektovanje, vidim ja neki avion i letim oko njega zezam se, kad ono neki nas , ja mislio AI neki avion, i nije se naljutio covek. Drugo konektovanje krenem ja po pisti, i odmah sa towera poruka, cekaj, stani, diskonektuj se. Trece konektovanje, dosao da slusam tower, bio afk 10 minuta i vec me prijavili sto se ne odazivam, kao skupljam sate letenja tako. I to je to, jednom je kolega sa sarajeva mi napomenuo ljubazno da ne uzlecem bez FP . Ostalo vreme kad sam bio konektovan nikog nije ni bilo.

Sad cete vi da kazete, e pa kako si ti to mislio, sto ne citas forum, pravila i slicno. Ja sam stekao utisak kako pozivate ljude da dodju online da je to malo, kako da kazem opustenija varijanta, da ima uvek nekog ko se vozicka, sta znam. Nije problem ni ovako kako je samo fali podrska malo bolja za pocetnike.

Evo jos jedne analogije, ucite da vozite auto, i konetovanje na vatsim je ekvivalentno da vas neko stavi u zaustavnu traku na autoputu, pa ajde ukljuci se u voznu.

edit: u vezi vecerasnjeg okupljanja:
da li moram da budem parkiran na aerodrom da bi slusao frekfencije ili moze preko vrc-a? Meni na vrc-u kad namestim frekfenciju pise TXT only, moze li voice da se slusa?
kako moze da se prati bolje desavanje na aerodromu? ima li neki plugin da se slobodno krece kamera u prostoru, bezveze da stojim na aerodromu i ne vidim nista, kako se krecu po pisti avioni dok im se prica i tako to.

Poslednja ispravka: SomiKnight (1.3.2011 u 17:07)
SomiKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 17:19   #1339
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Ma to za model kazemo uopste,posto ima tak onekih koji kad se prvi put kace na VATSIM odmah uzimaju 744 ili 733 a nemaju blage veze ,pa prave zbrku i problem u FIRu....

Kolega nece tebi niko da skine glavu sto si ti,ne znajuci, tako malo leteo. Eto vidis,predostavljam da je Mirza (Sarajevo), tebi rekao da nigde ne poleces bez FPa ,eto sad znas nesto novo, to za TWR kad te cima po sto puta, treba da mu kazes da si nov,da ne znas najbolje, da bi i on znao sta da radi, a ne tako ti ili bilo ko drugi nov misli: JAO STA OCE OVAJ Tower/Approach/Center VISE OD MENE,STO SU DOSADNI! i tebi to ubije volju za letenjem

znaci,samo strpljenje,ucenje i pomoc iskusnijih kolega i eto tebe , bices spreman za sve

P.S: prikaci se dans na VRC na Sarajevo pa slusaj moze voice naravno

ako nesto ne znas PM ili ovde
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2011, 17:33   #1340
SomiKnight
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Ok, probacu da namestim preko vrc da cujem, snacicu se nekako.

Samo jos recite jel ima neki plugin da moze da se gleda aerodrom i desavanja na njemu?
SomiKnight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fs2004, ivao, vatsim


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neopets, virtuelni kućni ljubimci Guterill Male igre 12 1.7.2009 16:49
Mx Revolucionari, javite se muki85 Ostale komponente 1 7.2.2007 12:31
Virtuelni muzej u 3d Angel_of_Dark Zanimljive Web lokacije 0 6.2.2007 11:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com