Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2009, 11:33   #21
Goran86
Novi član
 
Član od: 5.1.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

Pozrav svima

Da li bi neko mogao da mi pomogne oko criploada.Naime uzeo sam telekomov ADSL sa ruterom HUAWEI EchoLite HG520s. I nemogu da podesim cryptload.Stalon odbrojava po 800 sec. odnosno 15 min posle skinutog prvog fajla. nece da resetuje ruter iako sam skinuo skripte.
Goran86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2009, 12:11   #22
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

Jesi li skinuo CLR ili EXE fajl?
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2009, 15:43   #23
Goran86
Novi član
 
Član od: 5.1.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

pa skinuo sam CLR na CryptLoadu ali neradi

Moj modem je HUAWEI EchoLife HG 520s

taj skoro da i nema niko suglavnom su dobili Hg510 a ja bas ovaj prvi

koji EXE fajl ?

Poslednja ispravka: Goran86 (5.1.2009 u 16:18)
Goran86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2009, 16:29   #24
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

Najpre postavi taj CLR u folder Router u folderu CryptLoad-a pa ga postavi u Settings pa na Router, i tu nadji tvoj model... ne znam koje je korisnicko ime i sifra za taj modem, potrazi na Internetu.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2009, 17:32   #25
purke62
Veteran
 
Član od: 22.7.2008.
Poruke: 762
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 301 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

CryptLoad je program koji u mom software zauzima apsolutno prvo mesto.Mali je čudo od programa.E sad što ima problema sa njim to nije strašno jer on nije kao ostali programi da se instalira na klasičan način( i deinstalira) nego se pokreće nezavisno iz foldera gde je otpakovan.Tako se i deinstalira, jednostavno se obriše taj folder.
Iz mog iskustva najvažnije je da ga ne pomerate sa lokaijce gde je otpakovan.Pokreće se dvoklikom na CryptLoad.exe u tom folderu ili pomoću prečice koju napravite (desni klik na Cryptload.exe i create shotcut-i onda je bacite negde na desktop).Znači nemojte ga premeštati posle prvog pokretanja.Ako vam je prilikom prvog pokretanja prijavio da vam nešto od programa nedostaje (npr. NET FrameWork 2.0) instalirajte taj program i onda obrišite taj folder gde je CryptLoad odpakovan.Ponovo otpakujte CryptLoad (nikad nebrišite rar gde se nalazi program ili ponovo skinite taj rar) i pokrenite ga.
Za automatsko menjanje IP adrese za Telekomov Huawei SmartAX MT 882 modem je neko napravio mali program sa tim IPshanger.bat i kod mene funkcioniše perfektno.Ovde je verovatno IGRACH citirao tog autora ili je sam autor ali on je dao samo za one koji imaju USB konekciju sa modemom a pošto ja imam LAN i verujem mnogi evo link za istu stvar ali za LAN konekciju iako to moše da se oradi pomoću Notepada po uputstvu promenom par brojeva.http://postdownload.filefront.com/12...0d610938596724
Podešavanja su ista , znači kao dole IGRACH reče.Opton>Start program i nađeš taj ipchager.bat i OK o onda nema tih 15min. čekanja između fajlova.Resetovanje i promena IP adrese je gotovo neprimetna(pola sekunde blicne cmd ekrančić) tako da i istovremeno surfovanje po netu ili chet na Skype ili MSN netrpe mnogo jer se posle najviše 15 sekundi sve stabilizuje (Skype čak ne stigne da promeni ikonicu iz zelene u sivu boju).
Petnest minuta za moju brzinu ADSL od 1024/128 je ubrzanje za 100% jer da skine jedan fajl od 100MB je potrebno aproksimativno oko 15 minuta.Malo li je.I to sve dok spavaš, na primer.
CryptLoad je stvarno čudo i nešto razmišljam čiso onako sebično, koji mi ovo treba da ga hvalim, strah me je da ovi što volu pare neurnišu zbog pada produktivnosti njihovih hosting sajtova.
Što se tiče brzine RapidShare a čini mi se i ostali u vremenu posle 18h to nije samo naš problem.Burazer iz Austrije, koji ima brzinu downloada 8MB, žali mi se da mu na Rapidu padne brzina na prosečnih 25KB/s na free.Za premium neznam da li u to vreme pada brzina, verujem da ne pada, pa ko je nervozan i nestrpliv nek uplati, nije skupo,meni je dovoljno i ovoliko.
CryptLoad KONZA!!!
purke62 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 16:22   #26
™wL@dA™
Član
 
Član od: 17.10.2008.
Lokacija: Pred kompjuterom
Poruke: 164
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ™wL@dA™
Određen forumom Re: CryptLoad

uff.....da li neko moze da mi pomogne...skidao sam preko criptload-a i cekao sam po 15 min sve dok nisam naisao na ovu temu (cekam i dalje, ali...) uradio sam sve kako je IGRACH objasnio i nista nisam dobio time samo sto sada moram da cekam i pre skidanja prvog fajla (oko 300sec)...da li neko moze da mi objasni sta da uradim i kako posto ocigledno negde gresim tj. nisam podesavao ovu CLR Generator opciju jer ne znam koji model da izabere iz razloga sto mi je na telekomov modem huawei 510 nakacen wireless router i sad ne znam sta treba ...svaka pomoc je dobrodosla
™wL@dA™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 16:40   #27
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

Ja sam napravio batch fajl, ali je on .clr ekstenzije, a za load su podržani samo .bat fajlovi. Kad stavim taj .clr fajl u root foldera router, ne vidi ga na onoj listi. Ima li neko ideju šta bih mogao da uradim? Ruter je DLink 524.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 17:14   #28
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Ja sam napravio batch fajl, ali je on .clr ekstenzije, a za load su podržani samo .bat fajlovi. Kad stavim taj .clr fajl u root foldera router, ne vidi ga na onoj listi. Ima li neko ideju šta bih mogao da uradim? Ruter je DLink 524.
Stavi taj file u \CryptLoad\router\RouterControl folder i preimenuj ga naku cifru .clr , mozes i da obrises sve .clr fajlove koje se nalaze tamo, i tvoj imenuj onda kao 0.clr.

I onda ga samo nadji na list. Btw imas i na sajtu user uploade .clr fajlova tako da samo nadji za svoj.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 17:30   #29
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: CryptLoad

Jel vi pricate ovde o userima koji nemaju premium acc na rapidshare-u ili o necemu drugom? Ja sam samo dao extract here, i od prvog puta (bilo je sitnih podesavanja za acc. ali je to boranija) nisam imao problema sa programom, znaci program je napravljen jedanput. Mali i efikasan, sam proverava da li su linkovi zivi, i ne jede ram ich. Inace imam Telekom ADSL i rapidshare premium one year (ostalo jos 9 meseci ).
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 18:59   #30
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

@ zokocx

Preimenovao sam ga u brojku (007 ), premestio ga u taj folder, ali ne znam na koju listu si mislio. U onoj listi za podešavanje rutera ga nema...


@ muki

Govorimo o free korisnicima i tzv. reconnect-u kojim se izbegava čekanje između 2 download-a.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2009, 19:47   #31
GojaS
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Poruke: 431
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 72 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

Evo ovako samo za one koji imaju telekom modeme...

Udjite na start pa u run...
Ukucajte cmd i pokrenite DOS...
i kucajte ovako
1.cmd
2.telnet 192.168.1.1
3.Username:telekom , password:telekom
4.ukucajte passwd admin admin
5.ukucajte save
6.ukucajte reboot

I modem je otkljucan...

e onda skinite .clr file sa sajta cryptload, i stavite ga u folder router.
Naprimer D:\cryptload\router

Udjite u cryptload idite u options, router i tamo gde vam pise router ubacite ovaj sto ste skinuli sa cryptload sajta...

Meni, a i ostalim mojim ortacima je ovako proradilo, nema 800sec cekanja...
PoZz
GojaS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2009, 10:43   #32
™wL@dA™
Član
 
Član od: 17.10.2008.
Lokacija: Pred kompjuterom
Poruke: 164
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ™wL@dA™
Određen forumom Re: CryptLoad

uradio sam sve stim sto kada sam otvarao taj clr fajl cript load je trazio batch...al uspeo sam da ga ubacim...jos samo da vidim da li radi
EDIT: evo opet 900sec... ..... i onda jos kad rastave pa film od 700mb ima 20 delova...skida 3-4 sata....inace bez cekanja za 1...
™wL@dA™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2009, 11:15   #33
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: CryptLoad

Neki lik sa CL foruma mi je rekao da ako ne radi rekonekt uradim ovo: (jos dok sam sebi namestao rekonekt na CL-u)
Citat:
delete the load.cdd in the settings folder
Probaj pa vidi da li radi...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2009, 11:27   #34
™wL@dA™
Član
 
Član od: 17.10.2008.
Lokacija: Pred kompjuterom
Poruke: 164
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku ™wL@dA™
Određen forumom Re: CryptLoad

ne radi..opet 900 sekundi....kao da nista nisam uradio...
EDIT: moze li neko da uploaduje criptload vec podesen za telekomov Huawei HG510 (da sve podesi i da ga uploaduje) .... hvala ....

Poslednja ispravka: ™wL@dA™ (15.1.2009 u 14:31)
™wL@dA™ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2009, 16:20   #35
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

Citat:
™wL@dA™ kaže: Pregled poruke
ne radi..opet 900 sekundi....kao da nista nisam uradio...
EDIT: moze li neko da uploaduje criptload vec podesen za telekomov Huawei HG510 (da sve podesi i da ga uploaduje) .... hvala ....
Ako si fajl ubacio u folder Router, izaberi ga sa liste na Settings > Router u programu.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2009, 4:54   #36
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

Ljudi nece da mi radi Cryptload!Do skora sve radilo kako treba i bez ovih podesavanja a sada nece nista.Ubacim fajlove on ih prepozna tj oznaci zelenom bojom ali kad krene da skida odmah sve oznaci crvenom i stane.Jos sam od druga pozajmio sifru za rapid i nece da mi skida. SKinuo sam i opet crypload sa sajta ali jok.
Sad sam proverio opet.Hoce da skida sa free a nece sa premium???Koja je sad fora??? Da ne treba negde da ukucam Login user i pass?
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2009, 12:44   #37
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

^ Šta piše u onom message box-u?

Username i password treba da kucaš ako želiš da skidaš preko premiuma (Settings -> Plugins -> Hoster -> rapidshare.com -> accounts tab).
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2009, 13:06   #38
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

Hvala nisam znao da treba tu da se ukuca cini mi se da mi je ranije radilo i bez toga.
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2009, 18:39   #39
kleptomanija
Novi član
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: CryptLoad

Sto se tica Cryptloada ( inace za sve ljude koji koriste mozzilu), stavite LIVE HTTP HEADERS addon. Ukucate u adress baru 192.168.1.1 pa (za Huawi mt 882 :admin admin , za hg 510,520: admin ztonpk). Ukljucite LIVE HTTP pa idete na reboot. Sacekate da se ponovo ustpostavi veza. Otvorite LIVE HTTP HEADERS i snimite napr. na desktop. Otvorite Cryptload pa odete na Options, pa na router pa kliknete CLR generator. Prebacice vas na sajt. Kliknete na NEXT STEP pa gde trazi ROUTER NAME ukucate kako cete da nazovete vas CLR pa NEXT STEP pa u delu gde vam pise LIVE HTTP HEADER snimite vas reconect koji ste snimili sa LIVE HTTP HEADER-om. (Otvorite ga sa notepadom pa copy/paste sve ono sto ima u njemu). Opet klik na NEXT STEP. Pa downloadujete vas CLR fajl koji ste napravili.
Sledece sto treba da uradite:
Taj CLR fajl kopirate u cryptload/router/router control
Ponovo otvorite cryptload pa idete na Options pa na ROUTER pa izaberete vas CLR fajl.
U LOGIN DATA ukucate Username i pasword vaseg rutera (admin admin ili admin ztonpk) vreme ostavite na nula.
I TO JE TO !!!!!!!
SRECNO!!!!
kleptomanija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2009, 16:07   #40
tunja86
Novi član
 
Član od: 16.2.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: CryptLoad

ljudi, moze li objasnjenje za korisnike koji koriste sbb internet vezan preko LAN-a sa racunarom.hvala
tunja86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
criptload, download, megaupload, rapidshare


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com