Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2015, 14:47   #1
Thunderman
Veteran
 
Član od: 11.1.2008.
Poruke: 1.112
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 575 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Thunderman Slanje poruke preko Yahooa korisniku Thunderman
Question CISCO Router ne radi?

Desava mi se krajnje cudan problem. Juce uvece usred najnormalnijeg surfovanja internet mi je odjednom pukao i u cosku mi se pojavio znak "No connections are available", kao da nista nije povezano na racunar. Posle restartovanja i slicnih stvari, mislio sam da je mozda do SBB-a pa sam sacekao danas jutro da vidim kako ce biti. Medjutim, jos uvek mi je stajalo no connections are available a onda sam i primetio kako mi se naizmenicno na par sekundi povezuje na mrezu i onda pukne na no connections are available (pise kao cable unplugged, a to mi isto iskace i kada sam pokusavao troubleshoot, kaze da je problem da ethernet kabl nije lepo ubacen ili nije uopste ubacen) i tako u krug, pa sam pomislio da je mozda ethernet port crkao na maticnoj zbog nekog razloga. Uradio sam reinstalaciju operativnog sistema i jos uvek mi se vrti izmedju no connections available i pokusaj povezivanja na mrezu (koja nema pristup internetu). Onda sam probao da dodam jos jedan ruter koji sam imao, i kada povezem SBB-ov Cisco ruter na taj ruter i onda sa tog rutera odem na racunar onda nalazi mrezi ali nema pristup internetu. Inace, svo vreme je moglo da se pristupi internetu preko wi-fi-a i WLAN-a. Sada ovo pisem tako sto imam USB wireless WLAN u racunaru na manje od metar rastojanja od rutera.

Takodje svo vreme non stop trepere cetiri lampice kod ethernet dela na CISCO ruteru iako je trenutno sam jedan port koriscen na njemu. Model rutera je EPC3925.

Stvarno nemam pojma sta se desava i unapred sam zahvalan ako neko uspe da mi pomogne da resim ovaj problem.

Evo i slike koja mozda malo pomogne nekom:


Stvarno ne kontam ovo sa obzirom da i bezicni i LAN dolaze sa istog rutera.

IPConfig:

Ethernet nema default gateaway.

Poslednja ispravka: Thunderman (21.6.2015 u 15:22)
Thunderman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 18:35   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: CISCO Router ne radi?

Da li ti je ovako na svim ethernet portovima, da li imas jos uredjaj povezanih zicno na ovaj modem/ruter. Po ovome sto vidim, na ethernetu dobijas Apipa adresu. Proveri sta se desava sa mreznom kartivom, dosable enable, prikljuci jos neki racunar zicno na ciska, pa ako ni to ne pomogne zovi sbb-ovu tehnicku podrsku, mozda je zveknuo sam uredjaj. Ukoliko se i na ostalim uredjajima ponovi slicna situacija, najveovatnije su otisli eterneti.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 18:47   #3
Thunderman
Veteran
 
Član od: 11.1.2008.
Poruke: 1.112
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 575 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Thunderman Slanje poruke preko Yahooa korisniku Thunderman
Određen forumom Re: CISCO Router ne radi?

Na svim mi je ovako i nemam nista vise povezano na njega. Uradio sam disable/enable i pokusao ponovno instaliranje REALTEK LAN drajvera ali izgleda nista ne pomaze, cak ni novi kabl. Ni promena MAC adrese ne deluje.

Malo je duzi GIF, ali mislim da lepo sumizira situaciju koju imam.


I kada na kraju bude up, operational tada je u stvari u cosku unindentified network, no network access.

Poslednja ispravka: Thunderman (21.6.2015 u 19:21)
Thunderman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 20:22   #4
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: CISCO Router ne radi?

Najverovatnije zveknuli portovi. Zovi ih p a se konsultuj sa Sbb-om oko zamene.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
Thunderman (21.6.2015)
Stara 21.6.2015, 23:05   #5
Thunderman
Veteran
 
Član od: 11.1.2008.
Poruke: 1.112
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 575 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Thunderman Slanje poruke preko Yahooa korisniku Thunderman
Određen forumom Re: CISCO Router ne radi?

Stvarno nemam pojma sta se desava, sada moram da disable-ujem Local Area Connection na racunaru da bih mogao da uopste budem na internetu.

Iskace mi ovo iako su IP i DNS server stavljeni na obtain automatically.

Thunderman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 23:57   #6
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: CISCO Router ne radi?

Dhcp server funkcionise, jer da on ne radi ne bi ni uredjaji koji se konektuju putem wifi-ja mogli da izadju na net. Kao sto sam rekao moguce je da je nesto hardverski otislo u vecna lovista, a tu samo SBB moze da ti pomogne.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2015, 15:33   #7
Thunderman
Veteran
 
Član od: 11.1.2008.
Poruke: 1.112
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 575 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Thunderman Slanje poruke preko Yahooa korisniku Thunderman
Određen forumom Re: CISCO Router ne radi?

Ethernet portovi na ruteru su bili problem, ruter je zamenjen i sada sve radi.
Thunderman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dlink 301 router kao access point pomoc Sarmatian Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 31.10.2013 10:58
Procesor radi na 1GHz umesto 1.67GHz, šta da radim? Vladan Overklok 4 2.2.2011 20:38
Ljudi poludeh nece desni kanal da radi :( mozdani Zvuk na računaru 8 17.10.2010 14:51
Pomoć - monitor ne radi! dragutinka Kvarovi 15 11.9.2010 17:34
Neće da radi defragmentacija - TERMINATOR - Operativni sistemi 21 4.9.2009 16:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com