Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2014, 9:33   #21
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Kako to misliš, nikada više mesta nismo posvetili nekoj igri?

Recimo, pogledaj opis Obliviona iz 2006. godine...eee
Eh sad uporedjujemo TEOS i CoD serijal.....

Iako je tada Oblivion dobio 93.... nego mi samo nije jasno zasto jedna prosecna igra dobije toliki hajp kod vas

Odlican test digitalnih dzidza, taman sam se spremao da pazarim jedan, uvek idete ispred vremena i to je ono po cemu ste jedinstveni..
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maska na korisnoj poruci:
Wolverine (5.12.2014)
Stara 8.12.2014, 12:35   #22
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Svet kompjutera 12/2014

Svideo mi se ovomesečni broj... I sasvim slučajno, jutros doživeh otkrovenje - nakon listanja i sporadičnog čitanja, spustim ja ovomesečni SK na lepo hronološki poslaganu gomilu časopisa i - ukapiram da ovogodišnjih 12 brojeva SK na hrbatu imaju natpis SK 2014 koji se kompletira kada časopisi stoje zajedno, hronološki poređani. Trebalo mi je 12 meseci da ovo ukapiram, no dobro, nikad nije kasno...

Sve u svemu, generalno mi se svideo završni broj ove jubilarne, 30-te godine objavljivanja. Nije mi se dopao izbor igre meseca, ali dobro, to je već subjektivna stvar. OK mi je i kolumna "Raskid javnih ličnosti", otvorila mi je oči koliko puno košta nešto što je jako lako prevideti. Ja redovno po instalaciji Firefox-a menjam home page, da mi ne bude onaj default mozillin ispod čije haube je do sada bio google. Prosto mi je nadrealno kolikim ciframa se gađaju oko neke stvari koju, barem ja, promenim u startu

Dosta igara, dosta zanimljivosti i lep tekst o spuštanju na kometu.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Oggy (8.12.2014), Wolverine (8.12.2014), yoshida (19.12.2014)
Stara 8.12.2014, 13:17   #23
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

^ To isto je bilo i sa 2012 i 2013
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Yonai (8.12.2014)
Stara 8.12.2014, 13:59   #24
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Svet kompjutera 12/2014

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
^ To isto je bilo i sa 2012 i 2013
^ Sad iskopah i te brojeve... au, ala ja kasnim sa kapiranjem... moć opažanja mi je kanda na zavidnom nivou

Hvala na drugom prosvetljenju od jutros
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2014, 16:21   #25
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
moć opažanja mi je kanda na zavidnom nivou
Valjda ti NIJE na zavidnom nivou
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Yonai (8.12.2014)
Stara 8.12.2014, 19:31   #26
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Kanda ti sarkazam-detektor radi kako treba
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Yonai (8.12.2014)
Stara 8.12.2014, 19:51   #27
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Svet kompjutera 12/2014

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Valjda ti NIJE na zavidnom nivou
hehe pa to i jeste poenta mog posta, samo kroz šalu/sarkazam na sopstveni račun

Inače, sad pročitah i tekst o padu informatičkog zida... dobar tekst o zaokretu Microsoft-a koji je napravljen zahvaljujući pritisku tržišta. Drago mi je da Microsoft polako uviđa nužnost da se promeni, a da li će ta promena ići do samog kraja - biće zanimljivo za videti.

Isto tako mi je zapao za oko onaj deo o kristalima u Kuzminoj kolumni. To je fenomen na koji ja kao ponosni vlasnik PS3 konzole i veliki ljubitelj Gran Turisma dobijam ospice, o čemu sam i pisao na GT temi u podforumu "Konzole". Ako nešto ima potencijal da negativno izmeni gaming kakav poznajemo, i to u samom korenu, to je krajnje bezobrazni i profiterski trend raznih first-day DLC-ova i mikrotransakcija koje realno nemaju nikakvog smislenog opravdanja sem gladi za novcem. Kao da originali nisu dovoljno skupi, razvojni timovi pod korporativnim uticajem muzu poštovaoce njihovih igara na krajnje beskrupulozne fore. To za konačni rezultat će sasvim sigurno imati transformaciju obožavalaca u mrzitelje.

Ja npr. sigurno neću kupiti Gran Turismo 7 ako Poliphony Digital ponovo bude hteo da profitira na istu foru. A siguran sam da neću biti jedini. GT serijal sam naveo samo kao ilustrativni primer koji se praktično može preslikati na veliku većinu današnjih AAA naslova.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2014, 22:29   #28
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Dobar tekst o DVB-T2 risiverima, doduše uređaji koji su testirani su manje-više isti. Ne mislim na izgled, već na dodatne opcije i performanse. Ali to se od uređaja iz nižeg cenovnog ranga i očekivalo. Zanimljiva situacija sa daljincima koji su praktično isti, a isti su i kao daljinac mog no name kineza koji po svemu liči na testirane uređaje (prvih nekoliko), samo što ima senzor za daljinac na produžnom kablu, kao onaj poslednji testirani risiver.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
yoshida (19.12.2014)
Stara 11.12.2014, 9:47   #29
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Eto zaboravili su u testu o DVB-T2 tjunerima da napomenu cije tjunere poseduju. Po tome bi se znalo da li su potpuno isti ili je bas tu razlika.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
yoshida (19.12.2014)
Stara 11.12.2014, 11:29   #30
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Eto zaboravili su u testu o DVB-T2 tjunerima da napomenu cije tjunere poseduju. Po tome bi se znalo da li su potpuno isti ili je bas tu razlika.
Mislim da je samo na jednom ili dva bio neki podatak o tome a nisam smeo da ih otvaram...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Yonai (11.12.2014)
Stara 11.12.2014, 15:28   #31
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Trebali ste da posetite sajt proizvodjaca i stavite na upit ako vec nema u specifikacijama. Nema tu mnogo izbora verovatno filipsovi ili conexantovi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 16:33   #32
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Kako to misliš, nikada više mesta nismo posvetili nekoj igri?

Recimo, pogledaj opis Obliviona iz 2006. godine...eee
Sećam se tog broja, sa sve naslovnom
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
Wolverine (11.12.2014)
Stara 14.12.2014, 15:52   #33
ScienceFiction
Član
 
Član od: 4.3.2013.
Poruke: 68
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Trebalo bi i rubrika retro hardware/software,da se starci podsete starih dana
ScienceFiction je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ScienceFiction na korisnoj poruci:
Oggy (14.12.2014)
Stara 14.12.2014, 19:22   #34
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Pa tu je bio test of time za to, a za sveziji hardver, pa tu je web arhiva SK-a u kojoj moze da se procita maltene svaki clanak koji je izasao u poslednjih 16 godina
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
oluja (15.12.2014), Wolverine (14.12.2014)
Stara 19.12.2014, 9:16   #35
yoshida
Član
 
Član od: 26.12.2007.
Lokacija: preko puta tri kaputa
Poruke: 458
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 247 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Dobar tekst o DVB-T2 risiverima, doduše uređaji koji su testirani su manje-više isti. Ne mislim na izgled, već na dodatne opcije i performanse. Ali to se od uređaja iz nižeg cenovnog ranga i očekivalo. Zanimljiva situacija sa daljincima koji su praktično isti, a isti su i kao daljinac mog no name kineza koji po svemu liči na testirane uređaje (prvih nekoliko), samo što ima senzor za daljinac na produžnom kablu, kao onaj poslednji testirani risiver.
i meni je ovo bio najvažniji tekst, moraću na par mesta po selima Šumadije da rodbini "napravim" da imaju sliku na TV a da valja. prosto je neverovatno da i dalje negde ljudi ne mogu da uhvate više od 3, 4 kanala kako treba.
yoshida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2014, 16:27   #36
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Citat:
yoshida kaže: Pregled poruke
i meni je ovo bio najvažniji tekst, moraću na par mesta po selima Šumadije da rodbini "napravim" da imaju sliku na TV a da valja. prosto je neverovatno da i dalje negde ljudi ne mogu da uhvate više od 3, 4 kanala kako treba.
Ne svidjaju mi se daljinski upravljaci koji su za stare osobe premali. Samo Amico ima koliko toliko solidne daljince. Slab je opis, treba biti siguran da risiveri nfmaju bag u vidu mrznjenja slike. A opet potencijalni kupci dobijaju pride usb - sd plejer i digitalni radio koji ce takodje ici u paketu sa digitalizacijom slike.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
yoshida (20.12.2014)
Stara 19.12.2014, 21:28   #37
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Vidim da forumaši slabo analiziraju broj već se drže pojedinih detalja rekoh sebi, ajde učini nešto po tom pitanju!

Naslovna strana i glavna tema na njoj je onakva kakva i treba da bude u decembru pred Novogodišnje i Božićne praznike. Tako bi bilo na zapadu ali kod nas nešto ne veži čast izuzetcima to pokloni, radovanje, sniženja, masovna kupovina i sl.
Naravno da mislim na igre koje lično ne konzumiram ali razumem šta je najbitnije u kupovini u IT pred ove praznike. A da zaboravio sam i masovnu kupovinu televizora.

Što se tekstova tiče Rosetta odskače samo tako. Stvarno se Autor potrudio da nam približi tu misiju ali i tehnologiju koja je ističe.

Moja omiljena rubrika hardver. Moglo je to malo više ali ima zanimljivih komada tehnike u vidu foto aparata Sony koji je stvarno zanimljiv. Mene zanima kako se ponaša u praktičnom radu i kakve slike tad pravi.
Što se laptopova tiče tu retko može da se kaže nešto novo o njima jer se ponavljaju ali može da se napomene da su pojedini modeli pojeftinili ili obrnuto poskupeli. Novih tehnologija kod njih ima baš na kašičicu ali zato uvek zauzmu dosta prostora u ovom našem časopisu.
Naravno test ovih risivera je trebalo da zauzme bar još toliko prostora koliko je već zauzeo. Šturo jedino slike i specifikacija nešto govori ali bitno je koliko su pouzdani i kvalitetni u radu.
Dopada mi se ova narukvica i mislim da će na proleće biti sve više zastupljena kod rekreativaca. Ne mislim da je pokazuju drugima već da je koriste i izvlače iz nje što je moguće više.

Interesantni su predlozi za razbibrigu na netu ali mene više zanima napredak e - uprave. Mislim da bi to moglo da profunkcioniše vrlo brzo u celoj zemlji, međutim ima jedna sitnica. Preglomazna administracija koja takav napredak naravno koči. Kada sam pre nekoliko dana u sudu vadio dokument da nisam osuđivan morao sam da idem na šest mesta iz kancelarije u kanclariju. U njima po pet neradnika koji puše sede na stolovima i na tom mestu drže noge. Da ne poverujete koja katastrofa. I takvi svim silama ima da ukoče takav jedan program koji bi svima olakšali maltretiranje.

Prvi tekst koji sam pročitao slučajno ili ne je ACDSee 18 ali već ranije u ovoj temi sam rekao mišljenje o njemu. Da zaključim najbolji program za koji vredi izdvojiti nešto novca ali ne toliko za koliko se reklamira, mada uz njega sad čini mi se ide besplatno i video konverter koji može da nađe upotrebnu vrednost kod korisnika. Ja sam probao sve moguće i nema dostojnog takmaca. Moje mišljenje, naravno.
Zanima me usput da li bi smeo da instaliram ovaj windows 10 ux pack na original sedmicu profesional a da ne zabrljam nešto zašto bi se kasnije češo i gde me ne svrbi?
E moram da kažem i neku reč o gostu kolumnisti. Zanimljiva žena u svakom slučaju. Interesantno koliko takvi kadrovi prođu u svojoj karijeri. Svaka čast.

Dosta od mene, ukrako sam sažeo mišljenje o ovomesečnom broju!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
bokela (20.12.2014), igor7 (21.12.2014), yoshida (20.12.2014)
Stara 20.12.2014, 21:38   #38
Alan
Član
 
Član od: 10.11.2007.
Poruke: 62
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Smile Re: Svet kompjutera 12/2014

Zdravo. Šta se desilo sa Vesićem? Nisam čitao SK neko vrijeme (prva pauza posle bar jedno 11 godina „svakomjesečne” kupovine).
Alan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2014, 11:21   #39
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Interesantni su predlozi za razbibrigu na netu ali mene više zanima napredak e - uprave. Mislim da bi to moglo da profunkcioniše vrlo brzo u celoj zemlji, međutim ima jedna sitnica. Preglomazna administracija koja takav napredak naravno koči. Kada sam pre nekoliko dana u sudu vadio dokument da nisam osuđivan morao sam da idem na šest mesta iz kancelarije u kanclariju. U njima po pet neradnika koji puše sede na stolovima i na tom mestu drže noge. Da ne poverujete koja katastrofa. I takvi svim silama ima da ukoče takav jedan program koji bi svima olakšali maltretiranje.
Slažem se da je glomazna administracija problem, ali rekao bih na drugi način: rukovodioci sudova i organa državne uprave prosto odbijaju (po nalogu vrhuške) da automatizuju najosnovnije procese iz svoje djelatnosti. Razlog je jednostavan, korišćenje blagodeti informatičke tehnologije dovelo bi do gubitka radnih mjesta jer ona u takvoj konstelaciji nisu neophodna. Pošto je administracija i sad preglomazna, a skoro sve se radi ručno, možeš da zamisliš kakve rezove bi morao da praviš kad bi nešto od te vražje papirologije završavao onlajn.

Kod nas se potvrda o neosuđivanosti dobija u MUP - u i, kako kažu, pasja je rabota. U sudu se vadi potvrda da se ne vodi krivični postupak, i to se završava u pet minuta na dva šaltera.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
todos (21.12.2014)
Stara 21.12.2014, 11:55   #40
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Svet kompjutera 12/2014

Citat:
Alan kaže: Pregled poruke
Zdravo. Šta se desilo sa Vesićem? Nisam čitao SK neko vrijeme (prva pauza posle bar jedno 11 godina „svakomjesečne” kupovine).
Ivan Vesić zbog obaveza na poslu u inostranstvu nema vremena da se bavi pisanjem.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
Alan (21.12.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com